Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

mercy
13. aug 2008

Mne strašne lezie krkom meno Samko a ľutujem všetkých xmilión Samkov, ktorí budú vyrastať v spoločnosti ďalších Samkov.

mracik
13. aug 2008

mercy, to je sranda, ja poznám o dosť viac Richardov, ako Samkov, teda Samuelov poznám dvoch a Richardov sedem 😉
ono je to asi v každom meste trochu iné s tými menami......

monkula
13. aug 2008

anezena, nehovoríme mu tak....
Ale tiež mi vadí, keď mu spolužiaci zo škôlky hovoria Jaro.... 😖

jejke
14. aug 2008

Monkula, Oasis, 😀 😝 a vies ze nie nepocuva, vidis ani mi to nenapadlo 😅 ale ma rada herca Liama Neesona.
To ja by som podla oblubenych hercov skoncila na Robin /co je drozd v preklade/ a Anthony,
hoci sovenske Robert a Anton mi vela nehovori,
Takisto nechapem akoludia silou mocou kombinuju meno podla inicialov tak aby boli zdvojene,
potom vznikaju
Rafael Rafaj, Fedor Flasik, Peter Petrinec, Boris Burger ... 😖

A co sa tyka mena Daniel, tiez bolo na nasom zozname ked som bola tehu, ale akosi sa mi to znepacilo lebo je tam ta spojitost s istym zivocisnym druhom 😉
Samuel je poda mna fajn, pokial mu nevravia Samko 😝

monkula
14. aug 2008

jejke, aj mne sa páčilo meno Daniel ,ale manžel ma zrušil, že neche doma chovať vysokú zver
Liam Neeson je fajn... a kto je Robi na Anthony?
A ja by som skončial na tom Robertovi, podľa de Nira a Tomovi, ako Hanksovi a dievčatko by podľa tohto boal Reese 😀 😀 😀

jejke
14. aug 2008

Robin Willams a Anhony Hopkins.Som zatazena na starsich panov 😀 😀 😀

monkula
14. aug 2008

ty si moja sestra? 😕 😕 😕 😀

jejke
14. aug 2008

Nie moja sestra nema Chiaru 😀
Myslela si Reese Wiitherspoon?

monkula
14. aug 2008

hej, tú....

jejke
14. aug 2008

Tak tu mozem tiez ale co to meno vlastne znamena?
Tu nie je:
http://www.fodor.sk/Spectrum/mena.htm 😀

jejke
14. aug 2008

Aha takze muzska verzia znamena entuziazmus 😉 http://www.behindthename.com/name/rhys

monkula
14. aug 2008

asi to je americký rozmar...
Ale ani neviem, ktorej som hovorila ,že ŽOfia je Sofia, dôkaz..
Sofia ž. pôv. rus. podoba mena Žofia (lat. Sophia)

lienockaa
14. aug 2008

keby idem podla hercov, tak mam doma jeana../podla jean reno..😉/cize asi janko po slovensky..tak nejak..hehe..no ale janka urcite neplanujeme..😅

mercy
14. aug 2008

Mracik, ked sme pred dvomi rokmi dali Riška, nepoznala som ani jedného a vo svojom okolí zatiaľ ani nepoznám.Ale Samkov poznám sedemnásť!!!!

mracik
14. aug 2008

mercy, však vravím, že v každom meste je to asi inak. Tiež keď sa narodil Kubko, nepoznala som ani jedného, teraz je ich na mraky, ale aj tak mám to meno stále strašne rada.
Nám sa meno Richard hodí aj k priezvisku, takže aj v rodine ich zopár je, ale je to pekné meno 😉

mercy
14. aug 2008

Mne sa Jakub-Kubko veľmi páči, ale chceme mať v mene detí r,lebo ho nemáme v priezvisku. Teraz ak bude chlapček, bude Ondrejko. Tiež neboli, a začali sa množiť🙂

dorotka
14. aug 2008

Toto je zas co za tema. Dobra na to aby sa niekto urazil este ze posledne prispevky su pekne otocene a pisete o tom co sa vam paci

zrzulka
14. aug 2008

mne sa zda cudne ked ma niekto dve mena. aby si mohol vybrat? ako ho potom volaju prvym menom ci druhym?prepacte to je na inu temu, len mi to vrta v hlave. aj kamoska dala synovi dve mena a aj tak ho vola tym prvym.

zrzulka
14. aug 2008

joj a aby som aj k teme napisala. ked som sa dozvedela meno mojho manzela tak som veruze vahala ci sa s nim stretnut. este ze som nedala na to ze sa mi jeho meno nepacilo a stretla sa, lebo napriek tomu ze sa mi jeho meno nepacilo, vybrala som si toho najuzasnejsieho cloveka na cestu lifom. tymto chcem, len vyjadrit ze no a co ze sa vam nejake meno nepaci??? treba dat cloveku sancu. meno je len nejaka znacka, nalepka. dolezite je to co sa pod tou nalepkou skryva nie?🙂))

monkula
14. aug 2008

zrzulka, my voláme malú Chiara, Chiarka, Chiarinka, Kikuška a prababky jej hovoria Kristínka... 😉

melory
14. aug 2008

dorotka snazime sa temu zvrrrrtat od zaciatku ako sa len da, tiez mam ten nazor, ze to moze niekoho ranit.
ale zas zivot mozno ukaze, ze cloveku sa nazory menia aj na mena.

monkula
14. aug 2008

život nie je med lízať....prichádzajú aj rany pod pás...
a preto, udržujte krb svojich myšlienok čistý 😀 😀 😀 😉 😉
a súhlasím s melory... názory sa menia, napríklad v 18-tich by som niiiiidky nepočúvala Dido a teraz? mi hrá non.stop 😀 😀

danuska24
15. aug 2008

ja nemam mena ktore by sa mi nejak extra nepacili, ale niektore by som za nic na svete nedala svojmu dietatu, aj ked u niekoho ineho mi to ,,nevadi,,
(napr. moja svagrina je Frantiska)..

ella1
15. aug 2008

tak tá sofia ažofia-monkula má pravdu,je to to isté meno,len inak vyslovené.
reese W. má tri mená a konkretne toto reese má až tretie a nechala si ho ako umelecké.
k tej kristíne.neznášam oslovenie kikuška-kikuša.mám aj neter a nepáči sa mi to.
dve mená.no ako niekto si asi nevie vybrať alebo druhé meno môže mať po otcovi alebo príbuznom.
no a presne o tom som hovorila,že som sa snažila vybrať meno,čo sa moc nedá povedať škaredo,tiež by mi vadilo ako monkule,ked deti volajú jej jarka-jaro.a podobné sú kata,zuza,dano,palo,dana........... 😉

anezena
15. aug 2008

ella1 a Veronike sa neda povedat Verona?

melory
16. aug 2008

a co taky marek? tomu sa neda povedat skaredo 😵

tripplebi
16. aug 2008

ja poznám jedného Mareka. tomu sme vždy hovorili. Marečku, podejte mi pero a niekto druhý vždy odpovedal, Ja nejsem Mareček, já jsem Tuček. 🙂

dreamy123
16. aug 2008

ahojte,
tak cela tato tema je akoze dost odveci...ale co si pytate, mate tu 😉

Veronika je napr. podla mna vyslovene "sedliacke" meno- take dedinske a detinske, strasne sa mi nepaci...da sa volat Vero, Vera Verona...celkovo...e-e...
Chiara je meno tiez o nicom. No ale ved je to len moj vkus 😀 ...nik sa neuraza, kedze tema je o tom, ze?
Tiez nemusim Samkov, Kubkov, Lucky, Jaroslav, Branislav, miroslav...a ich zenske obmeny 😖 ... :-
ludka, Magda 😔 proste hrozne menaaaa... 😔
Zuzka, Martinka, Stevka, Vierka bleee, Lenka bleeee, katka, Stevko bleeee, Rudko... 😔
Zara je strasne tvrde meno, take nezenske...mne znie podobne ako Viera 😝 Alzbetku tiez nemusiiiiim
neznaaaasam Damian, Lukas.... 😖

atd atd....

nechodim tu velmi casto, ale tato tema ma ozaj dojala... 🤐

expertka8
16. aug 2008

...dreamy..ak sa smiem spytat...ake meno sa Ti paci???...okrem...Diany a Patrika??? 😅

lekno
16. aug 2008

Veru Dreamy, aké? 😀