Aké plemeno psa by ste dovolili deťom?

daniela1983
18. mar 2008

Ahoj!
Prípadne aké psy sa vám páčia?

nevesta
18. mar 2008

Ahoj, my sme kupili howavarta, je mily, poslusny (ak ho vychovavas) a nadovsetko miluje ludi a najma deti. Castokrat, kym sa stihnem spamatat malicka dostane pusu cez celu tvar 😀

lenadka
18. mar 2008

asi labradora, zlateho retvivera alebo nieco male a priatelske 🙂

andrea.m
18. mar 2008

vzhľadom nato že bývame v byte a nie v dome tak žiadne. podľa mňa psy do paneláku nepatria.

danulik
18. mar 2008

asi ziadne - lebo aj ked deti slubuju, ze sa on budu starat, ostane na krku maminke - poznam z vlastnej skusenosti 😉

katika1
18. mar 2008

daniela každopádne yorkshirského teriera 😵 vôbec nesúhlasím z názorom, že psy do bytu nepatria.. tento pes je vyslovene bytový a k deťom ako stvorený 😵 môj malý ho zbožnuje a aj on (ona) malého 😵

daniela1983
autor
18. mar 2008

my by sme chceli bearded collie, teda najprv planujeme steniatko a potom babo, po case. chcela som vediet ci niekto nahodou nema aj s tymto plemenomm skusenosti, 😉 ozaj ako riesite chlpy v byte?

sloto
18. mar 2008

podla mna je velmi dobry psik Shi-tzu. ja mam doma fenku a ona deti uplne zboznuje. My vlastne mame v rodime az troch ,,šicákov,, Sofinku, Sunnyho a Dikinka a vsetci su strasne zlati a mili. a pokial ich davate strihat na kratko tak s nimi nie je ani vela roboty....
Sanny a Diki su priamo pri detoch a mozem povedat, ze aj keby sa mu na chrbte vozili tak budu drzat ako hluchi dvere. vyzeraju ako plysaci 🙂

bybi
18. mar 2008

My mame labradora, od zaciatku bol s malou super. Bali sme sa, ze bude ziarlit, lebo 3 roky bol "number one" on, ale na nase prekvapenie bol v pohode. Mala ho tiez zboznuje, ked ide okolo natahuje sa za nim, snazi sa ho dotknut a smeje sa 🙂 A tak ako nevesta pise, tiez jej da castokrat pusu cez cele lice, kym sa stihnem otocit 🙂

katika1
18. mar 2008

dani náš neplzne takže nijako.. takého čo by plzol by som velmi nechcela

nevesta
18. mar 2008

Daniela, povodne som chcela border colie, ale vzhladom k tomu, ze je to plemeno, ktoremu sa musis naozaj venovat a denne ho cvicit, sme od tohto plemena upustili, kedze sme v tej dobe planovali babo 😔 . Na psika by nebolo tolko casu, kolko by potreboval...

katika1
18. mar 2008

danulik u nás je to aj tak jedno.. ja som milovník psov a ešte asi ja budem nahovárať malého nech ide drankať od otca, že chce dalšieho psa 😀

sloto
18. mar 2008

ani shi tzu neplzne vobec

oni maju namiesto srsti vlasy - rastu donekonecna....preto treba strihat a neplznu

danulik
18. mar 2008

kati - ja nemam nic proti psom, ale je to dalsia velka zodpovednost na veeela rokov.. ked uz, tak som za macku - ta je aspon samostatnejsia 🙂

miriamka
18. mar 2008

No my chceme kupit ked sa maly narodi Labradora alebo zlateho Retirevera.
Inac na byte mame Biskonika,ktory vobec neplne,ma rad deti 🙂

katika1
18. mar 2008

danuik ja viem 🙂 ale mne to nevadí.. život bez psa si neviem predstaviť 🙂

mirka414
18. mar 2008

manzel chce psika rasu menom bigl,je to polovnicky psik,ale aj pre deti,ja chcem nejakeho maleho bieleho,nieco ako plysiacik,tak uvidime na com sa zhodneme...

cicushka
18. mar 2008

take, ktore sa da naucit aj na macaci zachod...lebo deti su deti a nikdy s nim nebudu chodit 3 krat denne von. Cize napr civava ale nieco podobne nale.

nevesta
18. mar 2008

Katika, tiez som na tom podobne 😵 , my mame 1 psa a 2 macky 🙂

miriamka
18. mar 2008

Mirka...maly biely plysacik to je Bisonik 🙂 Do bytu sme ho doniesli ako steniatko,a ani raz sa nam doma nevycikal,hned pekne na noviny na balkone.

bybi
18. mar 2008

miriamka neviem kedy planujete, ale mat babetko a stena je zabijak. Kamoska ma teraz rovnako stareho labradora, ako je Zarka a ten pes je tornado. Neviem si predstavit pri nom mat este babetko 😅 Oni sa pri nom nezastavia. Na stastie deti zatial nemaju 🙂

otrivinkajanka
18. mar 2008

daniela kym sme byvali v panelaku mali sme dvoch yorksirov a teraz ked byvame v rodinnom dome mame aj kanarsku dogu aj yorksirov do bytu k detom je najlepsie male nenarocne plemeno ako civava yorksir lenze yorksirov treba cesat strihat a starat sa o srst treba si to poriadne premysliet, ake plemeno chcete,lebo psik nie je hracka ked sa dieta pohra a odlozi ho to mate doma aj na 10 rokov takze je to vazny krok

marse
18. mar 2008

my byvame v dome s vacsou zahradou a odjakziva sme mali velkych psov, teraz mame vlciaka a vlastne pozna Vikinku od malicka a neda na nu dopustit, ked je v pieskovisku tak sedi alebo lezi hned vedla a dava pozor.. 🙂

otrivinkajanka
18. mar 2008

bybi ako si zadelis tak mas ja mam doma cely zverinec psov rybky vtaciky aj macky na dvore a stiham vsetko od narodenia malej ako si psa vychovas tak ho mas

miriamka
18. mar 2008

Bybi...no psika planujeme hned ako sa po porode prestahujeme na domcek.Myslim,ze to zvladneme 🙂

bubonic
18. mar 2008

dieťaťu žiadneho psa. ak psa tak pre celú rodinu, s tým, že rodičia sa o neho budú starať a dieťa ho možno sem tam vyvenčí. 😝
a aké plemeno - kamoška má argentínsku dogu - k malej je úplne geniálna, my máme westa a tiež v pohode, len ako každý teriér má svoje muchy. a za 5 týždňov nám pribudne americký kokeršpaniel, čo je rodinne založené zviera.
a chlpy - no vysávam 2krát týždenne,psa denne češem. westi majú celkom dobrú kavlitu srsti, teda aspoň ten náš, takže v pohode. akurát ho dávame každé dva-tri mesiace trímovať.

bybi
18. mar 2008

otrivinkajanka, ja som to nemyslela tak, ze sa to neda zvladnut. Len je ine mat stena a ine dospeleho psa 🙂

ejdzi
18. mar 2008

Ahojte, my mame zlateho retrievera ma 10 mesiacov a s malym su velky kamarati, ale mame 12 rocnu dalmatinku a ta chuda na maleho normalne ziarli a moze ju hladkat iba ked som pri nej aj ja inak vrci a tvari sa urazene 🙂, inak mame aj vtaciky a rybicky a tiez to nie je problem. Mali sme dokonca aj dve velke korytnacky ale tie pre pokoj v rodine isli k novemu majitelovi ked sa maly narodil

ada78
18. mar 2008

my so sestrou sme mali kratkosrsteho pinca - uplne vhodne plemeno do bytu.

nasi maju teraz dom a tam je weimarsky stavac - tiez je s detmi kamarat. 🙂

otrivinkajanka
18. mar 2008

bybi ved jasne stena je ako male dieta niekedy horsie mame som teraz kupila stena jazvecika a ked moja mala je spolu s nou su uplne rovnake jasia sa spolu ako dive niekedy sa smejeme,ze su ako sestry uplne rovnako jasive a blaznive

maybee
18. mar 2008

určite by som dovolila labradora, je to milé zvieratko a k deťom sa veľmi hodí a keď sa dobre vychová, tak môže byť aj zodpovedným spoločníkom 😉