Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

jaja257
15. okt 2008

Ja chodim inac tiez k sukromnej gynekologicke a platime , ale som spokojna, lebo nikdy necakam a nevymenila by som ju. Inac na slovensku je to tak, ze ked chces aby bolo o teba dobre postarane musis mat sukromnika. A potom moj manzel nema cas sediet so mnou v cakarni 3 hodiny, tak radsej platime.

leony83
15. okt 2008

presne. a svokra nadáva, že prečo musím mať takého drahého lekára, prečo mi nestačí obyčajný obvodný gynekológ.... keby to platila ona...

a neplatíme za luxus, ale za veci, ktoré by mali byť samozrejmosťou u každého lekára...

jaja257
15. okt 2008

aj moja nadavala ze naco mi je sukromnicka a ci sme taki bohati ked na to mame a takA ona ma este taku kamaratku ktora ju v tom podpori, tak ju musel manzel uzemnit. Ja chcem sluzby a ked to nejde inac tak zaplatime

szivem
15. okt 2008

Ked tak citam vase prispevky o pôrodnikoch trocha sa cudujem.Ja som rodila v Kosiciach,nemala som dohodnuteho ziadneho lekara,nic som neplatila a nemôzem povedat ani jedno zle slovo.Je pravda ze starsieho syna som rodila v Kosice-saca a som povedala ze nikdy viac.V Sacanskej nemocnici sa sestricky tvarili akoby som ich svojimi otazkami obtazovala a lekari mi nikdy neodpovedali na moje otazky,pocas pôrodu na mna vrieskali aby som nebola histericka a nakoniec som aj tak musela ist na sekciu,no zato v KE boli sestricky nesmierne mile,starali sa o nas a lekari,len co som sa priblizila k malemu uz mi stali za chrbtom a odpovedali na kazdu moju otazku.Nikdy ma neodbili tak ako v Saci.A co sa tyka platenia,tak ja som nikde neplatila ani korunu.ani u gynekologicky ani v nemocnici,a tiez mam sukromnu gynekologicku.

leony83
15. okt 2008

jednoducho nám závidia... oni ešte nemali také možnosti.

najlepšia sranda bola, ked moja vyhlásila že na fotke UZV z 5. týždňa (malá fazula, vôbec tam nič nevidno) sa náš malý podobá na priateľa. že aj on bol taký istý 🙂 🙂 🙂 sme sa rehotali, že odkial vie, ved vtedy ešte nebol uzv. ona tvrdila, že už bol. a večer v tv ukazovali, že to vynašli niekedy koncom 80. tych rokoch 🙂 🙂 🙂

jaja257
15. okt 2008

szivem: to je tak, ze ked sa objednas na termin, tak platis a este k tomu ultrazvuk a podobne. Ked som to zratala tak to stoji dost. Ja platim rocny prispevok 3500 a je v nom zahrnute vsetko vratane fotiek z ultrazvuku. Ale aj keby sa platilo viac tak nejdem k obvodnemu, lebo ja mam problem s tym, ze vzdy nieco od niekoho chytim a cakat v cakarni, pocuvat manzela ktory sa ponahla na stretnutie alebo do jednej zo svojich prac, radsej nie. Ono mozno som rozmaznana, ale tu nie je ina volba, bud platis alebo sedis v cakarni a cakas. Co sa tyka porodnika, ja som zbabelec a potrebuejm cloveku verit, tomuto verim na plnej ciare, takze je to trosku aj o mojich pocitoch a strachu.

leony: no moja povedala na fotku zo 6.tyzdna ze tam vyzera ako bradavica na kolene, na fotku z 9.tt ze vyzera ako spek a na dalsiu ze vyzera ako ufon, co k tomu dodat? dufam, ze sa bude podobat aj na mna aj na manzela, ze to bude mix, ale zasmejem sa ak sa bude podobat na mojho deda a bude rysava so zelenymi ocami a kucerava po mne. To by ju asi dorazilo.

szivem
15. okt 2008

jaja,ja som potom asi tiez rozmaznana,myslim si ze pre tehotne je lepsie ked nemusia sediet v cakarni plnej chorych ludi,tiez som sa vzdy objednavala a za to som platila 150sk,za USG 100,fotka s USG 100sk a to je vsetko.Nemyslim si ze si rozmaznana len sa mi zda ze platis trocha vela.Teraz beriem antikoncepciu a aby som nemusela cakat na recept a meranie tlaku a odbery tak platim jednorazovy poplatok 300sk,to potom len zavolam ze potrebujem recept,pridem si pre neho a necakam ani minutu,ale 3500sk sa mi zda prehnane

jaja257
15. okt 2008

Ono ked to zratas ani nie. Ak spocitas tych 200 za objednanie + 100 za ultrazvuk + 100 za fotku = 4OO SK a teraz chodim kazde tri tyzdne niekedy aj castejsie takze to vynasobime 15 dostaneme 6000 Sk a teda vlastne este usetrim. A navyse v tom centre maju vsetko nakope vratane prenatalnej diagnostiky ktora je vedla mojej lekarky a oni vzdy konzultuju medzi sebou. No nech ratam ako ratam tak stale sa mi to oplati. A tiez nemusim ist po kazdy papier a EKG sa riesi sposobom ze doktorka zavola na recepciu a uz ma cakaju nie ja ich , spravia a je pokoj. Ber to ale tak ze tu su trosku vyssie ceny ako v KE a teda nie je to tak vela.

syslunda
15. okt 2008

ahojte dufam ze nevadi ak sa pripojim. Ja si myslim ze poplatok 3500Sk nie je moc prehnany. Ja mam celorocnu starostlivost (nie len gyn) a naozaj si to neviem vynachvalit. Presne viem ked z prace odchadzam na kontrolu tak do hodiny som naspat a to ma doktorka na mna vyhradenu pol hodinu (a to nie som ani tehulka). A hlavne doktorka ordinuje do 20:00.

szivem
15. okt 2008

jaja,ak to beries tak ze vsetky tie ukony ti robia pri kazdej navsteve tak to naozaj nieje vela,este si myslim ze je to malo,lenze USG sa nesmie robit tak casto,aspon tak to viem.Teraz som si pozrela odkial si a uz som ticho,jasne Blava tak to mas este super cenu.

jaja257
15. okt 2008

no ved prave blava a jej ceny..... 😉 ale co uz ked tu zijem?
neviem ako to je s usg, ale mne ho robila na kazdej kontrole az do 22 tt a aj fotku mi davala, potom sme boli na 3D/4D a od vtedy nie, mala bola v poriadku a teraz idem na dalsie 3D/4D na dalsie merania.
Ako pise syslunda, viem kedy idem a kedy pridem a ma na mna vyhradeny cas, ktory je len moj a mozem sa objednavat aj cez net a to je uplne super.

szivem
15. okt 2008

v tehot.knizke mas 3povinne USG,v 10,20,30 tyzdni,no fakt pocujem prvy krat ze robi USG na kazdej poradni,ved to je oziarenie a urcitym spôsobom to skodi a niekde som citala ze USG môze vyvolat predcasny pôrod,ale nechcem ta strasit,tvoja lekarka urcite vie co robi.Ja som bola na 3D/4D v 25tyzdni,no tymto USG ja neverim.Povedali mi ze je vsetko OK,aj CD mam a v 31tyzdni som musela porodit lebo syncek ma vrodenu srdcovu vadu,ako to ze to nevideli?!Ale to je uz o inom.

jaja257
15. okt 2008

szivem: to je mi luto ze mas taku negativnu skusenost, mne ostava len dufat, ze mali pravdu a ze vsetko je v poriadku. tie ultrazvuky su dufam tiez v pohode. Ved uvidim, ono nie vzdy sa to podari tak ako clovek planuje. Ja sa o malu tiez stale bojim aj napriek tomu ze ma ubezpecili ze je ok, na druhej strane som rada ze som tam bola, lebo znamej zistili, ze malicky ma hydrocephalus......

jonatanka
15. okt 2008

jaja moj maly ma hydrocephalus tiez vrodeny a nie je to take strasne je sikovnejsi nez jeho sestricka - dvojca

jaja257
16. okt 2008

jaonatanka: ja som to nemyslela v zlom, len vedela na com je a mohla sa podla toho zariadit a pripravit co dalej. Vedela ze to nebude lahke. to je vsetko co som tym myslela. Ja viem ze v tejto dobe sa da vsetko nejako vyriesit alebo liecit a deticky s hydrocephalom su tiez sikovne.

jonatanka
16. okt 2008

ja som to v zlom ani nebrala,len som chcela povedat tak ako si to ty teraz napisala, kazde jedno babo je to najkrajsie a pre maminku najsikovnejsie 😉

matullienka
17. okt 2008

baby mame dalsiu 😀

dasena
17. okt 2008

co dalsiu?temu? 😕

dasena
17. okt 2008

Je tu nejako ticho 😖

jonatanka
17. okt 2008

dalsiu nespokojnu nevestu 😀

dasena
17. okt 2008

Nevesta bola nespokojna aj ked bola este len cakatelkou 😉

jonatanka
17. okt 2008

ja ani nevesta nie som, s drahym sme na divoko, a keby vrazda nebola zlocin tak moja "svokricka", hmm no neviem neviem....

dasena
17. okt 2008

U mna je to podobne.Nuz ale v poslednom case sa k nej pripaja aj svokor.Ked zacnu s tymi svojimi domienkami tak ma ide urvat. 😠
Manzel teraz pracuje v Ba stretla som sa s kamosom pred bytovkou a sli sme posediet,svokor ma sledoval s kym idem a svokre nakecal hluposti.Na druhy den mi to povedala a povedala som jej nech sa nestaraju,myslela si ze som bola s byvalim,pritom je to kamos z partie.Povedala som jej ze ja sa narozdiel od niekoho nekur...im 😕
Boze vtedy ma riadne nasrala

jonatanka
17. okt 2008

no ja mam v domacnosti vsetko zle a ona by to mala tak a tak, a booozinku farebne steny, no kde ste to videli, to z jej mladych cias by nebolo 😠 ,a preco detom nedas toto ale hento, no ide ma porazit, ale ja uz k nej nechodievam, max. raz do mesiaca, a mam pokoj, no aby som jej az tak nekrivdila obcas ma aj svetle stranky, len skoda, ze je to velmi zriedkavo

dasena
17. okt 2008

A takych story mam kopec.Za tri roky sa toho nazbieralo.Najlepsie je ze ludia ktory ju poznali z rozpravania si mysleli ze az tak zla nieje,ale ked mali tu moznost sa s nou chvilu porozpravat tak mi dali za pravdu

dasena
17. okt 2008

Teraz koncom mesiaca sa stahujeme 26 km od nej tak som zvedava co bude robit bez nas.Pred rokom sme si izbu zateplili a pekne vymalovali.teraz muzovi kricala ze ako skaredo spravil tu izbu ze ona to tak nechce a ma to dat vsetko prec.No chapes?ani peniaze nedala na nic ani sme ju nepytali,je to jej byt.A ze vraj darovanemu konovi na zuby nekukaj

jonatanka
17. okt 2008

mne sa ratala ked k nam prisla na nastevu a mali sme prazdnu flasu od vina pri smetiach, juj, hnecd sme boli alkoholici, ozrani a nezodpovedni rodicia, ale stamperlik si potom s nami dala, vodu kaze vino pije, ale holt ona je dokonala

dasena
17. okt 2008

ta moja je tiez najmudrejsia ,najdokonalejsia.S nou sa nehodno hadat.Pamatam sa ako ma ohovarala dokonca aj v mestskej doprave.Jej kamoska mi to povedala.v tu ranu by bolo po nej.Keby aspon pravdu povedala 😀

jonatanka
17. okt 2008

to nic mna jej prvorodene vnuca pekne nazvalo hlupanou, ktora sa nevie ani o vlastne deti postarat,odkia to to dieta poculo, ci na to prislo same

dasena
17. okt 2008

Inac dufam ze nebude chodit casto na navstevy.
Uz ju pocujem co hovori na nas prerobeny byt,kazdemu sa bude chvalit akeho sikovneho ma syna a hlupu nevestu,ze vsetko urobila on svojpomocne,ale to ma dozerie a poviem jej ze som jeho zena a ruku k dielu som prilozila aj ja. ☹