Aké parametre by mal mať notebook?

lubka131
14. apr 2008

Ahojte, ja sa velmi do tej techniky nerozumiem, ale chcem sa opytat, ake parametre by mal mat taky notebook?
Idem studovat VS, tak tam ho budem velmi vyuzivat. Mal by mat isto aj napalovacku, myslim.
Alebo kupit ho v eletrodomoch alebo si ho dat niekomu podla parametrov dat spravit?
Myslite za kolko Sk kupim uz lepsi notebook?
dakujem za rady.

mirka414
14. apr 2008

velmi ti neporadim,ale ja mam acer Aspire3692WLMi a som nadmieru spokojna 😵 je tam uz program windows Vista a doteraz vsetci co boli u nas vraveli,ze je dostacujuci na domace a bezne pouzitie...

lyongirl
14. apr 2008

Takisto sa v tom až tak nevyznám, ale sestra si kupovala a aby bol aspoň trošku dobrý, dala niečo cez 20 000 SK. Nemáš žiadneho známeho, kto by ti poradil? Alebo ho kupuj nie v elektrodomoch, ale priamo len u nejakých PC predajcov/čisto obchod len z predajom PC/, tí sa viac vyznajú ako v elektrodome, kde je techniky habadej...

kajule
14. apr 2008

Ja teda taky nejsem vubec technickej typ, ale my mame doma Asus F3SC-AP062C a naprosta spokojenost. 🙂

mimikyky
14. apr 2008

my sme kúpili HP Pavilion, tiež s vistou, a sme spokojný, a kupovali sme ho v PC predajni

nobody
14. apr 2008

záleží k čemu všemu ... na VŠ stačí průměrný
jestli tam budeš dělat grafiku a co všechno, nebo jen text, pdf, ... ???

pak poradím

renika
14. apr 2008

ja si myslím, že vista zvytočne veľmi spomaľuje notebook. My máme tiež s vistou, ale už ľutujem 🙄

tinusi
14. apr 2008

Ja mam tiez Asus s Vistou - som spokojna - akurat balik office nie je v cene. Kupovala som cez internet (odporucam hej.sk - mam s nimi velmi dobre skusenosti) a stal okolo 18.000,- aj s Vistou a dopravou az domov. Myslim, ze ked neplanujes strihat filmy a podobne veci, na bezne pouzitie ti staci aj lacnejsi notebook.

aponchie
14. apr 2008

moje kamaradka ma laptop s windows, excel ,word.. klasika a ji to staci..dela VS...vypalovacku ma,ale zda se ji zbytecna kvuli skole,spis pouziva casto flashku ..

nobody
14. apr 2008

na kancelářský aplikace ti stačí cokoliv, harddisk je fuk, procesor je fuk 😀
tak aspoň 512 MB RAM aby to mělo, harddisk je fuk, rychlost procesoru je fuk

a koupíš do 10 tisíc Kč absolutně bez problémů (nový)

nobody
14. apr 2008

jen tak na ukázku .... takový parametry ti bohatě stačí

http://www.notebooky.com/detaily/un/132508-acer...

nobody
14. apr 2008

a je fakt, že Vista je na nic ... předběhli dobu a nějak zapomněli, že skoro nic neumí zatím využít možnosti toho systému .. takže to akorát zatěžuje hodně procesor a paměť ...

liana
14. apr 2008

my máme Toshibu, ale Vistu sme preinštalovali na iný operačný systém, neboli sme s ňou vôbec spokojní, bola kazivá 😠 notebook nás stál, prvý 26 000, druhý 36 000. ja v tom rozdiel nevydím, ale vraj je ten drahší výkonnejší 😀 záleží čo všetko chceš na ňom robiť.

unka7
14. apr 2008

Nobody ty si ze mě děláš srandu, jak tohle můžeš napsat: na kancelářský aplikace ti stačí cokoliv, harddisk je fuk, procesor je fuk,tak aspoň 512 MB RAM aby to mělo, harddisk je fuk, rychlost procesoru je fuk.

To je jak kdyby si koupila auto bez motoru a bez kol. Jediné v čem máš pravdu, tak že sežene výkonný notebook do 10 000,-, ale ten, co jsi poslal/a opravdu není moc dobrý

franziska
14. apr 2008

kukni na agem.sk a ak mas niekoho kto ma zivnost a je tam zaregistrovany tak to mas este lacnejsie.

napr. http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11... by ti stacil a je to uz aj so systemom.

nobody
14. apr 2008

jo, co dneska koupíš jako nový, tak bohatě stačí na word, excel a různý officovský "kravinky" ..kolik je min, konfigurace třeba pro Word 2003 ?
hardisk je fuk, protože stejně se dělaj akorát tak od 60 GB nahoru, procesor to samý, protože pokud tam je už těch vzpomenutých 512 MB RAM, tak tam bude rychlý (už jen kvůli tomu, že prodejci s těma RAMkama nějak šwtří a většinou je tam míň než by ten výkon počítače potřeboval)

ten acer byl jen ukázka konfigurace (tj. procesor, paměť, hardisk), co stačí lubce

unka7
14. apr 2008

Tady posílám parametrově celkem dobrý notebook http://notebooky.alza.cz/notebook-asus-f3l-ap02..., je o něco dražší, ale když pohledáš něco podobného, tak určitě něco pro sebe najdeš. S tímhle obchodem mám dobré zkušenosti, ale ty asi spíš budeš kupovat nebo objenávat tam u Vás

unka7
14. apr 2008

Ok, takže podle tebe nebude potřebovat nikdy na vysoký škole produkty typu Adobe??? Skus si otevřít na notebooku o konfiguraci CPU Celeron + 512MB tři fotky ve Photoshopu a k tomu si otevřít word a excel, než ti to naběhne tak si můžeš jít zakouřit a pokud k tomu otevřeš prohlížeč při čekání, tak si může zakouřit i ten notebook!!!
Prostě na procesoru záleží a to i na ramce, to je základ, jinak je ten notebook pro děcka na základce.

A věř mi, že to je ověřený a vlastní zkušenost, taky potřebuju notebook jen do školy a co filmy a tak, že?

nobody
14. apr 2008

unka...už si rozumíme? 😀 😉

kitty68
14. apr 2008

my js koupili dell, inspiron 1721, js s nim spokojeni

nobody jak se dnes citis uz je ti lip?

nobody
15. apr 2008

kitty ... no momentálně mě třeští hlava ... a to sedím já blbec v kanclu

nobody
15. apr 2008

unka, záleží, kterou vysokou dělá --- proto jsem se ptal prvně, na co to bude chtít

a znova teda ... když už tam je 512 MB operačka, tak ten procesor je vcelku rychlý (nějaký ADM 2500+ třeba (protože prodejci pokaždý s RAMkama "šetří" pro kupujícího --- mám někde vyhoozený noťas a produkty Adobe na něm jedou (teda záleží, který myslíš .. ale Illustrator v pohodě, Corel mi tam šel třeba taky)

dyť stejně pokaždý u počítače záleží na operační paměti, ta je nejdůležitější ... jestli je taktovací frekrence 1 GHz nebo vyšší, to už je podřadná záležitost¨¨

pokud se bude využívat třeba na psaní esejů a prohlížení pdf, tak si za tím, co jsem napsal, stojím

měj se

expertka8
15. apr 2008

...lubka....moj mangel je expert na danu problematiku....a dokonca Ti notebook dokaze aj nasledne zabezpecit 😉
...staci napisat do IP 🙂

gedren
15. apr 2008

Hlavne ne Acer, to jsou shity. Asus uz se da, ale ja osobne uprednostnuju ThinkPady (Lenovo, drive IBM), ty jsou bytelny a spolehlivy a Rkova rada neni az tak draha (pred par lety jsem kupovala jedno Rko mamince a je spokojena). Akorat teda jsou tezky jak krava, takze zalezi na tom, jestli Ti jde taky o vahu, tj. jestli to s sebou budes tahat furt, nebo treba jen vozit na kolej a zpet.

gedren
15. apr 2008

To teda obecne vetsina levnejsich notebooku jsou tezky jak krava 🙂

sue
15. apr 2008

...súhlasím, hlavne nie Acer, mám osobne bohužiaľ dočinenia s tým istým čo má Mirka a pravidelne si búcham hlavu o stenu kvôli nemu 🙄

expertka8
15. apr 2008

...lubka...teraz je akcia za 17 000 sk aj s DPH notebook HP s dobrou pamätou a pevnym diskom a samozrejme s dvoma procesormi

😉

expertka8
15. apr 2008

...a ak nastupis na VS studium a predlozis doklad o studiu...mozes ziskat aj legalny Microsoft Office za 2000 SKK 😉

miriam17
24. nov 2008

moze si zobrat notebook aj ked som na materskej???...ak nahodou ano tak cez aku spolocnost 😖

aponchie
24. nov 2008

ja mam HP Compaq vyroba US..spolehlivost lehkost,zadna extremni nadupanost..uz nam jede 6ty rok!!na notebook dobrej vykon..jedna oprava hadru za 1700tot vse..a neni to smejd jak ty Acery apod 😝 😝 kamos dela v PC obchode a rikal,ze je lepsi nekupovat urcite v obchode ala tesco globus atd akce jako blazen v letaku..ten acer konkretne je lap uzasne lepenej,ze jsem koukala kdyz ho donesl k nam a ukazoval jak je to bakelitove kde z toho co couha nesedi odlepuje se a tak 😀 btw ja osobne bych si ho dala sestavit od nekoho ve specializovanem obchode a urcite bych do nej neinvestovala nejake zavratne sumy ,,je to prece jen laptop a na domaci uziti mas desktop ,kterej je mnohem lepsi 😉