Aké milé gestá od partnera vás potešia?

columbine
5. aug 2015

Ahojte prosim pomozte mi v pisani jedneho clanku. Dievcata napiste mi ake gesto od frajera/manzela povazujete za mile ked urobi sam od seba ? Mam na mysli nieco konkretne bez toho aby ste mu museli naznacovat. 🙂 Alebo co by Vas potesilo keby urobil sam od seba.

lilimoni
5. aug 2015

@columbine joooj, pred tyzdnom som bola s malou celu sobotu prec a muzik doma spravil poriadok 🙂 radost prevelika ale mna potesi, ak rano vstane k malej a mna necha vyspat a caka ma s kavickou 😀 obcas mi spravi ranajky 🙂

mawka
5. aug 2015

🙂 take ze mi spravi caj, kavu.. ze sam od seba nieco spravi v domacnosti, ze donesie kyticku len tak, ze ma necha spat a spravi ranajky, ze povie oddychni si, idem s deckami von a tak 🙂

natalym
5. aug 2015

Kyticu by som chcela len tak z ničoho nič, pritúlenie, pekné slovko, že si pekná, pohladenie a tak.

147789laska
5. aug 2015

mile zienky ale potom pride komentar s tym ze ked chlap kupi zene kvety snazi sa nieco zahladit 🙂 takze aby z mileho gesta neprislo nakoniec podozrievanie z manzelovho preslapu 🙂 ale nie, tato tema je uzasna a vsetci muzi by mali svojim zenam pravidelne prejavovat lasku v malickostiach, od ranneho usmevu, ranajok do postele, cez gentlemantsvo cez den po vecerne uspinkanie deti a krizikom na celo svojej drahej 🙂

gretocka
5. aug 2015

kvety len tak bez nejakej priciny, nieco sladke co mi donesie z obchodu ze vie ze to mam rada, ked pripravi veceru aj pre mna alebo mi teraz v lete nakraja osviezujuci melon, ked ide okolo vzdy sa ma len tak mimochodom dotkne, ked mi posle cez den skypom spravu ako sa nam dari.... alebo len proste ze ma lubi....

columbine
autor
5. aug 2015

mne ten moj obcas donesie ruzu alebo cokoladu len tak ze ma lubi :D nemyslim ze by daco zahladzoval :D dufam :D

mawka
5. aug 2015

@natalym clovece, ja ked to tu citam, toto vsetko robil moj posledny 😕 jaj boze, len keby netrcal furt u mamy jak cecok ☹

natalym
5. aug 2015

@mawka No tak Ti poviem, každý má niečo. Môj keby mi doniesol zrazu kvety, tak by som si myslela, že sa chce rozviesť po tom všetkom. Poznám veľa chlapov, aj zlatých, dobrých, milých, ale každý má niečo čo by mi vadilo asi je to normálne a tiež ani jedného by som doma nechcela, myslím nastálo. No hold mamičke sa ťažko konkuruje a chlapec je aj vo veku, má svoje dogmy a zvyky to sa ťažko prekonáva. Ale aj môj bol taký mamoš a už ho to prešlo, najprv sa tak obracal na mňa, čo mne neskutočne vadí, neznášam ľudí bez názoru, včuľ má konečne vlastný názor a zas mi to vadí, lebo na ten môj serie. No žena som ja ani tak ani tak.
Ja vlastne ani neviem čo by som od neho chcela, možno aj takú tú starostlivosť, lenže keby sa staral zase moc tak zase to by som nieeeee. No nedá sa. 😀 😀 😀

bubelko
5. aug 2015

ked mi rano prinesie kavu do postele s tym, ze mam vstat, lebo uz musi do prace a deti musia do skoly a skolky.

mawka
5. aug 2015

@natalym tak ja som starostlivost mala, vies. akurat ze mozno dva krat dva dni v mesiaci a odkedy som vonku tak dva krat za dva mesiace. to nestaci, vies. nemame 20 rokov.... takze de facto mna by potesilo, keby strihol pupocnu snuru. inak bol super no. ale tak logika, sak ak chccem s niekym byt, tak s nim som. a nie ze ano, lubim, ale chodim na navstevy a doma je u mamicky. na slak trafenie.... 😠

natalym
5. aug 2015

@mawka Vieš čo ja by som teraz tiež bola rada u svojej mamičky. 😀
Neporadím, lebo sama neviem. 😀

mawka
5. aug 2015

@natalym ja teda ani bohovi. mamicku svoju lubim jak kona, ale my dve pod jednou strechou, to je cista katastrofa. nam staci si volat, pisat, stretnut sa na kavicke na hodinku-dve, to je pre nas akurat 😀 😀 potom si uz lezieme na nervy a je velmi dusno... 😀

alaguema
5. aug 2015

@columbine pekná téma 🙂 Poteší ma v podstate akákoľvek pozornosť, lebo už viem, že to nie je samozrejmosť 😉 A konkrétne: kvety len tak, obzvlášť ma tešia tie, ktoré mi sám niekde nazbiera a vôbec za tým nehľadám žiadne temné dôvody. Akákoľvek pomoc, keď si s niečim neviem rady, je tu stále ochotný a schopný pomôcť a hlavne - všimne si to, nemusím nič naznačovať, preto to aj radím k pozornostiam. Že mi ešte aj po rokoch dá prednosť vo dverách a proste má také tie gentlemanské gestá. Keď ide nakupovať on, vždy si spomenie na niečo moje obľúbené. Keď ma nechá ráno dlhšie spať a postará sa o deti 😉

natalym
5. aug 2015

@mawka Predpokladám, že ja budem podobná mamička ako tá Tvoja. Mám akúsi melancholickú náladu a príde mi, že keď som bývala s mamou predsa mi bolo najlepšie. Mama je mama. ☹
No čo už s tými chlapmi.

natalym
5. aug 2015

@alaguema Tak to áno, mať tak všímavého muža a domysliaceho si to teda nepoznám. Palec hore pre toho Tvojho.

alaguema
5. aug 2015

@natalym on je skvelý, ale má aj drobné nedostatky, samozrejme 😉 Ale ako som už písala v iej téme, ja si dovolím byť ženou a on to vie oceniť. Boli časy, to sme ešte nemali deti, žili sme spolu asi dva roky a to som ešte bola presvedčená, že musím byť prudko emancipovaná žena a superbytosť, ktorá je schopná všetko zvládnuť sama, proste taká Xena a to ho až tak nebavilo 😀 Našťastie som dozrela a pochopila, tak mám doma gentlemana 😉 Neznamená to, že som nesamostatná, ale sú chvíle, keď proste ten muž potrebuje vedieť, že má koho chrániť, o koho sa starať. Ak má vedľa seba ženu, ktorá sa chová ako bojový kohút, tak veľa chuti chovať sa k nej ako jemnej bytosti, asi mať nebude. Nie ten typický muž, ktorý nie je ani mamkin cecok, ani nemá žiadne zženštelé tendencie, ani nie je metrosexuál, ktorému je jedno kto tam s ním je, lebo vidí len seba a tak podobne...

mamickajanka
5. aug 2015
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

mna vie potesit najviac ked mi zavola ze mu chybam a ci by som nemohla prist skor domov ze sa na mna tesi a doma ma caka vecera 🙂 vyzera to tak ze aj dnes ma caka taky krasny den

mawka
5. aug 2015

@alaguema a je to tu zas 😀 tema Xena vs. Zena 🙂 palec hore. Vies, aj Xenam muzi otvaraju dvere a vsetky tieto podobne vecicky. Ale iste, su aj Xeny, ktore to muzom nedovolia. To je potom divne, veru. Z nudy obcas pozeravam Zameny manzeliek ceske a slovenske, no pri niektorych zenach mi az sanka pada. Vrcholne muzatky. Ako spravanim, tak i vyzorovo. A potom sa to odzrkadluje aj vo vztahu. Ale aj niektori ufnukani chlapi tam, neschopni, chytam sa za hlavu.. pretoze potom tej zene neostava nic ine len byt tou, ktora zvladne vsetko - ale tam zase nechapem, preco v takom vztahu zotrvava. Place na kameru ako si ju jej muz nevsima, ako jej s nicim nepomaha, on si nic neprizna, ona nic, ale ostavaju spolu len aby s niekym boli. Nepochopim.
Inak mna vie vrcholne urazit, ak muz neovlada zaklady spolocenskeho spravania. Rozdrapit ma ide. Allebo ked sa chlap vyjadri, ze naco kvety. Naco pomahat zene. Kto uz takeho chlapa chce? Je fajn, ked chlap donesie kvety len tak, je fajn, ked otvori dvere alebo vezme tasky s nakupom. Iny pocit 🙂

mawka
5. aug 2015

ja tu kecam a skoro mi zhorel kolac 😀 😀

miska411
5. aug 2015

mňa osobne najviac poteší,keď mi každý deň hovorí ako ma Lubi, ci aka som skvela....sem tam sam od seba mi prinesie kvetinku a cokoládu...pritulenie je samozrejmostou...ale najviac ma tesi ked sa mi snazi dat nejaky kompliment....vzdy sa zasmejem,nakolko to vzdy popletie a vznikne z toho humoreska....

pivonka117
5. aug 2015

Ten môj ma poteší už len tým že mi dopraje objatie, milé slovo, pohladenie a pomoc či už v kuchyni alebo aj v záhradke. Občas ma sám od seba obdaruje kvietkom a mojou obľúbenou čokoládkou, ktorú potom spoločne zjeme 🙂

alaguema
5. aug 2015

@mawka nemám potrebu to pitvať. Píšem len a len o mojej skúsenosti nie len v rámci manželstva, ale celkovo čo vidím okolo seba. Netvrdím predsa, že Xenám nikto neotvára dvere 😉 Iba hovorím, že je väčšia šanca, že sa muž bude chovať galantne k žene, ktorá nepôsobí ako poľný maršál 😀 Samozrejme, dobre vychovaný muž sa k nej bude chovať ako k dáme, ale trebárs za partnerku ju nebude chcieť.
Tie zámeny manželiek nepozerám, videla som nejaký kúsok, tak viem o čo tam ide, ale myslím, že všeobecne čo sa tam hlási je tak trochu špecifický segment populácie...povedzme si rovno: ty by si do toho šla? Ja určite nie. Je to reality show a ako taká, má svoje pravidlá a svoje požiadavky na dramatičnosť, veď to je jediná záruka sledovanosti takejto debiliny (bez urážky, prosím 😉 )
Ale v podstate sa dá súhlasiť, že spoločnosť je nejaká prepolarizovaná. Áno, je kopec mužov, ktorí sa nechovajú mužne a žien, ktoré sa nechovajú žensky a potom je to taký začarovaný kruh, lebo ona sa ani nevie chovať inak, ak má po boku nejakého ufňukanca a neschopáka. A zase ak ona je Xena, on nemá chuť byť jej gavalierom a starať sa o ňu, keď je to sekera a aj tak chce všetko dokázať sama, alebo eustále vysiela signály o svojej samostatnosti a o tom, ako ho vlastne vôbec nepotrebuje. Všetko je to proste prepojené, reagujeme na seba vzájomne, jedno vyplýva z druhého.

pastinka
5. aug 2015

Mna vie potesit nielen to, ked mi s niecim sam pomoze, ale napriklad aj ked oceni co som spravila ja. Ked sa netvari, ze sa same vypralo, vyzehlilo, navarilo, ale napriklad povie: ty si uzasna, ze si popri tom vsetkom este stihla zavarit uhorky...

columbine
autor
6. aug 2015

Dievcata dakujem za pomoc. 🙂 Clanok mam hotovy. Bohuzial sa neda pouzit uplne vsetko kedze ja pisem pre muzsky casopis ale inspirovali ste ma . 🙂 Okrem toho som rada, ze ste mi potvrdili ze naozaj existuju muzi ktory pre nas robia mile veci proste len tak ze nas lubia a ze to nie su hovada na ktore sa casto krat hraju.. 🙂