Aké plemeno psa by ste dovolili deťom?

daniela1983
18. mar 2008

Ahoj!
Prípadne aké psy sa vám páčia?

bybi
18. mar 2008

Ja mam 3rocneho labradora a niekedy mam pocit, ze je ako kus nabytku 😀 S malou je super, moze ho hladkat, casto sa stane ze mu pichne prst do oka a on drzi 😀 Ked pridem ku kamoske, ktora ma 5mesacneho labradora, vsetko musim dat tak, aby na to nedociahol. Neraz sa stalol, ze sme ho chytili so Zarkinou hrackou 😅 minule som na sekundu odbehla a ked som sa vratila, on behal s jej overalom v papuli 😀

maybee
18. mar 2008

bybi, ale sú to úžasný psi a večne hravý. ja mám 2 ročného, ale stále mám pocit, že je to len šteňa. a má božskú trpezlivosť, a nikdy sa nestalo, že by zavrčal. 🙂

maybee
18. mar 2008

úžastní, hraví.. ja vieeeem 😉

bybi
18. mar 2008

maybee sulasim. 🙂 Preto sa nebojim ho s malou nechat aj samu, viem ze jej neublizi 🙂

daniela1983
autor
18. mar 2008

my planujeme az ked sa prestahujeme, ked bude moznost zahrady, ale otrevujem s tym manzela pravidelne 😀

maybee
18. mar 2008

daniela1983 🙂 len si zabezpeč záhradu bez únikových ciest 🙂 môj pes si naučil otvoriť bránku a teraz na jar, keď sa mu búria hormóny, tak mám povinný pravidelný beh dole dedinou za ním 😀

lienockaa
18. mar 2008

no, tak my do bytu neberieme žiadneho psa..preto, lebo moja alergia a chlpy sa mi nechce upratovať..a aj preto, lebo sa nám páčia skôr takí väčší psi, ktorí musia mať výbeh, aspoň záhradu..ale k domu psa chcem aj ja..bude to zlatý retriever.. 🙂

lenadka
18. mar 2008

baby ja ked moje decko bude chciet psa ci ine zvery, budem sa tvarit ze akoze robim drahoty, ale pritom budem rada ked si nazvlaka zverinec=lebo to znamena ze bude pomne 😀

kluara
18. mar 2008

my máme bígla, ktorého sme si kúpili mesiac predtým, ako som ostala tehotná. bolo to s ním o držku a niekedy ešte je, keďže potrebuje dostatočný výbeh a aj dosť pĺzne (povedala by som, že celoročne).

nitka
18. mar 2008

myslim ze aj taky maly bradac je do bytu stvoreny,ma velmi rad deti a je to velmi inteligentny havino 😉

klbikes
18. mar 2008

My sme mali nemecku dogu........bol neskutocny k malemu 😵 😵
Zial, dozil sa iba 8rokov......na velke plemeno dost......

briketa
18. mar 2008

Ja mam s malym teraz dvoch Jack Russel Terierov. Predtym som mala bernskeho salasnickeho psa, este predtym nemecku dogu a kokerspaniela.
Vsetky tieto plemena sa mi pacia.
Najrozpravkovejsie vyzera bernsky salasnicky pes, najvacsi respekt vzbudzovala obrovska doga. Jack Russelovia vedia stvarat nadpozemske kusky, su neobycajne chytri, az moc ;). A kokerspaniel je taky milacik kazdeho kto ho stretne.

klbikes
18. mar 2008

Aj tak najviac sa mi osvedcil bastardik........bol perfektny, bez chorob, problemov.....dozil sa 15rokov.......
Bolo to nase babo 😵
Ale v byte sme nemali ziadneho........
Ked bude domcek, bude bulterier.......mily, verny.....ako kazdy, ktoreho vychovavate s laskou 🙂

zuzkaprofant
18. mar 2008

ja ked si rat kupim tak jedine zlateho retvivera , nasi ho maju doma a je to ako clovek velmi rozumny pes a ku detom a starym ludom sa hodi 😀 😀 tak ked raz vyrastiem a budem mat obrovsku zahradu s domom tak jedine takeho psyka budem chciet 😀 😀

ella1
18. mar 2008

tak aj ja teraz rozmýšľam nad psíkom.Najviac sa mi pozdáva labradorský retriever,ale keby sme nemali aj záhradu,tak nič,lebo psy v byte sa mi nepáčia.
a páči sa mi nemecký ovčiak,ale kedže dnes už neviete,kedy psovi zašibe a napadne niekoho,vyberala som absolútneho flegmatika 😀

alenik
18. mar 2008

kocky,my mame takeho psyka o ktorom sme si mysleli,ze je to "psik s nejasnym povodom" 😉 ,ale nasla som na nete,ze je to plemeno cockerpoo.Neviem si predstavit ineho pri nasej malej,ktora na nom cvala ako na koni,otvori mu papulku a da mu tam rucky a on chudacik len na mna pozera tymi ociskami.Je zlaty,miluje deti.Ja osobne mam respekt pred velkymi psami,ale ak uz,paci sa mi bernsky salasnicky,retriever a z malych bígl.

briketa
18. mar 2008

Ella1 mozem Ti s mojimi celozivotnymi skusenostami so psami, ich treningom povedat an milion percent, ze sibe ludom, nie psom. VZDY v tom poradi.
Velmi vela ludi nema so svojim psom ujasnenu poziciu kto je vodca svorky. To ze pes vykonava naucene povely este neznamena, ze svojho pana akceptuje ako vodcu svorky. Z toho potom niekedy vznikaju "nahodne" a "necakane" utoky. Pes svojim spravanim vzdy dava najavo aka je jeho pozicia, ako sa citi. Psy nemaju v personalite zaludnost, falos. To len ti podareni majitelia nevidia ich varovne signaly.

ella1
18. mar 2008

to je pravda.rada pozerám na spektre alebo reality tv? volá sa to Bud ja alebo pes a volajú si tam ľudia cvičiteľku psov,victoriu,ked im psi prerastajú cez hlavu.
100% prípadov za to môžu ľudia!ked psa tak ale aj s tým,že s ním budem chodiť na cvičisko!
susedia majú malého westíka,rozmaznaná,nevychovaná a tak to aj dopadlo!pohryhzla našu Veroniku!!! 😠 😠 😠

briketa
18. mar 2008

Taky uplny zaklad - zaciatok.
Vsimni si, kto prvy vojde do dveri. Ak pes, uz vieme s tymto prvym signalom, ze nerespektuje pana ako vodcu svorky.
Ako kracaju s voditkom? Pes musi ist sam od seba VZDY vedla pana, alebo za nim. Voditko nesmie byt napate. Pes nesmie byt pred majitelom.
Ked stretnete psa, nikdy s nim nenadviazte pri stretnuti kontakt ocami. Ak je ten pes v pozicii vodca svorky (vo vztahu s jeho majitelom) moze to byt prenho signal na utok. Tak isto plati, ze ked nenadviazete kontakt ocami, spravate sa ku psovi nadradene a on to bude respektovat.
Ked pridete z prechadzky, pes musi sam od seba, bez povelu cakat kym si vyzujete topanky, vyzleciete sa a kym ho odopnete a date mu volno. Vtedy vas respektuje ako vodcu.
To su vsetko male signaly ktore vela napovedia.
Mne kazdy tvrdil, ze Jack Russelovia vobec nie su vhodni k malym detom. Najma nie dvaja, lebo to je uz svorka. Lenze ked ja som vodcom tej svorky a moje dieta je tiez akceptovane ako nadradene nad psami, psy nas vzdy a bezvyhradne budu respektovat. Bez problemov.
So psami to vzdy musi platit v nasledovnom poradi - 1. fizicka aktivita 2.disciplina 3.trening a az 4. je moja pozornost ku psovi
Vo vacsine priadov ludia davaju na 1. miesto pozornost 2. aktivitu 3. trening a az posledna 4. disciplina
😀
tam vznikne potom ten problem.

trpezliva
18. mar 2008

jednoznacne labradora....ale musite byt pripravene, ze taha ako sialeny...
Ella, aj ja pozeravam tu relaciu na reality chanel...ta cvicitelka dokaze zazraky...obcas mam chut ju zavolat aj k nam 😵 .

klbikes
18. mar 2008

briketa 😉 pravda....to ked poviem ludom, ze im sibe, nie ich psom, tak som vadna podla nich.......

ella1
18. mar 2008

no hej,len prečo potom čítate,že pes rodiny,dlhoročný, milý,neagresívny,zrazu napadne dieťa v kočíku,ktoré tam kľudne spí?
predsa len,stále je to len zviera a neviete,čo sa v ňom deje....

ella1
18. mar 2008

dobrá je tá Victoria. 😉
fakt nechápem,že ľudia psov krmia čokoládami a pod. blbosťami,pritom sa bijú do prs ako ich milujú a pri tom ich zabíjajú.pes je pes a nie hračka,ktorú obliekajú,nosia v kabelkách a pod.
to je podľa mňa týranie a takí by si zaslúžili.........a nie psa.

ja som len zvedavá,susedia majú malé dieťa,čo budú robiť potom ked aj jeho napadne.nemá rád deti a ľutujem,že to vtedy nenahlásila! 😠

briketa
18. mar 2008

Ella1, never tomu, ze ten pes bol v rodine v pozicii nasledovatela.
Uz ako som pisala, to ze pocuva na povely, alebo doveruje panovi, sprava sa k domacim vludne este vibec neznamena, ze ho akceptuje ako vodcu svorky. Ty si tu poziciu musis ziskat a udrziavat. Utok na niekoho nikdy nie len len tak. NIKDY.
Ziskat si respekt psa znamena naucit sa rozumiet psiemu spravaniu a nie naopak. Ucit psa ludskemu spravaniu z neho nikdy neurobi podriadeneho psa. To je prenho ako naucit sa automaticky basnicku, tiez to u Teba nevzbudi respekt 😉

ella1
18. mar 2008

chcela som napísať-že som to nenahlásila.

ella1
18. mar 2008

taktiež nechápem,že sa niekto nebojí mať doma bojové plemeno,predsa len,obavu by som mala.hlavne ak sú deti....

ella1
18. mar 2008

a ako si yískaš pozíciu vodcu?okrem počúvania na povel a pod.?

briketa
18. mar 2008

V rychlosti - pes musi byt fyzicky zbaveny nadmernej energie , to znamena mat beh aspon hodinu denne, nezaleziac na tom ci je v dome s vybehom ako u mna, alebo je pes v cinziaku.
Stav jeho mysle musi byt podradeno-kludny (neviem ako to mam dobre vyjadrit, ale to na psovi vidis, citis). V kazdom jednom dennom kroku musis preukazat svoju nadradenost:
-ides prva do dveri, na schody, von z brany. Pes vzdy za Tebou, nikdy nie pred tebou. Pes na voditku musi mat vzpriamenu hlavu a chvost vztyceny, kludny.
Ked prides domov so psami sa nevitas hned, to je jedna z najcastejsich chyb co sa robi. Vodca svorky nidky nevita pordriadenych psov. To oni ho radostne onuchavaju a vrtia chvostami. To staci! Vojdi domov a normalne pokracuj v tom co robis. Tym ukazujes svoju nadradenost.
Ked krmis psa, mal by predtym byt vonku na vybehu a cvicit Tvoje povely, ucit sa discipline. Potom nasledne jedlo bude chapane ako odmena za pracu. Jedlo si treba zasluzit. Jedlo naberas rukami,aby bol na nom Tvoj pach, lebo vodca svorky je korist vzdy prvy, ostatni maju co ostane. Zas tym naznacujes svoju nadradenost.
Ked niekto zazvoni, pes nesmie utekat du dveram. Musi pockat, ze Ty tam ides a len ak mu povolis, moze prist . Inak musi cakat v klude na strane.
Ked hocico pes vyparati, potiahne voditko, vyskoci na dieta,Tvoj krik u psa nevzbudzuje respekt. TO je ludske spravanie. Psa polozis nabok, potom pretocis na chrbat a stlacis mu naboku krku jeden bod pri ktorom sa nevie pohnut a to nezalezi ake velke plemeno to je.
TO su take zaklady, je toho velmi vela

briketa
18. mar 2008

Aj pes ktory nevie ziaden povel ako sadni, lahni, ostan moze byt absolutne genialny nasledovatel, plny respektu voci Tebe. Slovne povely su len vedlajsia zalezitost, to je pomocka pre nas ludi.
Ked jednas so psom, musis mat aj Ty sama v mysli jasnu Tvoju poziciu. Musis byt vedome kludna, nadradena, pretoze psy silne pouzivaju zvieraci siesty zmysel a to je stav - pozicia vedomia.
Vsimni si ak mas psa - uz davno dopredu vie, ze napriklad Tvoj manzel prichadza autom domov a on pritom pride az o nejaku minutku. To je ten zmysel. Je to v prirode uplne prirodzena vec.

klbikes
18. mar 2008

Briketa 🙂 , cvicis psy???