Aké parametre by mal mať notebook?

lubka131
14. apr 2008

Ahojte, ja sa velmi do tej techniky nerozumiem, ale chcem sa opytat, ake parametre by mal mat taky notebook?
Idem studovat VS, tak tam ho budem velmi vyuzivat. Mal by mat isto aj napalovacku, myslim.
Alebo kupit ho v eletrodomoch alebo si ho dat niekomu podla parametrov dat spravit?
Myslite za kolko Sk kupim uz lepsi notebook?
dakujem za rady.

sylvar
24. nov 2008

my máme acer a i když odborníci pro tuhle značku moc nejsou, na domácí a částečně pracovní využití je OK,máme za 17 tis z datartu 😉

simply.vero
24. nov 2008

já mám taky acer a nestěžuju si. myslím, že je tam větší riziko při nákupu, že to bude zrovna zfušovanej kus, a v takovým případě člověka čeká klasické reklamační kolečko a může se to dost táhnout, ale když má člověk zrovna štěstí na kousek bez závad, je to v pohodě.

taková acerovská ruleta, člověk se musí rozhodnout, jestli mu to za těch pár tisícovek cenového rozdílu stojí, nebo jestli si radši připlatí za "zaručenější" kvalitu 🙂

jinak parametry záleží samozřejmě na předpokládaném využití, ale na kombinaci "office+kůň" 🙂 opravdu stačí ty z nižšího cenového pásma. vistu považuju za zbytečný luxus. možná by stálo za přemýšlení nějaké to šetřivé unix distro, pro člověka, kterému nevadí se v tom počítači trošku povrtat (teda ne ale fyzicky radši 🙂)

aponchie
24. nov 2008

vista neni vubec dobra dle me a stejne je porad lepsi xp jinak si kazdej muze navolit co chce..ja pouzivam mozillu a jsem spokojena ,jeste delame s applem a to je hnus na entou teda zaprve je to nezvyk a za druhe je to absolutne uplne jine nez wind

titkovamiriam
24. nov 2008

mam priatela pc maniaka a aj s nimi pracuje-na vistu nadava kde kto-xp vedie 🙂

livi
24. nov 2008

ja mám hp. ale ak by som mala odporučiť, tak jednoznačne dell 😉

certisko19
24. nov 2008

no,mam acer...som s nim spokojna a nemam ziadne problemy...

miriam17
24. nov 2008

ja som myslela na splatky ci my daju ked som este na MD....

macik
24. nov 2008

mumu-chacha, hned jsem věděla, co doporučuješ 😀

terkajesterka
24. nov 2008

Mám Asus (cca 3,5 roku): 2x odešel harddisk do........, data tamtéž. 1x odešel "pouze" systém a v podstatě od začátku si wifina funguje jen když chce. Takže teď poputuje k rodičům, kteří nepotřebují připojení k internetu a na ten zbytek to postačí a já se začínám rozhlížet po nějakém novém. Asi zatím vede HP (kvalita vs. cena), další kritérium je pro mě určitě servis - chci ho v místě bydliště, ne abych ho musela kurýrem posílat někam do Brna nebo Ostravy ☹

irenkat
24. nov 2008

miriam17: bohuzial, ale urcite nie. daju len zamestnanemu, zivnostnikovi, alebo dochodcovi...

erikasadek
2. dec 2008

ahojte ja mam sony viao, a som spokojna, a teda aj s vistou, je pravda, ze je vela ludi co nadava, ale ked sa pozrieme, dobre co vsetko dokazu, aspon po shliadnuti, tak uznavaju, ze je vymakana vista...

priznam, ze za cely rok ma len raz sklamal ale som velmi spokojna.....
rychlost a spolahlivost, je fakt dobry...

mkr
8. dec 2008

tak já mám Asuse zatím jen odešla vypalovačka, opravili to a reklamace trvala týden, jinak wifi maká každý den 🙂

danona
10. dec 2008

kocky a co hp pavilion dvd5-1130, alebo 1150 alebo 1160?? su dobre? jeden z nich by som chcela kupit.. 😉

mirka414
10. dec 2008

segra ponuka notebook ak ma niekto zaujem ip...je to asus.

aurecon
11. jan 2010

Ahoj. Chci si koupit nějaký MINI notebook. Jenže vůbec tomu nerozumím. Vlastně mi jde jen o to, aby fičel net a mohla bych si nainstalovat office a abych mohla prohlížet fotky.

Nechci nějaký drahý. Líbí se mi červené notebooky. A velikost kolem 12.

aurecon
11. jan 2010

Poradí někdo?

aurecon
12. jan 2010

A kde se dají koupit nejlevněji? Přemýšlela jsem o Aukru, ale nevím, zda to riskovat nebo pak už mě nic nenapadá.

diddi
12. jan 2010

HP Pavilion dv5 ti staci

aurecon
12. jan 2010

diddi: No jo, ale ten stojí nejlevněji 15 000, já si představuju nějaký za cca 8 - 9. Je nějaký dobrý i za tuto cenu? Spíš jde o to, že chceme zrušit stávající normální počítač a spolu s ním i stůl, protože to tu máme strašně přeplácené a už nás to štve. Takže jsem právě rozmýšlela nad nějakým mini notebookem.

diddi
12. jan 2010

skus si teda pozriet HP Compaq mini 110..ja mam s HP len dobre skusenosti...Acer vobec nedoporucujem

aurecon
12. jan 2010

diddi: Fakt? Já si do teď myslela, že Acer je celkem dobrá značka. Tak já mrknu na to HP. Díky.

diddi
12. jan 2010

acer ma akurat dobru cenu....ale po case ti zacne odchadzat procesor ☹

aurecon
12. jan 2010

diddi: Jé, tak to jsem nevěděla, ještě že jsem se tady zeptala. Dívala jsem se na to HP a prodává ho pouze pixmania a je provedení bílé a černé. To už se jinde nevyrábí? A co to znamená anglická verze?

hasleerka
12. jan 2010

didi to vážne je acer taký nič moc ... ja som práveže nad ním uvažovala

diddi
12. jan 2010

este ho predava nay shop, neviem ci je aj u vas

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...

alebo sa pozri niekde po e-shope

musis si kupit aj programy - min. antivir. eset node a windows office

erikasadek
12. jan 2010

http://www.leguide.com/sb/leguide/recherche/str... aurecon

chcela si ceny take su priblizne napriklad tu tak si porovnaj mozno s ati viac oplati kupit v zahranici, ak porovnas..

acer moze byt dobry ale zalezi od procesora, nie je procesor ako procesor.. 😉

diddi
12. jan 2010

ak si kupis v zahranici, budes mat "zahranicnu verziu-jazykovu"...a je to celkom komplikovane na prerabanie, preinstalovanie na domacu verziu 😉

erikasadek
12. jan 2010

didi co chces prerabat ???? aby si mala mekcene a dlzne.....

pozri ja ma zahranicny kedze osm von, nemam dlzne a mekcene , uz som si zvykla da sa aj bez, a vsetko si das na slovencinu alebo cestinu, ci je to mail alebo ine nepotrebujes nato nic prerabat.. 😉

zalezi co chces ale programi v mini vela ni eje az na zakladne a tie maju uz jazykove verzie zabudovane, daju s amenit v menu.. 😉