Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

nanyka
8. feb 2008

maminasr, poslala som ti IP 🙂 .

nanyka
8. feb 2008

digysa, aj ja v to dúfam, no myslím, že tiež budeme robiť - aj keď neúmyselne - veci, ktoré sa našim nevestám či zaťom nebudú páčiť..

lefika
8. feb 2008

digysa, ja mam taku skusenost, ze tie co mali zle svokry, sa z toho poucili a su celkom fajn. takze my budeme urcite super svokry 😀
mozno, ze ked to nezazijes na vlastnej kozi, tak si neuvedomis, co nemas robit a potom to dopada napr. tak, ako s tou mojou bestiou 😠

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rinuska
13. feb 2008

kosicanka 1 - buď rada , apoň máš od nej pokoj 😀 😀 😀

rusovcanka
13. feb 2008

Ahoj kosicanka 1 netrap sa tym, rinuska ma pravdu-aspon mas od svokry pokoj. Ja mam taky isty problem ale s mojou mamou...nikdy sme spolu nevychadzali ktovieako, ale myslela som, ze jej prva vnucka by to mohla zmenit. Ha-ha. Omyl 😒 Moja mati sa u nas ukaze asi tak 2x do roka a to sa pred tym este necha milostivo pozyvat. Tak som si povedala,ze je okaslana a mojej dcerke staci aj babka(moja svokra), ktora s nami byva v jednom dome a teraz malu varuje, kym nezacne mala chodit v septembri do skolky. Je celkom fajn a ked mi niekedy lezie na nervy, jednoducho sa zdvihnem a odidem do naseho bytu(svokra byva na prizemi a my na poschodi)

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea.m
13. feb 2008

košičanka a si jej prvá nevesta? nenapadlo ťa že len možno nevie ako na to a nechce sa s tebou hádať,alebo sa ti vnucovať a byť otravná? čo ked čaká prvý krok od teba.ved ty si celé dni doma a ona je zamestnaná žena a neviem koľko ma rokov ale ked príde domov určite je rada že je rada.a len tak mimochodom tielko je vždy bližšie telu ako košeľa.

lefika
13. feb 2008

kosicanka, moja bola presne taka ista, kym sme sa neprestali stykat uplne: pred znamymi sa vychvalovala, vsade o sebe hovorila ako o babicke, ale skutocny zaujem o malu ziadny. ked prisla, tak sa len vykecavat o blbostiach...ale ja som sa naucila uz pred tehu, ze od nej nemozem chciet ziadnu pomoc, tak ma to velmi neprekvapilo...naozaj bud rada, ze mas pokoj.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lefika
13. feb 2008

kosicanka, moji svokrovci vysvetlovali, co je a co nie je ich povinnst vo vztahu k nam 😒 tak sme si povedali, ze teda ok, nam chybat nebudu, ale my budeme robit tiez len to, co je nasa povinnost, ani o chlp viac. za takych 10 rokov to moze zacat byt dost aktualne 😠

andrea.m
13. feb 2008

no baby ja neviem ako vy ale ja ani od svokry žiadnu pomoc nečakám a to je na dôchodku.ma 63 rokov,prežila ťažký život a takisto k nám príde raz za uhorský rok a nezavolá vôbec no a čo.zavoláme mi jej ona je totiž matka môjho manžela a preto by predovšetkým nás malo zaujímať ako sa má ona.a nezabúdajte že vychováva sa najmä príkladom a vaše deti nebudú skúmať dôvody prečo ste z babkou nekomunikovali oni si zapamätaju iba to že ste nekomunikovali a tak sa v budúcnosti aj oni k vám budú správať.ak vy nepodáte pohár vody,nečakajte že bude podaný vám.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea.m
13. feb 2008

tak jej to skús povedať narovinu ked jej nedochádza alebo odnes simonku k nej a nech sa hrá s ňou doma a ty budeš mať voľno.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea.m
13. feb 2008

tak nahovor drahého.neviem aký ma na ňu vplyv ale u nás to zaberá. ked niečo raz za čas od nej potrebujem poviem to drahému a on na ňu hodí psie oči a hned je po našom. má naňho slabosť.

lefika
13. feb 2008

andrea, snazila som sa o komunikaciu a "podavanie pohara" tri roky a dostalo sami akurat posmeskov, pohrdania a robenia naschvalov pri kazdej prilezitosti.
svokor videl vnucku prvykrat ked mala 2mesiace, odmietol ju vziat na ruky, ze "sa na nu nechce citovo viazat, lebo chcel chlapca". tak to ma uz dostalo uplne. ja s takymi ludmi nechcem mat nic spolocne 😠

andrea.m
13. feb 2008

lefika no ked sa nedá tak sa nedá. ja sa vždy všetko snažím brať z obidvoch strán ale zase nie cez mrtvoly. ja len že tiež ma nevítali z otvorenou náručou ale kadejakými kompromismy a ústupkami sme sa dopracovali k všestrannej spokojnosti. a záleži to aj od toho ake ma kto na starých rodičov nároky a požiadavky. ani môj svokor ešte nemal moje deti na rukách ani jedno ale zase je pravda že on to nekomentoval a ani ja sa nepýtam.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea.m
13. feb 2008

lefika a na takú odpoved že "chcel som vnuka" by môj svokor dostal odpoved že ma v tom prípade nešikovného syna lebo o pohlaví rozhoduje muž a nie žena a že ked si urobil nešikovného syna tak nech sa nesťažuje že nemá vnuka 😀 by si ho s tým dočiasta zabila ver tomu

lefika
13. feb 2008

kosicanka, to hej, a ked sa k tomu este pridali poporodne hormony ☹ este som sa ako-tak snazila o nieco so svokrou dalsieho polroka, ale uz mi bolo jedno, ako to dopadne.
andrea, ja som na nich nemala naroky ziadne. nechcela som pomoc, chcela som len, aby mi neublizovali a neposmievali sa mi. podla nich som chcela vela, svokra mi na to, ze "si budem musiet zvyknut, lebo oni uz ini nebudu" 😠

andrea.m
13. feb 2008

lefika ale to ti povedala pravdu 😀 nič v zlom

lefika
13. feb 2008

andrea, teraz to uz viem 😉 len vtedy som dufala, ze sa snad kvoli vnucke budu aspon snazit. no nic, nie som prva a asi ani posledna z rodiny, kto s nimi kvoli tomu uplne prerusil kontakt...to tiez o niecom svedci.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kasis
13. feb 2008

Baby, my mame obe take babky, co nejavia zaujem, tak koho bude mat Matko za babku?
Do 6.mesiaca som im nasilu natiskala syna, ze nech aspon raz za mesiac kazda pokocikuje, volala som ich k nam, navstevy prebehli tak, ze sedeli na gauci, ja som ich obskakovala a este aj o maleho sa starala, postazovali sa kazda na pracu a odisli. Bola som strasne sklamana, najma z mojej mamy a z pristupu k vnukovi, z oboch stran je to prve a jedine vnuca.
Od noveho roku som ani jednu ani nevidela a ani nepocula a pritom byvaju tak 25_35 min peso od nas, proste som to vzdala, preco mam len ja stale vyvolavat ako sa maju, co mame nove, ze ich vnuk uz chodi, co vie povedat, kaslem na obe,mna sa za cely cas ani jedna nespytala ako sa mam. O starych otcoch ani nehovorim, ani jeden tiez nemal vnuka od narodenia na rukach. Neviem co sa im porobilo, pred narodenim Matka neboli taki, alebo som si to tak nevsimala, kedze som mala dost vycerpavajucu pracu. Sice pred porodom ma isli obe prejest radami ako porod, co s malym dietatom a tak, vsak to poznate, ponosili mi veci 30 rocnych po nas za dva kamiony a ja som to potajme vyhadzala do smetii . Aj navstevy boli castejsie, ale take kavickove, vykeciavacie.
Chvalabohu mam vynikajucu 82 rocnu susedu, ktora ma velmi podporovala, ked som dalej nevladala, poradila co s kojenim, zahra sa s malym, ked som dosla z porodnice doniesla mi polievku 😉
S muzom sme to X krat prebrali, teraz je na PN, je po operacii kolena a vlastna mama mu ani nezavolala ako sa ma, ci sa lieci, tiez ho to strasnemrzi, no holt, rodicov si nevyberame.

rusovcanka
14. feb 2008

kasis, moja mama je taka ista,ale na svokru sa nemozem stazovat(aspon zatial 😉 ) Mamu nekontaktujem pokial to nie je naozaj nutne a jej to asi tak vyhovuje, lebo ona sama nezavola ako je rok dlhy,takze som sa s tym zmierila a
netrapi ma to.

lienocka235
14. feb 2008

kasis... moja svokra byva 10 minut od nas peso.. a presne 11. maja bude rok co sme uplne prerusili kontakty.. aj predtym to bolo na figu.. uplne na nas kaslala aj na svojho syna ked mal 30 ani telefon nezdvihla aby povedala buuu o takych veciach ako vianoce a narodeniny malej ani nehovorim..

moja mama zasa profesionalne optruje male deticky ma take minijasle.. 5 deti.. kazdy den tak do pol siestej.. a vies si predstavit ze jej potom uz nezostava energia na vlastne vnucata.. teda na moju malu lebo sestra jej tam tie svoje deti nasackuje pravidelne na vikend.. pritom sestra nepracuje.. a mama potom uz nema silu ani cas na moju malu.. takze tak..

mna to tiez mrzi.. ale asi si budeme musiet nasjt nejaku inu babku na inzerat..

junovka
14. feb 2008

moja mama zase, mam pocit uprednostnuje viac mojho brata, ktory ma tiez dva deti ako ja.Co uz 😒 Len som zvedava dokedy 😎 😉

elinka27
18. feb 2008

ja mam zasa opacny problem svoju svokru nenavidim a navstevam u nej sa vyhybam ako sa da.Najradsej by som bola keby ani neexistovala a ani sme tam chodit nemuseli, pretoze ma nebavi pocuvat jej blbe reci.Ked mi zvoni,tak sa niekedy radsej zatajim 😀 Viem,ze je to nefer,ale ak sa bude dat zariadim to v buducnosti tak aby sa ani maly tam nejak nepytal,len este neviem ako...

susik77
19. feb 2008

ahojte 🙂 kosi, uplne ti rozumiem 😉 ja mam tiez divny pocit z muzovej rodiny...uz si prestavam robit iluzie, ze budeme normalna rodina ☹
tiez by som rada vedela vas nazor, co si o tomto myslite: moja svokra ma dvoch synov, manzel je pod papucou-resp. robi si svoje ale neoponuje jej, aby mal pokoj 😎
ona je zavisla na synoch.starsi po civilke utiekol z domu do podnajmu, lebo sa s nou stale hadal. moj muz je mladsi.hovoril mi, ze po vs chcel odist do kanady, ze nechcel zostat doma...hovoril, ze mu dobre padlo, ked mohol so mnou odist do ciech ked sme spolu zacali chodit. svokra nie je princ. zla, ale je sibnuta.
ked sme zac. spolu chodit a napr. sme sli k nim na obed a nechceli sme vsetko zjest, zacala plakat 😎
pritom ona vari fakt hrozne-to mi hovoril manzel, ze chceli varit oni, ze sa to nedalo jest, ale ze im nechcela dovolit, ze to je jej domena 😒
je uz na dochodku, ale strasne aktivna, robi univerz.3.veku, cestuje...
ked sme s manzelom este len chodili a prisla za nami do prahy, stale drzala manzela za ruku-on drzal mna z druhej strany 😎
on o nej hovori tiez, ze je sibnuta...ale je to jeho mama...
no a ta vec: uz pred narodenim malej stale hovorila, ze ja mozem pracovat a mala moze byt u nej, ze ona ju vychova...al., ze babka sa o veroniku postara, vsak mame sa moze hocico stat, ze to sa stava, nej. nehoda a tak... normalne mi pripada ako by mi malu najradsej zobrala a mne dala do kavy ciankali 😠 😎
manzel mi hovoril, ze som paranoicka...ale ja jej uz mam plne zuby 😒