Aké skúsenosti máte s britskou mačkou?

babula90
8. nov 2009

Ahojte, dnes sme boli na medz, výstave mačiek- dcéra je ich veľká milovníčka a pomaličky uvažujeme o kúpe britskej mačičky. Dočítala som sa, že je mierumilovná povaha, hodí sa k deťom, atď.
Chcela by som sa dozvedieť viac , Vaše skúsenosti, názory, rady. Budem vďačná za každý príspevok.
Chceme kúpiť mačku, nie kocúra, je menšia.

nanulik
4. feb 2015

@simi535 a este dolezity dotaz, ako znasaju macky papagajov?

luciakl
22. feb 2015

@macrela 🙂 Ahoj, uvažujeme nad brickou mačičkou, za aku cenu ich predávate?

haska11
8. apr 2015

Ahojte máme po britskej mačičke doma kocúra, je nádherný ryšavý, otec bol taký, a nie je až taká "netýkavka, ako bola mama. Ostali nám voľné whiskas granule pre sterilizované mačky, ak má niekto záujem, ozvite sa. Senková, Žilina

garfield2015
28. apr 2015

Ahoj, chceli by sme si zadovážiť britskú mačičku a momentálne riešime problém, či je lepší kocúrik alebo mačacia slečna. Ďakujem za pomoc

luba142
28. jún 2015

moji rodičia si kúpili na naliehanie staršej dcérky 🙂

janulik2008
28. jún 2015

@garfield2015 ahoj mam aj mačičku aj kocúra ... podla mna je to jedno hlavne co sa tyka ked na nich pride ruja kocur ocika všetko ked znackuje a macicka mnauci ako nepricetna na druhej strane sa mi zda ze kocúr je pritulnejsi ako macicka. Kitty sa mazna ked chce no murko aj ked nechce :D je to na vas 🙂

janulik2008
28. jún 2015

U nas to zacalo tou cicou na prvej fotke nalavo co je a sme pri čísle 4 :D

garfield2015
29. jún 2015

Ďakujem, za rady, medzitým sa u nás udomácnil whiskas kocúrik a neľutujeme. Zatiaľ je ochotnú pomaznať sa iba keď ide spinkať, ale máme ho necelý mesiac, tak snáď neskôr. Aj tak mu už patrí celý byt a nevieme si predstaviť, že by sme ho nemali. Získal si nás okamžite. Najviac sa kamoší s manželom 😉 😉

luba142
4. aug 2015

ahojte moji rodicia maju malinke maciatko, teraz ma 3 mesiace 🙂

lenrol001
12. sep 2015

Mala by som záujem o britské mačiatko- mačičku. Ozve sa mi chovateľka? bývam v Košiciach.

meluela
12. sep 2015

@lenrol001 dobre si vyberte chovatela, lebo britske macicky sa pre svoju oblubenost stali poslednych 15 rokov obetou "mnozitelov" ktori o zdravych chovoch nevedia nic a ide im iba o zisk .. info mam od veterinara 😢

lenrol001
12. sep 2015

Snáď budem mať šťastie a nejaký seriózny sa mi ozve.

techna
28. feb 2016

Ahoj baby chcela by som mačku ale neviem kde ju kúpiť poradíte mi
prosím

techna
29. feb 2016

Ahoj baby chcela by som mačku ale neviem kde ju kúpiť poradíte mi
prosím

vierka74
29. feb 2016
Používateľ vierka74 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vierka74.

@janulik2008 jeej ake zlate macicky mate doma 🙂

janulik2008
29. feb 2016

@vierka74 ďakujeme 🙂 trz keď má sestra malú tak si ju staršie ani nevšímajú, tá hnedá uteká a kocúr ako jediný je ochotný vydržať keď ho malá potiahne :D sú to zlatíčka 🙂

aandrea9
20. jún 2016

my len tie najlepšie 🙂 máme trojročnú mačičku, kúpili sme ju ako dvojmesačnú. nikdy nič nezničila, nikdy nespravila svoje potreby inde ako na jej záchodíku. britky sú naozaj kľudné povahy. tá naša je taký "nezávislák"....pomojkať sa dá iba keď má na to ona sama náladu a aj to len chvíľu 😀 ale poteší sa vždy, keď prídeme z práce 🙂 možno preto, lebo vie, že dostane maškrtu alebo felixa 😀 nemenili by sme za žiadne iné zvieratko...

aandrea9
20. jún 2016

jej veličenstvo z profilu 😀

mika265
25. júl 2016

Ahoj mi mame doma tiez britsku,kocirika len tetaz mam dilemu kolko mamat kil ked ma 4 mesiace,vie mi niekto z vas prosim poradit?dakujem

aandrea9
25. júl 2016

@mika265
Neviem či poradím,....naša mala v tom veku 1,9 kg, Teraz kolíšeme okolo 4,5 kg, je sterilizovaná. Ale kocúrikovia majú váhu vyššiu. Poraď sa s veterinárom pri očkovaní, on zhodnotí či je pod alebo nad váhou 🙂

esstetika
24. aug 2016

@babula90 macka nemusí mať ani raz za život maciatka. A ak chceš aby bola pritulnejsia daj ju sterilizovat.

majamajova
25. nov 2016

ahoj, premyslam o macke pre deti, mozes mi prosim poslat tvoje cisloa aby som ti zavolala? teda ak este macky chovas... dakujem

martina7611
30. nov 2016

Ahojte, uvažujeme o kúpe britskej mačky, je lepšie kúpiť kocúra alebo naopak? Poznáte niekoho kto v Košiciach Popr okoli predáva britské modré mačky??? Máte s macickami dobre skúsenosti? Budeme ju mat v byte s deťmi. dakujem za každú radu.

melonik9
2. sep 2017

@martina7611 Kocúrik je podľa mna krajší, ale s mačičkou je to pri ruji ľahšie :/ kocurik značkuje a po kastrácii je jeho moč silnejší a viac zapácha... Ja mám momentalne mačičku a som spokojná 🙂 ale každý ma iný názor

dura
31. dec 2017

@macrela ahoj Marcelka..zaujímalo by ma kde mate chov.stanicu

Lebo hladam na nete..a nasla som Blavu,Nitru a Košice.

eva263
22. jan 2018

ahojte, fajn diskusia o mojich obľúbených britkách. Nedávno som čítala výborný článok o britských mačkách od skúsenej chovateľky: celkom fajn ak sa chce niekto dozvedieť o tomto plemene viac:
http://www.chovatelahospodar.sk/clanok/britska-...
My máme doma mačku i kocúra obaja colorpoint a sú naša srdcovka🙂

martina7611
23. jan 2018

@eva263 ďakujem prečítam už mame kocúra neviem si ho vynachváliť je kastrovany a strašne zlatý odporúčam každému macky suuu suuuuuper

martina7611
23. jan 2018

@martina7611 nádherný článok sú to cistotne plysaky

artep1982
4. jan 2020

prosím môže britská macka pachnut? nie mocom ale tak zvláštny pach keď k nemu privoniame.ma 5 mesiacov, a ako sme ju kúpili tak zvlastne smrdka.

aandrea9
9. jan 2020

@artep1982 páchnuť by teda nemala. veď ju skúste okúpať. asi to bude boj, ale za pokus to stoji 🙂 žiadny šampón, iba čistá voda a hlavne pozor, aby sa jej voda nedostala do uší 👍