Aké sú príznaky zápalu slepého čreva?

janeette
9. dec 2007

prosím Vás baby,ak ste mali niektorá zápal slepého čreva,napíšete mi príznaky?na internete som našla veľa článkov,ale rozhodla som sa,že sa spýtam aj Vás 😔 diky diky diky 😵

matica2
19. júl 2009

postav sa na druhý schod a skoč ak ta zabolí tak že sa zohneš do klbka a pocítiš velkú bolest tak by sa mohlo jednat o slepák

tina.olbreitova
27. júl 2009

Ahojte, viete mi niekto poradiť??? Včera ma pichalo v oblasti pupku, potom to prešlo do tupej bolesti. V noci bolesť ustúpila, avšak keď som sa naraňajkovala, začal ma bolieť žalúdok smerom od pupku nahor. Iné príznaky, ako teplota, nevoľnosť, zvracanie nemám. Môže ísť o slepé črevo alebo o dáku inú chorobu???
Dúfam, že to prejde... ☹

majacska
27. júl 2009

ahoj.. pri slepom creve by ta bolelo nizsie...ale radsej chod k lekarovi...

inkinka
27. júl 2009

tina, cez net ti nikto diagnózu nestanoví. Diagnóza zápalu slepého čreva nie je vždy ľahká.

matica2
27. júl 2009

tina a žlčník by to nebol?

tina.olbreitova
28. júl 2009

Ďakujem za odpovede, bolesť včera večer ustúpila a dnes ma už len trošku bolí žalúdok. Asi som len zjedla niečo, čo som nemala a podráždila som si buď žalúdok alebo žlčník...

fergie1581
28. júl 2009

ahojte chcela by som sa vas nieco opytat.....potrebujem vediet vasu odpoved....na zaciatku juna ma zacalo boliet v pravom boku...po tyzdni to preslo..2 tyzdne bolo pokoj ale potom to zacalo znova a odvtedy to trva....neboli ma to stale..iba niekedy....a vacsinou dolu v pravom podbrusku....ja neviem co to je...velmi sa bojim ze je slepe crevo...strasne sa bojim ist k lekarovi...keby som nemala strach tak uz by som tam davno bola...velmi sa bojim operacie...a inak aj minuly rok ma to tak bolelo cez prazdniny, ale davala som si na to mast a studene a po tyzdni to preslo a prisloaz tento rok v juni..prosiim poradte mi co mam robit...ani rodicom som to nepovedala :(((

hasleerka
28. júl 2009

fergie myslím že každý ti asi poradí povedať to rodičom a zájsť k doktorovi ... treba prekonať strach, bo to môže mať následky, ktorým môžeš predísť ... držím ti palce

martinaaa123
11. aug 2009

caute.moja frajerka ma uz asi mesiac bolesti pod pupkom ma to aj nafuknute a tri krat za den dostane do toho krce a vobec nic neje aj tri dni v kuse aked je tak uplne male porcie....mam o nu strach neviete co to moze byt?lebo furt jej hovorim nech s tym ide k obvodnej a necche ist lebo ze sa boji dakujem za skoru odpoveeed

aksulvap
12. aug 2009

Ahojte, ja som mala akútny zápal slepého čreva, a to Vám poviem, že je to riadna bolesť, bolelo ma brucho dole vľavo, nevedela som skoro urobiť ani krok, keď som sa viezla k lekárovi, tak som cítila každý kamienok na ceste... Všetkým radím, čím skôr k lekárovi, obvoďák aj tak pošle k odborníkovi - ja som bola na chirurgii a potom šup do nemocnice. Kým som to všetko absolvovala (cesta, čakáreň, cesta, čakáreň, ultrazvuk...) prestalo ma to bolieť, ale ako som sa potom dozvedela, tak to bolo preto, že už mi začal slepák odhnívať a hrozilo prasknutie, takže operácia bola fakt na poslednú chvíľu 😝 , pár týždňov rekonvalescencie a teraz už si na to ani nespomeniem...len keď som videla túto tému 🙂

myzma
12. aug 2009

zdravim,

zaciatkom roka som mala dost velke bolesti v takmer celom bruchu. bolelo to najmä v okoli pupka. poslali ma na gastro... idealne je, pokial jej tam urobia vysetrenia. v sucasnej dobe mavaju zeny tazkosti, ktore sa tykaju traviacej sustavy, zle/nepravidelne stravovanie, stres, moze to byt cokolvek v crievkach... mne napr. na to nejako neprisli, brala som probiotika (dostat ich v lekarni bez predpisu) niekolko mesiacov a zmizlo to az po nejakych 5 mesiacoch, teraz, ked som tehotna (tym nehovorim, ze je to liek 😀 ) moze to byt zapal crievok, vred, ci mykoza... tym procin moze byt vela.... ale skus jej kupit probiotika, nech ich priebezne uziva 2 x denne a popri tom neprestat hovorit o lekarovi 🙂 stoja okolo 300,- sk

alexisss
28. aug 2009

Mam 18 rokov a v 13-ich som skoncila lezat v nemocnici na strasne krcovite bolesti brucha.Bez akychkolvek väcsich vysetreni usudili ze mám slepák. Dva dni som nemohla nic jest a pit len velmi málo, na treti den ma mali operovat, no mne uz nic nebolo, tak ma poslali domov a uzavreli to ako akutny apendix, ktorý sam ustúpil 🙂 doma som zistila ze som dostala prvy menzes 😉

obluda20
20. sep 2009

Ahojte, vie mi prosím Vás niekto poradiť, či môže ísť o zápal slepého čreva, ak sa cítím často unavena, ako keby som mala zvýšenú teplotu a mám tupú blesť v oblasti pupka a v pravej časti brucha?

ceezar
3. okt 2009

pred troma dnami vecer o nejakej 6 ma znicoho nic zacal bolet zaludok,bol som bledy bolo mi na odpadnutie a mas som chut na zvracanie..v pohode ja som myslel ze som daco zle zjedol tak som to nebral vazne..rano ma uz zaludok nebolel ale na pravej strane brucha..bolelo ma to len pri stlaceni alebo pri pohybe..vedel som ze to bude slepe crevo ale aj tak som to nechal tak,,o dalsi den mi bolo lepsie..nemej ma to bolelo a uz som mohol kludne chodit ,no a tak prejstotu som siel k doktorke ta ma skontrolovala a povedalla ze to vyzera na zapal slepeho creva ale som jej povedal ze sa to od vcerajska zlepsilo.a tak povedala ak sa mi to zhorsi mam ist na pohotovost. dnes mi je aj fajn,,este to trosku boli pri stlaceni..ja som rad ze ma to prestava boliet ale najradsej by som vedel co stym mam..lebo asi pred 3 rokmi to tak isto bolelo no assi o 3 krat viac.to bola totalna bolest a aj tak som to nechal tak a po tyzdni mi to preslo....ak by to bol zapal slepeho creva da sa to vyliecit bez operacie?? ja neviem ked ma to bude nabuduce boliet pojdem asi hned na pohotovost..

blau
3. okt 2009

urcite nedrazdit, takze nejaku dietku nasadit....kava cigarety absolutne no go.
ked boli velmi najlepsie je ist k dr. a pomaha studeny obklad. Drzim palce. je zaujimave co taky kusok vie narobit zasarapatu, ze?

maculiatko4
11. okt 2009

Ahojte.Prosim Vas ked je tu niekto co najrychlejsie mi odpovedzte.Boli ma brucho pri pupku ay uz v podbrusku na pravej strane. Nemam horucky ani nezvraciam iba ma napina a je mi zle. Nepycha to ani nic iba to boli a niekedy viac a potom sa to skludni. Bola som na pohotovosti tam mi povedali ze to byt mozem menstruacia alebo slepe. Tak ma poslali na chirurgiu a tam mi povedali ,ze ked ma to bude boliet mam prist...ale ja som si neni ista ze ci to je vazne slepe crevo.Prosim ked je tu niekto napiste mi co najskorse lebo to bolii ☹ a chcem vedet ci ist tam mam ale to mam risknut a zostat doma.Dakujem vopred. 🙂

titkovamiriam
11. okt 2009

macu radsej chod ak ti slepak praskne tak moze byt neskoro,ak mali podozrejnie uz minule mali ti ho vybrat.

roasha
11. okt 2009

a USG ti nerobili? 😕 😅

nobody
11. okt 2009

bolest na tý straně, kde je apendix

to je možná příznak 😉 😀

maculiatko4
11. okt 2009

dakujem....titkovamiriam ale ya sa bojim kolko bude trvat operacia a kolko dlho si ma tam nechajuuu 😒

maculiatko4
11. okt 2009

co to je to USG??

titkovamiriam
11. okt 2009

to zalezi ci budu robit klasiku alebo laparoskopom a usg je ultrazvuk
operacia je par minut a v nemocke po laparke si den a po operacii 5

maculiatko4
11. okt 2009

dakujem...tak radsej idem do tey nemocnice... ☹

titkovamiriam
11. okt 2009

chod lebo slepak nieje sranda a inak mozu to byt aj ladviny a mocove testy tak sa nehaj poriadne vysetrit a nedaj sa odbit

vanesa100
25. okt 2009

Baby pomozte :( mam bolesti v v pravom boku a tiahnu az do chrbta ako su oblicky. Zacalo to bolestou v pravom podbrusku a stale to boli na dotyk. zajtra mam ist k svojmu lekarovi a bojim sa co mi zisti :( myslite, ze je to slepak? v boku ma boli presne tam ako keby ste si dali ruky v bok..dakujem za odpoved. pekny den

elahop7
26. okt 2009

dobry den,je mi az zle ked to tu citam...asi 5ty den mam strasne bolesti brucha nieje to ako pred menstruaciou boli ma to hore vyssie ,nieje to vkuse chytam take krce pichlave hnusne a stale inde,presne.mam 17 rokov a bojim sa ist soktorke nidky som to nemala a kolkokrat ked si kvoknem od bolesti krcov a postavim sa ostane mi na vracanie ale nemam co myslela som ze to je od hladu,stiahnuty zaludok ale jem uz uplne normalne ale nemam teploty len sa mi toci hlava a podobne...poradte mi prosim

lily29
4. dec 2009

Co je to prosim vas, ten plasticky rez? Myslela som, ze sa slepak operuje len klasicky alebo laparoskopicky.

lily29
4. dec 2009

Prosim vas, moze sa po laparke apendixu na 4.den pit kava? Mam problem so stolicou a bojim sa namahat si brusne svaly. Kava mi vzdy pomohla, len neviem, ci ju uz mozem. Operovali ma 1.12. rano. Dakujem.

wandal
5. jan 2010

prosim pomozte mi priznaky slepeho creva
sstrasne ma boli na bokoch pod brucho prosim pomozte 😨

beba3331
19. feb 2010

ahojte, pred 3 tyzdnami mi vzbrali slepe crevo laparoskopicky. uz je vsetko v pohode neboli ma nic ale v poslednom case mavam hnacky a bojim sa ze to moze byt vazne .. stretol sa s tym niekto???