Aké plemeno psa by ste dovolili deťom?

daniela1983
18. mar 2008

Ahoj!
Prípadne aké psy sa vám páčia?

nevesta
28. okt 2008

Aby som neklamala, vnutri byva v pripade velkej burky, pripadne ked je Novy rok, alebo iny ohnostroj, toho sa strasne boji...

monika.14
2. nov 2008

ja mam doma stredneho pudlika, je mili, a hlavne neplzne

zahara
2. nov 2008

ahojte, tym, co si nemozu alebo nechcu dovolit velkeho psa, hladaju nenarocnejsie plemeno, jednoznacne odporucam cavaliera (cavalier king charles spaniel). su vhodni aj pre starsich ludi, aj k detom, taki maznacikovia.
velmi mili a priatelski vo vseobecnosti. my mame tiez jedneho, je to taky nas "chvostik" 🙂 par krat som ho vzala aj na navstevu do rodiny, kde su tri deti (1,3,6 rokov) - ti dvaja vacsi ho stale natahovali, ani nemukol a ten najmensi ho krmil z pavuka uplne bez problemov.. viac info a foto na www.cavalier.sk 🙂

roasha
3. nov 2008

napr.do bytu len tak pre radost ratlika. 🙂 malinke,nerobi to neporiadok ako velky pes,nezozerie 🙂 .... 😵

cikyta
3. nov 2008

Danielka,viac si treba všímať povahu psa a až na druhom mieste jeho velkosť.Nevravím,že to nieje dôležité, ale povaha je naozaj prvoradá.
Lebo máš maličké plemeno,ktoré stále niečo ničí,celé dni šteká a často je nervozny a hryzie a zase niektoré velké plemeno je kludné,neskutočne priatelské a detičky má velmi rád a ochranuje si ich. 😉

kisska
3. nov 2008

Ahojte, ja som si precitala nazov temy a ako psickarka hovorim jedno - DETOM ziadneho psa. Psa si kup ty, lebo aj tak sa o neho budes starat len ty, pripadne este tatino. My mame Rhodezskeho Ridgebacka, co je k detom skvely pes, ale len ked si ho dobre vychovas(nam sa podarilo). Samozrejme ale ako kazdeho psa. Takze detom ziadneho psa, ani zviera, o ktore sa urcite nedokazu same postarat, pokial toto zvieratko nechces HLAVNE ty 😉 A ked psa do bytu, tak odporucam neplznuceho, ale to je len taky detial...

cukrikk
4. nov 2008

ahojte
Ja ako dieta sme vzdy mali doma psika labradora. Bol to velmi inteligentny psik. Teraz nas deti prehovorili ze by chceli mat tiez psika trosku sme sa toho bali kedze behom roka dost cestujeme a menime CR,SR, USA ... detcka tuzba bola silnejsia a tak sme sa nechali inspirovat svagrinkou ktora ma civavu kratkosrstu a deti si ju tak oblubili ze sme sa rozhodli tiez pre civavu bieleho psika .. je to mala rasa velmi dobry psik ktory vela spinka a deti sa s nim vedia pomaznat. Ked cestujeme proste si ho berieme vsade so sebou v aute vydrzi aj 7 hodin bez problemov.... mame ho aj v albume tak si mozete pozriet 😉 🙂

pipi1211
4. nov 2008

ahojte tak my si ideme kupit na jar americkeho kokerspaniela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 je to naozaj rodinny psik tak uz sa velmi tesim 😀 😀 😀 😀

kili
4. nov 2008

pipi, a nechcete radšej špringra? môžem fakt len doporučiť 😵
tu sú fotky našej: http://www.flog.pravda.sk/anniekili.flog?page=2
je lepšie aj v tom, že nie je tak prešľachtené ako koker, t.j. zdravšie, poslušnejšie, no proste nechápem, prečo si niekto kúpi kokra 😀

zuzkafuny
4. nov 2008

Môj pes nesmrdí... hoci je veľký. Nemá ani psí zápach... takže ho ani necítiť.
Kocúrik... nieee 😉 🙂

pipi1211
4. nov 2008

kili my ho kupujeme aj z toho dovodu, ze muz uz mam tuto rasu psika a tym padom vie co a ako 🙂 🙂 🙂 a mne sa aj strasne pacia tie jeho uska a nufacik 😀 😀 😀 😀 no kazdemu sa paci nieco ine 😀 😀 😀 😀

kili
4. nov 2008

pipi, to asi áno, každý má svoju rasu, no ale ja to aj tak nechápem 😀 😀 😀

reisi
11. jan 2009

ahojte,precitala som celu diskusiu ale stale neviem akeho psika kupit, ak mi budete vediet niekto poradit budem vdacna.Mame za sebou jednu velmi negativnu skusenost, mali sme objednaneho psika a ked sme si ho prisli zobrat nasla som ho v spine a v neporiadku,takze nebolo z toho nic. Dcerka sklamana a uplakana a ja napalena, islo o psika s PP a bol i pomerne drahy. Uz som to predychala a zase riesim akeho psika, ake plemeno. Mali sme vybraneho tibetskeho spaniela, no teraz rozmyslam, ze by mohlo byt i ine plemeno, len nech je psik priatelsky k detom, vazi do 25 kg, nech mi v pripade potreby vojde do auta🙂, nech je to psik vonkajsi, jasne pri velkych mrazoch ho pustim dnu. Proste kludnejsieho psika, nie dlhosrsteho (asi).Byvame v dome, mame i zahradku takze vybeh bude.vdaka

jesika26
11. jan 2009

reisi-podla mna labrador, zlatý retriever, ale samozrejme sučku, tie sú pritulnejšie a jemnejšie

reisi
11. jan 2009

ked labrador sa mi zda uz dost velky , rada by som od neho aspon o nieco mensieho psika, takyto mi veru v pripade potreby do auta nevlezie. Dost sa mi pozdava madarska vyzla ale neviem, mne sa pozdava na foto na zivo som ju este nevidela. Zatial som nepozerala chovatelske stanice a kluby lebo manzel nepredychal tu poslednu "kupu" prisli sme i o zalohu takze on tvrdi ze uz psa nie ale zase ja viem, ze ho to casom prejde a zatial chcem vybrat aspon rasu🙂

teodorka
11. jan 2009

ak do bytu tak by som ja osobne chcela prazskeho krysiarika a do domu chrta

bubula64
11. jan 2009

reisi tiez by som ti poradila labradora je priatelsky ma rad deti...... .a ked nieco mensie tak asi bigla.

bubula64
11. jan 2009

a do bytu komu vadi srst tak jork.. a pudel neplznu no musia sa strihat.ja mam civavu je to taky mazel a kedze ostala u rodicov tak si casom chceme zaobstarat druheho hava a bude to zas civava.

lejla239
11. jan 2009

My mame civavu a bostonskeho teriera... mozem len odporucit - najma boston terier - poslusny, mily, priatelsky, potrebuje kontakt s ludmi, verny spolocnik a priatel... 😵

kili
11. jan 2009

reisi, mňa napadol nejaký terier, možno hrubosrstý foxterier by vonku vydržať mohol. a tiež nepĺzne.

luluka
29. sep 2009

Ahojte. Podľa mňa super psík do bytu k deťom je aj westík. My máme 9 mesačného a s deťmi vychádza v pohode. Síce nemáme deti ale veľa času trávime u sestry, ktorá má dve detičky (3 a 5 rokov) a Dino si od nich normálne nechá vybrať z papuľky hračku alebo tak. Samozrejme aj detičky sme viedli k tomu, že so psíkom sa nesmie robiť hocičo, že je to tiež živý tvor. Takisto je westík nepĺznuce plemeno a vhodné aj pre alergikov. No zohnať nejakého kvalitného psíka s PP na Slovensku je pomerne dosť ťažké, keďže tu nemáme veľa chovateľských staníc. My máme síce bez PP, ale uvažujeme ešte o jednej fenke s PP. Niekedy som strašne túžila po yorkovi, ale mánia ma už prešla, keď vidím po meste behať samé "mini" yorky. A tiež som toho názoru, že pes sa nekupuje deťom, nie je to hračka. Je to živý tvor, ktorý potrebuje láskavý prístup a primeranú výchovu. A nechať dieťa aby vychovávalo psa je podľa mňa dosť odvážne. Takže maminy, ktoré chcete kúpiť deťom psíka, tak sa pripravte na to, že budete mať o jedného člena rodiny, ktorému sa treba tiež venovať.. 🙂

jesika26
29. sep 2009

reisi - madarská vyžla je tak isto vysoká ako labrador, len labrador má dlhšiu a hustú srsť, tak sa to zdá, že je vačší. Vyžla je krásny pes, ale veľmi náročný na pohyb, nestačí mu chodiť okolo bytovky ale denno denne viachodinové behanie

lussy23
29. sep 2009

My máme dvoch bernských a dvoch jorksirkkých terierov.

saska.t
29. sep 2009

my mame dvoch jack russllov 😀

nikollette
29. sep 2009

My máme čivavau, t.j naše druhé bábo 😀

danulik
29. sep 2009

ziadne 🙂 🙂 🙂

sisinka5
29. sep 2009

plysoveho 😀

helenkasabinka
29. sep 2009

ked uz predsa,tak yorkshira alebo mooooozno aj civavu 😉

frisbee
29. sep 2009

cavalier king charles,veselý a chytrý a nekonfliktný 🙂

mywiel
29. sep 2009

Skor mensieho psa aj ked mne sa pacia tie vacsie, ale maly pes je menej narocny, na vencenie a zalezi aj od plemena lebo niektoré psy su velmi sportové a potrebuju velky vybeh, cize skor zalezi ci mate zahradu alebo nie, ak nie tak skor dakeho yorkshaira... 😉