Aké sú príznaky zápalu slepého čreva?

janeette
9. dec 2007

prosím Vás baby,ak ste mali niektorá zápal slepého čreva,napíšete mi príznaky?na internete som našla veľa článkov,ale rozhodla som sa,že sa spýtam aj Vás 😔 diky diky diky 😵

mami.sk
24. apr 2013

@kocka1 to ma mrzí ☹ a už ho aj operovali? zdá sa, že my dospelí to horšie znášame 😒

kocka1
24. apr 2013

@mami.sk jj operovali včera, no som smutná z toho ale čo užžž

mami.sk
24. apr 2013

@kocka1 neboj, bude to v pohode...... držím palce 😉

kocka1
24. apr 2013

@mami.sk no som zvedavá aaa mala som ísť v piatok naskúšku, no pôjdem po manžela aaa nebudem môcť ísť na skúšku uffff

liiviia
3. máj 2013

prosím vás ak niekto má skuusenosti.. dole vpravo mi furt akoby niečo pumpuje alebo kope už dva dni.. a nie nie som tehotná

renab
3. máj 2013

@liiviia keby to bol zápal slepého čreva, nevládala by si tu sedieť a písať. takže tento problém asi môžeš vylúčiť.

songcrane
16. máj 2013

Ja mám teraz 16 a už od malička som mala silné bolesti brucha o 8 mesiaca môjho narodenia... Stále ma bolievalo brucho až do 15ky. Nikdy mi doktori nevedeli zistiť, čo mi je... Až na jednu noc keď ma začalo pichať v pravej strane podbrušku a nevedela som zaspať, stále som si to musela držať... Na druhý deň ráno som sa naštvala a išla som do nemocnice kde ma poslali na chirurgiu... Ani tam nevedeli, čo mi je... Z krvi mi to nezistili lebo mi to raz začalo a raz prestalo... Bolo mi na umretie ale teploty som nemala. Na chirurgii mi povedali, že ma tam nechajú ležať a ak mi to neprestane, tak ma rozrežú... Na druhý deň po mojom príchode do nemocnice ma operovali s tým, že nevedeli, čo mi operujú... Ale predsa to bol slepák a od vtedy mám už pokoj od bolesti.. Mala som to vraj chronický zápal čo mi trval od malička a tie všetky bolesti brucha išli odtiaľ... Slepé črevo som mala už zvráskavené a zošuverené 🙂

maajka83
27. jún 2013

mna dnes ,,chytil"slepak, hrozna bolest, bolo mi zvracanie, na odpadnutie. sla som k dr. odtial na gyn. aby vylucili vajecniky, potom na spadovu chirurgiu, kde zobrali krv, studeny obklad mi dali na brucho, po hodine a pol, (to uz boli vysledky) ma poslali na urgent, kde zas prebehlovysetrenie, injekcia, poslali ma dom, že mam pris o 6 hod. na kontrolu, prip.zhorseniaaj skor Cely den som lezala s obladoma bruchu, hladna, smedna, (zakazali mi) ale vydrzaa som. Nastastie to ustupilo, sice ma to trosku pobolieva, ale z kontroly ma poslali dom, ze mam prist rano na kontrolu. Tak som zvedava kedy ma to zas chyti.

majky123
6. júl 2013

Ahojte ...mám 16 rokov .... zo dna na deň ma začalo bolieť na pravej strane skúsal som sákať zo stoličky ako ste tu písali no nepichlo ma ale keď som pokrčil nohy slačil som si tam a pustil pocítil som pichnutie .. dávam si tam lad lebo som počul že to pomáha ale bol som pred dvomi dňami v posilke a mohla by to byť aj svalovka no neviem ... ale priznám sa mám strach :(

7bobinka7
13. júl 2013

ahoj chcela som sa spýtať čakám babo som v 2mesiaici a maám take divne bolesti pod bruchom:( ale z babom to nema nic spolocne vcera som bola na gynekologii- pohotovosti a mete povedali ze to stym nic nema spolocne tak potom neviem co mi je?.. viete mi poradit??.. bojimsa ze mam slepe crevo :( mam tam taku tupu bolest take nieco ako keby ste mali dostat menzes :( aneviem co mam robit :( ak viete niektora tak mi napiste bud sem alebo na 7bobinka7@azet.sk diky baby 🙂

zuzinkazuzu
15. sep 2013

chcem sa opytat,ja som tyzden po operacii appendixu-slepeho creva a chcem sa opytat kedy mozem mat sex s manzelom alebo je to este velmi skoro podla vas?poradte ak volaktora mi vie v tomto poradit

96jozo96
16. sep 2013

@lulu0001 presne. take iste problemy mam aj ja.. a tebe čo zistili niečo? lebo toto iste sa deje umna ako typ ises.

katarina123456789
19. sep 2013

Ahoj mam taky mensi problem picha ma na lavej strane pod bruskom a bojim sa ci to nema nieco spolocne zo slepym crevom alebo su to len plyni .... prosim poradte dakujem ☹ 🙂

jojss
20. sep 2013

Ahojte! Mám 14 rokov a mám jeden problém.
Niekedy fakt nie často ma pichne - ako je pupok tak asi keď dáme dva prsty do pravej strany tak tam.
Je mi to také zvláštne, ale zistila som, že keď sa zle vykakám tak ma to pichá cca 1 hodinku alebo menej a keď sa snažím ísť na záchod na veľkú a vykakám sa tak ma to už nepichá. Myslíte si, že je to niečo so slepým črevom ? Fakt sa tomuto nerozumiem. 😖

Prosím odpíšte mi tu alebo na mail . matula2811@azet.sk
ĎAKUJEM 🙂 ☹

jojss
20. sep 2013

@jojss - mimochodom pred prázdninami som dostala aj prvú menštruáciu a dosť ma bolel aj chrbát od bolesti zato,m že rastiem a hormóny pracujú. Nemôže to mať s tým niečo spoločné ?

b2eruska
19. nov 2013

ahoj,mna boli bruško dole vľavo,pichá ma tam a rano ked zjem niečo tak ma to strašne boli,neviem čo to može byt :/ aj sa mi točieva občas hlava a ked niečo jem tak nemam taku chut ako som mavala predtým nechuti mi moc a moc do seba toho nedostanem ,tak neviem čo mi vobec može byt :(

dawydko
25. dec 2013

cawte baby chcel by som sa spytat na niečo..už asi 5 dní ma bolí brucho a mam strach že ide o slepé črevo.Príznake mám taketo: pichanie na pravej strane aj pri pupku a trošku nišie ...za odpoved dakujem

lanra
27. dec 2013

Ahojte mne nedávno vyoperovali slepé črevo ( nič hrozné to neni ) príznaky som mala zvracanie, bolesť brucha na pravej strane už pri panve a horúčku

lanra
27. dec 2013

@dawydko neboj sa choj čo naskôr po doktoroch pobehať ............. čím skorej ti ho vyberú tým skorej sa zbavíš bolesti,,,,,,,, viem je to dosť nepríjemné ale prejde to nedávno som si tým prešla a som rada že to mám za sebou 🙂

mapkaaa
5. jan 2014

Ahoj potrebujem sa poradiť . Mam bolesti v dolnej časti brucha . Pozerala som na internete čo to može byž a našla som len toto . Pozrela som si priznaky zápalu ale ja vôbe nič take nemam . Neviete čo to može byť ? . 😒

silviabarbirikova
20. jan 2014

ahoj, moja 13-ročná dcéra má tieto príznaky už 3 raz, ale v krvi nemá žiadny zápal ani zvýšené leukocity,na snímkoch a na sone dokonca aj na CT sa jej nič neukázalo, som s toho zúfalá,lebo leží doma a pichá ju tam a ja sa bojím ,aby jej to neprasklo, a dostane menzes a bolesti ustúpia.....tak neviem či to je slepák ,alebo nie,už je aj objednaná na operáciu,je bez horúčok,bez vracania.....nechcem operáciu, keď neviem isto či to je slepák......tiež sme pobehali gynekologiu, chirurgiu, urologiu....a všetko negatívne...... ☹

silviabarbirikova
21. jan 2014

@songcrane ako moja dcera....tak asi sa uz nebudem branit tej operacii.....aj ona je bez teplôt , v krvi nema zapal, na sone a CT nic nenasli a predsa ju chcu operovat

dfsdfgdfgd
5. feb 2014

mna uz boli mesiac a ma boli na pravej strane neviem co mam robit

pisulka31
25. feb 2014

ahojte, chcela by som sa opýtať,,, už dávnejšie ma ako keby pycháva hlavne na pravej strane brucha ,,, a dnes ma to dosť bolelo v robote hlavne keď som sa s niečim natahovala alebo, že som sa zohla a tlačila si nato .... nebola to taka bolesť, že stále, ale také hnusne ako keby mi to tam niečo zovrelo a apotom pustilo a to sa opakovalo .... a bola som dost ako keby nafuknuta ... nevracala som ani nič iné, len tieto bolesti, ktoré teraz večer už ani nemám. Myslíte, že by to mohol byť slepák, alebo niečo iné ?? .... 😒

mkristofka
27. feb 2014

ja som sa akurat v pondelok vratila z nemocnici vybrali my slepe črevo a priznaky som mala uplne ine vo stvrtok rano ma zacalo pichat na lavej strane alenie dole ale hore bolest sa stupnovala cely den som prelezala v bolestiach stale som len grgala ked som bola cez obed u chirurga tak mi povedal ze to su len žaludocne problemy a vecer sme leteli na pohotovost bolesti neprechadzali spravili mi krvne testy v moci som uz mala hnis ale priznbaky stale len ako crevna chripka bolesti celeho brucha v noci som bola na infuziach a v piatok rano mi robili sono a nevideli nic este mi sprvili gyn. vysetrenie a vtedy mi akurat zacali take bolesti zvracanie prehananie a gynekol. potvrdil slepe crevo hned ma aj operovali a nakoniec som mala slepak tak nizko ze ho nebolo vidiet aj kôli maternici takze v hodine 12 mi ho vybrali takze netreba sa nechat odbit jednym doktorom niekedy ide aj o život a ten vam už nikdo nevrati a staci naozaj len zopar vysetreni ktore nas nic nestoja len doktorov čas.

vevericka025
20. apr 2014

ahojte...chcela by som sa spytat od piatku vecera zvraciam,mam hnacky,zvysenu teplotu 38,5 aboli ma v pravo v podbrusku..je to taka pichlava bolest ktora mi vraza az do krizov...moze to byt slepe crevo?dakujem pekne za odpoved

vevericka025
20. apr 2014

ahojte.prosim vas od piatku zvraciam,mam hnacky a tt 38,5..v pravo v podbrusku ma neskutocne picha az to pokracuje do krizov.chcem sa spytat moze to byt slepe crevo?dakujem pekne za odpoved

adri266
20. apr 2014

@vevericka025 dufam, ze si uz bola na pohotovosti...

vevericka025
21. apr 2014

este nie bolesti ustupili.ale hnacky a zvracanie pretrvava.zajtra navstivim obvodneho lekara.

jbmntlebotaktobavimato
21. máj 2014

Prosím ťa a keď si ho mala podráždené , vybrali ti ho potom ? 🙂