Aké plemeno psa by ste dovolili deťom?

daniela1983
18. mar 2008

Ahoj!
Prípadne aké psy sa vám páčia?

klbikes
16. apr 2008

Na dazdovky vyslem syna 😀 susedia by si pomysleli, ze mi sibe...... 😀
Teraz skusim kuracie maso, uvidime.......
Vdaka 😉

livi
16. apr 2008

my máme maltezáka, je to taký náš mazloš 😉
http://www.furudal-chan.sk/maltezsky-psik/
keď k nám príde 6-ročný synovec, tak sa spolu hrajú - s deťmi nemá problém.
akurát že robí presný opak, čo tu písala briketa - na vodítku dosť ťahá, vždy musí byť všade prvá (keď ideme von alebo aj dnu), keď niekto zazvoní pri dverách, hneď sa rozbehne a breše 😀
ale nedali by sme ju za nič, stále sa s ňou maznáme, hladkáme ju a spí aj s nami v posteli

livi
16. apr 2008

je to ako naše dieťa 😀
a je aj dosť žiarlivá na manžela - keď sa chceme objímať alebo si dáme pusu, tak ona sa hneď nalepí na manžela a začne ho majetnícky oblizovať 😀 😀
tak uvidíme, ako to bude, keď budeme mať dieťa

klbikes
16. apr 2008

Rusovcanka, maso uz zerie........a vrci strasne pri tom!!!!!! Som myslela, ze vyskoci z vane za mnou a zozerie aj mna!!!!!! 😀 😀

rusovcanka
16. apr 2008

Neboj klbikes,nažerie sa a trošku sa ukľudní 😀 Len pozor treba dávať stále-človek si myslí,že korytnačka je už ako-tak ochočená a ona ho práve vtedy rafne 😝 No a keď jej vnútornosti spracujú to mäso,uvidíš,aké množstvo "odpadu" dokáže také relatívne malé zviera vyprodukovať 😎

klbikes
16. apr 2008

uz sa tesim na ,,odpad,,..... 😝
Pohryzla ta niekedy korytnacka??????
Mna zatial iba pes, kon, prasa 😀 😀 😀

rusovcanka
16. apr 2008

Mňa pokúsala vodná korytnačka,had,jašterica,korela,biela myš,potkan(doma chovaný),morské prasa,škrečok...a kôň tiež,ale nie celou silou,to by som asi neodišla len s modrinou 😀

hedunecka
16. apr 2008

ja psov milujem a mali sme uz doma velkeho, maleho, bojovneho, polovnickeho a ked bude moja mala velka a bude chcet psa urcite jej to nezakazem lebo viem ake to ked my nasi nechceli dovolit psa a potom ho milovali 😀 a ja keby som mohla ja ix mam aj 100 😀 😀 😅

klbikes
16. apr 2008

tieto zvieratka pohryzli aj mna....bezne sme ich chovali....teraz mame malu korytnacku, morske prasa a tuto obludu...... 😵
K tomu morcatu- kazdemu som vzdy hovorila, ze morca nepohryzie....mna za roky rokuce nepohryzlo.... a ked som toto hovorila synovi, sup mi morca zuby do prsta......maly pozeral ako puk, krv vsade...... 😠
Velmi boli, ked pohryzie korytnacka???? To si neviem, ani nechcem predstavit.....ako by som sa jej zbavila 😀 🙂

klbikes
16. apr 2008

Teda hada, korelu sme nemali, ani ma nepohryzli.....nastastie 😉

rusovcanka
16. apr 2008

Morčatá sú fakt mierumilovné,ale aj ony sa občas pomýlia a pokúšu 😀 My máme dvoch psov,kocúra,troch morských prasiakov,rybičky(ani len netuším,koľko ich tam pláva🙂)a mloka+svokra chová sliepky a králiky...
Manžel je už z toho zverinca šedivý,ale ja by som kľudne ešte prijala papagája 😝
Ani neviem,či ma to veľmi bolelo,len si pamätám,že mi tá mrcina visela na prste a ani za svet sa nechcela pustiť 😎 Po nejakej chvíli ju to prestalo baviť,pustila ma a urazená sa schovala do panciera 😀 Myslím,že záleží aj od veľkosti želvy-už som videla aj fotky,kde užasnutý chovateľ pozerá na svoju krvavú ruku a želva spokojne drží v papuli jeho prst-samozrejme,odkusnutý-brrrr.

klbikes
16. apr 2008

Mloka???? Kde ho mate???? To musi byt super!!!! Ako sa vola???? 😀 😵
S korytnackou ozaj neviem, co by som urobila, keby sa do mna zahryzla....asi v afekte tresla o zem......to hadam nie, ale....... 😉
Idem ja prec, ale vratim sa precitat odpoved 😀 😉
Pekny den ti prajem, aj rodine, aj ,,farme,, 😵

rusovcanka
16. apr 2008

To je akva mlok-rebrovník waltlov 😀 Býva s rybami v akvárku,celé dni preleží na dne a naprázdno prehĺta 😝
Ja ho volám Pišta a naša dcérka ho volá Velonika(rozumej Veronika🙂)

klbikes
16. apr 2008

uz letiiiim prec, ale musela som si pockat na odpoved 🙂 😉
Neviem, ako vyzera Pista 😀 , Velonika 😀 , pohladam ho na internete.
Ahoj!

krajcoanka
16. apr 2008

my máme labradora-fenku. Fenka sú lepšie,lepšie sa cvičia a viac poslúchajú 😉 .Ale zase je tam problém pri háraní. ževraj ak sa nechaju raz pripusťiť tak sú kludnejšie 😅

livi
16. apr 2008

my máme tiež fenku, ale ona sa druhých psov dosť bojí - teda najprv na nich breše ale keď sa priblížia, uteká 😅
a sťahuje zadok k zemi, keď ju nejaký pes chce oňuchať..takže uvidíme, či sa bude dať pripustiť

krajcoanka
16. apr 2008

oni sú veľmy hravé psy a nadovšetko miluju detičky.dokonca aj davidko sa rehoce, ked ju vidí 😉

gianni
16. apr 2008

my máme 2 ročného rhodezskeho ridgebacka a bábo na ceste,tak uvidíme

zanulienka
16. apr 2008

😝 my sme s manzelom kupilii detom bigla,ale mam co robit.ma polroka,ale uplne nas ignoruje.ked sme vonku,my musime chodit-hladat ho,ze kde prave je.

ella1
17. aug 2008

cavte.obnovujem temu.chceme psíka.labradorského retrievera.
na nete je ich dosť,len neviem či s PP alebo bez.bez sa trochu bojím,najradšej by som od niekoho solídneho,ale nikoho nepoznám ,kto by choval.
s PP sú zas dosť drahé a nechcem ho kvôli výstavám,ale len na doma,na potešenie.
poradíte?

ella1
19. aug 2008

nikto nič? 😲

titkovamiriam
19. aug 2008

Skus vyhladat na nete chovatela,alebo tak. 😀 - ja by som ti mohla tak za rok posluzit stenatom pitbula 😀

ella1
19. aug 2008

no to som skúšala.aj som našla,sa mi to pozdáva.ale sú s papiermi,tak si myslím,že cena bude od 10 tis. aspoň tak som videla na nete,že predávajú.
preto chcem vedieť,ako je to s papiermi,či sa oplatí alebo radšej neriskovať.......

titkovamiriam
19. aug 2008

ked to nechces na chov a vystavy tak urcite bez-inak nemate v okly niaky utulok,obcas sa tam najdu super psy,suseda ma odtial beagla a kamoska dokonca krasneho vlciaka.

ella1
19. aug 2008

no akurát v blave majú labradora v utulku,tie čo ich našli vo vlaku,som pozerala.ja by som aj,ale ked som čítala knihu,tak tam píšu,že najlepšie je vidieť aj matku,ešte lepšie aj otca ,záznamy o dedičných chorobách...labradori majú sklon k očným chorobám a k chorobám klbov....asi by som mala zahodiť knihy 😅
kebyže sa mám nimi riadiť,asi ani dieťa nemám 😀
no a preto sa pýtam tu,knihy sú jedna vec a skúsenosti majiteľov druhá 😉

eriqe
19. aug 2008

My mame labradorskeho retrivera sucku a je skvela. Nie je s papiermi tiez sme ju zachranili pred utratenim. Je to take velke dieta. A teraz k malej je uzasna. Mala sa o nu moze stavat lezat pri nej a Ajka pekne lezka a necha sa. Odporucam, skvely pes k detom aj ked vela ludi ma strach, lebo su to velke psiky

ella1
19. aug 2008

eriqe-škoda,že ju nemáte na foto 😉
a ešte,je lepšie pes alebo sučka?
a koľko je tá vaša stará?zatiaľ žiadne problémy,ani so zdravím?
a máte ju doma alebo von?
tiež som vybarala psíka,ktorý je neagresívny,lebo toľko sa píše ako pes niekoho napadol....
už som to tu spomínala,že vlani veroni uhryzol susedov westík do tváre... ☹ ale nechcem,aby sa psov bála a snád sa ten malý bude teraz ,,báť" toho nášho veľkého 😀

krajcoanka
19. aug 2008

aj my mame Labradora, vola sa becky. Kupili sme ju pred 2 rokmi, ked mal Lubko 9 mes. a ona si nanho velmi zvykla.Stale chodí s ním, on ju ťaha za chvost, chyta jej uši a ona si to nechá. Samozrejme ked je toho moc tak to naznačí, ale ešte ho nepokusala. Sú to dobré psy, ale treba ich trochu cvičiť, inak prerastú cez hlavu. 😉 🙂
sučky sa lahšie cvičia.
naša býva vonku. Doma by narobila zle. Sú to energické psy, ktoré si len ťažko viem predstaviť vnutry. 😕

krajcoanka
19. aug 2008

hodila som aj foto 😉 🙂

ella1
20. aug 2008

super!presne takého by som chcela. 😉
ale zas som našla na nete článok a tam sa písalo,že predsa len lepšie s PP,lebo bez,neváte istotu čo z toho vyrastie(povaha,vzhľad)
no tak zas neviem,či počkám do jari,kým si našetrím cca 10 tis. ..........