Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

mafynka
3. feb 2011

@p3tra11 no nezidem,lebo som mala zakazane vobec chodit,,a nie to este po schodoch,,vsak som musela len lezat,aby som maleho donosila

p3tra11
3. feb 2011

@mafynka prepac, to som ja nevedela ☹ len som ti chcela povedat, ze u nas to je skoro tak isto... snazim sa na zle si nepamätat, to nieje dobre pre psychiku, stale sa nadychnem a idem dalej...len sa bojim, ze sa raz nakopi a vybuchnem 😠

mafynka
3. feb 2011

@p3tra11 ved toho sa bojim,ze to dusim v sebe a raz to vsetkym vykricim a potom bude vsetkemu koniec

p3tra11
3. feb 2011

@mafynka koniec nie 😉 len na dlhsi cas pokoj 😀 ja som tak vybuchla den pred svadbou na svokra...a potom som bola zaryta nevesta este dva tyzdne, ani si nepamätam, kedy som tam sla na prvu navstevu po svadbe, ale skoro to nebolo... uvidis, dobre bude... teraz sa takym nezatazuj, tes sa z maleho 🙂 inak, ja by som veeelmi rada pohladila brusko a v nom VELKY zazrak 🙂 nech ti robi radost a hlavne prinasa pokoj do tvojho zivota

mafynka
3. feb 2011

@p3tra11 snazim sa

whi
3. feb 2011

@mafynka drzkaj sa, ja uz mam 26 mesaicneho syna a zazila som nieco podobne, ajked mi nebyvame so svokrovcami ale o mna tak isto nikto neprejavoval zaujem. keby som nemala mamu tak neviem ako to vsetko zvladnem. ja som 2x krvacala a musela som ostat par dni doma aby sa nic horsie nestalo a moja svokra mi povie ze ja jej syna nepotrebujem a najlepsie bude ked sa on prestahuje naspat domov lebo ona ho potrebuje a za mnou bude chodit cez vikend?????
je toto normalne..... odvtedy som to pocula vela krat. potom prislo to ze ked videla prvy krat nasho syna tak zahlasila ze si ma moj manzel dat urobit testy DNA lebo viac ako 40 percent muzov vychovavaju panchartov a on sa teda nanho vobec nepodoba......
uprimne znasala som vyse 2 rokov od narodenia moj anielicka vseliake narazky, urazky, pohrdanie aka som hrozna matka, lebo vsetko zle co sa mu stalo zato mozem ja a moja genetika.... no co vam budem hovorit neznasama a msti sa mi cez syna. bohuzial moje nervy to nevydrzali a kedze meskala na narodeninovu oslavu 2 hodiny lebo jej je zatazko vstat pred 12 naobed z postele tak som ju vyhodila z bytu, odvtedy som kludna aj ked zacina vstrkovat rozky a pomaly vydierat moj muza ......
takze drzim vam vsetky palceky ...... pevne nervy a co najmenej preplakanych noci lebo ja ich uz mam velmi vela za sebou

mafynka
3. feb 2011

@whi sa bojim,ze ked sa maly narodi,ze bude mi stale za patami,,sledovat co ako robim a do vsetkeho mi hovorit,,a ja z toho budem este viac nervozna,, no mozno je to aj tym, ze sme sa s drahym dohodli,ze maly bude mat priezvisko po mne,,,alebo ja neviem,,ked som tolko na pn a teraz na materskej,,a ked vidi,ze k nam chodia doierky,,mozno si mysli,ze peniaze taham od priatela,,ze ma mozno zivi,alebo co,,ja neviem co si mam mysliet,,ani kde nastal problem,,ale tak aj ja som len clovek a je mi luto,ze v tomto dome sa okrem priatela a mna na dieta nikto netesi,,a to pritom nie je nejake nahodne,,lebo o jedno sme uz prisli,,takze je planovane

whi
3. feb 2011

@mafynka
viem ze sa to lahko pise ale mysli len na ten maly zazrak. ja som nikdy nemala sny o velkej rodine alebo velkej svadbe, ked ma moj manzel poziadal o ruku bolo to nadherne a nastastie obidvaja sme mali rovnaku predstavu o svadbe... my dva a ostrov.....ale ked sa mi narodil syn a ja som sa stala matkou bol to ten naj naj naj uzasnejsi pocit na svete.... on je nase slniecko, nas zmysel zivota a to je to naco sa musis sustredit.
nemysli nato co bude,...... uzivaj si pritomnost ako sa len da a tes sa na drobceka a ked bude uz s vami ignoruj, ignoruj a este raz ignoruj ........ ja sa tvarim ze som nic nepocula , niekedy to pochopia inokedy to zopakuju so zvysenym hlasom a vtedy im poviem ze som ich pocula aj prvy krat a ci si skutocne pocut moju reakciu...... :0) a vacsnou to zaberie aj ked sa oduju je to ich problem
drzkaj sa

mafynka
3. feb 2011

@whi ignorujem stale,,ale tak v cloveku to ostava

venusska
3. feb 2011

môžem sa aj ja k vám pridať pretože j mám strašnú svokru ☹

whi
3. feb 2011

@venusska jasne....

venusska
3. feb 2011

to som rada

whi
3. feb 2011

@mafynka
aj vo mne, a niekedy sa citim ako sopka ktora kazdou sekundov vybuchne.....ale robime si zle sami sebe....
oto im ide takze my musime byt tie mudrejsie a povzniest sa nad to
ja si to stale opakujem a opakujem ..... ze moja karma mi zato nestoji

mafynka
3. feb 2011

@whi to sa musim nejak naucit,,bo ja ked sa mi nieco nepaci,som zvyknuta to povedat,,,no tu nemozem,,lebo by boli len zbytocne hadky.,,nevyse zatial byvame v ich dome,,takze co ine mi zostava ako drzat usta

lumimi
3. feb 2011

zdravim, my sme boli včera u svokrovcov a nechala som svokru nech mu dá kašu z flašky, chudaka maleho mala tak nepohodlne ze sa furt vzpieral a nepil, a on stále: " on nie je hladný, takto sa nespráva hladné dieta." ...
potom som si ho vzala a za 5 minut nebolo po kaši ani chýru...
mi velmi vadí ked sa tvári ako sa vyzná v detoch ... nemoze sa vyznat, je s malým málo a kazdé dieta je predsa iné.

whi
3. feb 2011

@mafynka
ja som sa zaprisahala ze si zacenm pisat denik, a ked moj syn bude dospely a bude mat vaznu znamost tak mu to dam a poviem mu ze ak by som niekedy cokolvek urobila co jemu alebo jeho zene bude ublizovat tak ma pride tym dennik vyfackat a donuti ma to precit si to....
ja som bola pocas strednej skoly rok v USA a dostala som sa do uzasnej rodiny s ktorou ma doteraz kontakt. kedze ja som normalne jedinacik bolo pre mna uzasne ze som sa dostala do rodiny s dvoma chalanmi.... takze inac od 17 mam vlastne 2 bratov. oni su obidvaja uz zenati a jeden ma uz aj dceru, su roztruseni po USA ale ich / nasa mama je uzasna strasne si rozumie so svojimi nevestami, nikdy sa nevnucovala, nepoucovala len cakala a ked jedna alebo druha nieco potrebovala tak jej pomohla alebo poradila a podla mna takto ma byt. je uzasne ked vidim ich rodinne fotky ako sa stretavaju ako rodina pri kazdom vacsom sviatku a aby boli spolu tak cestuju aj len na vikend z jednej strany krajiny na druhu......
a moja svokra nevstane z postele aby prisla nacas na narodeninovu oslavu...... to bola pre mna taka strasne urazka a ked som este dostala odpoved ze mozem byt rada ze vobec dosla tak som to nevydrzala

pinkypinkus
3. feb 2011

🙂 Dievčence, ako vás tak čítam, tak aspoň vidím,že sú aj iné mrchy ako je tá moja svokra.... Moja svokra mi mesiac po narodení drobca prišla na naše požiadanie "pomôcť" na 2 týždne asi tak,že sa nechala obskakovať a len sedela a zazerala a zle robila... Bývame od seba 500km. Na našej najbližšej návšteve u nich,kde si nás ani nevšímala, len svokor, jej to manžel "vytmavil" a odvtedy sa s nami nikto viac z ich rodiny nebaví..... Muž mal 30, drobček 1 rok, medzitým boli Vianoce,moja 30 a nič.... Hmmm,čo už s nimi, rodinu si nikto nevyberá, tak si vážme,že aspoň máme dobrých mužov, ktorí stoja s nami a nedržia sa matkinej a sukne. "Srať" na nich,nie....? 😀

venusska
3. feb 2011

bože čítam to tu tak zbežne ale ako keby som v niektorých vyjadreniach sama seba počula, bože ja moju svokru zatial znášam ale každý deň je to horšie a horšie. Si predstavte že ja mám takú svokru ktorá závidi vlastnému synovi pomali aj to že si kúpi o jeden rožok viacej ako ona, 🙂 Niekedy mi nad nou normálne zdravý rozum a úsudok zastáva a musím si veľa krát zahryznuť do jazyka aby som jej nepovedala niečo čo nechcem lebo sa to nepatrí.Ale neviete si predstaviť ako by sa mi uľavilo keby som jej mohla povedať čo si o nej myslím. Posledná potyčka s nou bola ked som sa dobrovoľne pozvala na návšetevu nakoľko som mala vysoké horúčky že mi pôjde s malou von a tak som odvolala svoju mamu aby nechodila že príde ona ona neprišla a do telefonu mi povedala že jej je zima že ona nepríde a na druhý deň som sa dozvedela že tam bol švagor s neterou že preto neprišla.

alenka6
4. feb 2011

@mafynka Tak to si neviem predstaviť ako sa budú chovať, keď tam budeš s dieťaťom. Vieš, či ti budú chcieť pomôcť, keď budeš potrebovať. Možno to bude iné keď prídete s malým z nemocnice. Ja mám problém uplne opačný, u nás je pozornosti vyše hlavy.. Aj máte v pláne sa sťahovať?

kkomplikovana
4. feb 2011

ja neviem co mam robit....priatel s ktorym mam 11-mesacnu dcerku neuveritelne podporuje svoju matku, v jednej hadke dokonca zahlasil, ze jeho rodina je na prvom mieste, teda matka so sestrou.
som z toho nestastna...matka je unho na prvom mieste, dokonca mi povedal, ze co ma teraz robit, vyberat si medzi mnou a matkou???
a ja mam hrat druhe husle a vsetko jej povolovat, vsak?
najradsej by som ho nechala. medzi nami je aj vekovy rozdiel, ja mam 27, on 23.
Prosim poradte mi niekto, co mam robit. Fakt neviem a strasne sa trapim.
A neda sa s nim ani o tom porozpravat, hned zacne byt agresivny a nadavat mi

pinkypinkus
4. feb 2011

@kkomplikovana Hmm,ťažko je radiť. ... Určite však nemôžeš "kydať" na jeho matku,kým si sám neuvedomí, čo viacej preňho predstavujete vy s dcérkou,lebo sa to bude zhoršovať. Snáď dozreje. Ja takýchto mamičkiných miláčikov nechápem,veď my sme tie,ktoré chlapom varíme,perieme,mojkáme ich a milujeme a to nehovorím o deťoch,ktoré im vychovávame s láskou.

mafynka
4. feb 2011

ahojte,,vidim,ze su to rozne pribehy,,ja sa vlastne nemam na co stazovat 😀 😀 😀 😀 so mnou sa len nebavi a totalne na mna kasle,,,dnes bol zasa gol,,sme boli na poradni,,v nedelu idem rodit,,sme prisli domov a nic,,aj som boa pri tom,ked im to priatel hovoril,ale absolutne sa so mnou nebavila,,akoze ziadna reakcia,,to uz neviem za co mam povazovat,,tak som radsej odisla,,priatel je uz v robote,,,bola som si robit dolu aj kavu,,ale nikto neprehodil ani slovo so mnou,,,ty kokos,,a to za dva dni sa im ma narodit vnuca,,,no moze byt niekto este tak chladny??

p3tra11
4. feb 2011

@mafynka klobuk dole pred tebou... to ja by som uz asi vybuchla byt v tvojej kozi...ako som ti pred tym pisala 😉

mafynka
4. feb 2011

@p3tra11 no ja som radsej odisla z miestnosti

tortelinka
4. feb 2011

@kkomplikovana , co ti poradit, tvoj drahy je jedno velke decko co sa este neodtrhol od matky, s tym neurobis nic kym on nebude dospely

majka3107
8. feb 2011

@mandm ahoj prepac,zeaz teraz odpisujem...ale sme vsetci chory,a nebolo casu,tak nech vam to len vinde s tym byvanim...,to uz je coskoro,co by ste tam isli byvat🙂takze ked sa naozaj nezmeni,a mas sa trapit,a dokonca ste s manzelom rozhodnuty odist odidte teda,vsak aj tak len vy viete co je najlepsie ,ale ked mate takuto situaciu aku si pisala,tak naozaj tam neni o com,lebo5rockov je zas dlha doba ale urcite vsetko dobre dopadne uvidis 🙂a hlavne drzim palceky

mandm
8. feb 2011

@majka3107 dakujem 🙂. svoje som svokre povedala a teraz to uz necham tak a uvidim ako veci pojdu. Dufam, ze nam to vyjde s pozickou a prace sa konecne vyraznejsie pohnu aby sme sa mohli uz konecne prestahovat do vlastneho a potom si svokra moze behat po dome kolko len chce 😀 Vlastne ta najvacsia zlost ma uz presla aj vdaka tomu, ze som sa tu mohla vyrozpravat a nasla som pochopenie. takze veeelmi pekne dakujem za povzbudive slova 😵
a vy sa rychlo uzdravte 😉

zarra15
8. feb 2011

ahojte 🙂ja som mala tiež "úžasnú" svokru..kým som robila ako chcela ona,tak bolo dobre,ale keď som jej povedala,že niečo ohľadom malej čo sa jej nepáčilo,tak bol "zle"..svokor bol ok,ale iba ak bol sám,lebo keď boli spolu,tak ako svokra povedala,tak muselo byť..ex má sestru,kt.má problémy s otehotnením,takže moja malaa je a aj bude ich jediné vnúča ešte veľmi dlho..ex sa tiež dosť často bál mame niečo povedať..minulý rok sme sa rozišli a vzťahy so svokrovcami boli zatiaľ ok..dohodli sme sa koľko a kedy má na malú platiť..občas sa mu to podarilo aj dodržať..potom som podala návrh na súd ohľadom výživného a svokra hneď potrebovala právničku..v lete si ju chceli zobrať na dovolenku a som povedala že nie,lebo si neviem predstaviť že by som s ňou dva týždne nebola,tak svokra zas začala že malá už není,atď...
ich právnička potom navrhovala aj striedavú starostlivosť,ale to by som asi neprežila a tak som sa rozhodla,že to s ex ešte skúsim..
prvýkrát v živote sa tuším postavil mama,lebo ona nechcela návrh zo súdu stiahnuť
takže v blízkej dobe bude súd a dohodli sme sa na rodičovskej dohode
pre svokru budem asi tá zlá,ale čo už..bude sa musieť zmieriť s tým,že syn jej asi dospel..

majka3107
8. feb 2011

@mandm dakujem aj ja tebe,a vobec nemas zaco,vsak sme tu a ty si sikovna a zlata uz len tym ze si prestala mat zlost 🙂 a pozicka drzime palceky ale uvidis nenazdas sa a budete vo svojom a svokruska tvoja premilena uz aj na poschodi moze spavat 🙂

majka3107
8. feb 2011

@zarra15 jej tak to je pekne ze ste uplna rodinka,a manzel dostal rozum a zistil ze vy ste jeho rodinka takze drzim palce a svokra je svokra a tymas pre koho zit takze gratulujem k uspechu ze sa zadarilo vsetko v tvoj prospech🙂