Aké plemeno psa by ste dovolili deťom?

daniela1983
18. mar 2008

Ahoj!
Prípadne aké psy sa vám páčia?

ankaa
20. mar 2008

ella
Máš správny prístup 🙂

lia
21. mar 2008

kedze mam psa,viem,ze sa mu treba venovat.nechapem to,toho psa milujem ked je chory,inak je to satan najvacsi...
on nepocuva ani po tichu,ani nijak,hlavne vonku,doma je to lepsie.

lia
21. mar 2008

ja keby ze neviem vycvicit psa,dala by som ho vycvicit profesionalovi,ktory sa tomu venuje.je to hrozne mat sprosteho psa 😖 .ale urcite je to kamoskina chybaaaa...

franziska
21. mar 2008

ahoj,

tak moja svagrina ma yorkshira a je to svina pes, tak zleho psa som este nevidela a nenavidi deti. Ale je to asi individualne, lenze jeho tusim potiahlo za ucho male dieta a odvtedy ich neznasa.

Ja osobne odporucam fenku, lebo pes je tulak a nedajboze ked sa feny haraju, tak nam knuci doma jak trafeny aj tyzden vkuse.

Konkretne by som odporucila westika kuk: http://thumbnail017.mylivepage.com/chunk17/3041...

a vobec neplzne.

januliak
21. mar 2008

my mame doma psika a psa som mala, aj ked som byvala s nasimi. Ja si zivot bez psa neviem ani predstavit. Je to uzasneho mat a mne vela krat pomohol. A to myslim z tej psychickej stranky. Ja som mala v zivote vela ciernych obdobi, kedy som sa musela vysporiadat s odchodom blizkych osob(a aj najblizsej osoby mamky) a vzdy tu bol pri mne, co o ludoch nemozem povedat, kedze kazdy mal svoj zivot a svoje problemy...
Teraz mame border terriera a ma pravu povahu terriera. Je tvrdohlavy(niektore veci sa nam nedari ho odnaucit) a kedze mal zlu skusenost ako stena(napadli ho dvaja vlciaci,howard a aj americky koker-nemali ich na voditkach a ani doteraz to tak nie je,kedze ich stretavame),tak neznasa psy,fenky samozrejme zboznuje aj steniatka,len pri steniatach je to,ze ked dospeju, tak uz su tiez nepriatelia. Takze to, ze tu napisete, ze je sprosty pes ja neuznavam a tvrdim, ze pes, aj ked neni vychovany je lepsi ako clovek... Samozrejme vychova je dolezita a aj to, co si mozem ja pri psovi dovolit a ako ho mam vonku. A tym, ze sa od malicka o psy zaujimam, tak viem aj to, ze je to zviera a ten povodny instinkt ma v sebe a to znamena, ze kazde plemeno je nevyspitatelne a sem tam potrebuju aj tu tvrdu ruku(myslite, ze ked psa potiahnete silno za obojok a skriknete na neho, tak to nie je pre neho trest? Je, ved aj policajti pri cviceni to tak robia)...
Nas je zatial k nasej dcerke uplne super, on ked pride z vonku, tak sa s nou pride privitat, necha sa kopat, sticovat, ale bude pri nej...uvidime ako to bude, ked zacne lozit a chodit...Deti ma zatial rad 😉
A este dodam, ze pred tym som mala shi-tzu. To je jedno akeho psa k detom, hlavne, aby mal rad deti...

dominka11
21. mar 2008

ahojte pripojim sa k vám, keď som bývala s rodičmi mali sme shitzu psika-super, bol to kludny pes, vhodny k detom a do bytu. Potom som mala už s mužom rotvajlera, tiež mal veľmi rad deti, bol taky maznavy aj ked o tychto psoch koluje niečo ine...a teraz mame tretí týžden šteniatko maltezaka, je to take 1,5kg šidlo 🙂 je veľmi hravy, tiež ma rad deti a keď sa 2krat do roka ostriha, tak nie su ani starosti so srstou. Byvame na dome, ale mame ho vo vnutri.Akurat sa ešte nenaučil cikat a kakat na jedno miesto...ale chce to čas.

januliak
21. mar 2008

Este dodam, ze nas shi-tzak nema rad deti. On sa im vyhyba a ani sa k nim nepriblizi, len raz sa nam stalo, ze dal najavo, ze sa mu to nepaci tym, ze na neho vyblafkol... Takze preto pisem, ze je jedno ake plemeno. To je od povahy psa...
Dominka ja poznam viacerych, co maju rotvajlerov pri detoch a su uplne perfektni 😉

drobcek2007
21. mar 2008

vsetko zavisi od toho ako si ho vychovas 😉
my sme mali dobermana a ked dosla sestra z malym tak nebol ziaden problem 🙂 dokonca sa spolu pekne hrali 😵
moj sef ma civavu ale ta je strasne agresivna na deti ☹ 😠

zuzkafuny
21. mar 2008

Mojej dcére by som psa nedovolila, lebo ja som chcela psa... nech ho má keď bude veľká 😀 Ale s Faraónom je veeeľmi spokojná čo mám ja 😀 a tiež je besný ako hrom a skáče ako opica ... ale k malému je jemný... Inak som chcela írskeho vlkodava... a to ešte náš Cerby kamoša bude mať...!!! 😀
Milujem psíkov... veľmi...!!!

dominka11
21. mar 2008

ano velmi zavisi od povahy a hlavne od vychovy. Ak je niekto na psa agresivny alebo sa mu nevenuje potom nemôže čakať zázraky, niekde sa to prejavi...

nanyka
29. mar 2008

ja by som dieťaťu dovolila akékoľvek plemeno okrem bojových..je síce pravda, že pes je odrazom svojho majiteľa, ako ho vychová, tak má, ale predsa len, tie bojové plemená sú šlachtené práve na tie boje a niečo to v tej povahe zanechať musí..
moja mama má angl. zlatého kokríka a je to strašný maznák, je úžasný, miluje ľudí..no napríklad druhý krát by sme jej už nekúpili poľovné, ale vyslovene bytové plemeno, keďže býva v byte..ale je to náš miláčik 😉
a my na dom sme uvažovali najprv o nemeckej doge - ale vraj aj ked vzbudzuje rešpekt, nie je dobrý strážca..tak teraz sme pri bernskom salašníckom alebo slovenský čuvač..na začiatok..a neskôr minimálne dvoch ďalších, plus rybičky, korytnačky, mačky, žaka...atď... 😀 .

lindda
29. mar 2008

Aj ja by som dovolila akekolvek velke plemeno a kludne aj " bojove" i ked ja osobne tento nazov neznasam !
Bojova je iba zbran.
Pes je zviera ja som mala amer,pitbula 12 rokou a myslim,ze mam velky a prehlad o tychto psoch a som aj dost scitana su to milackovia ako kazdy iny pes len ludia su s prepacenim debili! 😠
Ak si raz budem este potomto velkom smutku kupovat psa tak na 99% pitbula alebo bulteriera 🙂
Inak milujem vsetky zvieratka 🙂

nanyka
29. mar 2008

moja sesternica mala chovné stanice pitbulov a stredoaziatov (plus westíkov a nem. dogy)..a keď som počula, čo s nimi robia - ako súčasť výcviku bolo zúčastnenie sa na boji, vraj aby mal pes v sebe vycibrenú nejakú ostražitosť a "správny postoj" - tak mi ostalo zle..
je jasné, že zo psíkov to robia ľudia ☹ ..

goja
29. mar 2008

ahojte kocky - tak ja len spomeniem, co uz tu sice odznelo, ale je to dolezite - "detom" psa nie, teda ako hracku, oni to psi maju v sebe, ze si od deti nechaju skakat po hlave, ale trpia pri tom. Vzdy je starostlivost na rodicoch, takze ak vy sami po psovi netuzite, tak radsej nekupujte...
Co sa tyka plemena, tak do rodiny okrem uz spominanych retriverov, labradorov a pod. mozem vrelo odporucit bulterierov ci kavalier kingov. Maju uzasnu trpezlivost a neustalu naladu na hru 😉

My mame prave "bojove" plemeno, mame ich troch a musim dat za pravdu aj nanynke, ze ten pes ma iste veci v sebe zakodovane, no k nasim detom su stopercentni a uplen skveli. To, ze uz nie su kamosi s kazdym, kto na nich zacmuka je dane predsa tym, ze su to strazne psy, no iste nie bojove.
A ktovie, mozno k nam do rodiny casom pribudne tiez nejaky psi "mazel" z inej fajty 😉

rabiva
29. mar 2008

detom jednoznacne kokrspaniela, mile a inteligentne stvorenia, dobra povaha, verne 😎 fenku som mala 10rokov, a aj ta muzova psica z mladosti je dobrucka ... nedoporucujem bigla aspon ta nasa deti rada nema, preto je nedobrovolne u prastarych rodicov 😒

mirka414
29. mar 2008

a co vravitê na tohoto co chceme my?mrknite do albumu,snad mi ho este nezmazali...
rabiva,kde mas fotky a albumy 😕 😕 ?

esci
29. mar 2008

labradorku 🙂 a bobtejla 🙂

esci
29. mar 2008

inak kamarat ma vlciaka a moja starsia na nom moze pomaly jazdit, zboznuje ju a pocuva na slovo

jankando
15. apr 2008

ahojte, ja mam doma na slovensku krasneho jazvecika..ved to su nadherni psikovia..nadherni....nasa morgan vsak nema rada velmi deti, toje pravda, pretoze vyrastala pri dospelych, ktori ju neotravuju, nehladia vkuse a nenahanaju vkuse..no deti , niekedy ani nechcu a kopnu do psika ci nejak nesikovne psika sotia ci chytia..tak ho trapia..
moj nazor je, ze ano...psika urcite k dietatu...ja by som to takto chcela, pravda je tiez ,ze je dost vela starosti so psikom..ale vsak ved s kym nie? ale oni si to zasluzia..ved tu lasku ,co vam oni daju za odplatu...no ved to je nadhera..nenahraditelne....
a obrovskou pravdou je, ze to nie zviera je zle..ale pan, ktory ho vychovava...pretoze som zastancom nazoru, ze aj bojovny pes vie byt krotke mile zviera ak je takto vychovavane...
takze ano..psika ku dietatu ano
...a jazveciky su zvacsa nizkeho vzrastu tak moznu aj do bytu a k detom urcite

gangulienka
16. apr 2008

jednoznacne staffordsirskeho bullteriera 😵

ukana
16. apr 2008

tak nasi maju fenku cistokrvneho ORECHA 😀 , je strasne mila, inteligentna, od mala chalanov strazi a hra sa snimi a ked na nich skrikneme, tak na nas vrci!!! 😠 je to krizenec jazvecika a spica, je to nasa milovana Dasenka 🙂

svokra mala dvoch srncich ratlikov, jeden sa jej stratil, a to bolo k detom absolutne nevhodne plemeno 😒 . tym , ze boli malicke, tak sa deti bali a strasne stekali a hryzli. A boli aj rozmaznane..... Nemam rada take male psy, to radsej skrecka 😀 ....

Odvcera mame doma vodnu korytnacku, nechovate to niekto doma? Musim nieco o tom nastudovat... 😅

klbikes
16. apr 2008

Ahoj Ukana 🙂
Aj my mame doma vodnu korytnacku.......2roky......
Maly ju ma na stole v ,,akvarku,,.....dali sme jej kamene, jeden taky velky, aby sa mohla slnit pod lampou......
Kupujeme jej raciky....tie zboznuje.....
Pred dvoma dnami syn dovliekol dalsiu, ktora ma cca 17cm....nasiel ju na jazere.....
Nejaky dobrak ju vypustil.....s tou mame ale problem...nechce zrat, tak musim studovat aj ja 😒 😉
Pekny den prajem 😵 😉

rusovcanka
16. apr 2008

Klbikes,možno sa potrebuje len zohriať,predsa len,v jazerách je voda ešte studená a ona sa asi len pred nedávnom zobudila zo zimného spánku.Niekedy pár dní trvá,kým sa úplne preberú a začnú žrať.
Ukana: potrebuje teplú vodu,tak 24-26 stupňov,žrať môže žrádlo predávané v chovateľských obchodoch,ale aj kúsky kuracieho mäsa,dážďovky,vodné slimáky,občas jej mäso treba poprášiť vápnikom(vajcové škrupiny,radšej prepečené🙂.Odporúčam ju na kŕmenie vybrať a preložiť do druhej nádoby,lebo pri kŕmení sa zvykne aj vy...a strašne sa tým znečisťuje voda 😀 Alebo potom veeeeeľmi výkonný filter do akvárka a často meniť vodu.

rusovcanka
16. apr 2008

Ešte k tým psom-ja mám také skúsenosti,že malí psy sú jedoši a deti veľmi nemusia...veľké plemená sú kľudnejšie,ale zase pri hre deti často zhodia,prípadne na ne šlapnú...treba každopádne na hru dieťaťa so psom dohliadať a to,čo som tu popísala sú moje skúsenosti,niekto so mnou nemusí súhlasiť 😀 Ukana-ja som mala ratlíka a dieťa s ratlíkom je pdľa mňa veľmi zlá kombinácia 😉

klbikes
16. apr 2008

rusovcanka, uz sa zohrieva.....uvidime, co s nou bude......strasne je zuriva 😠 😀 ......
isla som do izby, zabudla som, ze ju mame a skoro ma slak trafil, ako zafucala na mna.... 😀 😀

rusovcanka
16. apr 2008

Moja vedela parádne fučať a ešte aj vrčala(nebolo to ako psie vrčanie,ale lepšie prirovnanie ma nenapadá 😀 )

klbikes
16. apr 2008

aj tato ,,vrci,, a fuci........mame ju len dva dni, tak stale na nu zabudnem....... 😠 😀
a ta mala tak potichucky, milo.....ale tato obluda....strach ist do izby 😀 😠

rusovcanka
16. apr 2008

Dávaj pozor,takéto veľké vedia parádne pokúsať 😠 Hlavne nech jej tam deti nepchajú prsty a neotravujú ju.

klbikes
16. apr 2008

A co mam dat tej 17cm oblude zrat????? 😒
Teraz je chudera vo vani a ma tam raciky.......musim splasit akvarko..... 😠
Na prsty si davame pozor, zatial mame vsetky 😀

rusovcanka
16. apr 2008

Nakrájaj kuracie mäso na kúsky,čo sa jej zmestia do papule a vyskúšaj...ona si asi zvykla na ryby,keď žila vonku a možno bude zo začiatku štrajkovať,ale hlad ju donúti.Stačí ju kŕmiť každý druhý-tretí deň,ale poriadne 😀 Možno by si dala aj dážďovku,takže ak sa ti chce,môžeš ísť von poobracať kamene 😀