Aké parametre by mal mať notebook?

lubka131
14. apr 2008

Ahojte, ja sa velmi do tej techniky nerozumiem, ale chcem sa opytat, ake parametre by mal mat taky notebook?
Idem studovat VS, tak tam ho budem velmi vyuzivat. Mal by mat isto aj napalovacku, myslim.
Alebo kupit ho v eletrodomoch alebo si ho dat niekomu podla parametrov dat spravit?
Myslite za kolko Sk kupim uz lepsi notebook?
dakujem za rady.

diddi
12. jan 2010

nemyslim program, myslim operacny system...ak je niekto len uzivatel, nerozumie sa op.systemu, tak bude mat len problemy....staci, ak si bude chciet nieco...co i len antivir.program nainstalovat, tak comp. bude s nim komunikovat v prislusnej jazykovej verzii...to co myslis, makcene a dlzne, to je windows office, ktory si sice moze nainstalovat vo svojej jazykovej verzii, ale ak sa ho nieco comp. opyta, tak nebude rozumiet.....ja som mala takto dovezeny comp. z Madarska...a to bola fakt sila, kedze nerozumiem madarsky 😠

diddi
12. jan 2010

aurecon, pre teba bude najlepsie kupit si comp. u vas, ta angl.verzia je to o com som pisala, operacny system je v anglictine...mozes si sice nadstavit klavesnicu cesky, ale comp. bude s tebou komunikovat v anglictine

erikasadek
12. jan 2010

no operacny system ano.. ale ka je v angline tak v pohode;.
teda ja nemam probem , ja ich mam v franine, takze raz ide v fr a raz v angline;. 😀 este z eovladam obidve.. 😀
ale v madarcine , urcite ze by som nezvladla; 😀 😀 😀 😀

diddi
12. jan 2010

ved to, ani ja som nezvladla madar...mala som aj od otca z USA, nemala som problem v komunikacii v angl....ale problem nastal vo windowse....kedze dost pisem vo worde a potrebovala som novy windows nainstalovat v slov.jaz. aby mi to podciarkovalo chyby, tak nastal problem...comp. neprijimal slov.verziu widowsu a rozinstalovala som si cely comp, tym, ze som si tam silou mocou chcela dat slov.jazyk....takze fakt zalezi na co to clovek chce, pokial len tak na mail, internet...a je zdatny v tej reci, tak moze mat aj angl....ale akonahle chce dat program zakupeny napr. v slov. tak to "rozbije" cely system....tak som si do tretice kupila u nas comp....robila som si prieskumy po predajcoch...a naozaj naj vysiel HP, potrebovala som velku obrazovku, tak som musela kupit HP Pavilion dv7...a som max.spokojna...klop,klop.....trochu mi tato do toho hovoril - majster na copm 😀 ....zostrojil na slov. prvy pocitac...PMD 85, v Tesle Piestany 😀 ....ten uz niekde v archive lezi 😀

erikasadek
12. jan 2010

😀 didi..
ja ma sony viao a som stransne spokojna, ale za tu cenu musim byt.. 😀 😀 😀

diddi
12. jan 2010

sony viao je super!!!! 😉

konja
12. jan 2010

také uvažuji nad pořízením notebooku, ale jsem na toto úplný blb a naprosto se nevyznám v tom co je dobré a co není 😅 . Já potřebuji notebook pouze na psaní, vůbec se přes něj nebudu připojovat na net, hrát hry, snad ani cd pouštět (stačí na flešku), to mám vše na normal počítači, já potřebuju jen psát a psát, hlavně ve wordu. Byl by někdo schopný poradit co by měl takový počítač mít abych zas nekoupila něco co je absolutně na dvě věci? 😅

martinba
12. jan 2010

Necital som celu diskusiu, ale podla mojich skusenosti je to Dell ak chcete Windows alebo Apple MacBook ak moze byt aj Mac OS. Cenovo sice drahsie ale kvalita. Z lacnejsich znaciek by som zvolil MSI, ale treba ratat ze cenovy rozdiel nie je iba v cene ale aj v kvalite. Dell by som kupoval cez internet http://www.dellpc.sk/, pretoze poskytuju zaruku u vas doma, cize nezalezi kde ste ho kupili. Ostatne znacky radsej v mieste bydliska, pre pripad poruchy.

diddi
12. jan 2010

dell je ok....macbooku by som sa vyhla, ak niekto pouziva microsoft.

martinba
12. jan 2010

diddi ale hovori sa, ze ked niekto vyskusa macbook tak iny uz nehce. kto nevyskusal neuveri 😉

diddi
12. jan 2010

vsetko ma svoje vyhody a nevyhody....microsoft nema ten "obal" pekny...a naopak mac ma len ten "obal" pekny...ale to vnutro 😕 😠 ...grafika je super, ale to je tak vsetko 😠

erikasadek
12. jan 2010

mac je super to je fakt, je iny a mansia hrozba virusova , piratov v pocitaci... 😉

aurecon
22. jan 2010

Nakonec jsem se rozhodla pro mini notebook Acer Aspire 1410. Stojí kolem 10 000, což je pro mě dost. Takže ještě je otázka, ví někdo, za jak dlouho by mohl klesnout s cenou?

leniciatko
22. jan 2010

a ja mám acer extensa 5230,a som nad mieru spokojná. síce sa mi stalo pri začiatku,že zamrzol,ale teraz pohodička...

leniciatko
22. jan 2010

a kupovala som ho u nás v meste, akonáhle som mala problém,vzala notebuk do ruky a cupitala do krámu. 🙂

aurecon
23. jan 2010

leniciatko: Já jsem právě taky zjistila, že můj manžel a brácha mají acer a mají je už několik let a jsou v pořádku. Takže záleží asi kus od kusu.

Ten tvůj je taky mini notebook nebo normální notebook?

leniciatko
24. jan 2010

auceron- ja mám normálny notebuk, a vyšiel ma v decembri 2008 asi 13 tis. už so všetkým nainštalovaním. lebo som chcela: prídem domov, zapnem a fachčím.... 😀

hasleerka
21. máj 2011

kto si kúpil v nedávnom čase acer??? poradte ako ste spokojný???