Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

mateson
18. aug 2010

A dedo mojej kamarátky , ale to už je strašne dávno nám rozprával, že mal kolegu ktorý sa volal Kozel. Ako že priezvisko. Našel si frajerku ktorá sa volala Horská. A pretože ona nechcela byt Kozlová, aj ju chápem tak sa dohodli,že on bude Horský. Tak si vzal jej priezvisko. V robote mu hovorili potom horský kozel. Chudák.

evuliki
18. aug 2010

@samasa a myslis,ze Matus a Martin nie su "bleee" 😝 😠
Mne sa paci vela mien,a nikdy by som nepovedala na meno,ze je skarede ci bleee.A je kazdeho vec,ako pomenuje svoje dieta 😉

lucia375
18. aug 2010

Môj sused sa volá Omar. Na zaciatku ked sa pristahovali tak som si hovorila ze Omar - co je to za meno, ale teraz ked sa s nimi priatelím mi to príde uplne normalne. Kazde meno sa svoje caro, ziadne neni uplne skaredé. Zálezí aj na tom s akým nositelom sa spája. 🙂

mateson
18. aug 2010

Presne tak, žiadne neni uplne škaredé. Ale myslím, že trošku treba brat do uvahy aj priezvisko. Hlavne pri tých moderných menách, pretože potom s toho vznikaju smiešne kombinácie.

lucia375
18. aug 2010

To je uplna pravda. 🙂

maggie2
18. aug 2010

@lula26 Presne ako píšeš. Ale keby to bol George alebo Jacob to by už pre niekoho nebolo blé 😉

monkula
18. aug 2010

Juraj je náhodou pekné meno... Aj som nad ním uvažovala ,keĎ sme čakali Chiaru... ale mať Jarka a Jurka 😅 😅 😀 😀 😀 😀
vo výbere sme ešte mali Sebastiana, Eduarda, Mariána a Mirka 🙂

rabiva
19. aug 2010

Z muzskych mien je tazko vyberat, tie co lepsie zneju Jakub, Samuel, Peter - tych je v dnesnej dobe teda dost 😎 ale z kalendara by kludne mohli zmyznut napr. Demeter, Koloman, Vratko - fakt des 😒 Dievcenske su vacsinou fajn a da sa vybrat, i ked poznam aj Jessicu Kolesarovú. Paci sa mi meno Gabriela - tak sa vola aj moja mamina, ale dcere by som ho zrejme nedala - viac ako maminu mi toto meno pripomina 1otras zensku kt. od detstva nemusim 🙄 Taktiez davat meno synovi po otcovi 😒 ziadna vyhra... Pri synovi som kedysi planovala meno Enzo 😅 a napokon som cela stastna ze mam Katarinu 😉
Suhlasim s nazorom, ze by sa krstne meno malo urcite hodit k priezvisku a tiez robit zo zahranicnych mien slovenske zdrobneniny obcas trha usi 😕 napr. Christopherko... uf 😖

rabiva
19. aug 2010

pardon myslela som "zmiznut" , nie zmyznut 😨

malinkaaninka
19. aug 2010

Rebečka.poslovenčenie neslovenského mena,to je tragedia.alebo Salma.celkovo exoticke mena su mi proti srsti,mam dojem,že to je len putanie pozornosti.byť exkluzivny.pritom sa da byť exkluzivny aj v hlbšom zmysle..

maggie2
19. aug 2010

@rabiva Mne sa Demeter náhodou páči 😉

maggie2
19. aug 2010

@malinkaaninka A tá exkluzivita potom i vyzerá: Cerruti Stojka, Kevin Koníček, Christopher Puškvorec. Podĺa môjho názoru prakticky všetky mená sú pekné (až na Judáš pre kresťanov) a aj Koloman, či Dezider, či Vratko nájdu uplatnenie k vhodnému priezvisku. Mne sa hrozne nepáči, že my Slováci najprv podávame zahraničné mená (neznáme, neobvyklé na SK pomery) alebo i keď známe mená ale v zahraničnom znení - POTIAĽ JE TO V PORIADKU - ale potom? Zohyzďujeme tieto mená zdrobnelinami !!!!!! To inde vo svete nemá také rozmery to zdrobňovanie ako na SK. Mená v neslovenskej podobe mrzačíme, komolíme, zdrobňujeme dávame koncovky. Je to nakoniec istým spôsobom prirodzené - lebo v slovenskom prostredí zrazu zistíme, že to meno čo sme dali, v bežnej reči jazyku nutne poslovenčujeme. Ale až v takých rozmeroch? A to už nehovorím o výslovnosti cudzieho mena, ktorú nedodržujeme. Ak dám meno Matthew tak by sa patrilo aby som to aspoň vedela vysloviť a nehovorila "Meťjú" Takisto meno Sophie má svoju výslovnosť: "Sofí" s dlhým í a nie krátkym ako často počuť "Sofi". Ak dáme inú obdobu tradičnej slovenskej podoby mena Žofia, teda napr. Sofia tak prízvuk by mal znieť takto: "Sofíja" A Sophia sa vyslovuje krátko: "Sofia". Takisto ak dáme meno Jennifer, tak vyslovovať by sme mali "Dženifa:" a nie "Dženifer". Nespustite na mňa prosím lavínu, ale nedalo mi to nepovedať.

mirka285
19. aug 2010

@maggie2 podla mna mas pravdu ked uz chcem dat zahranicne meno tak by sa aj malo pouzivat v zahranicnej forme,ja ked pocujem Nikolasko stoja mi vsetky chlpy 😒 alebo Sebko to akoze Sebastian no des 😨

maggie2
19. aug 2010

@mirka285 Sebko? To som ešte nepočula. To je dobré 😀 Ale možno sa tak vžije že to bude nakoniec ako nová variácia mena Sebastian, Sebastián. Keď už sme pri tej výslovnosti: Len Sebastián s dlhým á zaručuje výslovnosť s dlhým prízvukom na konci. V prípade Sebastian s krátkym a, by mala správna výslovnosť znieť takto: "Sebastijan", pričom zdôraznenie pri vyslovovaní je na slabike "ba"

mirka285
19. aug 2010

@maggie2 to si fakt nepocula este?staci si pozriet profil niektorych kociek tu na koniku 😝

kwa_kwa
19. aug 2010

Kedze este nevieme, co budeme mat chcela by som Rebecu a Simona i ked s chlapcom velmi muz nesuhlasi.. :D

katecameron
19. aug 2010

Sebka poznam aj ja SEBIK Sebulik no co uz niekto fakt nevie co so sebou myslim ze v slovenskom kalendari je vela peknych mien moj starky sa volal Vavrinec Hronec Vavrinec-mozno divne ale bohovsky sa to hodi k priezvisku ale jeho rodicia mu dali meno take na ake sa narodil takze mali 6 deti a vsetky deti dostali meno na ktore sa narodili zaujimave ako kedysi pred 100rokmi niektory rodicia rozmyslali 😲

katecameron
19. aug 2010

keby som ja mala dat mena detom na ktore sa narodili tak by sme doma mali Vratka,Amaliu a Rudolfa ale co s tym ked Vratko-je dcera a Amalia zas syn mojim prastarym rodicom to vyslo Emil-bol syn Katarina-dcera Fero-syn atd.

malinkaaninka
19. aug 2010

@maggie2 súhlasím.

monkula
19. aug 2010

@mirka285 aj mne sa otvára nožík vo vrecku, keď počujem Nikolasko... 😅 😅 😅 😅

lias
19. aug 2010

Ja mám už od detstva averziu na meno Petra a to som ani moc nesympatických nepoznala 😝 A z tých novších sa mi príliš nepáčia napr. Sabina, Sofia, Sára a väčšina akože zahraničných mien napr. Philip miesto Filip.

monkula
19. aug 2010

A ešte sa mi nepáči meno Laura 😅 minule som videla v jednom albume zdrobneninu, že Lauričenka 😅 😅

samasa
19. aug 2010

@evuliki pýtali ste sa snád na moj názor??? ano tak pre mna je jakub bléé pre teba možno matuš a martin 😉

michalag
19. aug 2010

mne sa pacia klasicke slovenske mena ktore sme aj dali, nevravim ze vsetky ale mojim detom by som urcite nedala zahranicne (teda pokial tam rodicia neziju a nemaju aj zahranicne priezvisko) to je zase ine

samasa
19. aug 2010

@michalag presne tak 😀 pokial je priezvisko čisto slovenské- nehodí sa k nemu cudzojazyčné meno... christián vták... no des....

bublinkajasminka
19. aug 2010

mne sa nepaci anton - mame znamych co dali toto meno 😖 😖 maly je tonko 😖 😖 a je uzstrasne vela samkov - nie je zle meno ale nedala bysom - mam pocit ze na ihrisku sa tak vola kazdy chalan

lula26
20. aug 2010

Poznám chlapčeka, ktorý sa volá Anton a volajú ho Anti. Tak mu to pristane.

atrami
20. aug 2010

Mne sa nepáčia mená, kde sa nedá vytvoriť pekná zdrobnenina- Tristan, Sofia

@bublinkajasminka , aj ja mám pocit, že Samko, Paťko je každý druhý chlapec. My máme najstaršieho syna - Patrik Samuel- mená má po tatinovi a dedovi/pradedovi.

penny13
20. aug 2010

Hugo

penny13
20. aug 2010

A nemám rada zbytočné zdrobneniny ako napríklad Samuelko.