Aké plemeno psa by ste dovolili deťom?

daniela1983
18. mar 2008

Ahoj!
Prípadne aké psy sa vám páčia?

sweetberry
18. mar 2008

my by sme chceli zlateho retrievera 🙂

briketa
18. mar 2008

Yup 😉

klbikes
18. mar 2008

Moji milacikovia ledva vedeli sadni, ostan, ale vzivote na mna skaredo nepozreli, nezavrcali...........
😵

klbikes
18. mar 2008

A to ich moj syn, ked bol maly, potiahol za chvost, pychol do oka, natahoval nohy, stuchol do slabiny.........a nic....drzali ako hluchy dvere 🙂

ella1
18. mar 2008

my sme vždy mali psov,aj ovčiaka nem.
poslúchala len otca,ja som sa jej bála,lebo niekedy sa mi zdalo,že zazerá 😀 aby som sa nepribližovala,ale mala aj šteniatka,celé dni som bola pri nich v búde,ale nikdy mi nič nespravila.

klbikes
18. mar 2008

pichol 😅 😅

mouse
18. mar 2008

Ahojte, my sme mali vzdy krizencov, vyrastali sme s nimi, teraz s nimi vyrastaju moji synovce a netere a este nikomu ziaden psik neublizil... Dolezite je, aby psa nechceli len deti, ale aj rodicia, lebo vsetka zodpovednost padne na nich - od dietata to nemozete ocakavat, napokon aj moji psi ostali na krku rodicom, ked som odisla na internat... A pes musi mat v rodine - svorke, svoje pevne miesto, nemoze byt raz panom svorky a raz poslednym clenom.

ella1
18. mar 2008

hej,ale ako sa pri tom všetkom maznať so psom?

briketa
18. mar 2008

Po dobre, aktivne stravenom dni, vecer na sofe nezne masirujes svojho psa a ked vidis vidis v jeho ociach ten pohlad Bohov voci Tebe, to je to najkrajsie zadostucinenie.
Tak isto ked vonku behate a Ty mu hadzes palicku, to vsetko je prenho pozornost z Tvojej strany.

mouse
18. mar 2008

Briketa ako tak spatne citam Tvoje prispevky, nas pes nam sefuje 😒 . Vsetko je ok, len to tahanie na voditku a pchanie sa do dveri.

ella1
18. mar 2008

ale ja s ním chcem objímať 😀
a masírovať by mohol on mňa 😀

briketa
18. mar 2008

Ella1 😀 tak ho objimaj. Tak po ludsky. Chcela by som vediet co si v tej chvili mysli ON (smiech)

Mouse na to je celkom jednoducha dostupna korekcia, napisem Ti do SS. Nenapravi sa to zo dna na den ale pekne systematicky za pomerne kratky cas. Na veku psa vobec nezalezi.

bay
18. mar 2008

No mojou srdcovkou su seltie a kokri 😵 ale myslim, ze kazdy slusne vychovany pes (a pod dozorom) je vhodny k detom 😅

susik77
18. mar 2008

Ahojte, svokra chova straaasne dlho-uz mozno 4-5 generaciu welsh corgy.Su to dobracke psy a hrave...Ma ich napr. anglicka kralovna 😉 Vyzeraju trochu srandovne-ako lisky 🙂

susik77
18. mar 2008

ja by som pristupila mat psov len v krajnom pripade.radi cestujeme a takto by sme boli obmedzeni...a nemam rada chlpy po byte 😎

uhlikova09
18. mar 2008

ja tiez pes ani macka v ziadnom pripade,byvali sme u mojej mami a ta mala perskeho kocura a to mi stacilo,dakujem pekne,na vsetkom chlpy,v jedle chlpy.....brrrrrrrrr a kto by s nim chodil von???Ja urcite nieeee 😀

ella1
18. mar 2008

mačky nemusím,to je des. 😝 kamoška chovala dve perzské a ked som bola na návšteve,tak vo všetkom boli chlpy.to bol humus 😝

julia225
19. mar 2008

retriever!!!!!!!!!

daniela1983
autor
19. mar 2008

my sme mali kedysi u babky maleho bradaca, a ten bol ku mne uplne super, ked som bola mala 🙂

lia
20. mar 2008

na 100% madarska vyzla 😵 😵 😵 milááášššiiikkkk,vyborne vychovatelna,inteligentna,mudra a dobra k detom a vobec k ludom 🙂 mozem len odporucit 🙂

prvapomoc
20. mar 2008

my sme mali bulmastifa a bola neuveritelná k deťom milovala ich.teraz máme bernského saloašníckwho psa.je to plemeno vhodné k detom.odporučam.je super 😉

ankaa
20. mar 2008

Ja by som odporučila psíka z útulku, môžete si vybrať veľkosť, pohlavie, vek a aj povahu - to je to najdôležitejšie. Keď si vyberiete dospelého psíka s už určitou povahou, tak sa nemôže nič stať. 🙂

ankaa
20. mar 2008

Koľko rokov majú deti?

ella1
20. mar 2008

z útulku by som sa bála,lebo neviete,čo zažil a môže sa stať,že sa bude cítiť ohrozený a neviete čo spraví.aspoň ja si myslím.
inak labrador. retriever je najhravejšie a najľahšie učiteľné zo psov.akurát,že keby prišli zlodeji,tak ich ešte aj povodí po dome 😀 hold,niekde musí byť háčik 😀

ankaa
20. mar 2008

ella
Ja viem, tento názor koluje už dlho. Pracujem s opusteným zvieratami. Do útulku chodí veľa rodín aj s deťmi, ktorí si vyberajú svojho spoločníka. Zatiaľ neviem o prípade, že by psíka vrátili, lebo by nebol nevhodný.
V útulku nie sú len týrané zvieratá, sú tam aj psíci, ktorích vyhodili, lebo boli nevhodným darčekom alebo už omrzel. Tiež sú tam aj šteniatka, ale k malým deťom nikdy neodporúčam šteniatka.
Mimochodom kusnúť môže aj psík, ktorého vychovávate od malička.
V každom útulku sú ľudia, ktoré tie zvieratá poznajú a vedia poradiť.
Poprípade by som ešte odporúčala psíka, ktorého majitelia už nechú, teda napríklad ktorí aj vyrastal s deťmi a teraz ho chcú už dať preč - z rodinných dôvodov, z dôvodu odcestovania a podobne. Ľudia majú vždy xy dôvodov prečo sa psa zbavia...

Kúpu psíka alebo osvojenie si treba poriadne premyslieť. Psík žije aj 15 rokov. A nikdy sa pes nemá kupovať pre deti, ale pre seba. Ak niekto chce psíka len pre deti, tak im psa neodporúčam. Deti sa majú podielať na starostlivosti, ale samé to nedokážu...

ella1
20. mar 2008

to je jasné.ja ešte nie som 100% rozhodnutá.ale viem,že skôr,či neskôr budem chcieť,len neviem,či ešte tento rok.
máme zajaca teraz a už má vyše 4 r. počítam,že ešte také 3 vydrží.niekedy je to fakt záťaž,ked sa nikomu nechce ho vyčiť alebo niekam ideme a riešime,kde bude.a to ho ešte venčiť netreba 😉

do bytu by som nechcela,lebo vstávať skoro ráno alebo neskoro večer chodiť venčiť....... 😝 teraz ked máme aj záhradu,tak to by som brala.a chcem ho aj pre to,lebo nemám žiadny pohyb a so psom proste budem musieť ísť,či sa mi chce alebo nie.takže je to dobrá vec aj pre mňa.
a u nás chcem psa ja,keby ho chcela len malá,tak asi nie,lebo vidím ako sa jej ,,chce" zajacovi dávať jesť.piť,čistiť.......

lia
20. mar 2008

labrador????????????????????? 😅 😅 😅
kamoska ho ma a sprostejsieho psa som este nevidelaaaa 😅 vazneeee 😅

ella1
20. mar 2008

nie labrador.
labrador. retriever.
kamoška asi kašlala na výchovu 😉

lia
20. mar 2008

nooooo,je nevychovany,hovri,ze sa mu venovala,ale to je strasny pes.doskrabal mi auto ako po mne skakal,skace vzdy jak sprosty,je tazky ako male hovadko 🙄 ,100x nanho nahuci,trskne mu,on slape dalej 🙄 ,ja neviem na com on slape.ja som taketo veci nikdy s nasou madarkou nezazivala,vychovala som si ju sama a poslucha ako hodinky,aj bez cvicaku...

ella1
20. mar 2008

hučať a trieskať nie je výchova.pes nesmie skákať po ľudoch.očividne ho zle vychovala.
to máš jak s deťmi.ako si vychováš,tak máš 😀