Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

nanyka
5. apr 2008

my všeobecne nemáme moc pekné mená... z dievčenských sa mi nepáči okrem lucie žiadne..keby som mala dcéru, tak asi vyberiem nejaké ruské meno alebo francúzske..
v prípade chlapca je to jednoduchšie, ale napr. sa mi nepáčia - vladimír, jozef, marian, dušan, štefan (môj drahý sa tak volá 😅 ), zdeno, tomáš, lukáš, milan, ján...

petruci6
5. apr 2008

Pankrac,Servac,Bonifac,Zofia 😀

blovitc120
5. apr 2008

Adolf, Rozalia, Gertruda, Gizela, Iveta, Alfonz a podobne a potom z tych popularnych, co sa teraz davaju detom Kristina, Sofia, Rebeka, Samuel... ked si pozeram slovensky kalendar, tak asi tak polovica. ale najviac sa mi nepaci, ked sa nehodi meno k priezvisku, teda hlavne ako uz bolo spomenute, tie cudzie mena k rydzo slevenskym priezviskam 😀

pikha
5. apr 2008

vsetky zahranicne a nevhodne skomolene mena ktore nezapadaju do nasej reci a k nasim priezviskam.. chudatka male dievcatka s menom Rosalinda, Rosamunda, Hannelore, Gizela, Lorraine.. a chudatka mali chlapci typu Romeo, Nathanael, Thobias, Dionyz - ano, aj toto posledne existuje u nas 😀

liliandax
5. apr 2008

dat zahranicne mena je teraz moderne, ked sa to paci ich rodicom, nic proti, ale neviem si predstavit, ako to dieta bude brat, ked bude uz dospele 😖
So mnou v porodnici na izbe boli 2 zeny a ich synovia dostali mena Brandon a Kevin 😝

martina46
5. apr 2008

mne sa strasne nepaci meno

Xenofón (26.1.)
Kunigunda(3.3.)
Tekla(23.9)
no, je toho viac....

zdroj:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

edita33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonoga
5. apr 2008

ahojte. pracujem v lekarni vedla detskej ambulancie a ked vidim vsetky tie mena ake davaju rodicia detom, tak mne sa nepacia Vanessa, Tamara, Nina, Sofia, Samuel, Sebastian, Tobias. a preco? pretoze tieto mena vidim na kazdom druhom recepte a aj castejsie.

arabela36
5. apr 2008

Meno by malo urcite "pasovat" k priezvisku. Presne ako tu bolo spominane, taky nejaky Kevin Drevenak sa asi "pekne podakuje" svojim rodicom, ked bude vacsi.
My sme mali opacny problem. Malej sme vyberali meno aby jej sadlo k priezvisku a taktiez aby to na slovensku nekomolili. Tak nam s toho vysla Ella Harrison. tiez by to asi znelo srandovne keby sa rozhodneme pre nejake cisto slovenske meno, napr. Lubica Harrison, alebo Stanislava Harrison.... A tiez sme nechceli Awen, alebo Abby, aby to bolo v slovencine lahko vyslovitelne.

dominica
5. apr 2008

Aj my sme vyberali k priezvisku a síce, manžel je Richard a hodí sa k priezvisku/podľa mňa/, ale ja som chcela niečo iné tak malý je Alex Richard Gottstein, na papieroch len Alex Gottstein.
A nepáčia sa mi také ako Zita, Izidor, Drahoslav, Bohuslava, Ernest, Malvína, Gejza, Bohdana, Alfonz, Gašpar, no bolo by ich neúrekom, takže nebudem vypisovať.
Moderné sa mi páčia a je pravda, že sú časté a možno na každom druhom recepte, ale to voľakedy tak bolo s Petrom, Pavlom, Jozefom a pod., takže to bude asi vždy, éra nejakých mien.

maca793
5. apr 2008

v našom kalendári je ich strašne veľa, čo sa mi nepáčia, vlastne všetky. mala som problém vybrať meno pre 3 dieťatko. a nedajbože by som mala chlapca, tak sa zbláznim. 😀

anamor
6. apr 2008

myslela som, ze tato tema sa rozrastat nebude.... uz len s principu, tak ako sa kazdej nejake meno paci, tak sa inej nepaci a som zvedava, kedy sa tu niekto niekomu pusti do vlasov, ako to na koniku byva.
Mne osobne sa nepacia mena Rebeka a Nikolas.... Ale je to fakt vecou vkusu..... Nehovoriac o tom dat taketo meno k slovenskemu priezvisku.....
Podla mna vzdy ide o kombinaciu meno-priezvisko a niektory maju na to poriadny nevkus 😒

melory
6. apr 2008

mne sa nepacia muzske mena v zenskom prevedeni - jozefina, karolina, frantiska, dusana....dalej nemusim zuzky...
chlapcenske - jozko, janko, ..... 🙂

tilly
6. apr 2008

ja nemám rada mená, kde sa ťažko robia zdrobneniny a mená začínajúce sa na samohlásku

a ešte sa mi nepáčia maďarské mená Attila, Zsolt, Zoltán, Hajnalka, Aranka, ...
nič proti maďarom ako národu, národnosti, štátu, mám veľa kamarátov maďarskej národnosti (aby ma tu niekto neobvinil z národnej neznášanlivosti 😀 ), len skrátka sa mi nepáčia mená 😅

eji
6. apr 2008

mne sa nepaci nathaniel, to je ako natanier, potom sa mi nepaci Artus, Jozef
a s dievcenskych Zuzana

lindda
6. apr 2008

mne sa nepaci najviec Karol a Lenka 😉

maslenka
6. apr 2008

arabela rozmýšlali ste veľmi rozumne, ten Kevin Drevenak je ešte nič, dcéra mojej známej má spolužiaka, ktorý sa volá Kevin Koníček-chúďa dieťa

eji
6. apr 2008

so mnou v porodnici bol chlapec a volal sa Cerutti stojka

bibinka
6. apr 2008

mne sa nepáči veľa mien chlapčenských aj dievčenských- nebudem zverejňovať,aby som niekoho neurazila 😉 .rodičia a hlavne maminy vyberajú mená svojim budúcim potomkom pod vplyvom hormónov a preto dávajú niekedy také šialenosti typu telenovela. Potom keď vytriezvejú sa väčšinou nedá toho moc urobiť. Napr.moja mama dala bratovi meno Roman a celá rodina ju po príchode donútila zmeniť mu meno na Peter 😀 😀 😀 , že vraj je cigánske.No, nezdá sa mi to, ale vtedy bola taká doba, tiež bolo niečo moderné a niečo nemoderné.Našťastie vtedy robila na matrike a prepísalii to bezplatne(za socíku 😀 ).
Mne osobne sa však nepáči, keď rodičia dajú svojim deťom meno a potom ich aj tak volajú inak. Napr.aj nášho Alexandra staré mamky volajú Alinko alebo Šaňulko 😀
A najstupídnejšie je ,ked si nejaký milovník zvierat pomenuje svojho miláčika ľudským menom 😠 -suseda má rotvajlera Filipa 😠 😠 😠 . A minule na neho volala a náš Filip sa obzeral,ktože ho to volá?

livi
7. apr 2008

už som videla mená ako Kevin Pecha alebo Antonio Žiga.. 😝 😝 brutál 😀

bzuco
7. apr 2008

no...mne sa nepáčia tieto moderné mená, ktoré teraz dosť frčia...sorry...ale je mi smiešne, ked si predstavím 60-ročného( prípadne viac ) Maxima, Nikolasa, Sebastiana,... a babičku s menom Sofia, Rebeka, ...

horallka
9. apr 2008

Náš kalendár je plný nemožných mien, ale ani tie nové,čo teraz letia, nestoja za veľa. Priam alergická som na meno Nikolka a Nikolas. Aká Nikolka a Nikola- po našom sú to Miikuláša a Mikuláš. Tiež sa mi nepáčia mená , Dominika, Vanesa, Veronika - všetko také presladené. Z chlapčenských je ešte horší výber- ale rozhodne nie Sebastián, Kristián Nikolas. Súhlasím s mamičkami, ktoré tu písali, že treba prihliadať aj na priezvisko- taký Brad Kránsohorský, čo tu bol spomenutý, je krásnym príkladom ako nie- alebo Carmen Halušková a je veľa takých ďalších...A na pamäti treba mať, že meno nedávame bábe ale ľudskej bytosti, ktorá si ho ponesie trebárs aj do osemdesiatky

marcaradko
9. apr 2008

anča,mara,kata,zuza
jožo,jano,fero,ondro 😝 😅

tilly
9. apr 2008

eji, to meno cerutti vyslvetľuje priezvisko stojka 😀 chlapček bol určite blondiačik 😀 😀 😀

najlepšie je sandokan stojka 😀

karolinkafe
9. apr 2008

Dufam, ze sa tymto nikoho nedotknem. Je to len moj osobny nazor 😉
Anastazia, Gertruda, Stela, Arana, Zofia
Alfonz, Albert, Adolf, Imrich, Drahoslav, Bohuslav
no a ta Kunigunda...... este som sa v zivote s nikym nestretla, kto by sa takto volal. Hlavne ze ma meniny v kalendari.... pritom je tolko viac pouzivanych mien, ktore meniny stanovene nemaju (teda aspon v kalendari nie) 🙄

mimkao
9. apr 2008

Jéj, sa teším, že tu ešte moje meno spomenuté nebolo... 😝
Mne sa nepáči: Beáta, Klaudia, Viktória, František, Františka a všetke za vlasy pritiahnuté mená...
A tak isto neznášam, keď má nejaké dieťa dve mená a nayvše, keď sa ku sebe absolútne nehodia. 🙂

dominica
9. apr 2008

óó vďaka, že moje meno presladené..., tak to mi ešte nikto nepovedal 😀 , ale stále lepšie, ako Zuza/sorry Zuzanky, nič proti vám nemám/

tesoro
9. apr 2008

my sme mali tiez opacny problem kedze sa volam priezviskom MATTER malej sme dali meno THEA MATTER
Nase niektore mena su naozaj rarita, ale hlavne nedokazem pochopit ako niekto moze dat meno svojmu dietatu podla seba, podla mna kazdy ma taky zdravy odpor k svojmu menu a hlavne ide o noveho cloveka a nie kopiu. Zle je meno aj po svokrovcoch.

tilly
9. apr 2008

tesoro ahooooj 😀 ako? niečo nové s pani č? 😀

inak, máme tu tému šamorín, tak sa pridaj 😉

mimkao
9. apr 2008

Tesoro, my sme tiež dcére dali meno po mne. aj keď to bola viac menej náhoda... A ja nemám odpor ku svojmu menu. Nie preto sa mi páči, že je moje, ale jednoducho sa mi páči. 😉