Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

vierka0
7. jún 2011

@mirisel dobre ste urobili !! trafil by ma slak pri takej svokre !!

bets
9. jún 2011

ja si takyto zivot ako pise mirisel ani neviem predstavit. lenze si neviem ani predstavit, ze by som sa do takej rodiny vydala a sla tam byvat, to by som radsej zostala sama aj s dietatom u svojich rodicov.

pauli1
10. jún 2011

@mirisel prajem vela stastia, nech už sa netrapis a uživas si s mužom krasne dni...... 🙂

mirisel
10. jún 2011

@pauli1 dakujeme...

chrumen
13. jún 2011

@mirisel najhoršie je že tieto "staré školy" ako je tvoja svokra sa vôbec nezmenia a nútia iných žiť tak ako oni ☹ ale dobre ste urobili, dôležité je ako sa cítite a čo chcete vy a nie nejaká stará baba 😀
ja by som sa chcela spýtať mamičiek, ktoré dobré vychádzajú (ak tu také sú) so svojimi svokrami ako riešia prípadné nedorozumenia, problémy hlavne čo sa vnúčat týka? my niesme s priatelom zosobášní a preto si myslím že aj preto mi moja "svokra" moc do výchovy nekecia, mne to vyhovuje ale neodpustím si jej povedať keď ma niečo hnevá, keď robí niečo zle - viem viem veď aj ona vychovala dve deti ale pravda je taká že kto si ako vychová tak má - moja malá je zlatíčko, nepotrebuje sa nosiť na rukách, vie sa sama hrať, sama zaspí - stačí ju dať do postieľky - nuž a jej ( aj mojej mame) to nejde do hlavy - vraj čo to máme za dieťa 😒 momentálne ešte študujem, mám pred štátnicami a tak mi dosť vyhovuje keď mi ju raz do týždna vezme či ona či moja mama - len im musím zakaždým prizvukovať čo a ako ale vidím ako sa malá správa ked mi ju donesú ☹ len chce byt na rukách, umrnčaná je, nevyspatá .... priateľ robí 24 a potom má dva dni voľno no aj tak vtedy chodí na fušky, je z tých čo doma moc neobsedia ale o malú sa vie postarať, okúpe ju, prebalí, nakrmi, zahrá aj uloží spať 🙂 len toto ma sere(s prepáčením za výraz) že nielen "svokra" ale aj iní nerešpektujú ako vychovávame malú, ako naschval robia to čo nemá rada, rozdávajú rozumy že to deti tak majú radi a aj oni to tak robili a ja už neviem ako to mam vysvetlit, nikoho si nechcem pohnevat lebo som fakt vdacna ze si nájdu čas nám ju postrážit

viera27
13. jún 2011

@mirisel no babo ako mas moj respekt! Obvykle zastavam nazor, ze ked u niekoho byvas, mas sa riadit jeho pravidlami. Ale taky kolchoz ako si popisala som teda este nevidela!!!! Ale najvacsi respekt mas za to, ze si sa snazila a bola trpezliva, nenutila si ani nestvala manzela, neohovarala, neintrigovala a nechala si ho pekne na to prist sameho. Velmi rozumne, velmi silna zena si. A teraz si mozes v klude vylozit nozky a povedat si ze to bola naozaj jednostranne zla zalezitost od svokry.
Ale ako teraz chuti "sloboda", co 😀 ? Urcite na nezaplatenie....

mirisel
13. jún 2011

@viera27 dakujem za uznanie...snazila som sa aby som nikdy z pohladu mojho muzika nebola ja ta ktora ohovara a pod...a sloboda?no to vies ze na nezaplatenie...teraz je to uplne o niecom inom,ale co pre moju svokru sme teraz ako ona hovori "kurátka"..neviem odkial ten vyraz nabrala ani neviem co to znamena,ale asi ze nic nerobime,,(a to nie je pravda)ved ako mozes pri dietati nic nerobit,,,

diagonna
19. jún 2011

Ahojte..moja skoro svokra je tiež pekný kvietok.S priateľom spolu žijeme dva roky u neho v dome ktorý ale dostal od rodičou.No a jeho matka má stále reči o tom ako neviem upratovať,variť a že som lenivá..no proste vždy si niečo nájde.Ale nepovie mi to do očí ale hovorí to mojmu drahému a myslí si že ju nepočujem.No ale priateľ má radšej moju kuchinu ako tú jej ale aj tak mu občas donesie ničo čo navarí...ale len jednu porciu.Podotíkam že aj to sa vihadzuje lebo mu to nechutí.Vždy sa stará do všetkého a má aj reči vraj ma vyhodí z domu aj ked už nieje jej.Priatel sa jej aj vzoprel ale potom mu vyčíta že som ho nahuckala proti nej...moji rodičia sa do nás nestarajú a je pokoj za to ona...je to normálne?

diagonna
19. jún 2011

Mojho priatela vychovala tak že NIč neurobí v dome...lebo varenie či upratovanie nie je jeho práca ale moja.Dokonca je schopný celí den nič nejesť a počkať kým prídem domou a potom ma ešte naštve tým že jeho mama mu vždy nachystá na tanier jedlo aby nebol hladný.... 😠 no ide ma z toho rozhodiť a ked mu niečo poviem tak len povie že ....LEBO MOJA MAMA...najradšej bi som ženy s takouto výchovou poriadne prefackala.ved jej synček má len 27rokou

sasiki
20. jún 2011

tak niektorí ľudia sú naozaj psycho, a týka sa to žiaľ aj niektorých svokier. Avšak, ak mám priateľa, ktorý sa nechá obskakovať a nedokáže si sám nič nachystať, utiekla by som od neho. Pretože či už za to môže svokra, on sám alebo niekto iný, už ho asi ťažko niečo zmení. A s takým by som žiť nechcela.

zzuzzi
25. jún 2011

ahojte, mozte mi poradit, aj ked som mozno trochu mimo vasej temy... mam 2,5rocneho syna a 10 mesacnu dceru a moja svokra si mysli ze je v pohode tahat ich na vylet do usa - na zapadne pobrezie do oregonu, na svadbu jej syna, cize mojho svagra... podla nej je v pohode ak zoberieme deti so sebou a nevadi jej ani 9 hodinovy casoy posun..... zda sa vam to normalne ???? este dodam ze samotny let trva 30 hodin.............mne sa to zda uplne nerealne, ale ona sa tvari ze ved v pohode............

bubatinko
26. jún 2011

no v kazdom pripade ja by som nesla na taky let ani nahodou, a nikto by ma nepresvecil .... s tak malymi detmi je to o to horsie ...ved dospely clovek ma dost letiet 30 hodin nieto este tak male deti....

koniarova
26. jún 2011

@zzuzzi Nešla by som určite, ani za svet.

lilla244
26. jún 2011

@zzuzzi ahoj.. tych 30 hodin ... ake dlhe tam mate medzipristatia?
ja mam kamoskou a s nou a jej dcerkou sme absolvovali let vieden / new york par krat.. ona teda x krat kedze tam zije.. 🙂 prvy krat letela s malou,ked mala 4mesiace a vsetko bolo fajn.. je pravda,ze sa tu bavime o cca 12hodinovom lete.. ale ako som pisala na zaciatku zalezi podla mna od toho ake dlhe tam mate medzi pristatie ( ci budete mat dost casu sa zrelaxovat trosku .. ) ono boli by ste prekvapene,ale jet leg deticky moc nedostavaju .. neveim ako to robia 😀

pauli1
26. jún 2011

@zzuzzi kasli na svokru, nech si trepe co chce. určite nechod. 30 hodin pre cloveka je dost a nie to pre dieta.kamaratkina dcerka stvorrocná bola v lietadla len 4 hodinky ale kricala ze ju bolia uska.... urcite to nie je najrozumnejsie brat deti na taku dlhu cestu. pa

kamilka22
26. jún 2011

@zzuzzi Neviem si predstavit tahat deti na taky dlhy let. Svokra asi vsetok zdravy rozum potratila....

grenka
26. jún 2011

@mirisel baby ja to stale vravim a aj budem aj tej mojej svokre to poviem do oci...ze dcera je dcera a nevesta je nevesta.....my nevesty budeme vzdy najhorsie aj ked viacej mozno vieme ako ich tie dcery ....ale nech ma boza v rit 😀 😝
@chrumen
@diagonna

grenka
26. jún 2011

@zzuzzi urcite nie a nech si vravi co chce...ved dospely clovek bude mat toho dost a nie to tie deti ☹

zzuzzi
2. aug 2011

dakujem za vase odpovede .......aj za podporu ...mame to tazke.........niekedy 😎

adinkag
16. sep 2011

@ajap78 no reagujem aj ja . ja sa snazim s tou mojou ako tak vychadazt samozrejme ze niesom nadsena ked dojde bez ohlasenia alebo mi zavoa ked uz je na ceste ked mam uplne iny program popripade dojde o par hodin neskor nez sme dohodnute,problem je v tom ze ja mam rada svoj pokoj a nemam si s nou moc co povedat mame rozdielne pohlady na veci iny vkus a komunikacia viazne predomnou sa tvari ze vsetko ok ale moj drahy manzel mi pili nervy ze ako sa k nej spravam ze mam byt milsia ze sa snou ani nerozpravam a podobne tak mu dava kaleraby za mojim chrbtom mal by sa uvedomit aj on nema tri roky aby drzal s nou lebo mna to uz nebavi

123kika
16. sep 2011

@anda2 vsetko mame rovnake okrem toho obchodu. Moja svokra nema obchod. Ale vsetko ostatne sedi. 😀

anjelik007
18. okt 2011

@ajap78 ved to, ale horsie je, ze ja manzela nemam na svojej strane,ale drzi stranu svojej mamicke☹

memaja
18. okt 2011

Panebože, ako tak čítam tuto o svokrovcoch, som zvedavá, čo naše nevesty budú tak písať o nás po 20 rokoch. Mimochodom naši sú super.

mirisel
18. okt 2011

@memaja no ja sa v kazdom pripade budem snazit byt opakom mojej svokry,pre moju raz nastavajucu nevestu alebo zata...niekedy je to fakt o zivot

lumimi
19. okt 2011

zdravím , ja som rezignovala momentálne na svoju svokru - za prve je na mna urazená a za druhé som sa rozhodla tentokrát neporodit predčasne,tak jej existenciu si ani nepripustam. nechcem sa správat ako onachce, ja som sa ako decko tešila že ked budem velká budem žit ako ja chcem a dost ma seru tie jej poznámky, že my sa musime spravat tak ako chce ona lebo si musime vraj uvedomit že po nej budeme dedit - to je argument ja brno. radšej nič nezdedím ale bude sa mi žiť ovela lahšie a lepšie.

mamavera
19. okt 2011

@lumimi treba jej to ale povedať a veľmi rázne, pred svedkami (najlepšia je veľká rodinná oslava) a spoločne s tvojím manželom - žiadne peniaze mi nestoja za to, aby mi niekto riadil život !!!! A nezabudni zvečniť, ako jej padla sánka až ku kolenám a dať sem foto pre ostatné nešťastné nevesty. Držím palce 😎

jo111
8. nov 2011

Ach jaj baby, aspon ze v tom clovek nie je sam- vo mne sa to tak nejak zlomilo, a dala som zbohom snubencovej rodine s tym ze su pre mna cudzi ludia a nikdy nic viac nebudu. 'Svokra' sa snubenca snazila vydierat dedicstvom nevydalo 🙂 ako hovori moja mama : nech si to vsetko pekne nalozi na chrbat a odnesie do hrobu. Rok som ticho trpela a potom zo dna na den razne utala. S tym ze medzi nami 'svokra' nema miesto! A absolutne v nicom ju do uvahy neberiem. Aj snubenec najprv si musel trochu 'vyzrat; svoje aj ked bol vzdy na mojej strane ale co je vela to je vela, hovorim urob si doma poriadky! Tvoja mama je tvoj problem, nie moj! Ked chces byt so mnou sprav s nou poriadok! Ja som si doma poriadky spravila a a moja mama plne respektuje moju volbu a moj zivot.
Teraz planujeme romanticke Vianoce spolu v hoteli. Pribuzenstvo ide bokom, nech ich aj slak trafi a budeme za nejakych antikristov proste si musia zacat zvykat ze nas vztah a neskor nasa rodina je pre nas na prvom mieste a oni az potom.Su to krute lekcie ale ja ich nelutujem ani trochu. nech si pri vianocnej veceri spytuju svedomie alebo tancuju odzemok to mi je jedno. Ja chcem prezit 5 krasnych bezstarostnych dni s mojim drahym a uzivat si jeden druheho. Telefony budu samozrejme cely cas vypnute 🙂 hm ked tak nad tym uvazujem rovno ich nechame doma :P
Nedajte sa zdeptat hlavne- je to tazke, ja viem- stacia mi dva dni u 'svokry' a som zrela na terapiu ( vazne by som vtedy terapeuta uvitala, co myslim hovori za vsetko). Drzim Vam vsetkym palce, drzte aj vy mne :*

monika15
8. nov 2011

@jo111
wow keby aj moj taky bola le on je mamickym cecok :(

jo111
8. nov 2011

Daj mu na vyber- ja si sice neviem predstavit zivot bez neho ale takto to neslo a ja sa nebudem dozivotne trestat za to ze niekoho milujem. A jeho matka uz vobec nema pravo ma za to trestat. Takze bud alebo. Ked uz nech sa ozeni s matkou a vsetci budu stastni :P

p.j.jacky
9. nov 2011

Ahojte kocky!Som zufala.....moja svokra nejavi nijaky zaujem o nasu dcerku.Zo zaciatku ked sa narodila mi to bolo luto ,ale s odstupom casu som bola aj rada,ze nechodi a nedava mi rozumi!Ale co je za problem.Moj muz chodi za nou a vnucuje jej malu.Ked idem ja s kamoskou kocikovat a stretneme svokru,tak sa ani nenamaha na malicku pozriet,neopyta sa,nezavola aj 2mesiace a to byvame na jednej ulici.A moj mm ked kocikuje bezi s malou k nim a svokra malu vozi po zahrade.Mne vadi,ako sa mm chova.Naco jej ju ukazuje ,ked ona sama zaujem nema!Ohovara nas po celom meste,pekneho slova nema!Na malej uz ked na nu pozrie hlada len chyby a dava prednasky ako ona vychovavala a ako to robim ja zle.Muz o vsetkom vie,prizna ze jeho mama aka je a povie "ser na nu!"...vzdy sa strasne pohadame ked tam ide s malou.On to berie tak ,ze mu zakazujem aby svoju dceru ukazal svojej mame.Dohodli sme sa so svokrou ze k nam bude chodit kazdy piatok na hodinku dve za malou.Vydrzala to mesiac.a aj ked prisla mala si to odrevala,lebo ju vobec nepozna.Pred muzom vzdy hra divadlo,ako ja branim tomu aby si ona vytvorila vstah s malou....pritom ona je ta co javi nezaujem.Svokru uz u nas po tomto neznesiem ani minutu a ked muz ide tam nahovara ho ,aby som napri malej nedavala caj,lebo bude obezna,tak prisiel s napadom davat cistu vodu(viem ze niektore mamicky tak aj robia,ja som za cajiky ),ze malej stacia 2 plienky na den .Ze moja mama mi pomaha a nosi nam jedlo.Ze som ja psychycky chora a podobne keci.Proste mi vadi ze tam s malou chodi!!!Viem ze je to jeho mama,ale ja uz niekedy naozaj s nervami nevladzem!
Inak je dobry manzel.Doma mi velmi pomaha,venuje sa malej,snazi sa zarabat prasulky kde sa da.Neflaka sa po baroch.Len ta jeho "mamicka" .Baby ako to mam ukocirovat???