Aké sú príznaky zápalu slepého čreva?

janeette
9. dec 2007

prosím Vás baby,ak ste mali niektorá zápal slepého čreva,napíšete mi príznaky?na internete som našla veľa článkov,ale rozhodla som sa,že sa spýtam aj Vás 😔 diky diky diky 😵

dodo69
23. máj 2014

Prosim vas chcel by som sa opitať či možem hrať fudbal alebo si pobehať ked mam nadbeh slepeho čreva 😢

milota164
27. máj 2014

@vevericka025 pri takej teplote a bolesti by som utekala na pohotovost, moze ti prasknut a to potom ide o zivot...

deniskababika
26. júl 2014

Ahojte moju 7 ročnú dcérku už 3 týždeň bolí okolo pupka a napravo dole včera nám povedali že je to slepák ale poslali nás domou na ma byť na suchároch je to v poriadku???

mirka5757
26. júl 2014

@deniskababika
Bola na sono? Tam by sa to malo ukazat. Prebiehajuci zapal sa prejavi na zvysenom CRP z krvnych vysledkoch. Toto vyzera na chronicke. Preventivne a dlhodobo prikladaj studene-ladove obklady. Nech papka zemiaky, ryzu, banany, vsetky lahko stravitelne potraviny a pije viac tekutin.
Inak v poriadku to nie je, okamzite by som to riesila na chirurgii.

deniskababika
27. júl 2014

Sono jej robili 4 krát a vždy jej to potvrdili že je to slepé črevo ale neviem na čo čakajú že by na zápal CRP má 8 😒

mirka5757
29. júl 2014

@deniskababika No neviem moja, mozno je to je len podrazdene alebo tam bol davnejsi zapal a musi sa to zahojit, co riesi ta dieta a zeberie to cas. Ale ak to stale pretrvava, mala by si trvat na laparoskopickej operacii, so slepym crevom nie je sranda.

deniskababika
29. júl 2014

@mirka5757 no však si to myslím,ale keď jej robia Sono a CRP jej robili 2 krát iné nič a bolesti má stále. Už sa bojí ísť aj na WC.☹

trubka123456
12. aug 2014

Ahojte, som týždeň po operácii slepého čreva. Najprv to začalo jemnou bolesťou v pravom podbrušku a bolesť sa stupňovala až tak že som išla na pohotovosť. Lekár uviedol akútny stav cez víkend si ma nechali v nemocnici a mysleli si že bolesť zmiernia infúziami. Tie však nepomohli a v pondelok som išla na operáciu. Po operácii mi lekár povedal dobre že som prišla lebo slepé črevo by prasklo. Bolo už zdeformované a stočené, lekár neveril že bolesť bola len 10 dní. Bol to chronický zápal slepého čreva. Ak máte bolesť radšej si ho dajte vybrať 🙂

marorlinko
20. aug 2014

Ja som mala chronicky zapal slepeho creva od 6 rokov, bolesti velke , ktore prisli a odisli, v 13 rokov som bola na pozorovani slepeho creva no nebolo ho nutne operovat, tak som sla domov operovali mi oh ked som mala 14 rokov, mala som mierne bolesti povedala som mame a hned sme sli do nemocnice a hod neskor a praskne, neviem ani preco som povedla mame v ten den ked som mavala aj horsie bolesti, jednoshcho ma nieco donutilo a zaroven zachranilo. Preto am vzdy az vystrie ked maleho boil brusko , nastastie to hned preslo a slepak to nebol.

trubko
3. okt 2014

Čau chcela by som sa opýtať od rána mám kŕče keď si sadnem alebo sa vyrovnám alebo chodím a mala som horúčku a veľmi má to boli tak sa chcem spýtať či to môže byť slepé črevo ďakujem prosím poraďte mi

loknicka
4. dec 2014

Ahojte baby. Mna boli uz asi 2 dni na pravej strane ale tak vyssie a vystreluje mi ta bolest od boku dozadu. Neviem ci to moze byt slepak alebo s neustaleho brania na ruky malu dcerku a moze to byt natiahnute. Poradite? Nieje to hrozna bolest ale aj mensia bolest otravuje. Dakujem za rady

chikitka
4. dec 2014

ahojte, ja som mala zapal slepaka ako decko 8 rocne. bola som doma s anginou dva tyzdne a v den kontroly po tych dvoch tyzdnoch som rano vracala (bola som stresator z doktorov, tak mama bola v soku, ci mi uz tak sibe ze aj z kontroly som taka nervozna...). mama to nastastie doktorke spomenula, podotykam, ze ma nic ale ze vobec nic nebolelo! poklepkala mi po bruchu a v momente volala sanitku... po prijazde na kramare a vstupnych vybavovackach ma hned operovali... a to mi nic nebolo! doktorka povedala, ze sa to niekedy stava z ineho ochorenia... 😕

jankik
4. dec 2014

@loknicka ahoj, moze ale nemusí, môze to byť vaječník, pri slepaku je horučka a chce sa zvraciať, alebo ako keby len točenie v hlave by bolo.. je lepšie isť k lekarovi, človek nikdy nevie

loknicka
4. dec 2014

@jankik mna to boli v oblasti pasa na pravej strane a smerom dozadu. fakt neviem

jankik
4. dec 2014

@loknicka neviem, ale viem, že ja som nemohla pristupovať na nohu a už to bolo akutne a ziadne lieky nezaberali od bolesti a myslela som si, že je to žlčník a bol to slepák

loknicka
4. dec 2014

@jankik memam ani teplotu ani nechut do jedla ani zle mi nieje. Len ma to pobolieva. Nic hrozne len ako som pisala. Kazda bolest prekaza

siska765
4. dec 2014

@loknicka toto som mala aj ja pred asi rokom alebo dvomi,nemusi to byt zapal slepeho creva, moze to byt aj nieco s vajecnikmi,dala som si ibalgin a preslo.Ale lepsie sa je ist dat vysetrit chirurgovi ak to neprechadza, moze byt aj ze mas naozaj slepak podrazdeni,nemusia ti ho hned vyberat, aj to som mala , obcas sa ozval a potom to zas zmizlo.Co ti brani ist na vystrenie?vypijes sice hnusnu tekutinu, urobia ti RTG a vies na com si.ale v prvom rade sa berie krv, cize kludne zbehni k obvodnemu a nech ti vezme krv na zapalove latky a uz podla vysledkov on vie ci v tele nieco take prebieha a potom sa ide na ten RTG ak treba-moja osobna skusenot,samozrejme pokial nevracias a nemas teplotu, ak hej-okamzite do nemocnice

loknicka
4. dec 2014

@siska765 nemam nic okrem tej bolesti. Neviem si predstavit keby som mala skoncit v nemocnici. Nema kto byt s malou... Nervozna som!

siska765
5. dec 2014

@loknicka ja som to mala taku pichlavu boest, pichlo, preslo, pichlo,preslo takto to bolo ak to mas moc silne tak chod k doktorovi, ved urcite by mal byt kto s malou,to nemas fakt ani ziadnu kamosku?tak malu vezmi so sebou.nieco by si mala vymysliet

lenocka55
14. jan 2015

Ahoj, mna ked pobolievalo vpravo, strašne silno to bolelo, až krčovito by som povedala, nevieš čo od bolesti, nakoniec som skončila v nemocnici ... Lekári do poslednej chvíle nevedeli čo mi je, nakoniec mi zistili cystu.. Určite navštív lekára čím skôr, pretože vedľa ležal chlapček, ktorému to črevo doma prasklo a nejak to neriešil, trčal 2 týždne a viac na ložku, pretože všetko sa mu vylilalo do brušnej dutiny, pozor na take veci .. Veľa šťastia, snad to nieje nič vážne 🙂

69nikoleta69
24. feb 2015

ahojte, potrebovala by som pomoc, už 5 den mi mešká menštruácia, robila som si tri testy všetky tri my vyšli negatívne. Mám strašnú bolest v podbrušku a v križoch, ked dvíham niečo tažké ani nehovorím. Včera som mala celú noc horúčky a prehána ma... Strašia ma že to može byt slepák ale čo s tým má sopločné meškanie menštruácie? zajtrá idem k doktorke, tak dúfam že nič vážne 😢

juhaszludmila
2. mar 2015

Mne chirgug povedal, ze moze sa jednat o chronicky zapal slepeho creva a poslal ma na sono. Tak mi zistili, ze mam ileitis, ale poslali ma dalej na druhe sono. Boli ma na pravej strane dole. Bojim sa....

seraa
16. apr 2015

@juhaszludmila
ahoj
ako si dopadla, jaj mam rok bolesti ale slabe len ke mi casto zle..
kedysi som nala aj zapal ale uz nemam asi rok
sono , ct ok stena.nezhrubnita ale predsa to vyzera na slepak ...

milota164
21. apr 2015

pri zapale slepaku byvaju teploty a velke bolesti , vtedy treba ist k lekarovi co najskor

seraa
4. máj 2015

no tak po roku trapenia a skoro operacii slepeho creva mi na magn. rezon. zistili zapal v creve a nejaku intolerancou z krve
treba ist vzdy k lekarovy ale netreba sa hned nechat rezat
tu vyberu slepak kazdemu a vela pocujete ze bolesti nepresli no asi preto ze to nebol.slepak je milion inych zapalovych ochoreni hrubeho creva ako napriklad chron a ine alebo aj tentke a maju podobne priznaky
pytaj te si mag. rezonan. ak nemate alutne silne joruckove bolesti a mate cas

eji
9. jún 2015

Mne praskol slepak, ked som bola mala, lebo mi nikto spravne nediagnostikoval zapal, vraj som predstiera a potom mi cistili celu brusnu dutinu od hnisu...takze radsej chod a uvidis co ti povedia, akokeby sa malo stat cosi horsie

nikcole18
21. júl 2015

Zdravím. ... priateľ má strašne bolesti celého brucha už od včera. ...A je mu veľmi zlé.... bol viac krát na v.potrebe no hnačky nemá. Je veľmi citlivý je mu tak zle , že sa ho nemôžem dotknúť. ... včera sme boli jesť v kfc tak sme mysleli , že je to stoho mäsa .... len nevieme usúdit ja som ho nejedla lebo mi nechutí. .... no lenže prešla celá noc a vobec nespal. ... pre miestnu je sa po celom byte .... nevie ako ležať A sedieť .... vrak bolesť je najintenzivnejsia keď si ľahne na brucho. ... Teraz sa bojíme , že je to slepé črevo. .. No lekárku odmieta z dôvodu, že nevládze. Ja slepak už nemám a myslím , že by to mohol byť. ... 😖

natalym
21. júl 2015

@nikcole18 Nechce ísť k doktorke? No tak nech čaká. 😠

0silvia0
21. júl 2015

@nikcole18 ak nevládze, žeby si mu zavolala rýchlu zdravotnú pomoc?

nikcole18
21. júl 2015

On nechce sanitku .... Že čo mu pomôžu :O no teraz už nejde ani na v.potrebu lebo mu nejde ... Cez noc 2x zvracal ale s prstami do úst. ... myslel , že mu to pomôže.