Aké plemeno psa by ste dovolili deťom?

daniela1983
18. mar 2008

Ahoj!
Prípadne aké psy sa vám páčia?

mywiel
29. sep 2009

Mne osobne sa velmi paci Samojed. 😵

mywiel
29. sep 2009

Tento pes vsak potrebuje pravidelny trénik, cize behat... 🙂 http://www.chovatelka.cz/psi-a-kocky-clanek/sam...

mywiel
29. sep 2009

Tento je urcite vhodny pre deti... 😉 http://www.chovatelka.cz/psi-a-kocky-clanek/mal...

helenkasabinka
29. sep 2009

maltezacika sme my ako deti kedysi mali a je to ozaj super psicek taky laskavy a pritulny 😵

luluka
1. okt 2009

Ja som názoru, že či je pes veľký, či malý, potrebuje jasne určené pravidlá, lebo aj z takého maltezáčika sa pri nesprávnej výchove môže stať neposlušný pes, demolujúci všetko naookolo a zase naopak, dobre vychovaný pitbull môže byť maznáčikom rodiny. 🙂

veronkaj
1. okt 2009

tak my máme už mesiac malého hladkosrstého jazevčíka a aj ked sa ešte stále učí čo a ako tak je naše zlatíčko aje ked teraz veľmi kúsavé. 🙂

andraska
6. feb 2010

nuz ja si myslim, ze rodic , vie ze pes je hlavne o zodpovednosti prenho a suhlasi s tym , ze sa bude o psika vo vacsej miere starat on, pretoze dieta sa uci prave pri zvieratku urcitej zodpovednosti ,ale nemoze mat kompletne zodpovednost o psika, tak isto ako nemoze byt kompletne zodpovedne samo za seba....... to nejde , ten cas pride ovela neskor, j asom odmalicka drankala o psika a nasi mi ho dovolili az ako dospelej..18rokov, ale aj tak som odisla na vysku a ostal u nasich ale nelutujem to ze mi ho umoznili, mimochodom moja mamina lubila najviac na svete mojho psa, lebo to bol vlastne nas psik.... rodinny spolocnik , teraz uz mam svoje dieta a cakam len nato aby sme sa odstahovali do vacsieho byvania , pretoze amme stiesnene pomery ,a kupime si psika ako spolocnika, a vlastne okrem hadov a mysi mu dovolim chovat cokolvek.... zo zaciatku mu budme pomahat a ako bude rast aj sam si poradi.....uz sa velmi tesime na noveho clena domacnosti, mimochodom aj ja a aj moj manzel sme mali svojich psov v byte, a stale nam vychadza ze je to ovela lepsie ked je psik v tesnej blizkosti clenov rodiny-svorky, pretoze sa lepsie socializuje a ten vztah a porozumenie jemu aj nas je ovela zrozumitelnejsi ako u psika v koterci ....alebo nedaj boz e na retazi...vo dvore, takze si myslim ze nazor o tom ze pes patri iba k rodinnemu domu a nepatri do panelaka, je uz prekonany.apropo pes patri k cloveku a zit v jeho tesnej blizkosti.......🙂

pinocio
26. feb 2010

ja mam lhasa apso taká malá prachovka, starosť o srať 1x poriadne vyčesať do týždňa alebo dá sa aj strihať, problém s padaním srsti memam ziaden, nezbieram chuchvalce ako niekto tvrdí

dianka08
26. feb 2010

Ahojte, tak aj ja sa pochvalim 😉
my mame novofundlandskeho psa, teda slecnu...s malou sa znasa fantasticky aj ked zaciatky boli tazke, kedze nasa Nikita ma uz 11 rokov a ma rada svoj klud...ale zvykla si...co ineho jej aj ostavalo, ze? 😉

mirka099
26. feb 2010

my máme bígla... malý ho zbožnuje, hravaju sa spolu, pochabia... uz kadeco mu povystrajal, ponatahoval, raz som utekala do kuchyne a maly kladivom na maso tllk mu po hlave 😕 😠
chcem tym povedat ze ani raz ani nezvrcal, necha si cez usta vybrat obsah zaludka a este bude pri tom spokojne knucat... 😅
idealny ku detom!

vodnarky
26. feb 2010

aojte..aj my uz sme rozmyslali nad nejakym psikom..ale asi nad nejakym malinkym mazlickom..chystame sa do utulku nejakeho vybrat..tak potom napisem,ze ako sme dopadli.. 😉 😀

zuzanalv
26. feb 2010

Ahojte ,my mame Japan-chinov ,2fenky a 1psika uz niekolko rokov je to velmi nenarocne a prisposobive plemeno ktore nevyzaduje vela starostlivosti.

konik020
29. máj 2011

ahojte ja sa chcem opytat co je lepsie preb 12 rocnu babu chcem velke plemeno...poradte je lepsi dalmati ,rodzersky rydgeback alebo wiemarsky stavc alebo ine velke plemeno ...ale aby malo dobru povahu aj k inym psom....vdaka piste na emayly...konik020@azet.sk 🙂

lucinka1104
29. máj 2011

do domu jednoznečne huskyho

merryann
1. jún 2011

my urcite budeme mat weirmarskeho stavaca 😀

emanka
1. jún 2011

my máme 3 cane corso a jedného boxera a všetci malú milujú a nikdy jej neublížili......samozrejme, nikdy nie je s nimi sama (pre istotu).

sweetberry
17. jún 2011

ahojte 🙂 my mame dobermanku

ukana
17. jún 2011

@konik020 , doporučujem najnovšiu knihu od Desenského radí tam ako pri výbere šteniatka

http://www.martinus.sk/?uItem=104274

slavuska30
20. jún 2011

my si ideme v juli pre bigla, boli sme si pozriet šteniatko, je nádherné, malý ho hned vyťahal za uši 😀 😀 😀 , volakedy som mala maltezáka, ale povahovo k deťom ee 😒

dajna11
21. jún 2011

ahojte,myslím že to hlavne záleží od veku dieťaťa.lebo ak by ho chcelo aj venčiť,tak aby ho náhodou nestiahol. my sme mali labradora,teda nás nepočúval,ale ked niečo poveala dcerka tak bol ako cvičený,ju posluchol na slovo,mohla mu hocičo robiť,ťahať chvost,uší,všetko strpel bez pohybu.to je povaha k deťom,len je silný,keby ho chcela vodiť. kamoška má jazvedčíka,ten je pre deti ideál,je malíčky,jej dcerka ho vodí a venčí o dušu a teší sa z toho....a on ju miluje,može mu aj po hlave skákať,drží a je ticho 😀 😀 ...ideálne je aj border kolia,povahovo,len potrebuje vela pohybu a male dieťa by ju nezvládlo asi venčiť,ale na dvore je to milý a poslušný psík,ochotný sa vždy hrať.....

miruska15
21. jún 2011

moja mala tuži po psikovy žial je alergicka na psov tak nič.Dnes som bola zrovna u alergologičky a pytala som sa na yorkšira (neviem či je to spravne napisane sory) kamošky mi tvrdili že takeho psika možu aj alergici žial mi to dr. vyvratila tak nič. ☹

maminuska
21. jún 2011

Chovám dvoch psov, mám anglického a francuzskeho buldoga, obidve tieto plemená sa vyznačuju obrovskou láskou k detom , ale ak by som mala doporučit k menším detom a k rodine ktorá nechce trávit vela času venčením tak je to ten anglický buldog. K detom je velmi tolerantný , velmi jemný, má znížený prach bolestivosti a hlavne je kludný.
Francúzsky buldog potrebuje trocha viacej pohybu , velmi rád sa s detmi hrá ale je divokejší .

cherry1981
21. jún 2011

@miruska15 Veru aj nás ma alergiu na psov. A dostal ju ked sme si kupili psa yorkshira. Aj sme ho vystrihali a aj napriek tomu kaslal a kychal. Ziaden psik nieje vhodny k dietatku ktore ma alegiu na psa. Uz sme zvazovali aj AHT, ale zevraj aj na kozu moze byt alergia ☹

miruska15
21. jún 2011

@cherry1981 presne to mi povedala Dr. aj na kožu olupujucu lebo som sa jej na to pytala.

sweetberry
22. jún 2011

Som alergicka astmaticka mam alergiu na zvierata.....avsak mam doma macicku aj psika ....ako sa ta alergia u vasich deti prejavuje ? kychaju dusi ich alebo sa vysypu vyrazkami ? v case ked som nebrala lieky to bolo desne, mala som stale vysyp vsade tam, kde sa ma psik dotkol, ci ma oblizol, dost to svrbelo, u macicky to tak zle nebolo....lekarka mi zmenila lieky a od tej doby si mozem uzivat svojich milacikov viac a mozem ich hladit kolko chcem, nevedela by som bez nich byt.
Skuste potom porozmyslat nad inym zvieratkom , chameleon, leguan........alebo bezsrste macky ci psiky 😀 kupite mu oblecko a nebude vyzerat ako nahy 😀 😀 😀

miminocka
8. feb 2012

tak moja najmladsia dcerenka byva casto chora. Teraz sme si zaobstarali havina. Dufam, ze sa jej polepsi a neprepukne u nej nejaka alergia, lebo podla najnovsich vysledkov je na nieco alergicka. Tak dufajme, ze havino to nebude. no treba sa trosku zocelovat.
co sa tyka vztahu medzi havinom a trojrocnou dcerkou tak je to uzasne. Zboznuje ho, stale hladka mojka....no niekedy az moc. v kazdom pripade treba davat na deti pozor a nenechavt ich same s havinom. oni este nevedia kedy je ta hranica ze mu mozu ublizit a samozrejme aj naopak. Ale nas havino je niekedy az moc tolerantny. Ale mozno do casu. 🙂
Nas hafanek je krizenec maltezacika s orieskom. 🙂 Ako taka plysova hracka. V dospelosti do 10kg.

morningdew
15. máj 2012

ja/my si neviem vynachvalit pudla. Jeden z najinteligentnejsich psikov vobec, neplzne, je vhodny do bytu aj k alergikom, ma niernu priatelsku a hravu povahu. a deti ma velmi rad. s chovanim tejto rasy mam vyse 20rocne skusenosti. Porodili a vypiplali sme aj 2 vrhy po 6 ciernych steniatok. V sobotu nam tragicky zahynul nas biely nadherny Benny a teraz za nim vsetci velmi truchlime. moje dve male babatka (v rozmedzi 1-3 rocky) za nim tiez velmi smutia... Ak mozem odporucit, urcite si vyberte pudlika ( nie vsak miniaturneho - k detom). Osobne mi viacej sadla fenka ako psik, je tvarnejsia a pritulnejsia... ale aj s psikom je o zabavu postarane 🙂 V buducnosti si pudlika urcite este zadovazime...

maznacik007
15. máj 2012

hladkosrsty retriever inak zvany flatik.... uzasne plemeno...

katebj
18. máj 2012

Baby a co tak si adoptovat nejakeho chudacika z utulku? Pomozete nejakej malej dusicke, ktora nemala stastie na majitela a nemala sa doteraz dobre, date mu krasny domov a deti sa potesia, tak ci tak... Urobite dobry skutok a ten pocit, ze ste pomohli zvieratku v nudzi je myslim na nezaplatenie.
Ak si kupujete psika alebo aj macicku, TAK davajte pozor, aby ste si kupili zvieratko od registrovaneho chovatela!!!! Pozor nie mnozitela!!!
Ako spoznate, ktory je ktory? Jednoducho! Mnozitel je clovek, ktory iba mnozi zvierata, nepozera na to, ze zviera ma vyrastat v rodine, ma byt zaockovane, odcervene a vymaznane. Nestara sa o rodicov toho zvieratka, tak ako by mal, len ich ma ako vyrobnu steniatok! A verim tomu, ze by vam rodicov zvieratka ani neukazal! Vacsinou takeho zvieratka ziju v malych klietkach v strasnych podmienkach!
A chovatel? ten robi praaaave vsetko naopak, cize spravne! Ma malicke max. raz do roka. Rodicov steniatka berie ako rodinych prislusnikov, stara sa o vsetky zvierata aby boli v dobrom zdravotnom stave a nie je mu jedno, komu steniatko preda a vybera iba ten najlepsi domov pre steniatko!

Tak co, co si o tom myslite? je dolezite kupit psika alebo je lepsie si ho adoptovat?

omnia23
18. máj 2012

@katebj Kupit psa je ovela lepsie ako si ho adoptovat.My sme takyto zamer mali a neuspeli sme,neskutocne nas sklamali v nemenovanom utulku.Tvoje reci su sice pekne,ale realita je daleko,daleko ina.Bohuzial.

Adopciu psa neodporucam,zbytocne zostanete sklamane ako to v utulkoch naozaj bezi.

Chceli sme pomoct a zostali sme akurat tak pourazani.