Aké sú príznaky zápalu slepého čreva?

janeette
9. dec 2007

prosím Vás baby,ak ste mali niektorá zápal slepého čreva,napíšete mi príznaky?na internete som našla veľa článkov,ale rozhodla som sa,že sa spýtam aj Vás 😔 diky diky diky 😵

rzaxxx
29. máj 2010

ahoj vie mi niekto poradit so slepakom?

lusu666
1. júl 2010

čaute, budúci týždeň ma čaká operácia slepáka, nie laparoskopicky a chcem sa spýtať, ako dlho sa leží v nemocnici ak je hladký priebeh. Idú mi vybrať sajrajt, čo mi tam ostal po prasknutí pred tromi mesiacmi... 😖

maskrta
13. aug 2010

@mari.m ... ahoj chcem ti povedať jednu vec, ja som presne pred rokom bola tiež na chirurgii s tým že má niečo bolí v podbrušku, že to bude asi slepák, a lekár mi na to povedal presne to čo tebe, že to bude niečo z cievami... a je z toho TROMBOZA, ked na to prišli, zakázali mi chodiť, dali ma na postel, že si nesmiem ani kychnuť ani zakašlať ani si sadnuť, lebo sa mi môže odtrhnuť tromba v cieve a za pár sekund sa mi dostane do mozgu a dostanem porážku alebo mrtvicu v najhoršom prípade smrť, čo je časté... ostala som v nemocnici asi mesiac, bolo to veľmi ťažké, lebo som bola týždeň po pôrode a chýbal mi môj synček, po pôrode sa to častejšie stáva, nechcela som ťa vystrašiť, len varovať, že to môže byť naozaj vážne, tak hned teraz ked sa dá, utekaj k lekárovi, nech ti odberie krv a ultrazuk ciev by mal ukázať či to je ono. veľa šťastia a zdravia 🙂

maskrta
13. aug 2010

Ahojte, ja tiež potrebujem poradiť, mám pocit, že ma bolí slepé črevo, asi je to chronické lebo tak raz za dva mesiace ma pobolieva asi 3-4 dni.... ale teraz ma to pobolieva už asi týždeň a každým dnom sa to o trochu zhoršuje. Nebolí ma to vkuse, len ked idem hore po schodoch tak ma pichne v pravo dole v podbrušku, alebo ked sa rozbehnem, alebo ked sa napnem, proste ked sa nejako prudko pohnem alebo otočím, dalej ma trošku bolí aj tošku nižšie, ako od slepého čreva smerom k pohlavným orgánom, ale ale len tam kde hor zarastajú chlpky, na pravej strane, to je taká bolesť až do štípania ako keby, také zvláštne to je....môže to byť podla týchto príznakov slepák? alebo čo.... :-/
dakujem za odpoved, prosím napíšte mi aj na email: bombika@azet.sk (lebo tu málo chodím, dakujem)

cecana
5. sep 2010

Dobry den chcela by som sa niekoho spytat, ak by mi vedel poradit.Moja dcerka ma 8 rokov a ma bolesti pri pupku.Nema hnacky ani nezvracia len lezi druhy den v posteli a boli ju to. Nezaberaju ani lieky proti bolesti.Pred 2tyzdnami jej dal nas detsky lekar lieky na hlisty a povedal ze ak to aj nebudu hlisty tak sa jej z liekov nic nestane.No zajtra musime ist znova k lekarovi.Ak by mi vedel niekto poradit co by to mohlo byt budem velmi vdacna.Nespala ani v noci lebo ju to velmi bolelo.Dakujem

nikusqa
12. okt 2010

dobry den......ja mam uz 2 mesiace bolesti brucha, raz mam bolesti okolo pupka inokedy na pravej strane brucha je to rozne. Mávam aj hnacky a tie bolesti si strasne silne ale take chvilkove, som uplne v pohode a z nicoho nic zacnem mat krcovite bolesti az sa zvíjam.Robili mi aj krvne vysetrenie a vsetko mam v poriadku alee ked som bola na sonografii tak mi doktorka povedala ze mam v bruchu a crevach velku plynatost a neni dobre vidiet to slepe crevo..... moze to byt chronicky zapal slepeho creva?......za vase odpovede budem vdacna 🙂

bambuliak
5. nov 2010

Prosíííím neviete na ktorej strane je slepe črevo?? velmi ma bolí pravá strana a uz si nepämetám na ktorej strane!!!

tintinka
5. nov 2010

na pravej strane je..

benyka
25. dec 2010

Ahojte, dlho tu nikto nebol ale verim, ze mi niekto odpise. Neviem, ci bolest slepeho creva moze byt nestala, prerusovana....mna dnes v noci /po prvykrat v zivote/ zacal bolet slepak, az tak, ze som sa budila zo spanku a nevedela som si najst polohu a bolelo ma to az do 10-tej. Potom bolest ustupila na taku hodinku a zacalo sa to znovu. Bolest trvala asi taku hodinku, aj som si poplakala, sa mi aj hlava točila, bolo mi na odpadnutie, zaludok som mala ako na vode, horucku som nemala, potom to preslo a zatial som bez bolesti. Je to urcite slepak, vetry nemam, cysty nemam, ovulaciu nemam, navise ked som si nahmatala brusko v okoli pupka, citila som velku bolest, ktora sa tahala k bedrovemu klbu na pravej strane...bolest som citila pri kazdom pohybe, nadychnutí..... Neviem, ci mam ist s tym ku lekarke. Ked si teraz nahmatam brusko, nic ma neboli, len obcas pichne. Citim to tam stale, no nič ma nebolí, sú to len také slabé pocity a obcasne pichnutie, no vyhybam sa prudkym pohybom aby nahodou to znovu neprislo.

A mozete mi poradit, ci slepe crevo je citlive napr. na potraviny ako zlcnik? Ja si skor myslim ze nie, ale istotu v tomto nemam. Vcera sme popijali vianocny punc, ci to my nepodrazdilo slepe crevo. Dakujem za kazdu odpoved.

zuzanocka
27. dec 2010

@benyka asi najlepsie by bolo, keby si isla k doktorovi, aj na pohotovost, zoberu ti krv a zistia ti, ci nemas zapal... ak ano, je velka pravdepodobnost, aj podla tych priznakov, ktore opisujes, ze to moze byt apendix...

benyka
28. dec 2010

@zuzanocka

ahojky, v januári som objednaná ku ženskému, poviem mu o tomto probleme a nechám sa riadne vyšetriť. Určite to bude slepé črevo. Aj som si pomyslela, či to náhodou nebude prechladnutie vajíčkovodu, ale tie sú nižšie, mňa to bolelo v blízkosti pupku a pri nahmataní bruška som to jasne cítila /niečo zdúrené a veľmi bolestivé/. Včera večer ma tam dost silno pichlo tak som si nahmatala bruško a cítila som slabučkú bolesť. V rodine už máme jeden vyoperovaný apendix. Kým nemám horúčky asi šlo o podráždenie apendixu, len neviem, prečo mám stále tie "bolestivé" pocity sprevádzané občasným pichnutím. Teraz si chcem užívať tieto dni so svojou rodinou a nie ležať v nemocnici. Preto verím, že to prejde same, a ak nie a bolesti opat pridu, pôjdem na pohotovost.

zuzanocka
28. dec 2010

@benyka mozes to mat aj chronicky podrazdene, daj si spravit aj sono u internistu; drzim palce

petronelah
19. jan 2011

Zdravím Vás všetkých... Som momentálne v práci a už asi 2 hodiny ma strašne bolí a pichá v pravom podbrušku a teraz pociťujem už aj ľavé, zvýšila sa mi teplota a mám strašnú zimnicu...nechutí mi jesť, naposledy som sa najedla pred 3 hodinami a potom asi za hodinu to začalo... ☹ mám pred sebou ešte 12- hodín práce a neviem čo robiť ☹ priateľ chcel že ma zavezie na pohotovosť, ale ja stále čakám že to prejde 😒 ☹ ????

bambusko
19. jan 2011

@petronelah necakala by som, moze to byt aj gynekologickeho povodu 😒

marianka79
2. apr 2011

ahojte tak som rada že tu táto téma je mna to tiež raflo ale nemám teplotu ani nič také ako ste písali len bolesti tie mi začali ale trochu z iného konca najprv ma prudko bolelo podbruško aj krámy som dostala skor ako inokedy dr mi povedal že si mám viest menšt. kalendár a príst o tri mesiace že mám niečo s hormónmi to som aj spravila ale bolesti mi neprestávali tak som šla k obvodnej tá ma poslala na chirurgiu tak tam mi povedal že nie je to na operáciu a že sa mám dopovat liekmi od bolesti!!! 😖 lebo ked ma hmatal tak som nič necítila tie bolesti z podbruška sa mi presunuli na okolie žalúdka a bolelo ma to len pri chodzi a pohybe už som bola zúfalá až jedneho dna som si nedala žiadnu tabletku a to teda bolo ☹ musela som odíst skor z práce a hned na pohotovost a tam zase na chirurgiu kde mi robili sono zistili mi tam kamienky v slepáku ale mna to bolelo kde je žalúdok tak zase ma neprijali lebo nevideli suvislost s mojimi bolestami tak ma poslali zase na gyn. vyšetrenie a tam zase nič len mi dali injekciu proti bolesti tá mi zaúčinkovalaale na druhý den znova bolesti tak znova som šla k obvodnej tak ma poslala na hadičku a chirurgovi 🙄 tak som zase obiehala po doktoroch jak ... 😖 no a nakoniec verdikt znel zápal žalúdka čo mohlo sposobit tie kamienky v slepom čreve to mám chronické tak na výber musím počkat až kým nebudem mat žaludok v poriadku no a by toho nebolo málo zistili mi cysty ktoré síce nie su na výber ale idem.......tak ma čakajú dve laparky na slepák som objednaná až koncom mája a na cysty sa eštelen idem objednat tak už mám tých doktorov pokrk nech to mám už s krku aj slepák aj cystu aj žalúdok jáááááj ☹

aký román som napísala 😀 😀 😀 😝

martina310
17. máj 2011

mávam tiež už dlhšie problemy s brusko m hlavne v podbrusku a v pravom boku od rebier az dole k slepáku...... mávam bolesti hlavne aj pri chodzi kde nevydrzim ani dlho chodit lebo mam uz bolesti v pravom brusku myslite ze to moze byt slepak 😒

milagros
27. aug 2011

@marianka79 jeziis ty to ale mas drsne.....a ako si ?

marianka79
27. aug 2011

@milagros ahoj no už som po operácii slepák je vonku ale ten mi nesposoboval tie bolesti mala som tam totiž hnisavý zapal vajíčkovodov do toho edometrióza takže som si na gynde pobudla dlhšie brala som atb. mala som aj onkomarkery zvýšené na niečo vyše 230 🙄 ale aj to je už OK som rada že je to za mnou je mi teraz super 🙂

milagros
28. aug 2011

@marianka79 a to na aku hadicku ta posielali k chirurgovi? takze nakoniec ti vybrali zdravy slepak? a tie zenske veci ti ako zistili? sory ze sa tolko vypytujem ale som v strese lebo uz druhy tyzden mam vraj zapal moc.mechura lebo stale mam zvysene leukocyty v moci,uz berem druhe antibiotika ale stale sa mi to nezda OK/sem tam mam taky tlak v podbrusku a trochu aj krize bolia/,tak sa boijim ci to nieje aj nieco ine

marianka79
1. sep 2011

@milagros to koli zápalu žalúdka som bola na hadičke 😉 a slepák až tak zdravý nebol lebo ho bolo vidno na sone a to by nemalo tak som rada že je vonku lebo mi to mohlo hocikedy vybuchnút 😕 no a k tým tvojim problémom mala som zápal močovej platničky a aj infekt močových ciest pri pprvom som mala 40-tky horúčky a nemohla sa hýbat čo ma to tak bolelo a pri druhom pri močení ma rezalo a aj moč mi zapáchal divno pri oboch tak si to poriadne prelieč lebo to nie je sranda ☹ vela štastia 😉

kampari14
12. nov 2011

Ahojte,
prečítala som si príspevky a teraz neviem...žeby som mala slepák podráždený aj ja? včera v práci som začala cítiť bolesti asi 5 cm od pupka v pravo -s tým, že som si ťažko sadala do auta, cítili som to pri kašľaní, keď som si chcela sadnúť na wc, smiať sa mi bolo tiež ťahšie....cítim to keď si potlačím, horúčky nemám, nezvraciam, tak navonok som o.k. , zjem všetko, nebolí ma celé brucho. Mama si myslí, či nemám prechladený močovod...môže to mať aj súvis s močovými cestami, či vaječníkom pravým?

janko111
21. dec 2011

akeho lekara mam vyhladat pri podozreni na zapal slepeho creva? moj obvodny lekar momentalne neordinuje.dakujem

luckynek103
19. jan 2012

Ahojtee . Ja som sa chcela opýtat ze ci možem mat slepák ked asi pred 3 mesiacmi ma bolelo pod bruchom vpravo a asi za tyzden som isla k lekarovi a ten mi povedal ze som len nieco zlé zjedla a teraz sa to zase vrátilo .. :/

dominustek
28. mar 2012

neviete prosím Vás čo mi je ? ak mám bolesti brucha .. trošku nad pupkom, a niekedy aj v celom bruchu buď bolesti alebo strašné pichanie, ktoré sa nedá zniesť ?

lovesick
21. apr 2012

@marcelka82 Marcelka, u mna maju podozrenie na chornicky zapal slepeho creva..bolesti su vselijake, raz silnejsie, potom slabsie, tak ostrejsie, potom tupsie.. Boli ma niekedy aj ked si kychnem, alebo ked sa chcem rychlo vypišať, alebo na velkej., cize ked tlacim... Z gynekologickeho, neurologickeho, urologickeho, gastroenterologickeho hladiska som zdrava ako repa. Tieto bolesti mam uz rok.. :(

lovesick
21. apr 2012

@dominustek slepak

sexyschelma
27. apr 2012

strasne sa bojim ist na operaciu slepeho creva .. ☹

sexyschelma
27. apr 2012

strasne sa bojim ist na operaciu slepeho creva ..

avocinaokam
2. máj 2012

ahojte.chcela by som sa vas opitat na nazor.co sa tyka mojho problemu.uz minule sa mi stalo ze som mala neskutocne bolesti v oblasti pupka na pravej strane a nizsie.ale dala som si tabletku a bolo dobre.vcera sa mi to stalo o5 ale uz som nevedela no nemala silu ani nieco povedat a neskor som vracala bolo mi potom lepsie.no aj napriek tomu celkove zlepsenie nenastalo a bol i ma to od vcerajska vkuse aj keed nie tak intenzivne.mala som zvysenu teplotu citim sa bez energie.dakujem

bambulka0
30. jún 2012

ahojte 🙂 ja som bola na operacii na Kramaroch v utorok poobede, doslo to nahle, mala som stastie lebo som bola podla doktorky ucebnicovy priklad:
bolelo ma najprv cele brucho(od pondelka rana), postupne sa bolest presuvala dole napravo kde zostala, bola skor taka bodava, bolelo menej ked som skrcila kolena ale to pomohlo len chvilku, vygrcala som vsetko co som zjedla alebo vypila, vratane posledneho pokusu niekedy v noci so stvrtinou piskoty zapitej duskom vody, na velku sa ist neda, su zastavene plyny, neda sa spat, mate malinko zvysenu teplotu(ja som mala 37,4) na bolest nepomahalo nic(nedavajte si tabletky proti bolesti, tie problem neriesia, len zakryju bolest a slepak moze vam prasknut co uz je celkom pruser. ja som to spravila, mozno preto som sla namiesto pohotovosti v noci k obvodnej az v utorok rano a este som si hodinu pockala v cakarni a nepovedala ze mi je zle), lad to moze pomoct rozohnat ale len ak to mate chronicke nie akutne ako som to mala ja(mne ho dali na izbe pred operaciou, asi sa bali ze to drbne uz)
...
ja som dosla asi za 5 minut dvanast, vedela len ze slepak boli napravo, ostatne som si nevedela pospajat a nevladala ani na nete vtedy hladat, ledva som rozpravala, ale stale som mala kopec inych moznosti preco mi je zle(prvy krat toto leto na slnku cely den predtym, mozno pokazene jedlo, nervy z roboty, kramy o 5 dni, velka zmena pocasia v ten den

a mozno aj nastastie som toho moc nevedela tak som to nebrala tak vazne, ked mi povedali ze uz je to pokrocile a ze mozno budu musiet na sale po laparoskopii este prejst na klasicky rez brucha... este na prijme si asi mysleli ze nepocujem ked sa bavili medzi sebou sestricky ze dobre ze to berie takto v pohode :D
este pred uspatim sme sa bavili s anesteziologom(asi) ze ideme na pivo potom :D ...od obvodnej ma doviezla sanitka rovno na centralny na Kramare, operovali ma namiesto 20-30 minut az 80 a mala som to cele gangrenozne(co je posledny stupen predtym ako to praskne), vraj velmi skarede, cele cierne, okolo toho uz vytecena tekutina a pozapalovane takze mi to tam vsetko cistili a blablabla... po operacii v pohode, uz som od vcera doma, vypytala som sa s tym ze uz mi je fajn(ale nie na reverz samozrejme), ale keby nieco hned mam utekat spat (nedalo sa mi v nemocnici spat koli turbo chrapacujej babke vedla na posteli a uz som sa tam nudila)

kto by chcel viac vediet kludne sa pytajte mam toho este veeela co rozpravat 😎