Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

papula
28. nov 2006

mas pravdu moze sa postavit aj na mihalnice,ked male budu chciet na prechadzku jedine s mojim doprovodom dakujem dodali ste mi odvahu 🙂

veronika13
28. nov 2006

je to smutné, že to budeme takto riešiť, ale inak to nejde, nemôžeme len ustupovať a prihliadať na nich, budú a už sú to naše deti a len my sme za ne zodnovedné a naši mužíci. Tiež budem v niektorých veciach nekompromisná, sama som zvedavá ako to bude, my bývame s nimi. Už som si veľakrát povedala, že časom sa to zmení, že jej dôjde, ale nie, nikdy sa to nezmení a jej nikdy nedôjde, že je niekedy otravná a nedá si povedať.

papula
28. nov 2006

veru je to smutne,ale vidis s nimi sa neda poriadne porozparvat,ked ziju ako 10 rokov za opicami 😅

sunny6
28. nov 2006

teda babule,normalne mi je luto ake mate svokry,ze im to nedochadza..... 🙄
Ta moja uplne perfektna,ale je ok,stretavame sa asi raz za 2 tyzdne,ked ju ideme pozret,a ona si len tak hovori o susedoch,rada rozobera telev.programy-ja nikdy neviem o com hovori 😝
Ale raz za cas pride k malemu,ked chceme ist von z manzelom,a ked prideme mam zmytu dlazku,riad umyty,minule mi kupila novy smetar a metlicku,len ten stary bol puknuty 😀 -no ,mozno niekomu by to vadilo,ale ja som zato vdacna,lebo moj mazel vela v dome nepomoze,takze na vsetko som sama,k tomu drobcek,takze ked pride a pomoze mi ,som len vdacna.
Tiez je mile,ze je na mojej strane,cokolvek poviem,a obe sa len stazujeme na jej syna-ze nic mi nepomoze a stale cez vikend vylihuje 😀 on chudak len predychava,ake sme strigy 😎

zuz26
28. nov 2006

u nas je to tak,ze ked dojdeme,tak sa moja svokra pyta manzela: a co mas nove na byte, a co si nove spravil,kupil a pod.... ako keby tam byva sam a je to jeho byt... on sice odpovedal,kupili sme si... ale jej to nedoslo, a stale dookola sa vypytovala....

alysea
28. nov 2006

ahoj zuz26 nemame tu istu svokru ? Moja ma este tendenciu , ked manzela ponukne kavou opyta sa A ona nechce ? Raz nas stretla v meste a ja som jedla zmrzlinu a ona miesto toho aby povedala mne , povedala muzovi Povedz jej , ze jej to tecie alebo povedz jej , ze ked to tak bude odhryzat okvapka si tricko . Dobre nie ?

papula
28. nov 2006

ja som do teraz moju svokru videla tak raz za 2-3 mesiace a stacilo mi a ako som ostala tehu tak chodi za mnou do prace tento tyzden tu bola uz 2x pomooooooooooooc 😲 snazi sa byt milucka a pripada mi to take cudne nieco urcite spekuluje 😖

zuz11
28. nov 2006

jaj, svokru si treba vychovat 😵 ja som ju videla pred dvoma tyzdnami cez vikend prvy krat v tomto roku ( aj to az v 9. mesiaci tehu) a tak mi to zdvyhlo tlak ze ma hned potom v utorok v najblizsej poradni hospitalizovali 😵 tak som vravela ze na tento rok navstevy stacia 😵

ninocka
28. nov 2006

no zuz to mas vztahy? to je taka neprijemna?

zuz11
28. nov 2006

ninoc, no a to som prekrocila plan navstev 🤐 ale to je uz o inom.. nechcem tu prat spinave pradlo, bo som akurat doprala 😵 a tlak mi upravuju tabletkami tak si ho nechcem zvysovat.... 😵 🤐

veronika13
29. nov 2006

moja tiež keď sa mojho muza niečo pýta a mysli to na nás oboch tak v jednotnom čísle, napr. ideme do mesta spolu a ona sa pýta, že kedy ideš, alebo nechceš mlieko, tiež ma to vytáča občas ale beriem to z rezervou, nastve ma to, keď to spraví pred návštevou 😠

kavicka33
29. nov 2006

ahojte tehulky
ja sa Vam musim vypisat lebo od hnevu asi prasknem. Co najviac asi neznasam na mojej svokre je mi chce vnucovat svoje nazory, .... 🙄 a ja som nemozem ani velmi branit lebo jej dom jej pravidla,.... NO otras drahy je v robote tak ani nemam s kym o tom pokecat. 😢

snilko7
29. nov 2006

kavicka aj moja je taka, tiež rada vnucuje nazory a ak nie je po jej tak robi psychicky natlak...furt sa rozplace pred muzom, jeho bratom a mysli si ze potom sa ulutostia ☹

barunka
29. nov 2006

kavicka, veru, ako vraví snilko, ona sa k nám správa ako k malým deckám a vnucuje nám svoje názory o ktorých si mylne myslí, že sú najsprávnejšie a ak náhodou niekto odmietne skákať ako ona píska, tak to je potom cirkus...
(napríklad taký ako včera narobil manžel, keď sa ma tam utekal zastať...)

kavicka33
29. nov 2006

Baby ale to sa uz niekedy neda vydrzat. To je otras.
Dnes otazka znela preco som si nedala varene ale pomazaku? A potom sa zacal 15 min. preslov ze naco vari ked to aj tak nejeme a tak. A to ze to neje svagor je v poriadku ten si radsej niekedy da chleba ale ved to je pochopitelne. Nie vzdy mas chut na varene. 🙄

Minule som tri vecere jedla karfiolovu polievku lebo ona ju navarila pre mna az na to ze 2,5l a ja jem velmi malo. Mala som dost a potom ju este musela vysliat sviniam keby ste videli ten kxicht.

snilko7
29. nov 2006

kavicka to by mohla barunka vypravat...kvoli strave mali s babkou 2 mesiace tichu domacnost...taky isty problem som mala aj ja so svokrou, teraz sme sa odstahovali a je nam super..aj keď stale by nas komandovala, ale na dialku je to uz tazsie

kavicka33
29. nov 2006

My sa budeme stahovat najskor na buduci rok na jesen. Domcek je este v neobivatelnom stave. Ale uz sa neviem dockat tej chvile.

Ja nevarim lebo jej kuchyna ale ked ma aj do niecoho dotlaci tak mi stoji za chrbtom a komanduje otrasne. Horsie je ze nemozem nic urobit

barunka
29. nov 2006

tak tak, u nás sa problém začal tým, že som si dovolila pre mňa a manžela uvariť rybu, keďže obaja neznášame kôprovú omáčku, čo bola navarená... a odvtedy (podotýkam, že je to viac ako dva mesiace) si každý varí zvlášť... 🙂

snilko7
29. nov 2006

kavicka presne kým sme u nich bývali, keď som išla variť alebo piecť, tak som stále počúvala a toto tam daj a takto to urob a nakoniec to nebolo také jak som chcela..a keď to isté teraz uvarím alebo upečiem u nás tak manžel hneď poznamená že fakt je to lepšie keď ti do toho nikto "nekafre" 😀

kavicka33
29. nov 2006

barunka tak to je presne u nas ale ona mi nedovoli aby som varila sama. Nehovorim ze mi to nevyhovuje ked pridem kazdy den o 18,30 a je navarene a manzelik ma co jest. Ale ona sa ku vsetkemu postavi bud ona alebo nikto.

Takto som mi dala najavo ze co ja upracem je na Hov... a aj tak si to uprace sama a tak som ju v tom nechala pozehlim to ano a zasadne upratujem nasu izbu a koniec. a potom mi narieka ako ona nic nestiha ale jej vina mala ma nechat na pokoji a teraz ked som tehu by mozno aj chcela ale ja nechcem.

barunka
29. nov 2006

hej, lenže ja s ňou nebývam a keď k nám došli na návštevu, mala som akurát napečený perník, ona ochutnala a hneď zahlásila, že som zle spravila polevu, lebo tá sa má riediť margarínom a nie mliekom... (len by som chcela vedieť, ako by rozriedila práškovú polevu v margaríne...)

snilko7
29. nov 2006

kavicka mne aj teraz manželovi povie poď po robote domov /to ako ku svokre/ naješ sa niečoho poriadneho....to ja beriem akoby som ja nič poriadne doma nevarila...no našťastie keď to povedala až tretí krát tak manžel jej vmietol do tváre že či si myslí že my doma nevaríme...a minule naschvál pred nou poznamenal že lepšiu fazulovu polievku ešte v zivote nejedol..ona len zazerala...ale ja som rada ze aj napriek tomu ze je to jeho mamina sa ma dokáze zastat, to je super 😀

kavicka33
29. nov 2006

barunka to nevysvetlis

ja mam v poslednom case pre moju svokru odpoved to je vec pohladu a nazoru. a myslim ze ju to dost se...

myslim ze vsetky svokry su rovnake a to som si vzdy myslela ze by som s mojou mamou nemohla byvat pod jednou strechou (myslim ja, manzelik,....)

barunka
29. nov 2006

kavicka a ja som si zas povedala, že koniec ohľadov na to, že to je manželova matka a pekne jej z čista jasna poviem, prečo nedám Simonke do ruky pečené kuracie stehno... 😀 😀

ale viete čo ja stále nechápem??? prečo sú vo vtipoch vždy rozoberané svokry chlapov, keď mi to pripadá, že ženy sa sťažujú viac....

snilko7
29. nov 2006

súhlasím môj manželík sa ešte na moju maminu tuším ani nesťažoval, ešte si s mojimi rodičmi aj zažartuje a oni sa neurazia....keby som ja také šplechla jeho rodičom ako on zvykne mojim...nooooo to by sme zas počúvali..aká je tá tvoja zena drzá....a samozrejme všetko poza môj chrbát..lebo oni nikdy nezvyknú predo mnou o mne

barunka
29. nov 2006

snilko, vidíš a ja mlčím a drzá som aj tak... a vraj papuľnatá... 😀 😀 😀
len nechápem čo sa sťažujú, veď nie s nimi žijem ale s ich synom...

kavicka33
29. nov 2006

tak to je fakt vo vtipoch sa stazuju muzi.

Ja neviem moja svokra napriklad nevie pochopit ze je ina doba. a ked jej poviem ze kvoli 4 mrkvam sa nebudem hrabat v zemi a obrabat 10a zahradu tak sa mi cuduje. Som zvedava ci aj ona by bude kecat do to ho ako kupat alebo obliekat babatko alebo potom ked pride pol rok a bude kombinovana strava co mu mam davat jest. TESIM sa 🙄

Cely den som v robote a potom bezim doucovat anglictinu a este aby som v lete prisla a hrabala sa v zahrade nie?

barunka
29. nov 2006

kavicka, tá záhrada ma pobavila... aj u nás sa rieši podobný problém 🙂 😅

snilko7
29. nov 2006

a mna zasa otravujú či nechceme sliepky, vraj vajcia sú drahé...booože a kto by ich krmil, veď ja by som sa pokakala od strachu keby vzlietli oproti mne??? 😅

kavicka33
29. nov 2006

barunka myslim ze vsetky nevesty ktore si trosku povedia svoj nazor su papulnate. A to ze my sme si zobrali ich synov za manzelov to beru ako ze sme im ich zobrali a uz ich asi nikdy neuvidia.