Aké sú príznaky zápalu slepého čreva?

janeette
9. dec 2007

prosím Vás baby,ak ste mali niektorá zápal slepého čreva,napíšete mi príznaky?na internete som našla veľa článkov,ale rozhodla som sa,že sa spýtam aj Vás 😔 diky diky diky 😵

ooo
30. okt 2008

ahojte. tak priatel ma uz davnejsie vonku slepak. zacalo ho bolet cele brucho, tak sme isli na pohotovost. tam mu len medzi dvermi mila teta sestricka povedala, nech si da na brucho lad a nech pije vela caju, ze to je crevna chripka a ze naco dosiel, ze maju toho aj bez neho dost. no a na druhy den sme volali sanitku, lebo slepak praskol. brucho ho bolelo na nevydrzanie, bol cely zeleny a nakoniec odpadol...tymto pozdravujem tu milu tetu sestricku, ktora nastastie po tomto a nie jedinom incidente dostala vypoved...

marcelka82
8. nov 2008

marbella, mňa ešte na základke bolel slepák. A teraz som to v nemocnici povedala, tak to zhodnotili ako chronický zápal. Práve preto, že nebolel prvý raz.

sradka
6. dec 2008

Ahojte vsetci
Chcela by som som len vediet ci slepe crevo moze mat priznak aj v krizovej oblasti uz asi pol roka ma to tam boli teplotu mam pravidelne zvysenu na 37,3 asi pred tyzdnom ma zacalo boliet aj brcho niekedy je to na nevydrzanie Dakujem za poradenie

zicherka
9. dec 2008

Ahojte. A mali ste niekto zapal slepeho creva v tehotenstve? Ja som teraz v 20tt, vcera som bola aj u gynekologa, dost ma bolel zaludok, ale lekar nezistil nic. Ked som uz isla domov, tak mi bolest zacala prechadzat nizsie, pri chodzi ma to dost bolelo. Potom navecer uz pomenej a mala som teplotu 37,1. Dnes ma to obcas tiez este pichne, ale uz tak slabsie. Myslite, ze by to mohol byt slepak? ☹

petrahy
9. dec 2008

ahojte ja som si v prvom tehotenstve tyzden polezala v nemocnici podozrenie na slepak potom dlho nic dalsie tehotenstvo v pohode a potom stale bolesti po znamosti som isla na vysetrenie kontrastnou latkou a zistili ze treba operovat mala som vtedy dve male deticky mensi nemal ani pol roka. Na sale ma uspali a zacali rutinnu operaciu a zrazu im vyskocil aj pruh tak sa to cele skomplikovalo. nastastie to dopadlo dobre, ale cim skorej si dajte porobit vysetrenia a von s tym slepakom robi to len problemi. Radsej zbytocne ist na vysetrenie ako narychlo skoncit v nemocnici. zdravie mame len jedno a musime on dbat v dnesnej dobe.

didword6
26. jan 2009

Zdravím. Mohol by mi prosim niekto poradiť ako prebieha laparoskopicky operácia slepého čreva, rekonvalescencia, prípadne odporúčiť vhodnú nemocnicu - chirurga v Bratislave? Už som sa dočítala rôznych názorov, čo sa týka napr. hygieny zariadenia...a čo sa odporúča vziať so sebou napr. pyžamo, župán, jedlo?
Prípadne, či má niekto skúsenosti so súkromnou klinikou.
Možno je to unáhlené sa na to pýtať, ale všetko nasvedčuje tomu, že sa u mňa jedná o chronicky zápal slepého čreva. V priebehu roka som už podstúpila rôzne vyšetrenia ako sonografiu, krvné testy, gynekologické vyšetrenia, Rtg slepého čreva - tu sa však na roentgenovej snímke apendix nezobrazoval, čo už vtedy mohlo znamenať zápal, no chirurg mal zrejme iny názor.
A posledné kolonoskopické vyšetrenie to opäť potvrdilo, kedže sa tam nedalo dostať so sondou... 😒

agli
29. mar 2009

Ahojte! Ak ma niekto podobne skusenosti ako ja prosim napiste.
Uz treti den mam bolesti na pravej strane v podbrusku. Bola som 2x na pohotovosti prvykrat mi povedali ze je tam podozrenie na zapal slepeho creva a po infuzii ma poslali domov. Po hnackach, zvysenej teplote a silnejsich bolestiach som isla na pohotovst znovu ale povedali mi ze to na operaciu nie je. Vysetril ma aj gynekolog-z tohto hladiska je vsetko v poriadku.
Bolest nie je az taka silna.Citim ze ma to boli a ked lezim tak sa do da v pohode vydrzat.Horsie je ked chodim alebo sa hybem vtedy je bolest vacsia.Musi byt pri slepom creve bolest ostra ci pichava? Prechadza to potom do obrovskych bolesti ci ani nie? Co ak mi bolest neprejde?

chichinka
29. mar 2009

no kazdopadne sa nenechaj odradit, ja som bola v nemocnici - s prehananim, bolo mi zle - dost, zaludok ma sialene bolel, horucku a triasku som mala a podobne...dosla som tam (bolo to v zahranici) a oni ze to je viroza, dali tuism infuzku (tusim aj rtg bruchami robili - akurat sono nie) a poslali ma domov. po 5 hodinach doma zrazu sa bolest ukrutne zo sekundy na sekundu zosilnela (ako som neskor zistila, vtedy mi zrovna prasklo slepe crevo, ktore uz bolo dlhodobo zapalene) som sa az na posteli posadila. nabehli sme naspat do nemocnice, opat len ze nejake cestovna virzoa a bla bla, dali infuzky, po 4 dnoch ze vraj som OK - ja ze mam bolesti silne, brucho nafucane ako tehotna, vsetky zeny na izbe ze ci cakam bambino 😀 - a oni ze nie, ste v poriadku, pojdete domov. no a potom ani neviem ako som dosla na slovensko, a tu ma rychlo operovali a vysledok? 12 dni prasknute slepe crevo 🙄

takze nenechat sa odbit, nechcem strasit, ale fakt - ked mas bolesti, pozaduj sono - podla mna nemusia byt ukrutne bolesti, ja som chodila so zapalenym slepakom fakt strasne dlho, bola som velmi unavena a mala som vela tazkosti, no a az ked sa to do posledneho stadia vystupnovalo, tak to bola bolest jak hrom. nechcem plasit, ale ani mna nikdy nenapadlo, ze yb to mohol ybt slepak. a ani lekarov 🙄 to az nasich slovenskych...

martina46
29. mar 2009

Chichinka, môžem sa opýtať, kde v zahraničí ti takto "pomohli"?

chichinka
29. mar 2009

v spanielsku 🙄 stalo to za vsetky drobne...este dlhe mesiace som sa budila s tym, co som tam zazila... 🙄 a robili zo mna blbca, fakt. ze mam nejaku crevnu chripku, ze to z cestoivania (v noci po prilete sa ta pereput zacala)

chichinka
29. mar 2009

a suhlasim s petrahy, cim skor sa da vybrat, tym lepsi - lezala so mnou na izbe zienka, vybrali jej ho laparoskopicky (tiez chronicky zapal), ostala jej mala jazvicka, relativne rychlo sa zotavovala, nehovorim , ze si s tym neuzila, ale urcite je to lepsie ako ked potom davaju dokopy tu galibu po prasknutom, ci uz aj len riadne zapalenom

martina46
29. mar 2009

v spanielsku 🙄 .... no, moja kamaratka ma tiez pekne spomienky na porod v onej krajine 😒
zlate slovenske zdravotnictvo, musim uprimne povedat.....

agli
29. mar 2009

Mne sono robili ale prve vysledky boli ze apendix nie je lokalizovatelny.Druhe sono mi robili asi 10 minut a vysledok bol ze je vsetko ok.Prvykrat ked mi brali krv tak som mala zvysene hodnoty ale druhykrat uz asi neboli zvysene.Druhykrat mi len povedali tolko ze to nie je na operaciu.Ale to ze ci naozaj moze byt apendix alebo ci moze byt podrazdeny alebo nieco podobne mi nepovedali.
Zajtra mam ist na kontrolu k obvodnemu lenze ten je 250km odtialto.Povedali mi ze k nim sa mam vratit v pripade zhorsenia stavu.Ale co ak mi bude rovnako?

bea743
1. máj 2009

ahojte všetky baby... mna to chitilo včera poobede začalo ma pychat v pravom boku... niesi to niejake velke bolesti da sa to vydrzat.... dokonca som bola aj u lekara a hmatal mi to miesto kde ma to boli a povedal ze je vsetko dobre... a ani z krvy mi nic nezistili... poradte mi niejako dakujem...

deni87
4. máj 2009

Ahojte,ja mam chronicky zapal slepeho creva o 2tyzdne by som mala ist na operaciu.Prosim vas pekne napiste my ako vam bolo po operacii a ako dlho budem asi v nemocnici,este som nikdy nebola operovana tak sa strasne bojim.Dakujem ☹ ☹

patricia1971
4. máj 2009

baby tak ja som sa trápila v bolestiach 8 dní a to mi na nič neprišli...obehala som všetkých lekároch a nič....ešte ma aj na infekčné poslali.....no des.....a potom mi skoro prasklo...tak bol poplach....no a potom sa mi to zapáílilo, chytila som nejakú infekciu,to som ešte bola 2 týždne na kožnom kvôli nejakej kožnej ruži,rana bola zapálená, každý deň mi ju čistili, po mesiaci mi ju ovorili a znovu operovali kvôli zápalu, no nikdy viac,takže ja som bola v nemocke 20 dní...a to hovoria,že slepák sa operuje na vrátnici ☹

petot
6. máj 2009

Ja som prisiel o slepak v 20 rokoch (mam taky pocit, ze "cisto nahodou" to bolo necely mesiac po tetanovke). Celu noc ma neurcito tvrdo bolelo brucho. Prirovnal by som to ako ked zabolia creva z nadmernej plynatosti, lenze ta za chvilu prejde, ked sa creva rozhybu, ale slepak ma takto bolel celu noc a nepomahala ziadna zmena polohy. Museli ma vysetrit 3 lekari, kym zistili, ze je to naozaj slepak, atypicky ulozeny. Ked mi ho vybrali, bol uz na prasknutie.

Slepe crevo ma dolezitu ulohu v imunite, sluzi ako rezervoar crevnych bakterii, takze napriklad po hnackach alebo antibiotikach sa z neho dokaze crevny system rychlo kolonizovat spravnymi bakteriami. Asi to musi byt nejaky vazny problem, napor na imunitu, ze sa zrazu zapali.

Laicky by som poradil, ak mate chronicke problemy so slepakom, posilnovat imunitu. Vitamin C kazdy den (kludne aj 3x500mg, v rozdelenych davkach pocas dna, ak netrpite nejakym vynimocnym postihnutim typu hemochromatoza alebo tazka hyperoxaluria), viac pit, a jedzte probioticke potraviny, napriklad bryndzu, kysle mlieko apod.

sonicka12
23. jún 2009

Prosim poradte mi picha ma v pravom boku od vcera bojim sa ze je to slepak hrozne sa bojim operacii poradte mi nejake priznaky alebo nejake finty ako zistit ci je to fakt ten slepak PROSIM 😖

angelik
23. jún 2009

moje 2 deti uz nemaju
ked to boli a neprestava, treba ist k lekarovi
mozno to nie je slepak, ale na co riskovat

sonicka12
23. jún 2009

asi mas pravdu angelik chcem sa predsa spytat je to v uplnej anestéze?

sonicka12
23. jún 2009

🙂 😉 ☹ 😒 😠 😎 😖 😲 😢 😀 😝 😔 😅 😕 🙄 😨 🤐 😵

bambusko
23. jún 2009

soni, ak je to slepak, pomoze prilozit lad na bolave miesto - nacas. celkom smerodajnym priznakom je aj vyssia teplota v konecniku ako pod pazuchou, samozrejme po odratani 5 dielikov. dospeli sa operuju aj laparoskopicky, ale asi len v celkovej anesteze ☹ jeden dr. mi vysvetloval, ze je to kvoli cene anestezy, ale tomu teda akosi nerozumiem

marbella
24. jún 2009

sonicka mne brali slepak aj zlcnik naraz v oktobri..Robilo sa to laparoskopicky,kvoli zapalu som tam bola nieco vyse tyzdna..
vraj som mala aj chronicky aj akutny zapal na tom slepaku...No a na slepak mi dosiel nahodou doktor na sone,ked kontroloval zlcnikove kamene 😀
sem tam som mavala straaasne silne bolesti v bruchu...a kym som sa poriadne nevyweckovala,tak to nepreslo...doktori to prispisovali tomu zlcniku ale myslim,ze aj slepak s tym nieco mal.

Drzim palce 😉

angelik
24. jún 2009

soni, v uplnej, starsiemu na to prisli neskoro, tak mal aj komplikacie po, asi pol roka
mladsi v pohode, prisiel z nemocnice a nic mu nebolo

ja som raz mala strasne bolesti, aj ma hospitalizovali, ale nastastie, slepak to nebol, ani nic vaznejsie

angelik
24. jún 2009

sonicka, dnes si sa este neozvala, tak bud ta to preslo, alebo nie...

flyangel
12. júl 2009

Ahojte...no mna od vcera rana bolelo brucho...potom to po cajiku preslo a po tazkej opekacke som zacala mat bolesti v podbrusku ale na lavej strane...a tiez aj v inych castiach ma boli brusko...teplotu vobec nemam 36,4 a vcera vecer som mala aj pocit na zvracanie a aj akosi creva mi potocilo...niekto s tykymi podobnymi skusenostami?

leniciatko
14. júl 2009

svoj slepák mám ešte dne spred očami : koniec augusta 2000. ráno som prišla z nočnej a hrozne ma boleli kríže, poobede som začala mať teplotu a bolel žalúdok a okolie vaječníka a nadrapovalo na zv racanie. Na večer som šla ešte so skoromužom zajednať víno k svadbe,ktorá mala byť v polovičke septembra. stále my bolo celkom na prd...
večer rozmýšľam,že asi radšej idem na pophotovosť,lenže príznaky som mala netypycké,tak ma poslali na gynekologické sono-tam nič. zostávala som na chir. odd. stým,že určite ma budú rezať,lenže rez povedú aj na vaječník,a podľa toho uvidia,či po operácii pojdem na chir.,alebo na gynekologiu. a po operácii som sa zobudila na chir. slepák som mala hnisavý a bol by do rána praskol... takže,to vôbec nie sú bolesti a príznaky,ako to býva v telke,že človek od bolesti umiera a omdlieva. aspon podla mna.

veronikah6
18. júl 2009

chcela by som sa opytat, treti den mam pichave bolesti asi 15cm na pravo pod pupkom.zatial teplotu nemam a aj jem normalne.iba zavse ma to troska zaboli ked nie som v pohybe,pri hybani to citim viac a pri stlaceni najviac.okolo pupka ma to vobec neboli(zatial).moze to byt podla vas slepak alebo su to skor zenske problemi.za odpoved vam vopred nesmierne dakujem

leniciatko
18. júl 2009

typujem ženské problémy,niekedy sa takto prejavuje ovulácia. ak by náhodou boli teploty,alebo len príznaky ako pri brušnej chrípke,určite navštív dr. hovorí sa,že zápal slepáka je najbanálnejšia choroba,ale najhoršie diagnostikovateľná.

veronikah6
19. júl 2009

dakujem ti za reagovanie na moju otazku.si ma troska ukludnila 🙂