Aké plemeno psa by ste dovolili deťom?

daniela1983
18. mar 2008

Ahoj!
Prípadne aké psy sa vám páčia?

katebj
18. máj 2012

Nie to nie je pravda. Len preto, ze ste mali zlu skusenost, to neznamena, ze teraz si nikto nema adoptovat psika. To si nie velmi dobre podala. Ja viem, ze nie vzdy mame dobre skusenosti, ale nemozes teraz hadzat vsetkych do jedneho vreca.
Myslim, ze ak neplanuje niekto byt chovatelom a chce psika pre radost, tak preco nepomoct a nezachranit si nejakeho? A to co som napisala o chovateloch a mnoziteloch je cista realita a ludia by sa mali zamysliet nad tym. Pozri si fotky na nete, ako vyzeraju zvierata od mnozitelov.
A aku si mala zlu skusenost s utulkom? bud konkretnejsia

omnia23
18. máj 2012

@katebj ja som neplanovala byt chovatelka,chceli sme psa do domu a pre radost.Ked sa nas spytali kde sa bude pes nachadzat a my sme povedali ze na dvore,vo vybehu,volny pohyb samozrejme neobmedzene,v zime a v mrazoch ma pristup do vykurovanej pivnice s krbom tak sme dostali odpoved ze oni psa ludom,ktori ho budu zatvarat do pivnice a pes nebude plne socializovany v kruhu rodiny ale bude vyhodeny na dvore NEDAJU

Dakujem pekne za takyto pristup.

A toto bohuzial nebol prvy pripad.

katebj
18. máj 2012

No, myslim, ze vzdy vznikne problem v komunikacii a v dohode... Na jednej strane si myslim, ze ste mu ponukali aj dobre podmienky, ale na druhej strane, si predstav, ze ti niekto povie, ze bude zatvarat psa do pivnice... no nevyznie to velmi dobre, aj ked verim, ze ste to mysleli, len v tom najlepsom zmysle 🙂. A nepripada u vas aby bol psik v zime cez noc v dome?
Nie kazdy ma zle skusenosti a netreba sa dat odradit. My tiez mame psika a to v byte a skusenost bola dobra 🙂. Je to vsetko v ludoch na koho natrafis...

omnia23
20. máj 2012

@katebj pani mala vsetky priestory nafotene a verim,ze nase priestory boli cistejsie nez jej byt.Asi tak.

Kolegyna mala take iste skusenosti,znamy tiez.

Takze s takymto priustupom sa absolutne necudujem,ze utulky su plne.Bohuzial.

katebj
20. máj 2012

A neskusali ste iny? nie kazdy utulok je rovnaky.

omnia23
20. máj 2012

@katebj BA,Trnava.

Dakujeme,uz si neprosime 🙂

katebj
20. máj 2012

😀 my mame z BJ a tam sa da krasne dohodnut. Najlepsie je si vyhliadnut na FB a tam aj zistite, ktory je aky, lebo su tam diskusie. A ked to dlhsie sledujete, viete, co a ako, ktory psik je v akej situacii, a ktory potrebuje surne pomoc. O BA som aj ja pocula, o slobode zvierat, sa toho rozprava vela, ze maju zly pristup a aj strostlivost o tie zvierata, velka skoda!

omnia23
20. máj 2012

@katebj nakoniec sme dostali psika od znameho.Ale ja zijem sama,teraz uvazujem ze by som si kupila psa,moj vysnivany je westik 😉

katebj
20. máj 2012

tak si skus pozriet na fb, su tam hociake psiky v nudzi a mozno sa najde aj westik.... a nie vzdy to musi ist cez utulok, moze to ist aj cez OZ alebo cez sukromnu osobu...

katebj
20. máj 2012

ak chces mozem ti zistit... ja uz sa tam dobre orientujem 😀

omnia23
20. máj 2012

@katebj nie,vdaka,ja uz psika z utulku nechcem.Moja znama chova westikov,nebude s tym problem 😉

katebj
20. máj 2012

oki. tak potom super, ak mas znamu 🙂

btus
20. mar 2013

@mywiel my mame doma samojeda ( v byte), a nevymenila by som ho za nic na svete, je to ten najuzasnejsi psik ( v nasom pripade fenka). 🙂

morningdew
25. máj 2013

@katebj adoptovat psika z utulku je dobry napad. Zvazovali sme len dve mozne variany, ktore si spominala. Psika z cisteho chovu, od overeneho chovatela, dokonca cistokrvneho s papiermi... alebo potom dat sancu utulkacovi... po dlhom zvazovani sme si nakoniec vzali utulkaca... bola to skvela volba... utulok Tulava Labka - laskavi a mili ludia... psika sme si vzali ako 3mes steniatko, vyrastlo nam na urasteneho belgickeho ovciaka 🙂 sme velmi spokojni, deti stastne... nemenila by som. je to velmi vdacne, skromne, pritulne psicatko... dojimalo ma, aky bol vdacny za kazde pohladenie, dobre slovo, za teple miesto u nas doma... transformujuci zazitok... pre celu rodinu... poznam zopar dalsich ludi, ktori si psicka adoptovali... a v Horskom parku v BA bezia pravidelne akcie, kde si ludia mozu psika ci macicku vybrat spomedzi viacerych a odviezt domov... mnohi tak nasli priatela na cely zivot... pozrite sem: www.najditesa.sk

morningdew
25. máj 2013

mimochodom.. mozno sa to niektorym nebude pacit... no myslim, ze aj dobermanik dokaze byt prijemnym rodinnym spolocnikom... mali sme s jednym takym velmi prijemnu skusenost, no to bolo uz velmi davno... ked nam zahynul nas maly psicek, zvazovali sme rozne plemena...dokonca sme si jednu taku urastenu dobermanicu skoro uz-uz objednali z chovnej stanice Morgantina, od skveleho chovatela, pan Jozef Klima - pisal na tuto temu 3seriovy clanok v jednom kynologickom casopise - minuly rok... oni sami maju deticky... a je to super... je vsak pravda, dobermana z neriadeneho chovu na nejakom zapadnutom dvore by sme si vsak asi len tak k detom nevzali...

katebj
25. máj 2013

@morningdew tulavu labku poznam, super, ze ste sa rozhodli pre utulkaca, podla mna aj doberman, preco nie?! ved ako si psa vychovas, taky bude, nezalezi na plemene...to len ludia odcuzuju bojove plemena a podobne. 🙂

macamac
25. máj 2013

baby a je dobrý psík k deťom cavalier king?
šak vyberáme, vyberáme...a teraz som sa zastavila pri tomto 😀 😀 😉
dík za radu

lucula73
28. júl 2013

@macamac ahojky,už ste vybrali havina???
netušila som že na koňovi aj o psoch temy a teraz to tu čítam,..................máme v úzkom výbere cavaliera a amerického kokra..........absolut sa nevieme rozhodnúť 😀

macamac
28. júl 2013

@lucula73 ahoj 🙂
jasnéééé!! už máme doma dvojmesačné šteniatko cavaliera kinga 😵 😵 😵
a vreloooo odporúčam!!! 🙂 🙂 🙂

lucula73
28. júl 2013

@macamac fakt?akú farbu ste vybrali?moja dcéra chce len caavaliera,tak asi jej urobím radosť.......
a prosím ťa,ten sa aj strihá?resp. musí sa aj strihať,či len sa češe?nemožem nájsť info..............

macamac
28. júl 2013

takéhoto máme 😵
strihať sa nemusí, len česať 😉
ja by som už nemenilaaaa 🙂
išli sme s ním cez mesto - a všetci ho obdivovali, fakt, chceli hladkať, že aká rasa, aké meno....
je proste úžasný 😵 😵 😉 🙂
@lucula73

lucula73
28. júl 2013

@macamac krásny,aj nám sa viac páči tento hnedý ako tricolor.........ach jaj.............kukáme inzeráty každý deň,ale budeme musieť za ním vycestovať,bo tu na okolí ho nik neponúka
a ďakujeeeeeeeeeem 🙂

macamac
28. júl 2013

@lucula73 áno, tento sa aj mne páči viac ako trikolóra alebo len čisto hnedý a chovateľka hovorila, že títo idú najviac 😉 hnedo - biely 🙂

lucula73
7. aug 2013

@macamac tak nakoniec sme sa rozhodli,vybrali,tu je náš cavalier 🙂 🙂

macamac
7. aug 2013

@lucula73 jeeeeejko 😵 😵 😵
ten je krááááásny- celkom ako náš 😵
kde ste zohnali?

macamac
7. aug 2013

@lucula73 a koľko má týždňov?
to je fenka či?
ale je fakt náááádherný 🙂
nevieme sa s deťmi vynadívať 😉
a aký je tlstučký - náš je chudší trochu
čím kŕmite?

lucula73
7. aug 2013

@macamac ďakujeme.........je to psík,má 11 týždňov 🙂 ,nakoniec sme pri Nitre našli,od nedele ho máme,je úžasný 🙂 ...
myslíš že je tučný?mne sa nezdá,asi som blbú foto dala,na tej posllednej tak čudne stál,taký zhrbený dáky bol,no jeho odfotiť je umenie,on je ako raketa 😀
a papá granulky,tak bol naučený 😉

macamac
10. aug 2013

@lucula73 a máte ho vonku? alebo zo začiatku ste ho nechali spať aj vovnútri? a nekňučal prvé noci za mamou? ako ho učíte na potrebu? ešte tomu síce nechápe, je malý, ale už ste začali?
my sa snažíme 😀 ale tak, má len cez 2 mesiace, je to ešte skoro 😉

lucula73
12. aug 2013

@macamac a vy ho kde máte?my vnútri a to je predsa bytové plemeno.................no spávame všeliak,ja som psom a manžel s deťmi a ak je manžel v nočnej,tak malého mám na kamere,lebo máme izbu na poschodí...........a pes teraz druhú noc konečne spal a nebuntošil 😀
a ciká vačšinou vonku,ale kandí zasadne vnutri,to ešte nepochopil 🙂

macamac
12. aug 2013

@lucula73 😀 náš má potrebu aj vonku aj vnútri-ako stíha 😀
a to ako,že je bytové plemeno? naši kamoši ho majú normálka na dvore, aj my ho chceme dať, len keď je ešte maličký, tak ho máme vnútri, ale v podstate celý deň je s nami na dvore...tak neviem, dúfam,že si zvykne 😉
aj náš len prvé dve noci,keď sa budil, kňučal a potom ok
my sa tiež striedame s ním v noci 😀
deti spia hore s jedným z nás a druhý spí so psíkom dolu, lebo občas v noci vstane a vtedy ho berieme von na potrebu 😉 zo začiatku sa budil aj 3x, teraz už niekedy ani raz 😉