Aké sú príznaky zápalu slepého čreva?

janeette
9. dec 2007

prosím Vás baby,ak ste mali niektorá zápal slepého čreva,napíšete mi príznaky?na internete som našla veľa článkov,ale rozhodla som sa,že sa spýtam aj Vás 😔 diky diky diky 😵

vieri22
30. jún 2012

ahojte, začiatkom júna operovali na slepé črevo môjho 4 ročného syna...tiež to prišlo náhle , večer čo zjedol to všetko vyvracal ...ráno som mu dala slané kukuričné chrumky, čaj aj to okolo obeda vyvracal a bol taký slabučky ..asi má pokazený žalúdok a už k večeru stále spomínal bolesti brucha, ktoré boli pravidelné a neustupovali a keď som sa opýtala, kde ho bolí , tak ukázal vpravo dole. Už som nečakala, čo ak to bude slepák som zavolala pohotovosť... prijali nás na detské oddelenie, potom sme boli na sono aj chirurgii. Ked nás prijali na detské mal 38 teplotu a dostal infúzku , nad ránom už vystúpila teplota na 39,9 , s čípkom mu znížili . Na vizite ráno , že má asi angínu ....potom sme znova išli na sono ...tam pri vyšetrení neskutočne už plakal , ked už sa pýtala doktorka.,.kde ho veľmi bolí , som ukázala pravo dole , tam sa potvrdilo, že je to slepé črevo...Potom sme išli na chirurgiu , tam to išlo rýchlo , hned sa vybavila operácia ...operovať ho začali10:08, tak o takú hodinu ho priniesli z operačnej sály... po operácii nič nepil, samé infúzie a dostal antibiotikum v injekciii....až na druhý deň mohol piť čaj , ešte aj tretí deň mal čaj , ale začal byť hladný , štvrtí deň už jedol .... / operovali ho štrvtok a pondelok predobedom sme boli prepustený a v piatok v ten týždeň mu vyberali stehy/. Asi tak tri týždne sme po operácii...ak sa namáha , keď viac chodí tak ho bolí bruško ,,,, ešte stále nemôže všetko jesť, tak sa mi vidí akoby mal pálenie záhy... radšej mu dávam fenyklový čaj ... takto vôbec som mu nedávala jedlá , ktoré nafukujú. .. ... Ja by som mala otázky , skôr také či po operácii bambulka0 si mala ešte stále bolesti bruška a či si vedela všetko jesť a nemala s tým problémy.... zatiaľ sme na rožkoch so syrom , s maslom,cestoviny so syrom ,piškoty , vianočka včera si želal pizzu a už ho bolí bruško asi mu paradajky nerobia dobre... sem tam rascové polievky a fenyklový čaj , voda, párky , napr. prvý týzden si dal varené vajíčko aj to má rad iba bielko , žltok nezje a predsa vracal ...tento týžden už zjedol ...slepačie polievky .....po operácii schudol ...dúfam, že bolesti bruška mu časom ustúpia a aj naberie na hmotnosti....rana po operácii sa mu pekne zahojila ,má tam 4 stehy.

bambulka0
30. jún 2012

vieri22, mna operovali len tento tyzden v utorok, vcera(piatok) ma pustili domov... este beriem antibiotika 🙂
takze ti na to odpovedat moc neviem, zatial jem len take lahke veci... piskoty, detske vyzivy, rozky s maslom, marhule, mrkvu, zemiakovu kasu si idem prave spravit...🙂
mna to teda bolelo prve 2 dni po celkom riadne, potom som to asi rozchodila...neboli ma to vnutri, akurat jedna z ran ma boli ale to preto lebo ju nemam zasitu(mala som tam po operacii dren kedze som to mala dost zle a zapalenu uz pobrusnicu) a ta rana je celkom velka este nie je moc zrastena tak sa radsej setrim...
parky by som osobne nejedla, nikdy nevies co v tom je...tie nezvyknem ani ked som v pohode
skus paradajky ale osupane...takisto jablka ale bez supky 🙂 ovocie a zeleninu hlavne nie s jadierkami, to drazdi...
mne povedali ze taku lahsiu dietu mam tak tyzden drzat a potom pomaly mozem prejst na normalnu stravu ak bude vsetko ok

vieri22
30. jún 2012

@bambulka0 prve dva dni po operácii / štvrtok a piatok/ nevedel ani sedieť na posteli. V piatok som mu mohla dať čaj , aj to horko ťažko . lebo ho to bolelo , aj sadnutie mu robilo problémy....V sobotu som musela s nim isť na prechádzku, že sa musí pohybovať...keď stál nemal také bolesti ...počas pobytu v nemocnici stále dostával infúzie a ráno a večer injekčne mu podávali antibiotika . Keď sme došli domov nedostal žiadne lieky a , aby držal dietu nejedol čo ho nafukuje....... Po tých 3 týždnoch stále spomína, že ho boli bruško vtedy mu poviem , aby sa nenamáhal a oddychoval, niekedy zase po jedle ak zje niečo nevhodne , napr. paradajky , ovocné džusy tak ukazuje na hrudník , že ho tam bolí....Taktiež ani nič kakaové ani čokoládové nevie zjesť aj vtedy ho to bolí. Vtedy mi povie, že nie je ešte zdravý.Ked som bola tehotná často ma trápilo pálenie záhy , práve na hrudníku som cítila akoby takú horúčavu....práve tie jedlá radšej vynechám a dávam na ukludnenie fenyklový čaj.....Aj tie parky som iba dnes dala prvýkrat ,lebo si pýtal, mal na to chúť , aj to iba zjedol jeden..Keď sme boli na kontrole, vyberali mu stehy, len tolko povedali , aby príliš veľa nejedol naraz , že tam mal dosť silný zápal, nech sa šetri...

bambulka0
30. jún 2012

@vieri22 no tak to prajem skore uzdravenie uplne... mna odtial skor vyhnalo fakt asi to ze som mala na izbe neznesitelnu tetusku, cez den sa jej huba nezastavila, v noci chrapala tak ze sa sestricky smiali ze az ku nim ju pocut... v zivote som nemala lieky na spanie, tam som si kvoli nej vypytala....aj tak nepomohlo, aspon ma donutila k tomu ze som vela chodila po balkone a telefonovala ked som ju nemala chut pocuvat... boliet ma to zacalo vzdy vecer, aj teraz este trochu, to som si vypytala vzdy nieco proti bolesti radsej... trosku to lutujem ze som sa vypytala, predsalen niesom uplne ok este a pri tych horucavach teraz doma bez klimy ma ide porazit...
a mna este motivovalo to ze dalsi vikend je Pohoda v trencine kam sa tesim cely rok... sice si ju dam v takom miernejsom rezime, urcite nepretancujem cely vikend ale ist tam chcem 🙂
on mal asi iba jeden rez v pupku vsak? pytam sa lebo ja mam tri a ten treti na mieste kde bol slepak nemam cely zasity a stale mi to nejako mokva, mam pocit ze cim dalej tym viac... vyzera to na skaredu jazvu :(
u mna nastastie jedlo v pohode, ale neskusala som zatial nic tazsie tak uvidime 🙂 setrit sa treba... ja rano som uplne fit, dnes som sa rano pustila do prania a v polke som sa zastavila ze uz dalej nemozem, lialo sa zo mna, ako stara babka si pripadam, strasne rychlo sa unavim...

vieri22
2. júl 2012

@bambulka0 našťastie my sme mali akurát izolačku , na izbe sme boli sami ešte aj televízor sme mali,...akonáhle v sobotu môjmu synovi prikázali, aby chodil ..už len domov a domov...otec mu došiel v nedeľu na návštevu ..celý sa rozplakal, že ho ocko nechce odniesť domov . Tiež som bola rada, keď sme už pondelok mohli ísť domov ...syn už tam nechcel ostať ..
Ešte aj vtedy plakal, keď mu vyberali stehy...myslel si ,že sa vrátime do nemocnice.
On má jeden rez asi tam kde bol slepák..Rez a stehy sa mu našťastie zahojili Keď sme prišli z nemocnice mal tam náplasť a potom po vybratí stehov zdezinfikovali aj to ho štípalo a znovu dali náplasť. Po tých 2 dňoch mu to môžem odstrániť a liečiť s odvarom repíka.
.Za tie dva dni akoby sa mu zlepšil stav ...už sa tolko nesťažuje na bruško. Niekedy, ale povie bolí ma bruško, ešte nie som vyliečený ..musím si oddýchnuť..
Mám aj 20 ročnú dcéru, vlani bola na Pohode aj na Topfeste...ale Pohoda je jednoducho pohoda...

bambulka0
2. júl 2012

k tej izbe - dobre si spravila, ak by sa nahodou nieco podobne este zopakovalo tak to urcite budem chciet riesit takto... teraz sa ukazuje ze som to mozno prepiskla s tym vypytanim sa domov...
pozitivne je ze rany sa zrastaju uz vporiadku, aj ta otvorena sa zcelila 🙂
unavena som stale, a este k tomu sa mi zapalila po infuzke na ruke zila, ledva nou pohnem, takze pekne masticky, elasticky obvaz a zapalilo sa mi aj hrdlo, zrejme som chytila od tej tetusky nieco...vkuse kaslala, presne tak ako ja teraz...
ak pojdem na pohodu tak to bude zazrak, uz zacinam skor zvazovat alternativy ako ist aspon nachvilu...
ja milujem festivaly celkovo, tento rok ich mala v plane dat rekordne vela: 7 aj ked ano, pohoda je jednoducho pohoda 🙂))) tak uvidime kolko zvladnem, ta by ma mrzela velmi...

vieri22
2. júl 2012

@bambulka0 izbu som nepýtala, náhodou na oddelení som mala spolužiačku zo ZŠ ,upratovala na JIS- ke a rozdávala obedy,aj jej som sa pýtala , že prečo nás dali na izolačku ? i keď som bola veľmi rada, lebo sme mali klud ...možno preto lebo syn akoby patril na mužské oddelenie a ja zas to by bolo čudne žena na mužskom oddelení...
Tu sestričky boli šikovné...ako sme došli na detské oddelenie hneď mu brali krv , nechali mu ihlu pre prípad ,že sa mu bude podávať infúzia ..naozaj dosť veľa infúzii a injekcii dostával a akú má tenku rúčku a ani modrinka sa mu nevytvorila .... len po operácii t mu strpla rúčka tak som mu pomasírovala...
Dcéra brigádovala s jedným kamarátom na Pohode...dobre to bolo, aj trošku zarobila a mohla byť tam zadarmo... teraz to nevyšlo, ani jednej z kamarátok sa tam nechcelo ísť ...ona by aj celú sumu zaplatila, ale ostatní to považovali za pomerne drahý festival.

bambulka0
3. júl 2012

@vieri22
to si mala fakt stastie, pocuvam z kazdej strany ze ludia maju problemy so spolubyvajucimi na izbe...
mne sa nespravila v zivote modrina, toto sa mi stalo pri poslednych antibiotikach ze ma zacala stipat, potom prestala tak som nic nepovedala a na druhy den doma ma zacala boliet a opuchla mi... ale musi to prejst, musim sa zacat balit 🙂)
aj ja mam takych kamaratov ktori este teraz vymyslaju ze drahe, ze este pockaju, ze zajtra mozno budu este lacnejsie listky(dost sa tento rok predava pod cenu)...ja ti poviem ze budem rada ak tam pojdem aspon na par koncertov aj kebyze si mam platit 100e... a rovno si kupim listok na dalsi rok 🙂

vieri22
3. júl 2012

Dcére tento rok to nevyšlo, ale viem ak to bude možné určite pôjde na budúci rok . Strašne sa jej tam páčilo. A j pozerala program Pohody, je to škoda tam neísť. Sama keby išla to je zas o ničom. A teba prajem príjemne relaxovanie na Pohode. Pre dvoma rokmi brigádovala na Kréte , skamarátila sa s jednou animátorkou z Budapesti.. tá ju pozvala stanovať do Talianska koncom augusta , je to v blízkosti Benátok....ide aj spolužiačka zo školy. Keď už Pohoda nevyšla , tak nech aspoň sa jej toto podarí.....
Ani ja nemám stále šťastie , napr. keď som syna rodila , po pôrode asi tak na 3 deň som bola na jednej izbe s jednou mladou Rómkou...tak nechcem nič v zlom , ale ani deň ani noc som nemala ..stále tak hnusne rozprávala , stále sa jedovala na dcéru , keď jej zobrali sestričky dcéru aby si oddychla, lebo mala ťažký pôrod aj to sa jej nepáčilo... bola som rada keď som konečne išla domov .. .
A na opuchy som zvykla používať Heparoid ... dcéra je alergička , cez zimu ju očkujú...niekedy sa pritrafí , že jej zle pichnú a má to modre, tá mastička je zvykla pomôcť....
Heparoid Léčiva krém znižuje zrážanlivosť krvi v mieste zápalu alebo pomliaždeniny pri úraze. Zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, urýchľuje vstrebávanie krvných výronov, znižuje tvorbu opuchov a pôsobí protizápalovo. Hneď po ústupe opuchov a krvných výronov sa znižuje pocit napätia a bolesti v mieste zápalu alebo poranenia

bambulka0
4. júl 2012

@vieri22 dakujem, doktorka mi podarila podobne... viatromb taky gel v spreji na styl heparoidu, uz to prechadza, uz si v tom opuchu aj zilu nahmatam \o/
k Pohode - my sme si povedali s drahym ze uz nevynechame ani jeden rocnik... najlepsi vikend za cely rok jednoznacne 🙂 takzeee sa idem balit! 🙂
ale stanovacka pri Benatkach moze byt 🙂 je to krasne mesto, oplati sa ho vidiet kym este nie je pod vodou 🙂

vieri22
6. júl 2012

Užite si Pohodu a nech sa aj počasie vydarí....tiež sme išli v stredu na kúpalisko, akurát sme tam došli hneď už začalo pršať a užili sme búrku vo vode 🙂 ......
Máš pravdu Benátky sú krásne mesto a ktovie ak tam prídu nabudúce či už nebude pod vodou ... 🙂
Tak sa mi zdá , že aj synovi je lepšie , tolko sa nesťažuje na bruško a aj mu viac chuti...

nicole238
28. aug 2012

Ahojte ja mam problemy s bolestami uz velmi dlho a bola som na mnohych vysetreniach ale dokopy mi nic nezistili najnovsie mam problem so striedavou stolicou a pichlavou bolestou okolo pupka myslite ze to tiez moze byt slepak?:( 😒

margareet
27. okt 2012

ahojte, od vcera mam bolest pravom podbrusku, ale boli ma to iba ked sa toho dotknem.neviem ci je to slepák alebo niečo iné, poradte mi co robit ? dakujém...

iwusca
27. okt 2012

@margareet na pravej strane je zlcnik, ale to by ta bolelo skor po pravym rebrom...mne ho nedavno vyberali a teda som rada leo to boli brutalne bolesti 😝 skus sa u svojho obvodaka vypytat na sono brucha, mne tam zistili ze mam zlcnikove kamene, do mesiaca ma operovali

meca
8. nov 2012

Ja som bola vcera u gynekologa kvoli bolestiam v podbrusku a mykoze. Povedal, ze z gynekologickeho hladiska som uplne v poriadku, ze on ma podozrenie, ze to bude bud chronicky zapal slepeho creva, alebo urologicky problem. Baby poprosim Vas tie co ste mali chronicky zapal slepeho creva ake ste mali priznaky: mna boli v podbrusku, v krizoch, ma nafuknute brucho.

slniecko154
6. dec 2012

da sa nejako rozoznat ci moze ist o slepe crevo alebo len o bolest pri ovulke? mam take pichave bolesti (nie velmi silne) v pravom podbrusku ale neviem rozlisit ci je to jedno alebo druhe alebo este aj nieco ine...

janinah
6. dec 2012

@slniecko154
@slniecko15počkaj,ak je to slepák,tak ťa do nemocnice doženie....7r.syna operovali o polnoci pred pár dňami

slniecko154
6. dec 2012

@janinah ale tak mna to neboli velmi, a nie sustavne.. a ziadne ine tazkosti nemam, tak ani neviem co mam sledovat na sebe aby som vedela o co ide

iveta213
4. jan 2013

Ja ked som mala zapal s.č. tak mi doktorka povedala že ak budem citit bolest na pravej strane brucha tak aby som si tam polozila lad.....Tak ak vas to bude boliet tak si prilozte na brucho lad / nieco zamrazene 🙂 🙂

kikikiwi
14. jan 2013

Ahojte mozem sa spytat operacia slepeho čreva je to bolestive po operacii? a netrva ta operacia dlho ???? Ďakujem 😖

zuzi0911
29. jan 2013

ahoj te.dufam ze mi niekto porad.uz par dni mama v podstate bolesti celeho brucha aj krce.raz to boli pri pupku potom pod pupkom,raz v lavo v pravo,potom v celom podbrusi.teaz ma pichne v pravom podbrusi.moze ist o slepak alebo mozem mat take symptomy pred menstruaciou ktoru mam dostat na buduci tyzden.dakujem

seraa
30. jan 2013

@ baby
ahojte !
da sa zistit zapal slepeho creva krvou?

matka1411
3. feb 2013

ahojte ja sa chcem opytat chytilo ma slepe crevo a manzel mi stale hovori aby som sla na pohotovost ale ja sa strasne bojim....chcem sa opytat ked ma niekto uz po operacii ako to prebiehalo lebo sa najviac desim toho ze budem pri tom naha alebo co...som strasne hanbliva dakujem za pomoc

seraa
3. feb 2013

@matka1411

ja som teda nebola ale myslim ze sa odkryva len cast co treba, naha uplne byt nemozes telo musi byt zakryte aby si neprechladla a tak,
teraz to robia laserom cize len maale bodky ranky ostanu , nerezu ako kedysi.. a na druhy den ides domov
ake mas priznaky?, treba ist na chirurgiu,, tam ti urobia specilany rengen
drzim palce

matka1411
3. feb 2013

dakujem ja uz som s tym dva krat lezala v nemocnici a zakazdym mi dali len lad na to...ale som povedala ze ked uz pojdem teraz chcem to mat za sebou...teraz ma to v stredu chytilo a odtvedy mam bolesti na pravej strane dole...zacalo to od pupka potom ma bolelo brucho dole mala som teploty a nechut do jedla,vracala som a zapchu...islo ma uz slkatrafit od tolkej bolesti...tak teda rozmyslam ci mam ist teraz na tu pohotovost...porad lebo ja sa strasne bojim neviem preco ale som bojko...dik

seraa
3. feb 2013

@matka1411

chod teraz kym sa mozu rozhodnut a operovat ta normalne nie na pohotovosti, vies nie hned,
primu ta a budu ta operovat ked bude spravnyc as, pohotovst teda rychli zakrok je vzdy taky odflaknuty podla mna
takto ked pojdes teraz dohodnete sa na termine a mozu ti to urobit laserom a budes mat pokoj..
drzim palce a neboj budes mat klud , no neni hrozny zakrok

rebeka3223
18. feb 2013

@mari.m
mne sa stalo presne toto isté momentálne som doma a ak mi to do stredy neprejde idem do nemocnice :/ a ked vám povedali že to nieje slepé črevo čo stým teda máte ?

mami.sk
20. feb 2013

ja som mala zápal slepého čreva v 18tke ☹ V noci som dostala hrozné bolesti brucha vpravo dolu ale také, že som nemohla ani chodiť 😝 nemala som ani horúčku ani zvracanie 😝
akurát lekár na pohotovosti ma stále presviedčal, že to nemôže byť slepé črevo a v tých bolestiach ma poslal na vyšetrenie na gynekológiu - mala som MS. Márne som vysvetľovala, že to určite nie sú menštruačné krče. Mala som šťastie, že ráno prišiel do práce primár chirurgie a hneď ma viezli na operáciu 😕 vraj ma operovali v poslednej chvíli 😕

alickaaaa
9. mar 2013

Ahojte chcela by som sa vas spytat, ze ked ma to boli v pravo aj lavo a ked som si meriala teplotu tak som mala len 36,5 mohlo by to byt slepe crevo ?

kocka1
23. apr 2013

@mami.sk dnes som viezla manžela do nemocky, nespal celú noc, presne slepé črevo :( ach jajjj tak čo užžž