Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

najjulinka
10. júl 2008

malena: ano to je fakt, že momentálne meno Izabela nie je IN... A na to mená sú aby sa ludia rozoznali od seba 😉 Ja by som teraz nedávala Samko, Adamko 😀 Ale tieto mena by som asi nedala aj tak. 😀 Ale zas meno Jakub sa mi páčilo už velmi dávno a asi by ma nezastavilo ani to, že je teraz dosť IN 😖 😀 (Inak ked so si bola v domove "vybrať" detičky, tak tam mali aj Jakubka "v ponuke" a "nevybrala" som si ho napriek peknému menu). Takže rozhodne to nemalo znieť ako urážka mena tvojej Izabely.
Ked ťa to poteší, tak moj kamarát mal meno Júlia za cigánske 😀 😀 😀

irenkat: Ja som mala na ZŠ spolužiačku Irenu 😉

andrea78
10. júl 2008

nepáči sa mi meno samuel (dnes veľmi populárne).........poznám množstvo ľudí s takýmto priezviskom, preto mi to nepripadá absolútne ako meno
a vždy ma napadne kapor samo z rozprávky o vodníkovi, ktorá bežala v mojom detstve

malena
10. júl 2008

Natália je naozaj krásne meno, lenže je bohužial premnožené, napr. aj Libuška je pekné meno, keby sa tak nevolala moja najlepšia kamoška, dala by som svojej dcérke, ale plietlo by sa to.

Vraj existuje aj meno Telesfór, dobré nie 😀

najjulinka
10. júl 2008

Telesfór - o znie fakt ako fór...
Mojmu manželovi sa páči meno Jozue.. .AKože môže byť, ale nie k nášmu prizvisku - Varga 😖 To už rovno by sa mohol volať Winetou Varga a znelo by to rovnako hrozne 😀 😀 😀
Inak ja poznám dvojčatá Izabelu a Jacqueline - dosť táto kombinácia kričí.. A hlavne Jacqueline sa mi sťažovala po prvej triede, že aké má zlé meno, že sa jej nepáči, že sa ťažko píše 😒

Mne sa ešte mená Rišo a Robo nepáčia... 😖

malena
10. júl 2008

Mne sa nepáčilo ked si napísala: pre mna sú to domovácke mená,...aj ked si to tak nemyslela, znelo to riadne opovrhujúco, ani som nevedala, že maš adoptované deti,...moja úcta
😵

malena
10. júl 2008

Ja som si tak zvykla, že nepoznám inú Izabelu, len tú moju,...že ked niekoho stretnem a predstaví sa ako Izabela, tak odpadnem,....
A tá herečka čo dala svojej dcérke meno Apple, čiže Jablko? Alebo som čítala, že vo Švedsku si jedny rodičia vysúdili meno Lego,... 😨

najjulinka
10. júl 2008

nemám ich adoptované, ale v profesionálnom rodičovstve 😉
Ono aj tá spomýnaná moja 19ročná sestra je z domova a tiež má meno, ktoré sa mne nepáči - Margita 😝 Napr. Margaréta sa mi zdá byť o veeeeeľa krajšie ako Margita, aj ked v podstate význam je ten istý u oboch mien...

Ináč ešte mená ktoré sa mi nepáčia: Cyril a Metod 😝 😀 😀 😀 A Ctibor a Cyprián... "C" je asi také divné písmeno na začiatok mena... 😀

malena
10. júl 2008

...ako malá som hovorila, že som princezná Hortenzia 🙂 , možno pre niekoho inšpirácia 😅

najjulinka
10. júl 2008

Lego 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ja napr. nemusím ani meno Vanesa, ale známa má Vanesku z domova a volajú ju Veve a je to milé a ani mi to nepríde... Proste tak ako s našim Kikom... Než som ho domov doniesla som tu na nete riešila, že také meno a že neviem mu pekne povedať... A dnes mi to ani nepríde, že Kiko sa mi nepáči... Máme ho na lúbenie, tak ho lúbime. 😀 😀 😀

najjulinka
10. júl 2008

Ale mohla by to byť sranda, keby niekto mal dcéry s takými kvetnými menami... A ten niekto by sa mohol volať priezviskom Záhradník 😀 😀 😀

Moj ujo s tetou ked cakali dvojcata, tak si ujo robil srandu, že aké mená im dať a navrhol Janíčko a Marienka na čo ich vtedy trojročný syn zareagoval, že "kto bude ježibaba?" a teta túto kombináciu mien zatrhla 😀 😀 😀

Iank moj ocko chcel aby som sa volala Xénia,a by som mala iniciály XL 😀 😀 😀 mamka zas chcela nás mať všetkých na "L"

malena
10. júl 2008

V zahraničí som poznala dievčatká s menami: Olympia, Yasmine, Emilie, Sarah, Leah, krásne mená nie?
Alebo také meno Vincent, vo franc. sa to napíše rovnako ale vysloví sa to ako Vensán a znie to pekne, krajšie ako Vinco 🙂 ,

malena
10. júl 2008

Tak s tou ježibabou to je gól 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No a ku tej Xéniu už len sestričku Arabelu a bračeka Rumburaka 😀

sasenka
11. júl 2008

u nas v meste ma jedna kočka dvojičky : Pelegrina a Leila --- asi jej preskočilo z bolestí pri porode, nemyslíte???

malaskoricka
11. júl 2008

sasenka ta leila je este ako tak normalna 🙂 ale Pelegrina vynechaj g a je z nej Pelerina😀😀

sasenka
11. júl 2008

No ani Leila sa mi nepáči, ešte Lea, to unesiem, aj ked je to čudné meno.
No a Pelegrinu volajú Peggy - to ako Peggy Bundy u Ženatý so záväzkami 😅 😅 😅 vždy ma to hned napadne

tyli
11. júl 2008

Mne sa nepáči keď na slovensku dávajú zahraničné mená. Napr. Weiet... No viem aj o Reganovi a Rybane 😀 😀 Zo slovenských mien by som nedala Karola, Vanesu (prez. Vana - Vaňa 😀 ) al. Lauru, pamätám si ako na základke jednej hovorili Larva 😢

mracik
11. júl 2008

Celkom vtipná téma 🙂 No našla som si tu celú moju rodinu
moji rodičia sú Metod a Gizela, no povedala by som, že sú jediný taký párik na Slovensku 😀, starkí sú Cyril a Margita. Ale ja mám ich mená veľmi rada, je to asi o tom ako si človek na to zvykne a akých pozná nositeľov tohto mena
Ja nech rozmýšľam ako rozmýšľam, žiadne 😝 😖 meno ma nenapadá, možno Adolf, ale to znovu nie je o tom mene, ale o jeho nositeľovi...

titkovamiriam
11. júl 2008

oskar,vendelin,zofia, ☹

danu
11. júl 2008

sandokan, rybana, esmeralda atd hned viem ktore deti taketo mena maju 😀 chuda deti

katy2
11. júl 2008

gizela, alojz, filomena....

martina.d.
11. júl 2008

gertrúda, zina

sasenka
11. júl 2008

Mne sa aj to nepáči, ked existuje slovenská varianta normálne v kalendári a niekto da to isté meno v Anglicke/Francuzskej variante... napr. Sophia, Janette, Christopher ... cely život decka budu ghovoriť - Sofia s PH, Žaneta s Jé a tvomi té

monkula
11. júl 2008

so sestrou na ZŠ, chodila jedna rómka a volala sa Felícia..
ďaľší, z mojej rodnej dediny majú dcéru Mercedes a keď to ešte vyslovia maĎarskou intonáciou 😅
Sestra mala v škôlke frajera 😀 , volal sa Barnabáš a jeho sestra je Bernadetta 😕 😕
A ďaľšie maĎarské perličky, Dóra, orsolya (Oršoja, naša Uršula)m volajú ju Orši
A keĎ sme čakali jarka, tak sem listovali v maď. kalendári a keĎ sme natrafili na dievčenské meno Bíborka, tak sme sa tak smiali, že nám otec nahnevane zobral kalendár 😀
Chlapčenské Máthé, Levente...

sasenka
11. júl 2008

ja som bývala na intráku s Madarkou Hermínou - volali sme ju Hermelína 😀 Ale tam je to meno vraj bežné.

monkula
11. júl 2008

sašenka, ja som z okr. DS, ale takéto meno som nepočula..Asi sa dáva "nižšie"
U nás to bola samá Ildikó 😀 , Beáta, moja sesternica je Judita, bratranci sú Lóránt, Norbert a Flórián, keby bol niekto z nich dievča, tak sa volá Csilla (čilla) a ešte z chlapčenských to bol samý Csaba 😅 😅
A v triede sme mali Blanku 😀 😀

mirrinka
11. júl 2008

mne sa absolútne nepáči meno Jarmila...to je na prvom mieste a potom sú to také ako napr.Erik,Samuel,Jakub - Kubo a z tých ženských ešte Antónia,Jozefína,Klaudia...a ani to moje nie je bohviečo 😝 páči sa mi len vtedy,ked ma môj manžel tak sladko nazve,že mirrinka - podľa toho mám aj nick 🙂 ale som rada,že sa nevolám Blanka 😝

mexx
11. júl 2008

No napriklad tie Herminy sa vyskytuju aj u nas, ale povacsine sa tak volaju nase babky... 😉
A niekedy sa zabijam, ked citam na cintorine po pomnikoch - Serafina, Teofil, Bernardina, Bernadetta... 🙂 Ale tak ich matkam sa to zrejme tak pacilo. 😉
Ja osobne nemam rada viacero mien, ale tiez to zalezi od nositela, moze sa mi meno pacit akokolvek, ak raz najdem "blba" s takym menom, uz je to ine... Tak som pochodila napriklad s Danielom... 😀

malaskoricka
11. júl 2008

dalsia Mirinka nespokojna so svojim menom😀 vitaj v klube

majka35
11. júl 2008

no a myslím si, že jednoznačne najkrajšie meno na svete je Majka ... 😀 😀 😀 😀 😀

malaskoricka
11. júl 2008

majka bleeeeeeee😀 nefandi si😀😀😀😀