Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

majuska1908
27. jan 2012

@radustek na mna si svokra stale vymysla blbosti .... chodim s malou von kazdy den, lebo vnutri nechce spavat a ona ma ohovara, ze naschval idem von len aby ona nesla ku nam ... pritom som ju volala nech ide s nami a povedala mi, ze ma robotu .... chapes to ??? co vlastne chce a co tym sleduje ??

radustek
27. jan 2012

@majuska1908 chce ta provokovat hrozne su tie svokry mna ohovarala po dedine zo zaciatku ale kedze ju kazdy pozna tak si urobil kazdy svoj zaver...teraz chodi oduta stale ja si ju ani nevsimam najlepsie nevsimat si a je pokoj 🙂

kkristin
27. jan 2012

@majuska1908 no ja sa neplanujem po tom vsetkom nejako udobrovat po tom ako sa ku mna chovala, odkedy sa nebavime mam klud, nemam ziadne zdravotne problemy a kludny zivot ....a od kedy vedia ze som tehotna tiez sa neozvali a neprejavuju ziaden zaujem, takze ked sa narodi a oni ho prejavia uz pre mna je irelevantne po dvoch rokoch ticha ....

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@radustek aj u nas poriadky robila policia...svokrovci maju sudny zakaz stretavat sa s detmi...nevideli ich viac ako 6 rokov....vobec nie sme v kontakte

radustek
5. feb 2012

@e_l_e_n_k_a boze ja neviem tie svokry aj ja som ju udala lebo ma urazala nadavala stale a potom ked to riesili policajti tak som uz mala pokoj nechapem tie svokry....boze ae moja sestra ta ma taku svokru pomaha jej uplne vsetko....nikdy som to nevedela pochopit ako sestrina moze byt taka dobra ☹

e_l_e_n_k_a
5. feb 2012

@radustek moja mama ma nevesty aj zatov....ani jeden z nich na moju mamu nepovie krive slovo... jedna nevesta otvorene povedala, ze ju ma radsej ako svoju mamu ..... (co sa ani necudujem,vzhladom na to ze jej matku poznam aka je) .... takze ja verim tomu,ze aj dobre svokry su. aj moja bola 🙂 ....kym som drzala hubu a krok..... ale ked som sa podla jej slov postavila na zadne, tak sa z nej stala diablica ....a co tym dosiahla ? nic! akurat to,ze sa pripravila o vnucata....

radustek
5. feb 2012

@e_l_e_n_k_a presne tak aj ja pokial som bola ticho a posluchala som ju tak som bola supre nevesta ale ked som si uz povedala svoj nazor tak koniec 😉

e_l_e_n_k_a
6. feb 2012

@radustek nenaklonovali nam tie svokry nahodou??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kkristin
6. feb 2012

@radustek ako by si hovorila o mojej svokre, vsetko bolo super pri mojom prvom NIE zacalo peklo

radustek
7. feb 2012

@e_l_e_n_k_a uz som si to aj ja myslela ci su neni naklonovane... 😀

annus
10. feb 2012

Ahojte baby. Dávno som tu nebola. No čo? Svokry sa zlepšili? 😉
Moja svokra bola úžasná žena, škoda že pred 7. rokmy nás opustila. Neklebetila, nebuzerovala nás, vždy sa snažila pomôcť, ale predtým sa spýtala či potrebujem jej rady alebo pomoc. Proste bola fajn. Teraz žijeme zo svokrom, nechceli sme ho nechať samého, lebo má už 75 rokov...je ako tak v dobrej kondícii, ale prosťe je už starý a má svoje muchy. Niekedy z neho idem skolabovať, ale dcérku jednoducho miluje a snaží sa mi doma pomôcť. Proste musíme sa navzájom tolerovať...väčšinou sa nám to aj podarí 😵
Chudera moja sestra sa tento rok ide vydávať...no ona bude mať svokrovcov takých, že ďakujem pekne. Jej svokre sa nepáči že sa jej podarilo schudnúť, podľa nich vyzerá chorá a furt ju buzerujú keď je u nich, nech je všetko čo jej vyložia. Nepáči sa im, že tento rok dokončí vysokú školu, veď načo to je, žena musí ostať doma s detmi a poslúchať manžela...proste nebude to mať jednoduché 😖

e_l_e_n_k_a
10. feb 2012

@annus nech cim skor zbali kufre po svadbe a odide byvat aspon 1000 km od nich.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

annus
10. feb 2012

@e_l_e_n_k_a 😀 😀 😀 To isté som jej navrhla 😀 😀 😀 Na štastie, neprisťahujú sa k nimi, zatial sú väčšinou u našich, lebo rodičia majú poschodový dom, ale ani to nie je najlepšie, lebo moja mama a sestrin snúbenec sa nijak nevychádzajú. On je proste taký, že všetko povie na rovinu (podľa mňa je to lepší prípad, ako keď niekto mi rozpráva za chrbtom) 😀

gabbiz
14. feb 2012

Ojojojj 😀 Moja svokra je asi ta najnáladovejšia žena akú poznám... Prejavuje sa to u nej takto: Sedíme pokope,smejeme sa (smeje a zábava sa aj ona) a vzápetí 5minút,je "z niečoho resp. pre niečo" urazená a stratí záujem o všetko,zvyčajne sa zodvihne a ide preč si zapáliť... Nuž ,ťažkô je to 🙂 Ale aj skrz to ju mám rada 😎

annus
15. feb 2012

@gabbiz No moja, keď je iba náladová, tak to máš štastie 😉))

turkija
15. feb 2012

ach ako rada by som si prečítala, ako budú písať o 10- 20-30 rokov naše nevesty o nás 😀 .Štastie majú tie z nás, ktoré nemajú synov. 🙂 Lebo zaťovia sa nejako až tak na tie svoje svokry veľmi nesťažujú. Či ? 😀

gabbiz
15. feb 2012

@turkija Môj manžel je "ževraj" s mojou maminou spokojný 😀 😀

@annus Ved áno,inak je v celku pohode... 😉

annus
15. feb 2012

@turkija No neviem...podľa Vás odkial sú tie vtipy??? A väčšinou tam ide o zaťov a svokrov 😀
Teraz sa nám má narodiť synček, mám aj jednu dcérku, tak snád to raz dozviem 😉
Ale toľko som už sama sebe sľúbila, že nikdy sa im nebudem starať do životov. Keď oni budú šťastný, tak budem aj ja. Ale kto vie...možno budem taká zlá svokra, že ma budú chcieť vystreliť na Mars 😀 😀 😀

annus
15. feb 2012

Baby môj svokor má už 75 rokov a niekdy ma vie tak vytočiť, že až. Má svoje muchy, ale to by som ešte predýchala, ale aj mňa a hlavne môjho manžela štve, že sa chová ako puberťák, normálne behá za ženami. Moja svokra bola úžasná žena, veľmi dobre sme sa vychádzali, veľa vecí som od nej naučila, ale Bohu žial pred 7 rokmy nás opustila. Asi 2-3 mesiace po tom môj svokor začal chodiť za jednou starou ježibabou. Ja som o tom vedela, no držala som ústa, veď napriek tomu, že štvelo ma to, som nič nemala do toho. Ale keď manžel to dozvedel, on sa tak vytočil, že aj slzy mu vytiekli. Hovoril, že svokru nikdy nebral nikam so sebou, s tou starou potvoru furt chodil do reštyki a všade kade sa dalo. Ešte keby to bola nijaká normálna stará ženska, ale bola to ježibaba, ktorá furt sedí len v kostole a behá po farárovi, pri tom nič iné nerobí len klebetí v dedine a každého ohovára. Predtým svokor nikdy nechodil do kostola, svokra sa mi dosť sťažovala, že ani na Vianoce s ňou nechce ísť do kostola, furt hovoril, že "nie je zvedavý na tie staré ku..y, ktoré tam sedia, ani na farára, lebo ten má najviac hriechov " Potom s tou starou začal chodiť aj do kostola, každý výkend sedel v kostole, aj chodil s ňou za farárom. A to ani nehovorím, ako manžel pozeral, keď sa dozvedel že jeho otec mal furt nijaké ženy popri manželke. Teraz s tou ježibabou skončil, lebo sa strašne žiarlil na farára 😖 Teraz si našiel novú frajerku, tak teraz tam furt cestuje. Okrem toho nedávno zomrel náš sused, a susedke navrhol (týždeň po pohrebe) že keby chcel mať sex, nech mu povie (chúdera už chodí palicou, teší sa že ešte žije 😒 ) Nehovorím, že keď je človek už starý tak musí ostať sám, veď on je iná generácia a musí mať známych, alebo kamarátov, s ktorými sa môže stretávať a porozprávať, ale od takých prípadov sa mi dvíha žalúdok.
Inač doma sa nám snaží pomáhať, malú má veľmi rád, aj sa väčšinou tolerujeme a dobre vychádzame, veď kvôli nemu sme tu ostali a prerobili dom, ale niektoré veci, ako napr.: sprcha raz do týždňa je viac než dosť, ruky po záchode umývať netreba, keď sedí pri stole a je, tanier netreba, potom väčšina tej špiny a omrviniek čo tam ostane končí na zemi, atď., no tie mi vadia. Ešte dobre, že manžel stojí pri mne a furt mu povie, že nie som slúžka, aby som furt za nim musela upratať. Ja tolerujem, že je už starý, aj ho obskakujem, naložím mu obed alebo večeru, spravím mu raňajky, vždy má čisté, vyžehlené šaty, upratanú izby...proste sa oňho starám. Samozrejme problémy všade sú, aj u nás...musíme nájsť tú "zlatú strednú cestu".
Sorry bolo to dlhé, len som sa chcela vyrozprávať 🙂

turkija
16. feb 2012

@annus nemá tvoj muž sestru? Lebo presne to mi rozprávala moja kamarátka o svojom otcovi. Ale otcova priateľka je na potvoru veľmi milá, až to kamarátke ide na nervy. 🙂

annus
16. feb 2012

@turkija No moja, mám švagrinu, ale oni zas so svokrom nerozprávajú. Nepáčilo sa im, že sme tu s nim ostali. Hovorili mu, že my chceme len dom (starý dom, celý sme museli prerobiť od okien až ku streche) 😖
Tá svokrova bývalá frajerka bola bosorka originálna. Vedel o všetkom , čo sa dialo v dedine, o každom vedel, aké má hriechy, furt len klebetil, ale o tom nerozprával, že deti ju tu nechali, lebo nedalo sa s ňou vydržať. Nevarí, neupratuje, je špinavá a smrdí ako keby mesiac nesprchovala. Raz ešte na začiatku došiel so svokrom, keď manžel nebol doma, a začal mi poviprávať o mojej susedke a o kamoške, aké sú ku...vy, že sa vydávali už tehotné...a doniesol aj zemiakový šalát, čo robila týždeň predtým (bolo to v júly 😝 ) lebo podla nej, ja som ešte mladá a aj tak variť neviem. No mňa tak vytočila, že až. Povedala som jej, že keď chodí so svokrom, to je ich vec, ale nech ku mne nechodí, lebo nie som na jej klebety zvedavá, nech sa stará o vlastnú rodinu. A druhá vec, že ja varím od 13 rokov, lebo mama a babka ma naučili. Odvtedy ma volala "dáma" Stará bosorka jedna 😠

turkija
17. feb 2012

@annus vieš je to ťažké, keď starší muž ostane sám - vdovec. Aj keď žije so synom, alebo nevestou, dostane najesť, má opraté, ale je sám. On sa potrebuje porozprávať, s niekym posedieť, ale nevesta má dosť roboty okolo domu, deti, sama možno ešte chodí do zamestnania. Ona nemá času vysedávať s dedom a počúvať jeho historky ešte keď bol on na vojne 😀 . Takže sa ani nečudujem, že si takí dedkovia hľadajú nejaké partnerky. Zase nie všetci. Je to ťažké . Staroba je smutná, keď je človek sám a ešte k tomu nepochopený. Lenže asi už koho si môžeš nájsť v takom veku? A keby bola aj neviem aká, aj tak by sa jeho deťom nepáčila.Ale najlepší sú dedkovia, ktorí majú vysoké dôchodky, peniaze dávajú pekne do domácnosti a do ničoho sa nemiešajú. 😀 . A deti, tie tiež nechcú byť dedkom, alebo babkou vyrušované, oni zase majú svoje krúžky, úlohy, pomaly každý má svoj počítač. A čo s dedom, ten aj tak už tomu nerozumie.

annus
18. feb 2012

@turkija Hovorím moja, môj svokor, je celkom fajn, lebo nám pomáha v čom vie, napr. záhradu má väčšinou on na starosti, do domácnosti nám finančne nemusí prispieť, veď je už na dôchodku. Niekedy nakúpy, alebo pôjde do obchodu ráno pre chlieb a rožky, alebo kúpi niečo malej. Ale väčšinou sa sme v pohode, takže nie sú doma hádky. Mne vadí len to (a hlavne manželovi) že sme dozvedeli, že popri manželke mal furt nijakú ženu, a aj teraz po nich bahá, ako keby bol puberťak. Podľa Vás, je normálna vec, že susedke, ktorej pred pár t. zomrel manžel povie, že keď s ním bude sexovať, tak jej pôjde do obchodu 🙄 To mi ona hovorila, bola strašne nasraná. Okrem toho mal ešte jednu z dediny, a začal chodiť aj de nedalekého mesta za druhú. Mne sa to zdá nechutné. Hlavne tak, že viem, že sa sprchuje raz do týždňa, o to iba tak, že manžel ho musí celý deň buzerovať. Ja nehovorím, že musí byť furt sám, veď chápem, že on je z inej generácie a musí sa s niekým porozprávať. Preto chodí aj s dôchodcamy všade kade, chodí aj do krčmy sa pozhovárať, a vlastne celý deň je na ceste, furt bycikluje v dedine (bol kamionakom, a nevydrží 5 min. sedieť) A hlavne čo mi vadí (kvôly ostatným veciam sa nemienim s nim hádať, veď to je jeho život a jeho rozhodnutie s kým a kam chce chodiť), že nás ohováral za chrbtom. Prišla som sem, keď svokra zomrela, aby som im pomáhala, mne furt hovoril, aká som dobrá, že sa starám o domácnosť, že ako dobre varím, atď... No a keď už chodila za tou starou klebetnicou, tak som počula naspäť, že varím také, čo mu nechutia, lebo nie je na také jedlá zvyknutý, že málo pomáham v záhrade (bývala som od malička v činžiaku, ťakže nič som o tých veciach nevedela) že načo chodím na výšku, iba na to vyhodím peniaze, že furt len upratujem a nemôže vojsť v bakančoch do vnútra, a všetky veci čo sa týkajú mojej rodiny. No to ma nasralo. Vtedy sme s nim sadli do kuchyne a povedali mu, že keď sa mu nepáči, že sme tu ostali, tak nech povie, a môžme odísť. Že nech povie keď sa mu niečo nepáči, ale ja nebudem tolerovať, keď ma ohovára za chrbtom. Vtedy plakal, že on by sám neprežil, že on nás určite neohováral (také veci mi povedali naspäť, čo som hovorila iba jemu, takže...). Ale už 7 rok s nim bývam a už som naňho zvykla. Tolerujem ho veď je už starý a má svoje muchy, ale to nás musí tolerovať aj on. Veď len kvôli nemu sme tu ostali. Podľa mňa to chápe každý, kto sa stará o staršiu osobu. Tolerancia, tolerancia a pevné nervy 😀

turkija
18. feb 2012

@annus toleranica, tolerancia a ešte raz tolerancia. 😀 Ja to veľmi dobre poznám. My máme babku. Tá síce nikde nechodí, ale ako chce rozkazovať 😀 . Nič , čo kúpim, nie je pekné. A keby som aj čo navarila, keď sa jej opýtam, ako jej chutilo, tak mi len tak odvrkne. Dalo sa zjesť 😀 😀 .

annus
19. feb 2012

@turkija No tak u Vás je to ovela horšie. Keby si jej naukazovala, čo si kúpila, možno by sa spametala. A keď Ti povie, že sa to dalo jesť, tak jej povedz, nech navarí pre seba, čo jej chutí, nemusí predsa jesť, čo jej pripravíš 😉

turkija
20. feb 2012

@annus to zas nie je také jednoduché. Keď jej neukážem, čo som kúpila, a ona by to potom videla. Tak to by bolo plaču. Prečo sme to pred ňou skryli?Asi máme veľa peňazí, keď len kupujem somariny. Alebo keď si kúpim niečo na seba, a opýtam sa jej , ako sa jej to páči, tak mi odpovie, Keď sa tebe páči! Ale keby si videla, aké si kúpila naša suseda, tak to je nádhera.No, a ja už mám po nálade. Darmo jej vysvetľujem, že susede sa páči to a mne zase ono. Ale už som si zvykla. A vôbec to nerieším. No, niekedy ☹ . Ale aj tak som rada, že je čulá. a nevyžaduje si nejakú osobitnú starostlivosť. S ňou sa život nemaznal, takže asi je taká zatrpknutá. A ja sa učím brať všetko s humorom, radšej sa usmiať a ísť ďalej. Prajem krásny deň

januschka10
21. feb 2012

Jej aka som rada,ze svokra je vsade len svokra. Ta moja je hrozna, uplny priklad svokry bosorky z casopisov. A este mi aj byva pod ritou, kazdy den ju musim vidiet, stretavat a usmievat sa a byt poslusna. Je naladova, dostava take zachvaty hnevu alebo nadava a podobne. Neda sa to uz vydrzat,ale neviem si pomoct. S muzom sme sa na tuto temu uz vela krat hadali. Ked je chora tak ju musim obskakovat, ked sme chori my tak len nadava,ze sme boli vonku,ze sa o dieta nestaram a samozrejme neuvari mi ani salku caju. Len sproste pozera. A k tomu ma 81 rokov. Na odstrel!

e_l_e_n_k_a
21. feb 2012

@januschka10 ...nastastie to tak vsade nie je! poznam nevesty,ktore na svoje svokry nedaju dopustit 🙂 ,len ja bohuzial ,nepatrim medzi ne.taktiez musime ratat s tym,ze raz svokrami budeme aj my,tak mozno by bolo dobre pamatat,co nam vadilo na nasich svokrach,aby sme to my nerobili nasim nevestam.

januschka10
21. feb 2012

@e_l_e_n_k_a My sme uz ina generacia, nemyslim si,ze by som niekedy mohla byt tak zla (pisem doslovne, pretoze v tej mojej svokre je len zlost) ako moja svokra. Je to jednoducho zla osoba, nervozna, nevychovana. Vsetci su super,ale to co ma doma to je zly a nevychovany vnucik a ja som zla matka. Ja by som jej aspon na tyzden dopriala tie akoze super zeny a super deti. Lenze to je jednoducho v nej, ten pohlad, ona taky mala ako 20 rocna a nasla si velmi dobreho muza. A na toho bola tiez zla, chudak este ked zil tak si pamatam ako po nom kricala. To uz nezmenim. Len sa s tym uz roky neviem vyrovnat, vsetci mi vravia: kasli na nu. Pozdrav a chod dalej, urob co treba a dalej si nevsimaj. A ked ju chyti ten jej raptus tak sa otoc a zatvor dvere. Ale ja to neviem. To bude zasa v mojej povahe. Kamoska co ma svokru tak sa ani nepozdravia,ale ona to proste dokaze. Ja nie. A mala by som sa zacat nad tymi jej naladami povznasat a povedat si: serem na nu. Pomoze mi tu niektora z vas? Poradi?

nelinoooocka
21. feb 2012

MOJA svokra je asi to najhoršie čo može byt..žijeme spolu v jednom domčeku ona ma spodok a my vrch..nemame to oddelene takže je to ako mora..do všetkeho sa stara montuje kedy mam ist s malou von,čo jej mam obliect..ja iba čakam kedy už prasknem lebo sa to vo mne zbiera...