Aké skúsenosti máte s britskou mačkou?

babula90
8. nov 2009

Ahojte, dnes sme boli na medz, výstave mačiek- dcéra je ich veľká milovníčka a pomaličky uvažujeme o kúpe britskej mačičky. Dočítala som sa, že je mierumilovná povaha, hodí sa k deťom, atď.
Chcela by som sa dozvedieť viac , Vaše skúsenosti, názory, rady. Budem vďačná za každý príspevok.
Chceme kúpiť mačku, nie kocúra, je menšia.

slniecko_044
26. máj 2011

ahojtee.. ja mám mačku a ked ma "ruju" tak strašne mňaučí a chodi ako "gorila"?? ☹ je ttoto správaie normálne?? bojím sa o ňu že jej to môže ublížiť psychicky.. a oo jej to trvá už dobré 2-3 mesiace.. a má to skoro každý druhý týždeň v týždňovom intervale.. neviete mi neako poradit??

plathss
28. máj 2011

@alexandra

poradte mi prosim,mam britskeho kocurika a veterinar mi povedal,ze mu mam vycistit zuby od kamena,nechce sa mi ho davat do narkozy....

platonyk
28. sep 2011

@babula90 ahoj...ja mam britskeho kocurika a je velmy mili ale aj hranie s nim nieje take prijemne nakolko strasne skrabe a hrizie pri tom.casto mam pocit že nevie kedy dost...pred tym som mal obyčajneho mačeka a ten ma nekusal tak silno lebo vedel že sa hrame a nedovoli si to ani teraz ked ma vyše roka..a tento brit ma 4 mesiace a čim je starši tym viac kuše....ale robi nam velku radost.. :o)

rheia27
29. sep 2011

@slniecko_044 vykastrovat okamzite, trpi zvieratko aj vy...navyse aj macka moze znackovat co nie je prijemne, prejavy sa mozu zhorsit
je to nezodpovedne ju takto nechat

rheia27
29. sep 2011

@platonyk mi im strihame pazuriky a nikdy neskrabu ani nehryzu, kazdy z nich ma inu povahu ale taketo sa nestava...samozrejme treba vediet ako sa k zvieratku spravat atd., s mackou sa "nehra" jak so psom a urcite pohyby nie su pre macky prijemne dokonca su bolestive

natall_natusik
13. jan 2012

ahoj, chcela by som sa opytat : mame doma britsku macku . Kezde mame rodiny dom chcela by som aby macka v lete chodila von. Len neviem ako to mam vyriesit . Mám jej dat macacie wc von? pretoze cez noc bude dnu a co ak si nan odvykne? za odpoved vopred dakujem

boska79
4. jún 2012

Ahojte.. viete mi poradt, ci je lepsi kocurik alebo macicka? Chovatelske ambicie nemame.. dakujem

natulienqa
31. okt 2012

ahooojte chcem sa spytat ze ci su vazne vhodny k detom a ci su vhodne do bytu. pomozu vsetky rady
Ďakujem 😀

jerry23
2. jan 2013

sranda...my potom mame asi ineho kocurika...xi..skrabe iba na skrabadle...konecne aj potrebu robi len na wc...a ked povieme na nieco NIE, tak posluchne a uz neskusa nas..xi..dokonca aj klobasu mozme dat na stol...a on ani sa nenatahuje

jankabendia
17. apr 2013

Ahojte, trochu od veci, ale zapojim sa, ak by ste mali záujem kupit u nas krmivo, ktoré nie je dovazane z Polska a nie je pancovane, môžete nás navštíviť na našej stránke www.krmivoplus.sk
Pri zdielani stranky na FB zlava 2%... prepáčte za spam 🙂 prajem Vam pekný deň

pouuu
7. júl 2013

Dobry den chcela by som sa opýtať že či mačky smrdia alebo zachod či smrdí 🙂

jerry23
12. júl 2013

@pouuu ahoj, ja teda mam velmi dobry nos, ale kocurik nam nesmrdi...zo zaciatku sme ho aj kupavali raz tyzdenne, teraz uz nebol asi dva mesiace a nesmrdi...zachod?.zalezi, ci mas kryty, alebo nie...nas nestiha, lebo, hned po potrebe sa mu cisti a raz tyzdenne, uplne celu podstielku, parfumovanu, potom menime...takze kolko ludi bolo v byte, kazdy chvalil, ako to, ze ho necitit....a to mame wc otvorene...niekedy sa stane, ze celu podstielku ani nestihneme vymenit, nejak sa pomina a tak len dosypavame

stanopoludvorny
5. jan 2014

Zdravím
Rodičia majú úžasného 8-mesačného britského kocúra. jediný problém, ktorý s ním majú je ten,
že ich v noci okolo druhej zobudí hladný ako vlk. Keď sa naprace nechce spať a strašne mňaučí, že
pobudí aj susedov. Druhý krát sa zobudí o šiestej ráno a je po spánku. Takto vydrží až do obeda a po obede
do večera ho skoro nie je, čo stále spí. Vie niekto poradiť čo by sa s tým dalo urobiť, hlavne to nočné mňaučanie.

ďakujem

Stano

janulik2008
5. jan 2014

@pouuu ahoj 🙂 mačka nesmrdí ak myslíš keď ju máš len v byte a záchodík nesmrdí ak ho pravidelne čistíš ... neviem či aj náhodou keď kúpiš "voňavý" piesok tak bude voňať ale nie každá mačka to znesie. my máme dve britské a kúpali sme ich naposledy ani si nepamätám a nesmrdia 🙂

pepa3004
21. feb 2014

Ahojte neviete niekto kto predava britske modre macicky? uz ich zhanam neviem kolko,nemozem zohnat ziadne za rozumnu cenu...keby niekto vedel date mi prosim vediet? Dakujem

simi535
23. feb 2014

@pepa3004 Ahoj 🙂 My predávame britské mačičky,len neviem aká je pre teba rozumná cena 🙂 Môžeš si pozrieť našu stránku http://lovelybritishcats.webnode.sk/

pepa3004
24. feb 2014

@simi535 Dakujem za reakciu,tak maciatka mate nadherne pozerala som si fotecky...ja hladam tak to 100eur co myslim ze vase su viac ako 100...ale su nadherne 🙂 Dakujem

simi535
24. feb 2014

@pepa3004 Ďakujem 🙂 Naše stoja medzi 120-130.Ak by ste si to niekedy rozmysleli,kľudne sa ozvite,na stránke je kontakt. 🙂 Len väčšinou ich máme už dopredu rezervované,tak treba niekedy čakať.A ak môžem poradiť,pri kúpe si dávajte pozor,lebo ľudia sú špekulanti a predávajú už všelijaké pomiešané a lacné mačiatka a napíšu do inzerátu,že je to britská.Alebo ich chúďatká chovajú v klietkach.

pepa3004
24. feb 2014

@simi535 Tak ja som si myslela ze to bude cez 200euro..myslim ze to mate super cenu..len ja som zo Starej Turej do Novych Zamkov by som to mala asi daleko.. :-\ ale keby ste boli blizsie urcite by som nevahala

simi535
24. feb 2014

@pepa3004 Zhodou okolností býva priateľova mama v Beckove a už brala mačiatko od nás do Nového Mesta nad Váhom. Keby ste mala záujem alebo budete potrebovať s niečím poradiť,kľudne ma kontaktujte na lovelybritishcats@gmail.com
Rada Vám poradím 🙂

pepa3004
25. feb 2014

Tak to je super,a teraz mate maciatka na predaj?

simi535
25. feb 2014

@pepa3004 Každú chvíľu by sa nám mali narodiť. 6 mačiatok máme už predbežne rezervovaných. Keď sa narodia,budeme rozposielať fotky a uvidíme,či sú rezervácie aktuálne,lebo niektorí chcú mačičky,niektorí kocúrikov a aj farby už majú vybraté. Takže všetko záleží od toho koľko ich bude mať a aké 🙂

pepa3004
27. feb 2014

Aha,tak to znamena? 😀 tak ja by som chcela macicku modru..tak hlavne som sa chcela spytat ci mam cakat u vas alebo si mam hladat inde...

simi535
27. feb 2014

@pepa3004 mozete pockat,ked sa narodia,dam vam vediet ci mame modru macicku 🙂

zuzana1510
21. aug 2014

Ahoj zháňam britského kocúrika za rozumnú cenu. Som Z Krompach okres Spišská Nová Ves. Auto nemáme tak niečo blízko, môžu byť aj Košice nakoľko tam máme rodinu.

elinka1230
14. sep 2014

Ahojte 🙂 uvažujem že si kupim britskú mačičku 🙂 Len mamina je zatial proti :/ myslite si že ju to prejde a zvykne si na nu ? Vela kamaratov tak prinieslo domov zvieratko a rodičia si ho postupom času oblubili 🙂 mate s tým skusenosti ? 🙂 Budem vďačná za každú odpoved 🙂

luba142
3. jan 2015

ahojte, aj nase deti chcu britsku macicku, nakoniec nasich prehovorili a dedo ju chce kupit, neviete o nejakom chovatelovi ,ale serioznom, kde niesu krizene s normalnymi mackami z okolia Skalice?

simi535
26. jan 2015

@luba142 Dobrý deň, neviem, či je Váš príspevok ešte aktuálny, ale ak máte záujem o krásne britské mačiatko bez PP, napíšte mi na simonacubinkova@atlas.sk

janulik2008
27. jan 2015

Mam štyri kusy a môžem odporučiť 🙂 u nas napr trz co mame mačiatko tak nakprv ze naco atd Le ked sme ho doniesli tak uz mone zlate atd :D

nanulik
4. feb 2015

@simi535 ahoj, mam otazku, je lepsia macka alebo kocur? maly v poslednej dobe omiela ze chce macicku. je mi jasne ze starat sa o nu budem ja ale nechcem nic agrasivne ci velmi temperamentne