Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

najjulinka
14. júl 2008

To je dobré...

My ked sme boli deti a hrali sem sa, tak moj brat akože otec mal dvoch synov - Ľuboša a Lorenza 😀 Lebo brat je Ľuboš Lorenz a bol s menom spokojný a nevedel nič krajšie vymyslieť 😀 😀 😀 Vedel, že Lorenz je nemecké krstné meno.

Ja zas poznám chlapca menom Šebastián Šebo a volali ho Šebko - lebo to je aj od Šebastiána a aj ako malý Šebo 😀 😀 😀 Mne sa tá kombinácia celkom páčila.. .Inak nemám rada ked hovoria Sebastianovi či Šebastianovi Sebo, Šebo, Sebko, Šebko, ale v tomto prípade sa mi to ozaj páči 😀

orinka
14. júl 2008

Hugo Magula???? To nemyslíte vážne 😀 zničený celý život... 😕

penelope10
14. júl 2008

😕 .... preco zniceny cely zivot?

melory
14. júl 2008

baby som ozaj na dnes milo poucena, ze ester a stela je to iste...to este teraz spracuvavam. 😕

melory
14. júl 2008

nooo, hugo magula...neviem, neviem, ale dost g-cok na meno.

deina
14. júl 2008

Mne zas kniha hovori, ze Ester je meno z hebrejskeho Ester (a to z perz. sitareh - hviezda) a Stela je z lat. Stella, hviezda. Ako pise mexx, su to ine mena, ale s rovnakym vyznamom.

Mne sa Lucia ako meno velmi paci, Lucinka je take mile. 🙂 Vola sa tak moja sestra (ale nie preto).

melory
14. júl 2008

lucia je fajn, je to pre mna meno s tajomnym carom.

najjulinka
14. júl 2008

No su to bosorky tie Lucie 😉 😀 😀 😀

penelope10
14. júl 2008

vsak davno lucie boli povazovane za bosorky... ale to je to iste ako zuzany boli povazovane za ciste panny, katariny za mudre... a pod. 😉

pre mna lucia je fajn, v pohode meno 🙂

erikasadek
14. júl 2008

ako sa vam paci meno Nayah5 vyslovy sa (naja)?

zuzana76
14. júl 2008

a to je pre dievca alebo chlapca? nic moc, nevedela by som ani o koho ide

ja som kedysi chcela mat dve dievcatka Sašku a Dášku, ale dášu mi manzel zamietol

melory
14. júl 2008

mne pride dievcenske a pekne 😅

penelope10
14. júl 2008

OK, otazka do plena:

Pascale

je podla vas ake meno? Muzske al. zenske? (predtym nez zacnete googlit sa zamyslite ako vam to znie 😉

lyongirl
14. júl 2008

ako mužské

lyongirl
14. júl 2008

teda mala som na mysli, že mi znie mužsky 😉

zuzana76
14. júl 2008

aj mne ako muzske

melory
14. júl 2008

pascale - jedine co mi pride na rozum, ze vynalezca

ella1
14. júl 2008

to je mužské nie?aj v nejakom filme sa tak volal chlap.

inak,niekto tu písal,že mercedes,čudné meno.len by som podotkla,že tá automobilka sa volá podľa dcéry zakladateľa,takže meno mercedes,je normálne a nedávajú ho ľudia podľa auta,ale presne naopak.

lyongirl
14. júl 2008

ešte možno takto:

Pascal - mužské
Pascale - ženské

ale to už moc vymýšľam 😀

melory
14. júl 2008

teraz neviem ci sa tu nepletie pascale a naja 😕

melory
14. júl 2008

tiez som citala knihu o mexickej liecitelke mercedes...ella akurat som to chcela napisat.... 😵

ella1
14. júl 2008

ano.španielske meno. 😉

penelope10
14. júl 2008

teda v belgicku, francuzsku je Pascale výslovne zenske meno, chapovi by ho asi teraz nikto nedal.
a v nemecku je to meno výlučne muzske 😉

... nadhodila som to lebo poznala som Pascale - belgicanku zijucu v Nem, a tam jej chodila posta s oslovenim HERR 😀 😀 a ta sa na tom, dobre bavila 🙂 🙂

cize otazka zvyku aj Naja....

podobne je to aj s NICOLA... u nas je to davane ako dievcenske a v Taliansku je to chlapske 😉

najjulinka
14. júl 2008

V Taliansku vela chalanských mien končí na A - napr. Andrea, Maria 😉 😀

mirrinka
14. júl 2008

z počutia viem o jednej rómskej rodine a tí majú doma detičky s menami - Mercedes,Octávio,Fábio 🙂 ceklom dobre dopasované,že? 😀 😀 😀

melory
14. júl 2008

fakt? konci na a? sranda....viem, ze niekde je zas as...andreas

monkula
14. júl 2008

Mirka, podobne ,ani ja som nevidela ,že máš dcérku menom Laura 😀 😀

Chiara-znamená, svetlá, jasná, čiže obdoba našej Svetlany, lucie a Kláry 😉 😉
my sme chceli Sebastiána, ale ako tu niektorá písala, nepáčilo sa mi oslovovanie. Sebo ,Bastien... alebo nebodaj Šebko 😲 😲

melory
14. júl 2008

ked som bola v nemocnici tak mamicka od narodenia hovorila len a len sebastian-ko

lyongirl
14. júl 2008

mne sa nepáčia dlhé mená 😉

melory
14. júl 2008

ked je priezvisko kratke preco nie...?
spravi sa taky priemer...ja mam priezvisko dlhe a mena preto radsej kratke, lebo ja som si privydala dlhe priezvisko a mam aj dlhe meno...no co vam poviem, nikde sa do kolonky nezmestim.