Aké plemeno psa by ste dovolili deťom?

daniela1983
18. mar 2008

Ahoj!
Prípadne aké psy sa vám páčia?

drejka
20. aug 2008

ella - priateľ má fenku labradorku niečo vyše 1,5 roka. Kupoval ju bez papierov, ale mamu sme videli. Je úžasná veľmi učenlivá a zatiaľ nemala žiadne problémy. Ja som sa tiež stresovala z kníh, že psíci bez PP majú nábeh na choroby, labradori najmä kĺby, chovatelia s PP totiž dávajú robiť rontgen aby vylúčili práve displáziu kĺbov. Ešte si to premysli či s PP alebo bez, my sme radšej investovali do kvalitnej stravy, lebo labradori rýchlo rastú a práve preto môžu mať problémy s kĺbmi, do 1 roka treba kvalitné krmivo, príliš psíka nepreťažovať a keď chodíš pravidelne k veterinárovi tak je psík sledovaný a prípadné choroby sa dajú odhaliť. A neboj dcérka sa ho nebude báť, keď ho bude vidieť od šteniatka rásť. 😉 Ak chceš pošlem ti foto do IP.

ella1
20. aug 2008

cauko.no ved ja som na tom podobne ako ty z tých kníh.úplne zblbnutá 😀
máme doma zaja,aj knihy o ňom,takže viem,že jedno sa píše,ale realita trošku iná.....
pošli foto,kľudne....šteniatka náhodou nemáte... 😀

drejka
20. aug 2008

ella - šteniatka bohužiaľ nie, ale foto ti idem pohľadať 😉

drejka
20. aug 2008

cez IP sa nedajú posielať prílohy ? ja som tu celkom nováčik, tak neviem, ale vyzerá to , že nie ☹

ella1
20. aug 2008

😅 nooo to neviem

ella1
20. aug 2008

ale mali by sa.teda odkazy na stránky sa dajú.......

drejka
20. aug 2008

ja to mám ako fotky, ak chceš kľudne mi pošli tvoj mail do IP a pošlem, a skúšala som si vytvoriť album, len tie fotky sú veľké 😒

drejka
20. aug 2008

http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vRefere...

podarilo sa mi zmenšiť tie fotky

ella1
20. aug 2008

tá je krásna....... 🙂

drejka
20. aug 2008

ella - a chceli by ste zlatého labradora ? lebo čokoládovohnedí sú tiež nádherní 😵 😵 😵

dorotaw
20. aug 2008

Ja som mala boxera,a mala som ho aj ked sa mi narodil Kubko a ked zacal plakat alebo mrncal tak Džonko-tak sa vola utekal ku mne aby ma upozornil.Daval na neho pozor. 🙂

monkula
20. aug 2008

no, ja by som chcela labradora, alebo retriewera... 😵
Jarko túži po Rexovi... 😀

ella1
20. aug 2008

drejka.neviem,mne sa viac páčia svetlí.minule som videla bieleho,ten bol nádherný.......
mon-labrador a retriever je to isté 😀 ale ani ja som kedysi nevedela. 😀
máš labradorský retriever-skrátene labrador a potom zlatý retriever....
no tak rexa by som brala aj za 100 tis. 😀

dorotaw-a už nemáte?

monkula
20. aug 2008

ale veď labrador má krátku srsť a retriewer takú dlhšiu, nie? 😕 😕
Prečo za sto tisíc? nes mi to nepáli... 😀

ella1
20. aug 2008

nie 😀
lebo oficialne pomenovanie labradora je labradorský retriever.ale ano,zlatý má dlhšiu srsť.
a sú príbuzní a dokonca ich krížia a to je super,lebo sa tým eliminujú dedičné choroby...

no lebo rex je super! 😉

ella1
20. aug 2008

takže sú dve rasy-labradorský retriever a zlatý retriever....
chápeš?takže ked povieš ,že chceš labradora alebo retrievera,je to to isté,lebo obidva sú retrievery.... 😉

monkula
20. aug 2008

tak chcem toho s tou kránou papuľkou, veľkými očami a láskavou povahou....

ella1
20. aug 2008

a to je ktorý? 😀 či to je jedno?jeden z tých dvoch?

monkula
20. aug 2008

áno, jeden z tých dvoch.... 😵 😵

eriqe
20. aug 2008

labrador a retriever nie je to iste 😉 zlaty retriever je dlhosrsty a nie je az tak mudry ako labradorsky retriever aspon co ja poznam. Nasa ma uz 4 roky a uz nie je taka divoka ako ked bola stena a mame ju vo vnutri, ona je velmi spolocenska a nechela byt vonku aj ked sme byvali v dome. Neviem ci mam fotky tu ale dam link
http://gallery.eriqe.sk/my-dog/
http://gallery.eriqe.sk/ruty/s-ajkou/

monkula
20. aug 2008

jeeeej tá je krásna.....
Mne sa páčia tie bledé labradory,,, jedna baba ho má a ona je stále obklopená detičkami, stále ju hladkajú, pištia a ona len stojí, trpezlivo.... 😵

ella1
20. aug 2008

eriqe-nie je to to isté,len ked napíšeš že chceš labradora alebo retrievera,tak v podstate môžeš hovoriť o tej jednej rase,kedže ofic. názov je labradorský retriever.tak som to myslela. 😉

ella1
20. aug 2008

mon a už máte vyhliadnutého?ja som stále v dileme či s PP alebo bez...

eriqe
20. aug 2008

ja som zase tuzila po hnedej, ale ked sa tejto chceli zbavit tak mi to srdce nedalo a sme stastni, ze ju mame

ella1
20. aug 2008

a s chlpami ako?vraj sú tvrdé a do všetkého sa zapichujú......

eriqe
20. aug 2008

tak o zapichovani neviem, ani nemam taku skusenost, ale ked meni srst tak je to hruza. Mame bielu podlahu, tak to na nej riadne vydno. Tak sa vysava kazdy den 😅

krajcoanka
20. aug 2008

našej becky mama bola čierna a mala aj čierne aj bežové-hodila som foto, dufam že ma nezmažu 🤐
Chlpy sú tvrdé, ale iba hore- na vrchu.

krajcoanka
20. aug 2008

kuknite si tieto fotky labradorov 😀
http://images.google.sk/images?ndsp=18&um=1&hl=...

a toto su golden redriver-zlatý red rivery
http://www.herzpoetin.de/galerie/displayimage.p...

jesssie
20. aug 2008

krajcoanka ahooooj
mrkla som na tú novú fotos čo si pridala 😉 ....tiež máme doma labradora, je to fenka a deti ju zbožňujú, takže ak by som mala znovu riešiť otázku, že akého psa deťom, tak u mňa vyhráva laboš jednoznačne 😵

krajcoanka
20. aug 2008

ahoj unas je to tak isto.
Dnes som si všimla že ma becky krvavé uši na oboch stranách a neviem čím to je. Sme jej to vydezinfikovali....a neviem či nepôjdeme k zverolekarovi 😨
Ona si to stale škriabe..... Neviete tie ktoré mate Labradora, či aj váš také niečo nemal? 😕