Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

janula203
31. mar 2007

Ahojky, tak sa k vam pridam....ja som sprvu moju svokru tiez nemusela, odstahovali sme sa ked dcerka mala 4. mesiace, a vidite, teraz sa tam vraciame, hehe....
Mne na svokre liezlo na nervy jej komandovanie....teraz je na voziku po mozgovej prihode, vzdy vsetko riadila, bolo po jej, nikomu to nevadilo, no odkedy nemoze, tak komanduje druhych, aby robili, ako ona chce...a jedine moj manzel jej vie protirecit, a vlastne este jeden syn...moj manzelik pochadza zo 6 surodencov, len jedna sestra....najviac komanduje svokra...majko mi vravieval, ze ich ocko nic nerobil, ani caj, le ked ostala na vozicku, tak robi takmer vsetko...ma moj obdiv.
Ked sme k nim sli po svadbe, bolo to len prechodne obdobie....vyvarala som ako diva, raz som piekla kolac, a stale posielala svojho najmladsieho syna, aby ho kontrolovala, ten kolac...som sa nasrala, a kaslala na kolac...manzel jej vtedy povedal, ze nech ma necha ho dorobit, a odvtedy, ked som bola ja v kuchyni, ona tam nebola, aby mi cez plece nazerala.Ked sa janka narodila, tak mala pripommienky tipu, plienky v studenej vode nesmiem plakat, lebo stratim mlieko....mam ich mocit v kybli, nie v lavore...a take hluposti...
Po odstahovani sa to zlepsilo...
A teraz sa vraciame, lebo najmladsi si to s postaranim o nich rozmyslel, my sme prave vybavovali kupu domu, ale napokon sme sa rozhodli, ze sa k nim vratime...nezvladli by cely dom sami...ale stahovat sa budeme, az dom zrekonstruujeme....
Tak snad to prezijeme bez ujmy

rainbow
31. mar 2007

janula, obdivujem tvoju odvahu, my práve dorábame kuchynu, ostatné je takpovediac hotové, na všetko sme sami s mužom, nikto nám nepomože, 😀 , ale už sa s tým pomaly vyrovnávam, aj s pichľavými poznámkami, ale snívat o vlastnom domčeku nikdy neprestanem

bubaczik
31. mar 2007

raunbow..tvoja vdacna tema.. 😀 svokra 😀 zeby som sa aj ja pridala?ale znervoznovat sa na vecer?ale keby tu bola tema svokor,tak sa rada rozculim 😀

rainbow
31. mar 2007

jaj nebudeme sa rozčulovať, idem radšej upratovať, no ale ja neodolám ked sa objaví táto téma

bubaczik
31. mar 2007

ale klobuk dole pred janulou,ja by jej plyn pustila 😖 ja neznasam dirigovanie..a zas, tu velim ja!!!!! 😀 😀 😀 😀

janula203
31. mar 2007

ja ju kus aj chapem, vychovat tolko deti, a este aj o domacnost sa starat...a musim jej byt v podstate vdacna, ze vychovala takeho syna ako je moj muzicek 😀
sprvu, ked sme o tom rozmyslali, tak to vyzeralo ako dobry napad, teraz sa uz trosku bojim, ze ako to bude.....lebo ak bude odomna chciet umytu dlazku kazdy tyzden v celom dome a este ine veci, tak ako to odmietam...budem mat co robit s dvoma detmi, a tie mi su prednejsie, ako kazdy tyzden umyvat dlazku....raz za dva tyzdne staci 😀
Ale zasa, kedze majik bude stat pri mne, a on vie, ze ak daco poviem nesuhlasne na jej adresu, ze to nie je z dovodu vyvolania hadok, ale opodstatnene...
Nuz....svokram zdar 😀

dorotka
31. mar 2007

janula no ja by som pri tej rekonstrukcii dbala na to aby ste mali svoju kuchynu aj kupelnu

janula203
1. apr 2007

kuchyna bude spolocna, aj s jedalnou...a obyvacku izby, budeme mat na poschodi, takze myslim pohodka....kupelne budu dve, oni budu mad dolnu, ktora bude bezbarierova....
Snad budeme mat vsetci svoje sukromie...svokra je na vozicku, ak som uz pisala, takze ona nevari, iba sa snazi komandovat 😀
Mna vsak nie, to skor svojho muza, svokra...lutujem ho

skrecok
3. apr 2007

Ahojte kočky,
trošku je to u nás ale s opačnou témou - moji rodičia.
Po svadbe sme bývali v dome mojich rodičov, naše problémy sa začali stupňovať kvôli rodičom (predtým sme nepoznali hádky), čo môžeme robiť a čo nie, čo musíme robiť (jar, leto a jeseň práce okolo domu každý víkend, žiadny odpočinok, takmer žiadne výlety), kedy prídeme, na návštevu sme nemohli ísť sami bez druhého (nemohla som si sadnúť s kamarátkou a pokecať si o babských veciach, veď manžel nemusí všetko počúvať a manžel nemohol bezo mňa ísť s kamarátom na pivo)... Tak sme sa na polroka odsťahovali, síce to bolo veľmi ťažké, lebo sme nemali peniaze nazvyš. Keď sa situácia upokojila, tak sme sa vrátili do domu s podmienkou, že nám nebudú robiť cirkusy. Vydržalo to takmer bez problémov vyše polroka a teraz je problém opäť tu. Už neviem čo mám robiť, manžel je z toho úplne znechutený... Nezarábame toľko, aby sme si mohli dovoliť popri všetkému ešte platiť hypotéku na bývanie. 😔

bluff
3. apr 2007

skrecok a dokedy chcete byvat u rodicov? situaciu musite nejak riesit, lacnejsou hypotekou alebo prenajmom. ja si neviem predstavit taku situaciu ako si prave opisala. tak sa ku mne nechovali rodicia ani ked som mala 13.

skrecok
3. apr 2007

No, to snáď nevieme dokedy. Najradšej by sme sa odsťahovali a osamostatnili, nie je to jednoduché keď bývame blízko Bratislavy a tu sú veľmi drahé. Keby sme na tom boli dvaja, tak ešte ako-tak by sa dalo finančne, ale my už plánujeme dieťa. Máme na to už svoj vek, blížime sa k 30-tke. Mať dieťa je v súčasnosti luxus a ešte mať vlastnú strechu nad hlavou to už nehovorím...

bluff
3. apr 2007

a to planujete dieta s tym ze budete byvat u rodicov? tak to drzim palce 😅

skrecok
3. apr 2007

No, s radosťou sme plánovali bábätko koncom prvého polroka keď už neboli problémy u nás. A teraz? No ťažko na bábätko myslíme, skôr na neustále problémy. Rodičia nevedia mnohé veci pochopiť, aká je mladšia generácia a situácia na Slovensku ... Ale ako im vysvetliť? Veľmi ťažko.
Pred svadbou také veci vôbec nerobili, nerozumiem vôbec prečo až po svadbe im začalo všetko prekážať čo robíme. A navyše odsťahovanie netolerujú. Snáď sa stane zázrak.

bluff
3. apr 2007

ja viem ze situacia na slovensku je tazka, ale to je asi vsade a naveky u rodicov predsa zit nemozete. ja by som otazku byvania urcite riesila, hlavne ked tie vztahy nie su prave najlepsie. vies si vobec predstavit ako vas budu vo vsetkom komandovat, ked bude male na svete? a urcite to nepridava ani na vasom vztahu s manzelom.

escada17
3. apr 2007

skrecok, nejako to riesit musite a urychlene - presne pre taketo veci sa manzelstva rozpadavaju..

skrecok
3. apr 2007

No, určite budeme musieť nejako riešiť ak sa situácia neupokojí. Niekedy myslím na najhoršie veci čo sa môžu stať rodičom (mala by som sa hanbiť, že takto zmýšľam). Máme nejaké ďalšie pôžičky, jednu končíme tento rok a to nám trošku pomôže. 😒

suzi201
4. apr 2007

Aj my byvame s nasimi a aj ked sa do nas nemiesaju tak to nie je ono. Tak sme sa rozhodli, ze uz je nacase osamostatnit sa a hladame si byt. Dufam, ze do konca roka budeme vo svojom.

adusa
4. apr 2007

skrecok
Osobnosti mozu byt uzasne na obidvoch stranach ( aj dcera aj svokra) ale akonahle sa spolu zije...vsetko je ine. Proste to tak nema byt od prirodzenosti. Ja som hadam este ani nepocula pozitivny pribeh ked mladi zili s rodicmi 🤐 .
Najhorsie je ze sa naruza vas samotny vztah s manzelom...a to je najkrutejsia dan. Alebo sa mylim?
Aj ked to bude tazke mali by ste to skusit. Drzim palce. 😉

miss
6. apr 2007

adusa - tiež si myslím, že taký príbeh neexistuje, clovek od prírody tuži po volnosti po vlastnom kludnom živote ja teraz ani nežijem ☹ každý den mam pred ocami vlastný byt a len dufam, že coskoro sa mi moj sen splni.

gabula
18. apr 2007

Ahojte, Tak ja som na spoločné bývanie so svokrovcami škaredo doplatila, ideme sa rozvádzať!!! Prišla som o muža, ktorého stále milujem a nemôžem s tým už nič urobiť ☹ Všetko sa začalo tým, že nám vadili určité veci na chovaní svokrovcov a manžel si s nimi nevedel urobiť poriadok. Najprv som si hovorila, že sú to jeho rodičia a nebudem sa do toho miešať, no videla som že on sa tomu vyhýbal a konflikty sa stupňovali! Napr. keď sme niekam išli z domu hneď sa svokra vypytovala, že kam ideme? Svokor zase manžela kedykoľvek cez víkend stiahol na rôzne práce okolo domu napriek tomu, že sme mali už iný program .....Bábatko sa nám dva roky nedarilo, tak sme začali chodiť do reprodukčného centra. Manžel mal diagnózu zle pohyblivé spermie a ja mam maličkú cystu. Mám ísť na Laparoskopiu. Po odstránení som chcela podstúpiť umele oplodnenie. Iná možnosť nebola. Aj do tohoto sa starala svokra. Že umele oplodnenie v žiadnom prípade, že ona je presvedčená že jej syn je v poriadku to je iba zo stresov....atď Už som to nevydržala a mali sme ostrú výmenu názorov. Dokonca sme s manželom riešili úver na kúpu bytu. On jej to povedal a pri poslednej hádke s mužom zakročila a je z toho rozvod!!!!
Manžel urobil chybu že si ma nezastal pri hádke so svokrovcami,nechal to všetko na mňa, je slaboch! Nevydržal aj ten nápor s úverom a kúpou bytu! Klamal mi do očí, že už ma nemiluje no z jeho správania som vôbec nič také nevycítila. Nechal sa úplne ovplyvniť. Teraz riešime všetko cez právnika 😢

tessa
18. apr 2007

paaani, gabula, to je sila! 😠
Mrzi ma, co sa ti prihodilo...rozmyslam, ze my sice nebyvame priamo so svokrovcami, ale cez zahradu...a to je pravda, ze svokra je u nas pecena varena...
Ale ja si zase dokazem povedat, ked ma nieco nastve...len potom su z toho fakt zbytocne hadky... 😖

mihalicka
18. apr 2007

Gabuki tak to ti niet co zavidiet! Ja som u svorkovcov byvala cca 3 mesiace a stacilo.Mamicky sa fakt dost staraju..Ja mam tiez takeho muzicka, ktory rodicom nepovie na rozum..Ja tym mojim viem na rovinu vselico povedat. Neviem, preco je to tak! Kde teraz byvas? A co sa vlastne ona montuje do toho,akym sposobom budete mat babo? Aj keby ste si kupili v Hypertescu, jej do toho nic neni. Jasne jej syn je zdravy, to stale nevesta je na vine! Sila 😠

gabula
18. apr 2007

mihalicka,presne ako hovoríš,aj keby sme sa rozhodli pre adopciu černoška, nemala by do toho čo kecať! Teraz bývam zase u mamy 🙂 Všetko sa to odohralo strašne rýchlo. V piatok pred šibačkou sme sa s mužom pohádali,vykričal mi že v živote nechce mať so mnou deti,tak na to som zobrala jednu tašku tie najnutnejšie a šla som na víkend k mame. Presne na šibačku som sa vrátila k nemu,že to dáme do poriadku a on už za tie dva dni bol presvedčený o rozvode!!! Mama a celá jeho rodina ho v rozvode určite podporovala! Tak som si postupne brala od neho veci a ked som chcela ísť ešte po zvyšok už bol vymenený zámok a stále tam mám trvalý pobyt! To sú svine! Tak som si najala právnika nech s nimi jedná za mňa,lebo som prišla na to že ma chcú obabrať o peniaze. Celú kuchynskú linku som financovala zo svojho ešte pred svadbou a kopec iných vecí. A teraz že mám si všetko zobrať so sebou, no neviem kam by som to všetko dala! som úplne na nervy!

markas
18. apr 2007

Ahojte, trochu som sa začítala do tejto témy. Gabula máš to fakt ťažké. Mne tiž moja svokra občas poriadne lezie na nervy, hlavne, keď mi chce radiť a má strašne zastaralé názory. Našťastie nebýva s nami a prída tak raz do týždňa. To je celkom znesitelné. Ale keď mi ide rozprávať ako mám do plátených plienok baliť bábo tak idem vyskočiť z kože. Hold, to sú SVOKRY. 😝

fifla
18. apr 2007

no babby, asi vsetky svokry su take....ja som sa do 20-ky trapila s mamou, kym som jej vysvetlila ze uz mam svoj zivot a jej dozeranie nepotrebujem a terazky to zas musim riesit so svokrou. Ona je celkom fajn baba, ale strasne si dodrbala zivot a teraz rozdava rozumy a naviac.....stale je najlepsia, ma vsetko a nikd sa nemyli (to si ona mysli:o)
Pravda je niekde uplne inde, ale ja jej to povedat nemozem. Mam obrovske stastie, ze moj muz ma nadhlad nad tym vsetkym, a nedrzi stranu ani mne ani jej. A teraz sa po porode chceme z BA, kde zijeme 9-rok stahovat do mesta, okdial obaja pochadzame. Ak nam budu rodicia velmi liezt do zovota tak zbalime kufre a pojdeme inde.
Alebo to skonci tiez nejakou vymenou nazorov, co by som dost nerada, lebo tolko je toho , co by som jej mohla povedat, ze by sme sa uz do konca zivota nemohli ani vidiet :o)))
ale inak som rada, ze ju mam. a to myslim vazne....ved to poznate, keby ste ju nelubili, tak ......:o))))

janula203
18. apr 2007

Waw gabula, tak to je hrozne smutne...ale mozno to treba brat optimisticky, stastie, ze nemate deti a ty si zistila, ze tvoj muz si ta nevie zastat a stat pri tebe...asi nie je te pravy, ked sa pre rodicov vzdal svojej lasky...

Ja mam teraz dilemu, my sme sa rozhodli vratit k svokrovcom, lebo najmladsi sa rozhodol, ze ich nedoopatruje...rozhodli sme sa....
Dom je uz napisany na nas oboch, akurat to chceme dat na kataster, a potom banka a rekonstruovat...tiez sa toho obavam, viem ako to bolo predtym, jeho mamina je na vozicku, predtym sa starala o vsetko, bola jasny general, a teraz sa plietla do varenia a tak....ja som jej vsak povedala a manzel tiez, ze ked varim, nech ma necha...a odvtedy ked som varila, v kuchyni nebola...mala take vymysli, ako ze ona plakala plienky vo vedre, tak manzel ma kupit aj mne, hned som na nu vybehla, ze to akoze nie, a budem ich nadalej plakat v lavori....alebo ze ked plakam v studenej vode, tak budem mat zle mlieko...proste hluposti, a manzel bol vzdy na mojej strane....
V juni cakame dalsi prirastok...coho sa bojim, ze sa nam budu babrat do vychovy, svokor ani nie, ale ona....a dufam, ze tie zmeny v dome si presadime, tiez to robime pre nu, lebo jej ho chceme prisposobit bezbarierovo...tak uvidime.
No ak by mi to malo dako ohrozit manzelstvo, v momente sa stahujem, no v tomto viem, ze aj manzel by to tak riesil, pre moju spokojnost a neohrozil by nas spolocny zivot....tak verim, ze to bude dobre a konflikty si vydiskutujeme....

Mas to teraz tazke, verim, ze sa zasa postavis, silna a stastna, a najma spokojna....drzkaj sa

elri
18. apr 2007

gabula mas to tazke, drzim ti palce, aby to vsetko dobre dopadlo.. 🙂

Ja mam dobru svokru, aj ked zaciatky boli sice vselijake ale tezaz je to uz OK, zvykli sme si na seba a dobre si rozumieme 😉

milhaus
19. apr 2007

moja svokra velice vyprava ako ma moju dceru rada a nie je schopna ju povarovat, vyhovara sa že nema čas a celkovo robi ako by to ich vnučka nebola, aspon mne sa to tak zda
ked som tam je dobre ale inak ma ohovara a ked nerobim a nestaram sa o luciu tak akko ona povie tak je zle
preto tam radšej nechodim i ked byva asi 600 m

mitinka
20. apr 2007

baby prosim vas poradte mi:urcite to niektore poznate ako si mama privlastnuje vazho muza a vy ste vzdy az ta druha,ona si to narokuje a ja ked nieco poviem vzdy je zle a ked nieco poviem muzovi je este horsie viete mi nieco poradit lebo ja uz toto fakt nezvladam a lezie mi to na nervy ona ako keby jej to robilo dobre a rada pozerala na moje utrpenie lebo vzdy po hadke sa zoberem a idem plakat do izby,....ani sami nemozme byvat lebo ona chce aby sme si postavili tu kde byva ona na zahrade ale ja chcem ist do trnavy a co najdalej od nej a synacik da vzdy na mamu a dnes som mu povedala ze preco som vzdy ta posledna a povedal ze neni len jej musi vratit to za co ho vychovala 😠 😠

pralinka25
23. apr 2007

AhojMitinka, je mi luto ze mas taketo starosti. Ja by som to s takou osobou nevydrzala.

Asi by som na tvojom mieste poprosila muza aby sme sa porozpravali. Povedala by som mu,ze chapem ze jej je vdacny, je to prirodzene, ze je to pekne ako ma rad svoju mamu, ale ze teraz ma zodpovednost ako manzel a ako otec. Syn svojej matky je stale ale musi prebrat zodpovednost. Uz nie je maly a ak chce aby mu raz bola dcera vdacna za vychovu mal by sa spamatat.

Ak by nic nepomahalo asi by som mu povedala ze takto to uz dalej nevladzem a ze ak to ma takto pokracovat tak nech on zostane teda s mamickou a ja by som aj s malinkou isla prec. Nenechaj sa terorizovat.(mimochodom myslim si ze to je aj o niecom inom nie len o vdacnosti. Skor o pohodlnosti a o tom ze stale je ako maly synacik. Vdacnost sa da prejavovat aj inac a nemusi byt pritom pri mamickinej sukni)