Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

p.j.jacky
11. jan 2012

a este.....svokre nejde o malu ale o syna-muza...ona by bola rada ak by od nas odisiel a vratil sa knej a mohla povedat...vidis,mala som pravdu o tom aka je!Celych 15 rokov mi vycita ,ze som jej ukradla syna!!

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky napadol ma vtip: najlepšia svokra je mrtva svokra

irriss
11. jan 2012

@p.j.jacky
Myslis, ze kdyby to byla zla zena, ze by to Tvuj muz nevedel a nevidel?
Zla matka se pozna uz v detsvi a hned 😉 a dite v dospelem veku uz si s tim (s ni)umi poradit a k situaci se postavit.
S vyjimkou NEVYZRALYCH jedincu.. 😉

zajo79
11. jan 2012

@elise si robis prdel?

treba sa s kazdym vychadzat za dobre..a ak sa to neda, tak sa "odstrihnem" a nenecham si zasahovat do zivota.. viem o com hovorim, presla som si vselicim... 😉

p.j.jacky
11. jan 2012

@elise nooo...nech si zije ,ale nech mi da pokoj.Bud nech sa chova normalne ako dospela zena,matka,svokra a babka a nie ako psychopatka!
A este dalsie minus pre mna...ona vzdy z muza dostane co sa u nas deje.Ci som bola na nu nahnevana,ci som to alebo hento...a vyziva sa vtom...najhorie je ze ona ma nuti pretvarovat sa pred clovekom ktoreho lubi,aby on jej nevykecal...lebo sa snazim ze stych jej vylevou som v pohode a nerozodi ma.....
Ako sa hovori neprajnikov dostane tvoj smech a stastie....ale je to tazke.Tvarit sa stastne ked niesom....a byt niekym kym niesom...ale som si povedala ze skusim to este takto...ze mna nevytoci...a ze nenahuska muza proti mne....

elise
11. jan 2012

@zajo79 ja som si prešla peklom na zemi s mojou svokrou a 10 rokov som ju nevidela a toma napadla železnou tyčou a privrela o garážove dvere a ničila mi umyselne majetok, bila ma kedy ma videla. muž o svokru tiež nemá záujem a malého ani nevidela ani ked nás stretne v meste otočí hlavu. aj ked som sa veľa krát pokušala sa snou porozprávať, mlčky som znášala jej bitku a tak u nej sa to nedá a to je vyštudovaná zdravotná sestra.

p.j.jacky
11. jan 2012

@irriss jeeej toto je naozaj na dlho...muz nemal dobre detstvo je z rozvedej rodiny.Najprv boli otcinove deti a potom on a jeho sestra.Vzdy bol ukracovany o vsetko,oblecenie,jedenie ,skola a podobne veci.Ale aj tak ju lubi....on povie ze jeho mama je potvora a zla a bude vzdy robit zlo.Ze on si od nej vezme len to co on chce(citovo)a ze mam to tak robit aj ja.Jej vylevy mam ignorovat.On ci ti ze neho lubi,lebo neho lubi ale sobeckym sposobom,chce ho len pre seba a nevie si uvedomit,ze je dospely chlap a rodinu a svoj zivot....a jej naj kamoska je flasa vina.

p.j.jacky
11. jan 2012

@elise na mna raz namierila svokra ruku!Utiekla som.Chcela ma zbit ze som zachranila tyraneho psa...lebo kym som neotehotnela,som sa venovala tyranym zvieratam.A ona sa dozvedela ze som sa u nas v meste zucastnila jednej akcie,sloboda zvierat,veterinarna sprava ,veterinar a ja s policajtami.....na moj podnet toto vsetko,vraj som chora.Ze na svete trpia miliony deti a ja zachranujem jedneho spinaveho napolky spateho psa moj muz mi to plati.Nez som nastupila na matersku,mala som kadernicktvo a darilo sa mi viac nez dost.Zarobila som si nielen na seba ale aj na muza 😀 muz vzdy hovoril,moja zena ma zivi 😀 ,samozrejme ze aj on pracuje a dobre zaraba je sikovny a dari sa mu...ale svokru to vzdy vytacalo ,ked to povedal 😀 ...ze ved ja som len obycajna zametacka vlasov

irriss
11. jan 2012

@p.j.jacky
ale podle tohoto to odpovida jen jedne veci: Matce to doslo a snazi se vynahradit synovi to, co mu nedala a tak se snazi mu ukazat, ze umi byt dobrou zenou-babickou..kdyz uz zklamala jako matka..

Musi se strasne trapit, pokud si to uvedomila..

A vis o tom, ze lide, kteri si UPRIMNE uvedomi svou chybu, se mohou stat temi nejlepsimi lidmi? Clovek se meni, obcas jim musime dat 2.sanci...a mne prijde, ze Vase babi doslova skemra a zebra o Lasku..
jen to neumi..cim vic, do ni budete "bouchat" tim vic se ona bude kamaradit s flaskou..a muze se stat, ze Vam jednou rekne, ze "flaska" je Vase vina..a svedomi Vas ukouse...

Dejte ji 2. sanci ... 😉

p.s. vidim to zle, ze?

😒 Nejsem ve Tve situaci, ze'..ale je to jen mozna napoveda...Lide se meni..je mozne, ze prosi o pomoc a chce se zmenit..mozna to bude prave vase dcerka, co dokaze Zazrak a zlou BabuJagu promeni v Pohadkovou babicku..tem mym se to povedlo..

toto Ti pomuze pochopit, proc Ti navrhuju 2.sanci 😉
Je to prispevek k Otazce na Foru - zda zdravime svokrovcov a jakym zpusobem 😉
kopie:
Dlouho jsem TVRDE vykala.
Vzbuzovala ve mne ta mala ale VELKA (silna) zena zahalena v cernem vysoky respekt.
Nekterym osobam nelze tykat...at uz jsou to tradice, pozice ci jina zeme a jiny mrav...
Nikdy se neusmala, nikdy oko neprimhourila ...tvrde a po svem...
az prisly na svet vnoucata..jedno pekne po druhem...a zacaly "kricet"
Babicko!!!
Babicka se nejdrive jen pousmala, pak se i rozesmala, ve svych temer 90ti letech se z ni stava Pohadkova babicka a tak jsem ji zacala rikat i ja jednoduse: "Babicko"...

Lide se meni...nekdy jim to trva sakra dlouho...a casto se snazi dohonit cas, predhonit cas na "posledni chvili". Kazdy by se mel zdravit nejen jak se citi, ale i podle "zasluhy

mihouk
11. jan 2012

@p.j.jacky Opustat muza, kvoli jeho matke je blbost, hlavne ak vam to klape. Ty potrebujes len vela sil na bojovanie proti nej. Ved tvoj mm musi vidiet aka je narusena a psychycky nestabilna, robit takeho divadlo vzdy ked odchadza. Povedz mu na rovinu, ze jeho mame ako matke neveris, lebo to v hlave ocividne nema v poriadku. On sam je predsa podrazdeny ked tam ide a ona na teba kyda, takze skutocnost si uvedomuje, aj ked si ju nechce pripustit. Neostava ti nic ine, iba ju ako tak tolerovat, ale uz nebud taka slusna, ked robi sceny, tak jej to normalne povedz, ze toto nemas za potreby a ked ta nebude respektovat, ako to kyvanie na malu ked mala papat, tak ju normalne vypoklonkuj. revat bude tak ci tak. Nechapem preco si to nezacala robit hned, ved ona na teba otvorene utocila, tak preco stale beries na nu taky velky ohlad. A keby mm nieco hovoirl, tak mu len povedz ze ty sa snazis, ale jeho mamicka nespolupracuje a stale za iba zosype a nech berie na vedomie, ze kamosky z vas nikdy nebudu. Urob zo seba obet, nemusi to byt iba ona, no nie???

p.j.jacky
11. jan 2012

@irriss a ano myslim ze je zly ,sobecky samoluby clovek.Toto mi nikdo nevyvrati!Mala neplace u nikoho ani u kamosky ktora pride raz za mesiac ani u mojej sestry ,ktora chodi raz za 3 mesiace.Ani u pani doktorky neplace.kym jej nepozera do pusinky....moj instikt mi to hovori je to had!

zajo79
11. jan 2012

@p.j.jacky musi byt svokra velmi nestastna ze je taka...

nehovorim ze si zato nemoze, ani sa jej nezastavam...

mala mozno place, ze ju nepozna dobre..

a deti drzia na rodicov, vacsinou, nech urobia cokolvek... a obzvlast synovia na matky...

@mihouk sama by som to lepsie nenapisala!!!

p.j.jacky
11. jan 2012

@mihouk ano vcera som mu volala ked musiel odist pre auto do opravy lebo prisla svokra a hned na to mu volali ze auto ma hotove....tak som mu volala a plakala do telefonu,ze jeho mama utiekla s placom,ze vobec neviem co sa stalo,ze som chcela aby mi pomohla s malou,ale nejako to vsetko zle pochopila ci co....no a muz co urobil.Bezal za mamickou polutoval ju a ze si to vo stvrtok vynahradia a poju oni dvaja malu kocikovat.Ze nemoze byt taka precitlivela.....tak jej to zozral...mna sa doma na nic nepytal,len ja ze co sa teda stalo,povedal ze nemam riesit,ze je to ok a ze pojdu spolu vozit.....

mihouk
11. jan 2012

@p.j.jacky Ty kokso toto uplne vystihuj hrach o stenu hadzat. Kedy sakra polutuje teba???? Musis sa pred nim rozrevat????? On reaguje len na labylne osoby a ty mas tu smolu ze si silna a sebavedoma??? Neboj mala rozozna kto je dobry clovek a kto nie, urcite to bude tvoje huckanie, ale ty mas ciste svedomie a kasli na to. Uzivaj si svoju rodinku a ju len pretrp. Ja verim na to ze vsetko co v zivote urobis sa ti vrati, mojmu svokrovi sa to uz vracia a ja len pozorujem.... 😉

p.j.jacky
11. jan 2012

@irriss ne ona se nezmeni...neverim tomu.Ak by chcela a lubi svojho syna,hlavne lubila ho" zdravo" nerobila by to co robi.Len caka kedy ma moze podpichnut vytknut a caka kedy ja vybuchne a pohadame sa potom s manzelom,ze ja som zasa vybuchla a nevydrzala som jej natlak....pre mna ako cloveka,zenu a matku je laska taka aby bol stastny ten koho lubim a urobit maximu ,bez toho aky mam ja na to nazor.Proto trpim svokru..lebo lubi muza a viem ze on lubi ju...ale je to problem,ze malej za mojim chrbtom robi zle.Ja ju posadim do stolicky,ideme papat,otocim sa pre jedlo a ona za mojim chrbtom natahuje na nu ruky ze ju akoze zobere na ruky....mala sa nacahuje,ale svokra ruky hned skryje za chrbat.Mala reve...a vie ze to vidim! Toto je laska?A teraz co urobit.Malu som si vzala na ruky a isla ju dat do pyzamka,vtom sa obliekla s placom a utiekla...po pol hodine sa mala napapala a isla spinkat!Vyslovern drazdi mna aj malu!Muz to osravedlnuje tym,ze je uz starsia a neuvedomuje si to,ze to nerobi dobre!!!

p.j.jacky
11. jan 2012

@irriss u mna ziadny clovek nieje dobry,ked umyselne robi zle detatu.Niekedy nemusi byt zle len vo forme bitky a nadavanie.Niekedy stacia len gesta...a tie co robi moja svokra malej mi davaju velku vystrahu!!!

irriss
11. jan 2012

@p.j.jacky

Urcite se trapis, je to znat ze Tveho popisu o zivote..ale ver mi, ze toto jsou drobnosti...
Spousty lidi musi celit jinemu "zlu"...v podobe nemoci a fyzicke i psychicke bolesti, ktera se na nich nejen odrazi, ale i u nich pretrva....

znam uuuplne jine trapeni 😉 uuplne jinou bolest....
tim NEPODCENUJU TVE TRAPENI 😲 😲 😲 😲 😉
jen Ti chci rict, ze nedej Boze, mohlo by byt hur..bud rada, ze je "jen" tak 😉

Kdyz Ti bude nejhur, rikej si, ze je nejdulezitejsi zdravi a zachovanisi zdraveho rozumu.
Hodne stesti..

p.s. Ve Tvem pripade bych zkusila si promluvit, pokud ne a nema to vyznam, tak bych zvolila TICHO - ticho je totiz ta nejbolavejsi zbran, ostre nabita 😢

bubbles
11. jan 2012

@mihouk "Opustat muza, kvoli jeho matke je blbost, hlavne ak vam to klape" myslis, ze im to klape? mozu sa lubit, moze ho mat rada, ale predsa to nie je normalne, ze on si stale vyberie mamicku, len za nou bezi, ju utesuje a ked aj @p.j.jacky ma problem alebo chce na nieco poukazat, len ju sfukne, nech to neriesi, nech matke ustupuje.. on vobec nerespektuje svoju novu rodinu a ju ako matku svojho dietata!! on by to decko najradsej vychovaval so svojou matkou!! toto nie je normalne..
@p.j.jacky nevieme nic o Tvojej rodine, ako vychadzate s Tvojou mamou, ci ju mas poruke, ci nemoze prist ona na navstevu, aby ste predviedli modelovu situaciu - ked budes krmit, pekne poziadas mamku aby Ta nechala s malou a ona bez odvravania pojde do obyvacky, da si kafe a pripadne povie muzovi, ze to chape, ze aj ona ked mala deti, potrebovala na krmenie pokoj.. alebo ked nie je mama nablizku, spravit to s nejakou kamoskou.. nejako polopatisticky podsuvat chlapovi, aby si vsimal ako dieta reaguje ked do neho vrtaju a ked sa na neho ide milo..

p.j.jacky
11. jan 2012

a uz len to o jej povrchnosti hovori ze je veriacia a viera hovori....milovat svojich bliznich...ak sa teda nemylim....a vela som si vypocula od nich ako im viera kaze,mat rad a vazit si svoju rodinu...takze...jej cely zivot je falos...nech ma zivot vecny...lebo len to ju trapi,aby zila vecne!

p.j.jacky
11. jan 2012

@bubbles dobre si to napisala...nepoviem ze sa mi nekrutia hlavou aj tie myslienky,ze ma radsej matku ako nas...ale ja rozoznavam lasku matke,dietatu a muzovy...ale pravdu mas..nerespektuje ma a kona tak ako keby som ja nemala city a nerespektuje ma.
Ale zasa na druhej strasne aj respektuje,len on je strasne lahko zmanipulovatelny a znikym sa ani nehada.On nez by isiel do akehokolvek konfliktu radsej povie ok...a drzi sa spät.Ani somnou sa nechce hadat a povie ,neries to,bude to ok.Neospravedlnujem ho,ani neobhajujem...Ale preco by somnou zil 15 rokov i ked sa to jeho mame od zaciatku nepaci?

p.j.jacky
11. jan 2012

a mozno ako napisala @irriss on chce dat matke sancu a veri ze sa zmenila...tazko...uz sa vtom sama motam.... 😖

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky bolo by dobre trošku zrelaxovať, zmeniť na chvilu prostredie, niekam isť na výlet. musiš nazbierať veľa sily

mihouk
11. jan 2012

@bubbles Aj ty mas pravdu, ale ked su spolu uz tak dlho, tak nieco tam dobre musi byt. Ved sama vies, ze chlap za blbost svojej matky nemoze. Je skoda ze je tak lahko zmanipulovatelny. Je to tazke, ale oni vedia asi najlepsie co ich spolu drzi.
@p.j.jacky Este ma napadlo, co keby si presadila svoju nadvladu a manipulovala tvojho mm pre zmenu ty a stale, ved aj tak sa ti ro vycita, tak aka zmena, lebo to vyuzijes vo svoj prospech.

petkave
11. jan 2012

Tak keď to tu čítam, tak moja svokra je ešte celkom ok... Aj keď ideálne to veru nie je... Sme kolegyne z práce, kde ju poznám ako bezstarostnú, usmievavú osobu neustále sršiacu vtipom... Ale v domácom prostredí to tak nie je... Vkuse má nejaký problém, niečo rieši... Napríklad jej naša kolegyňa povedala: "Nerozmaznávaj si to vnúčatko tak veľmi." Ona na to nereagovala, ale neskôr môjho muža zasypala telefonátmi typu, ako ju to štve, čo si tá žena dovoľuje, prečo to rieši a čo sa stará a podobne. Tých telefonátov býva tak 5 za hodinu. Celkovo prenasledovanie telefónom je jej parketa... Ak nezdvihnem na 1-krát, mám problém. Ofučí sa tak, že ju 2 týždne nevidím. Raz som jej do telefónu dosť nervózne povedala: Horí či čo? Prečo mám od teba 7 zmeškaných za 2 minúty? Kojím si dieťa a vyrušuje ho to neustále zvonenie. Nabudúce zazvoň iba raz, ja sa určite ozvem, keď budem môcť. .... Pred mužom na mňa nakydala spôsobom, že so mnou skončila, že on môže prísť kedykoľvek, ale že ja som na ňu nahúkala a vynadala jej... Nevidela som ju 2 mesiace... Potom, z ničoho nič sa zase ukázala, tvárila sa, že sa nič nestalo. To je tiež jej špecialita... Keď má náladu, je to tá najmilšia osoba na svete... Chvíľku bol kľud, ale potom doniesla malému 6 mesačnému synovi hračky od vietnamcov, z ktorých liezla dole farba, smrdeli a vypadávali z nich súčiastky. Povedala som jej, že nech radšej nakupuje v Dráčiku. Vzala hračky, tresla dverami a nevidela som ju zase 3 mesiace... To je na palicu... Keď sme zadobre, vtedy by nám zniesla aj modré z neba. Ale je to dosť otravné, lebo stále vyvoláva, či niečo nepotrebujeme, či máme dosť peňazí, či sme v pohode (neznášam tú otázku) a vnucuje sa. Je totiž neskutočne vtieravá a prehnane starostlivá. Keď ale poviem niečo, čo jej nie je po vôli, dovolím si s ňou nesúhlasiť, alebo vyjadriť svoj názor k jej správaniu sa k dieťaťu, oduje sa a nekontaktuje ma, ani k nám nechodí. A vyhlasuje, že so mnou skončila. Muža to ničí, dá nám obom za pravdu a odo mňa chce, aby som ustúpila... Hovno... Mne to práveže vyhovuje, keď mi dá pokoj... Ale neuvedomuje si asi jedno, že keď sa na mňa ofučí, je to blbé pre ňu, lebo si tým pádom nevidí vnuka...

No dosť bolo, napísala som pekný elaborát... So svokrami je to vlastne vždy na román 😝

p.j.jacky
11. jan 2012

a zabudla som...moja mamka ma podpori,len sa bojim toho ze to vyvrcholi tak,ze sa vsetci pohadame a bude horsie ako je...lebo oni dve sa nemusia....a mama chodi zväcsa ked muz je v robote....nechce ho provokovat,ze ona je u nas stale a jeho mama nie...i ked to asi on vie 🙂 ale samozrejme pristup mojej mami je uplne iny ako svokrin.... 😀

Len chcem nejaku radu ako muzovy ukazat ze ja sa snazim vychadzat s jeho mamou a ona robi stale zle a podraza mi kolena....

elise
11. jan 2012

@p.j.jacky skus pozvať svokru cez muža na obed a priprav čo má rada uvidíš jej reakciu 🙂

petkave
11. jan 2012

@p.j.jacky tak u nás je to opačne... Ja stále chodím k mamke, ale k svokrovcom ani náhodou... Majú doma psa a 6 mačiek... Mám rada zvieratá, sama mám yorka, ale zase obrovský labrador, ktorý mi prehadzuje dieťa pri každej príležitosti, mačky skákajúce po stole kradnúce jedlo z taniera? to nemusím... 😖

tosomja
11. jan 2012

moja svokra? ... asi ako každá druhá - všade bola, všetko videla, je dokonalá 😀

mihouk
11. jan 2012

@p.j.jacky Jemu neukazes, ze sa snazis s nou vychadzat. Uvedom si je to chlap, tak ziadne naznaky, povedz mu to rovno a otvorene, inak to nepochopia. 😉

radustek
11. jan 2012

ahojte maminy citam tu o svokrach keby ste poznali moju co som si prezila ked som prisla byvat do manzelovho domu nevedela zniet ze sa uz moj muz nebude o nu starat spatne mi nadavala dokonca boli u nas aj policajti 3 krat zneprijemnovala mi zivot ked moj muz narobil poriadky kedze mame strasne velky dom byva zatial dolu teraz ju moc nestretavam ale na zaciatku som sa bala chodit domov preto by som sa chcela aj vas opytat ci aj vy niektora mate taku svokru nejde mi to do hlavy ze vobec niekto taky bezcitny moze byt k svojim detom na nase deti uplne kasle ani na vianoce ani na narodky nic nekupi nezablahozela uplne akoze nulove