Aké plemeno psa by ste dovolili deťom?

daniela1983
18. mar 2008

Ahoj!
Prípadne aké psy sa vám páčia?

jesssie
20. aug 2008

Labradory mávajú problém s ušami 😒 ...naša máva niekedy tie ušká zvnútra červené a tiež by si ich len škrabcovala 😝 tak my jej to vtedy pravidelne dezinfikujeme a striekame jej také kvapky pre psov do uší...volá sa to Otibiovin.
Tak hádam som pomohla.

trixi
21. aug 2008

Ziadneho. Nie ze by som nemala rada psov a macky a ostatnu domacu "haved" ale mali sme psov, macky a vzdy bol problem kam s nimi, ked ideme na cesty. Nemame nikoho, kto by sa o ne staral a tak vzdy z rodiny musel niekto zostat s nimi doma. No, som zvedava, ako to budem riesit ked maly povyrastie a bude sa dozadovat domaceho mazlicka. Ako sa poznam tak nam zasa nejaky chlpac pribudne do rodiny 😀 .

zuzkafuny
21. aug 2008

Aj psík môže ochorieť...
Ani my ľudia nie sme len a len zdraví... hm...???
No a keď nám náš štvornohý miláčik ochorie, tak ho musíme liečiť... mali by sme.
Treba s tým rátať...
Aj ja mám psíka a som za...!!! Len to je šaľo (chrt) ale malý sa už naučil ako a kde sa uhnúť keď robí nálet... 🙂 🙂 🙂
no Labrador a Retriever a Boxer najviac sú asi najviac vhodné ku detičkám...

lenik15
21. aug 2008

Sa vam sem votrem mame labradora fenku a mozem povedat ze synacik nas zlaty jej moze skakt aj po zube ci po chvoste s nou to nehne. Je o dva mesiace mladsia od syna ze budu spolu vyrastat ale ked sa okolo neho suchne a maly chyti balanc tak sa za zene za nou je to sranda sledovat a zase ak nahodou od skocim do v nutra pre nieco tak je malemu za ritou. A doktorou sme si snou uzili do konca na stedry vecer az az. Ale patri do rodiny, a tie dovolenky no stastie mame dobrych priatelov ktory sa nam o nu postaraju 😀

kikuska1616
13. okt 2008

ahojte..takze mi mame doba psika zlateho retrievera...vola sa jennka.je krasna a ma velmi rada deti...je to velke plemeno, ale dost casu stravi aj dnuka...treba jej vynalozit vela casu, aby jej nebolo smutno.velmi rychlo sa uci, co je velmi kladne...musite si vsak zapamätat, ze ak chcete mat tohoto psika, musite mat velky plot..my sice mame dost velky, ale jej to nerobi problem preskocit a este ked je obdobie honcovania....

sassi
13. okt 2008

ja poznam prípad ked zlaty retriever dohrýzol dieťa (2-ročné) s ktorým sa bežne hrával, amyl skončil s dohryzeným líčkom, poznačený na cely život... 😒
Takže do 5 rokov minimálne ŽIADNEHO PSA by som nedovolilam, ani čivavu

etnicka
13. okt 2008

my mame 3 psov, z toho 2 su zvyknuti na male deti, velmi ich lubia a nechaju si od nich vsetko. ten treti je este mlady, skusenosti zatial nema, tak uvidime, ako bude reagovat, ked sa nam narodi babatko 🙂 pokial to psi nechapu sami od seba, treba im vysvetlit, ze dieta je v hierarchii nad nimi, potom je vsetko OK a nehrozi ziadne nebezpecenstvo.
Podla mna su najlepsi krizenci bud z ulice, alebo z utulku. Su to inteligentni psici a su velmi vdacni za to, ze ich niekto prichylil.

sassi
14. okt 2008

no my sme vždy mali psa, čo sa pamätám - 1. som dostala mala som asi 10 rokov, myslím že to už je vhodny vek, ale k malemu diežťatku či dokonca k babätku???? No neviem, psovi neradno veriť, nikdy nevieš, čo sa može stať... 😒 Aj najlepšie cvičený pes može zareagovať neprimerane, proste si to neuvedomí, že može ublížiť... a to vobec nezávisí od rasy, ale jasne, čím väčší a ťažší pes, tym je riziko vyššie...

No mali sme psa pri dcerke do skoro 2 rokov, vlčiaka, ale na dvore (v byte by som psa netrýznila) a malá s ním nikdy nebola sama, ani ked sme boli pri nej, tak som nedovolila, aby sa k nej velmi priblížil, hoci to bol úžasný, rozumný, vycvičený pes, akeho už asi mať nikdy nebudeme ... Napr. na mojho manžela štekal až do dna kym sme sa nevzali, a od toho dna ho akceptoval ako pána - s manželom sme pred svadbou spolu nebývali a po svadbe, ked rano vyšiel z domu, psik pochopil, že už je "náš" 😀 😀 😀 Aj dcerku okamžite prijal do rodiny. 🙂

etnicka
14. okt 2008

sassi pes moze byt stastny aj v byte, pokial sa mu clovek dostatocne venuje. Nasi psi su stastni, ale v zahrade budu stastnejsi a my budeme mat menej starosti 🙂 Inak je pravda, ze pes moze zareagovat skratovito, preto by som nikdy nenechavala psa s dietatom bez dozoru, aj ked su kamarati.

kocurik16
15. okt 2008

Ahojte!ja som sa mňns túto stránku dostala len teraz,ale aj my máme v byte psíka je to poľovnícke plemeno alpský jazvečíkovitý durič,čo je do bytu nie najvhodnejšie plemeno,lebo by potrebovala viac pohybu ,ale musím povedať,že by sme ju nedali za nič na svete.Deti mali iba 7a5 rokovkedˇsme ju doniesli ale je to čllen domácnosti.Pri poslednej návšteve veterinára jej zistili,že má asi nádor a už ju chlapci oplakali.Dúfame že to bol len poplach a ešte dlho bude s nami.

sassi
15. okt 2008

no ja nemam nič proti malemu pudlikovi, maltezačikovi či čivavke v byte... ale ked vidim, čo všetko doma ludia chovajú - len tu v meste - tak mi je tych psíkov luto, normálne je vlčiak, brazilska fila, irsky seter, aj ine polovícke plemená .... - no to musia byť chudáci psíci

mirka414
15. okt 2008

my mame maltezacika,malinka ju dostala pred mesiacom k narodeninam,leonie ju zboznuje a chodime na dlhe prechadzky...odporucam je to milucky psicek a velmi pritulny...

sassi
15. okt 2008

no aj naš havkov zbožnuje - skor sa bojim, že by maly - 19 mes. - ublížil psíkovi, ako psík jemu, myslim, keby sme kúpili šteniatko

blue04
15. okt 2008

my mame 7 rocneho BORDER COLLIE.Lepsieho psa som si nemohla zelat.Raz ked som odpadla na zachode,moj pes isiel zobudit mojho manzela.Su to velmi dobre a hlavne oddane psy.Jedine co potrebuju ,je vela vybehu a stale im treba stimulovat mozog aby sa nenudili.Moj syn ma 2,5 roka a od prveho dna co sme syna doniesli domov,ten pes lezal hned vedla neho a strazil.Maju pekny vztah a respektuju sa navzajom 🙂

kocurik16
15. okt 2008

ja viem,že poľovnícky pes neni to pravé do bytu,ale ja poznám rodinu kde majú malé plemeno také by vošlo hádam aj do vrecka a chúdá žerie asi raz do týždňa ,majitelia stačí aby na ňu zavolali a už je prikrčéný k zemi a trasie sa.keď´nepríde na prvé zavolanie bijú ju vodítkom ohnutým vo dvoje,kopú do nej ale ozvať sa nikto neodváži lebo je to tzv. veľké zviera.Toto je podľa mňa väčši chudák ako pes ktorý žije v prostredí kde je o neho riadne starané.Tak isto do bytu nepatria veľké plemená,ktoré nemajú dostatok miesta.

zuzkafuny
15. okt 2008

Ja mám tiež poľovnícke plemeno 😅 teraz je momentálne na dvore, ale v zime bude v dome 😀 aby mu zimka nebola 😉 🙂
Myslím že niektoré psíky v byte sa majú oveľa lepšie ako mnohé na dvoroch... či veľké, či malé 🙂
A keby som aj bývala v činžu, tak mám psa... veľkého... lebo také sa mi páčia. A mal by sa ako kráľ!

kocurik16
15. okt 2008

mojim snom je retrivier aj som uvažovala že až Britka umrie tak by sme kúpili to ale mám obavy,lebo to sú asi raz také veľké ako naša.Máme však medzi psíčkarmi známych čo ich majú v byte a sú v pohode.len neviem ako by sme sa spratali v posteli lebo Britka spáva tam kde sa uloží.Ked´je manžel doma automaticky spí u nás v spálni,kedˇsme sami tak má otvorené dvere všade.

mamartinka
15. okt 2008

my mame 6 mesacneho labradora ale bohuzial mi je luto ze s nim nemozme byt nakolko sme v irsku.ale myslim ze to su dobry havkovia lebo ho mame aj tuna teda majitelka.a vobec neublizi aj jest jej davam.takze si myslim ze to su v pohode psi.aj k detom.este mam skusenost aj z boxermi.mali sme 2 fenky.tiez poslusne a vhodne ku detom.

kocurik16
15. okt 2008

zuzkafuny ak máš v rodine poľovníka možno sa naši miláčikovia aj niekde stretli náhoda je vraj pes 😝

civavava
27. okt 2008

my mame dve uzasne civavky a na dvore bullmastiffa 😉

petka_s
28. okt 2008

u nas sa nachadzaju dvaja sracikovia,ako hovori moj drahy-yorkshiry,
su strasne pritulny a spravaju sa ako deti,tak hadam ked bude malicka
na svete jej neublizia 😅

sassi
28. okt 2008

mne pes v byte smrdí, vy to asi nevnímate, kto mate psa doma, ale ja ked vojdem niekde, ked maju v byte psa, tak to veru cítim a poriadne 😖 a mačka, to je ešte horšie...

shela
28. okt 2008

sassi...a ako to citis?? Strasne ma to zaujima..my mame 11 rocneho kocura a veru ho necitit...kazdy druhy den vysavam a umyvam podlahu tak by si nemala ani sancu 😉 ...a k tym psikom...keby si videla ako sa ludia spravaju ku psikom v inych krajinach ako na SK asi by si nechapala..su sucastou rodiny...nasa svokra ma ovciaka, ktory chodi po sutaziach...cez den je vonku a pocas noci ma dokonca svoju vlastnu izbu...v zime je vacsinou dnu von chodi iba na toaletu...takze nemusis lutovat kazdeho jedneho psika co je vo vnutri...niektore plemena su na to urcene...napriklad my sme mali Irskeho setra ktory tiez spaval dnu...a bol stastny..pravidelne sme s nim chodili do lesa, venovali sme sa mu ako sa dalo...mne je zasa luto ked vidim uzimeneho psika niekde vonku

sassi
28. okt 2008

shela, prave to, ten čo je s tým zvieratom stále to necíti, normálna vec
ale ja to cítim, proste je tym napachnuté všetko, nabytok, koberce, steny...
Ako ked napríklad prideš niekde, kde sa v byte fajčí, to hned tiež zistíš medzi dverami.

Psíka na dvor tiež treba vyberať podla toho kde bývaš, napr. ja byvam na severe Slovenska a ked tu vidím tie retrievery, no chudiatka, stela nachladnuté, to nie je pes to týchto podmienok, tu treba odolne plemeno, zateplenu búdu
Mnoho ludí si vyberajú psa podla obrázka a mody, čo je smutné, a hlavne psím plemenám škodí... pamätáte si - éra, ked sa hromadne chovali dogy, potom leteli chrty, potom dalmatínci, teraz retrievery...

shela
28. okt 2008

sassi..tak potom kde ja byvam -Svedsko by nemali mat ziadnych psov ked to takto beries...vies psikom na zimu zhustne srst..prave kvoli tomuaby necitili zimu...takze labradory a ine dlhosrste plemena neni problem...horsie je to s kratkosrstymi plemenami...ale aj tak v zime by mal byt kazdy psik vo vnutri...

nevesta
28. okt 2008

Shela, no neviem, ja mam hovawarta a teda vnutri byt nechce... Ma obrovsku zateplenu budu a neni nad to pozerat sa ako sa prehana po zahrade 😉

miriamkac
28. okt 2008

Sassi.....sama pises, ze psika si treba vybrat podla podmienok. No a predsa existuju aj plemena psikov, ktore proste nemozes dat von su to cisto bytove psy 😎 (skus vyhodit von takeho yorksira 😀 )Preto ako sama pises plemeno treba vybrat podla podmienok. A s tym pachom som si myslela aj ja, ze vsetko "ocitim" ale sa priznam, ze som uz vosla do bytu velkeho fajciara a kym sa sam nepriznal, tak som to nezistila 😀 a to je aj zo psom. Proste staci prevetrat a castejsie povytierat. (U nas doma dokonca ani alergik na psiu srst nemal problem prespat zopar noci 😝 ). A mozem este podotknut, ze niektore bytove psi maju viac pohybu ako ten, co je zavrety cely zivot na jednom dvore. Lebo niektori ludia si myslia, ze psa na dvore netreba "prevetrat". 😢
My mame kokra anglickeho...uz je to pan ma 8 rokov 😉 A nase decka ho maju velmi radi aj on ich napriek tomu, ze inac deti nema rad.

nevesta
28. okt 2008

Samozrejme, minimalne 2x denne ideme na dlhu prechadzku 😉

shela
28. okt 2008

nevesta...take budy su dobre-zateplene...ale nie kazdy to ma...a nevravela som ze nas pes bol nonstop vnutri...myslela som tym noc...pocas dna si lietal po dvore+ sme s nim chodili do lesa kedze to bolo polovnicke plemeno ale na noc bol vo vnutri...neviem bol takto zvyknuty...pocas leta spaval aj vonku ked chcel ale v zime nie..

nevesta
28. okt 2008

Jasne, ja len, ze su aj psy, ktorym byvanie vnutri nevyhovuje 😉 My sme budu dali robit na zakazku a hned som hovorila, nech to zatepli poriadne, takze nas havo je spokojny 😎