Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

mihalicka
6. dec 2006

Presne toto som zazila aj ja andy,vydrzala som u nej byvat iba 3 mesiace. Sama pretvarka! Ved uz som tu pisala svoj pribeh...Asi to nezmenis a velmi dolezite je, aby si mala oporu u muza a v svojej rodine🙂) DRZIM TI PRSTY 😉

veronika13
6. dec 2006

andy, veru hlavne oporu u muža. A čo tak sa jej do očí opýtať prečo o tebe rozpráva také veci poza tvoj chrbát? isto bude zatlkať, že to nie je pravda, ale aspoň zistí, že nie si hlúpa ani hlucha a slepá, keď jej nič na to nepovieš. Ja som u svokrovcov už 7 mesiac, no zatiaľ to ako tak zvládam, ale asi ma položí, keď sa budú miešať do výchovy... bábätka. Neznášam, keď mi niekto niečo núti a diktuje, naši to už vedia.

barunka
6. dec 2006

andy, nerozprávaš o mojej svokre??? aj tá ma ohovára kade chodí, dokonca sa snaží manželovi dohodiť inú, lepšiu ako ja... 😀 a ohovárala ma aj pred ním, až kým jej nevyčistil minulý týždeň žalúdok...
a teraz je samá pretvárka. v nedeľu sme boli u nich na návšteve a predstavte si, manželovi naliali malinovku a ja nič... 😖

veronika13
6. dec 2006

tak to ma podrž barunka, keby tá moja dohadzovala inú mužovi, tak k nej na návštevu nepôjdem aj keby sa na hlavu postavila. Muž ju asi schladil čo? Ale taký ľudia iný nebudú,kým im človek radikálne nenaznačí, ale to je ťažké niekedy, ale mne tiež už občas tečú nervy, keď vidím, že stále robí to čo mi vadí na nej a nedá si povedať

barunka
6. dec 2006

schladil, alebo ešte viac rozpálil proti mne, pretože výsledok ich hádky (okrem toho, že sa na jeho obmäkčenie dvakrát rozplakala) bol asi ten, že si stále tvrdila svoje, že ja ho štvem proti nej, a že chudáčik je pod papučou a na všetko mi musí pritakávať...
tak sa muž naštval a odišiel s tým, že buď nech sa zmení, alebo viac tam nepôjdeme... a zmenila sa, už ma neohovára pred ním 😀 😀

veronika13
6. dec 2006

citové vydieranie, to je jej taktika, to treba riešiť nekompromisne, pokiaľ nechcete aby medzi vás stále zasahovala, viem,že sa to ľahko píše a radí druhému, ale takého človeka nezmeníš, stále vidí len seba a nevie sa zmieriť že synáčik je len jej. Nemá ešte iné deti?

veronika13
6. dec 2006

oprava: že synáčik nie je len jej 😉

barunka
6. dec 2006

má (sestrinho muža)ale ten im údajne zničil život ako som sa dozvedela pred našou svadbou 😀 😀
manžel je, teda bol jej maznáčikom. a teraz sa snaží všemožne ho prilákať bývať naspäť "domov" pretože im ostal prázdny dvojposchodový barák ... 😀 😀

veronika13
6. dec 2006

no zbohom, tak to je pestré, len nech si ten barák nechajú, aj moji svokrovci majú dvojposchodový a svokor ho chce dať môjmu mužovi, ale ja nechcem, nechcem tu ostať bývať dlhšie ako bude nutné a on vie, že iba takto si tu niekoho udrží, lebo všetky deti od neho utekajú.
tiež tu budú sami nakoniec.
no môj muž je najstarší z 5 detí, ale svokor ho má najradšej, a svokra asi začína na mňa žiarliť, lebo stále núka jedno, pripadá mi to, že si myslí, že nevarím dobre a mužík je hladný alebo čo.

barunka
6. dec 2006

veronika, tak to máme asi spoločné. o mne zasa tá moja rozpráva, že chudák manžel chudne, lebo neviem variť a dávam mu iba tie veci zo sáčku 🙂 🙂 hlavne že môj chlap pribral 10 kíl, a povedz mi pravdu, kto nevarí zo sáčku??? ryža je v sáčku, múka je v sáčku, cestoviny sú v sáčku ... 😀 😀

inak je ironiou, že si neuvedomujú, že tie deti od nich odchádzajú preto aký sú... možno by si stačilo uvedomiť, že nie sú stredobodom vesmíru a ich deti už majú manželky, deti, či už narodené alebo len na ceste a vlastný život, vlastné ciele a túžby a nie ich dostrkávať aby splnili ich sny...

mihalicka
6. dec 2006

Moj nazor: Ak by rodicia tak chceli dat nieco detom tak ten obrovsky majetok predaju a deti obdaruju a nevydieraju ich tym, ze ich drzia pri sebe tym, ze potom dostanu dom. Nech maju deti svoje sukromie a svoj zivot.

veronika13
6. dec 2006

barunka pekne si to napísala, aj ty mihalicka. No pre môjho svokra je majetok a dobytok viac ako vlastna žena, tak aspoň mi to pripadá,nechcem mu krivdiť, ale odkedy ho poznám tak sa tak správa a práve tým majetkom si myslí,že si deti udrží pri sebe, lebo majetok to je niečo, že on máááá

barunka
6. dec 2006

no tvojmu svokrovi, veronika (divné mi to príde oslovovať ťa tak, to akoby som sa sama so sebou bavila.. 😀 ), ide ku cti aspoň to, že má nejaký majetok...
moji svokrovci majú len ten dom (na ktorý splácajú hypo nejakých 300 Sk mesačne), auto na ktoré splácajú úver a inak nič...
a ostatným, čo majú, závidia aj nos medzi očami...

veronika13
6. dec 2006

on síce má majetok, ale nevysporiadaný, ani pozemky pod domom nemá vysporiadané, lebo za 30 rokov to nedokázal, takže o nejakej jeho šikovnosti sa hovoriť nedá, a dom čo má no podľa toho čo aj svokra hovorila, on sa na ňom moc nenadrel, ale to neviem isto, a popravde ma to ani nezaujíma, lebo ja jemu neverím, keď on niečo hovorí, strašný chválenkár hlavne seba, od neho nechcem mať nič, dúfam, že môj muž nebude moc makký v tomto

barunka
6. dec 2006

veru, v takýchto veciach sa neoplatí byť moc mäkkí, aby ste náhodou zle nedopadli vy... neviem, nevysporiadané majetky mi naháňajú strach.... 😨

veronika13
6. dec 2006

jeho predstava je asi taká, že môj muž to bude teraz vybavovať za neho, lebo už na to nestačí, ale nech si len za tým behá, keď sa to dalo ľahko vyriešiť tak sa na to vykašľal, tak nech sa snaží.

barunka
6. dec 2006

a ako môže tvoj manžel, aj keď je jeho syn vybaviť jeho veci??? Veď ani na pošte mu nevydajú list, ktorý je písaný svokrovi do vlastných rúk, tak si myslím, že majetok si vysporiadať môže len vlastník....
či sa mýlim?????
ja by som sa mu na to zvysoka vykašľala, aby vám náhodou nedal zaplatiť aj tie všelijaké poplatky, čo pri tom budú treba...

smisel
7. dec 2006

uz som sem raz pisala ale dnes mam taku naladu ze si musim vyliat srdiecko. moja svokra je taka falosna. keby ste sa jej pozreli do oci tak nic dobre v nich nevidite. predomnou povedala na druhu nevestu ze je to k.... a taketo sa mne nepaci, lebo co potom hovori pred nou na mna. a donedavna mala od nas aj kluce ale manzela som presvedcila ze to nechcem lebo vzdy ked mali prist na navstevu tak si otvorili.inak to aka je sa neda ani opisat. vzdy ked manzela nieco boli napr. zaludok tak to urcite si ho pokazil z mojho jedla. pritom manzel hovori ze varim vynikajuco. a potom ze sa o neho nestaram. a podobne veci. uz sa len bojim toho ze ked budeme mat babo tak u nas bude stale, lebo ona je na svojho synacika zatazena a ked bude od neho vnuk tak teda to budu nervy. a to som napisala len take lahsie veci na stravenie.

bublinkajasminka
7. dec 2006

holky toto vám naozaj nezávidím..... našťastie máme s manželom šťastie - moji rodičia sú úžasní, nikdy nič nám nekafrú do ničoho a manžel má len tata, lebo maminka mu zomrela a jeho tato je úžasný a mmá priateľku - teda moja nádejná svokra je taká skvelá, že lepšiu si neviem predstaviť, dokonca manžel povedal že je ako jeho mama....

ajap78
autor
7. dec 2006

smisel, to mi je luto. moja rada znie, bud tvrda a stoj si za svojim. ja som si tiez prezila svoje, aj som si svoje povedala, oni sa oduvali a nakoniec zistili, ze sa nic nezmeni a este ani neuvidia vnucku, tak sa pekne odrazili. dokonca mam niekedy pocit, ze zo mna maju taky mensi strach, ale radsej velky respekt akoby mi mali skakat po hlave. este sa ma aj spytali, ci mozu spravit malej mikulasa, lebo jej nedavame velmi sladke 😀 takze radsej nech sa pekne na vsetko pytaju, akoby si mali robit, co sa im zachce. ale poviem ti, toto som si tvrdo odpracovala, viac ako rok to bolo velmi vyhrotene, lebo som nechcela ustupit. takze prajem pevne nervy a odstup nezaskodi. pamataj, nikdy nebudes ich dcera a hlavne si im zobrala synacika, takze sa o nejake velke rodinkovanie ani nesnaz, nikdy nevyhras 🙂 a povedzme si uprimne, stojime o to? 😀

katika1
12. dec 2006

Babenky, prečítajte si článok Teroristka v novej Eve. Ja som sa na ňom nevedela dosmiať. Tade moju svokru to dokonale vystihuje 😀
Odporúčam ho vrele.. 😀

slaviks
21. dec 2006

Cafte vetky baby co nenavidia svoje svokry. Som s vami. My so svokrou bývame uz 3 roky a je to na nevydrzanie. Vsade bola vsetko vie ako crobak Truhlik.Teraz ked sa nam narodila dcerka je to este horsie.Malicka ma este len 8 mesiacov a uz by ju napchavala kolacikmi, chlebom so sunkou a najradsej by jej dala papat vyprazane rezne.Najhorsie je ze ked mala zaplace tak mi ju furt berie z ruk.Ako by som bola zla matka. Som s nervami ☹ v koncoch

katika1
21. dec 2006

slaviks, súcitím s Tebou. 🙂 Jej nedovoľ brať Ti Tvoje dieťa z rúk. To by ma dorazilo!

slaviks
4. jan 2007

katika, ďakujem za súcit.Svokre som už dôrazne povedala že mi malú nemá brať z rúk. Samozrejme sa urazila. Manžel sa jej dosť zastáva lebo je vážne chorá na srdce a že na ňu nesmiem kričať, (ale on samozrejme môže)len jej slušne odpovedať. Ale dá sa to keď ma ustavične znervózňuje svojou prehnanou starostlivosťou? Najnovšie sa mi ponúkla že bude spať s malou, že nech sa ja vyspím, lebo malá sa v noci budí.( asi len trikrát). No hrúza. Až tak ma to neunavuje, aby som jej nechala celú noc maličkú. Veď je s ňou skoro celý deň, ja už chodím na pár hodín do práce, tak prečo mi ju chce brať aj v noci? To jej nikdy nedovolím!

katika1
4. jan 2007

slaviks, to by som jej ani ja nedovolila, aj keby som únavou padala. To nie. Dieťa má vychovávať matka, nie babka! A už vôbec nie proti jej vôli.

veronika13
4. jan 2007

slavik, tak to s tebou sucitim, ale co ti mozem poradit nenervuj sa pre nu. Vzdy keď ti navrhne takú blbost /ako spat s malou.../ tak jej slušne a jasne bez emocii povedz, že tak to nechces a keď sa bude pokusat o citove vydieranie tak ju tiez slusne odpis. To ze bývate spolu v dome a že je chora na srdce neznamená, ze budes skakat ako ona piska. Viem zo svojej skusenosti, ze je tazke s takymi ludmi zit, tiez byvam u svokrovcov a viem ze keď budeme uz mat male, tak budem musiet odolavat takymto stupiditam z ich strany, neviem este ako to zvladnem, ale neustupim pokial budem presvedcena,ze nemajú pravdu. Drz sa a s muzom si sa uz o tom rozpravala? Píses, ze tam bývate uz 3 roky, vlastne byvanie nechystate?

slaviks
9. jan 2007

Ďakujem za povzbudenie. S manželom sa rozprávame málo a keď len cez telefón, lebo je stále v práci, má dve zamestnania. Večer príde unavený domov, ešte mi pomôže okúpať malú no a pokiaľ ja ju uspím a prídem k nemu, tak už zaspí pri televízore aj on. To je koniec debaty. Vlastné bývanie nechystáme lebo sme s polovice už dom vyplatili mužovej sestre, a svokru treba doopatrovať aj keď nám ešte svoju polovicu neprepísala, ale to je už o inom. Keby bolo po mojom, dom by som predala, peniaze rozdelila a svokre kúpila byt, ale o tom ona nechce ani počuť, lebo čo by robila bez záhradky v malom byte sama. No proste horor. Keby som vedela aká je ešte pred svadbou, nikdy by som so spoločným bývaním nesúhlasila.Teraz je už neskoro. Má niekto podobné skúsenosti?Môže mi niekto poradiť ako vychádzať s ješitnou a vzťahovačnou svokrou, ktorá všetko vie a všade bola?

miselinik
9. jan 2007

Slaviks to ti asi nikto neporadí. Aj moja svokra je taká, len s ňou nebývame. Je to bývalá zdravotníčka a tak máme problém keď príde tak na malej sa jej vždy niečo nepáči a aj lekárku mi dotiahla domov, pretože podľa nej malá chripí a môže mať zápal pľúc. A to sme doobedu boli u doktorky a počúvala ju a povedala, že má len troška zväčšené nosne mandle a to sa jej upraví.Veď mala len 3 týždne. Aj dneska sa jej stolica zdala veľmi zelená, ale malú už nekojím a stolica oksiduje a preto je tmavá troška do zelena. Aj na to som sa doktorky pýtala a povedala mi že to je aj z Nutrilonu HA. No a o homeopatii radšej ani nepíšem, pretože to podľa nej vymyslel diabol a je to proti viere. No je aj fanatička do viery. Každy večer kostol, raz do mesiaca Litmanová a každú pobožnosť nesmie zmeškať. Ale chodí len sporadicky no zato telefonuje každú chvíľu ako sme sa vyspinkali a ako papáme a či sme kakali. No lezie to poriadne na nervy a to dúfam, že nebudem v jej veku taká, lebo sa dobrolne zastrelím. 😀

sonja2
12. jan 2007

Ahojte , ja sa pridám, síce nebývame so svokrovcami, ale s mužovou babičkou a to je asi horšie, Prerábame dom a jej nič netreba, načo ste kupovali toto a načo tamto, kýms sme nazačali s prerábkou nemala ani WC v dome a potom , že aka som, že luxus 🙄 . WC je pre nu luxus, a teraz len na nom sedí .... 😝
Stále sa hádame.A to ešte čakáme mimi, a velmi sa bojím, že sa mi do všetkého bude ona aj svokra starať. Včera svokra vyhlásila, že postielku pre nás má aby sme nekupovali. Tá postielka je po 7 deťoch, a neviem či nie aj po nej, taka je stará a rozsušená ...brrr hrôza 😝 😖

slaviks
12. jan 2007

Milá Sonja to s postielkou bolo u nás presne to isté. Tiež mi svokra núkala starú postielku, ktorá má možno aj 30 rokov. 😀 Ha-ha ako keby sme nemali na novú. Tiež sme jej prerobili dom, urobili osobitné bývanie, bezbariérové WC a sprchu ona na to nedala ani korunu, a ešte sa jej čosi nepáči že tie dnešné WC nie sú kvalitné, že niekedy boli oveľa kvalitnejšie výrobky. Môžme sa pretrhnúť, aby sme jej vyhoveli vo všetkom, no nič sa jej nepáči. Musíš niektoré veci jednoducho prehliadnuť a urobiť si po svojom nech si hovorí čo chce. Hlavne keď si tehotná tak sa nerozčuľuj, lebo môžeš skončiť v nemocnici ako ja v 8. mesiaci tehotenstva som dostala z toho stresu predčasné kontrakcie, malá sa v brušku hádzala ako divá necítila sa tam dobre, tak musela ísť na sekciu von a potom bola nervózna a stále plakala.Takže môžem potvrdiť, že stres sa plne odzrkadlil na dieťatku. ☹