Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

bobatko
3. dec 2008

nastasia ja som si uz troska aj zvykla.lekar jej to povedal lebo su dobry kamarati a ze ona sa strasne o mna boji a o mimi. vies co je mi to jedno, doktor je to inac super a co narobim s takou trafenou svokrou.
zistila som ze len ja ju nemam zlu. maybee byt tebou by som to nerobila.ak mozete chodte okamzite prec.
my u svokrovcov ostavame len preto lebo manzel tu ma stolarsku dielnu a je tu blizko hora.inac by ma tu neudrzalo nic
najhorsie natom je to ze mi to nechce nikto verit lebo oni ked pridu do spolocnosti tak su velmi mily a ohladuplny dokonca aj ku mne ale ked prideme domov tak mame peklo.
dijako gratulujem aj k mimi ale aj k tej velkej odvahe.

maybee
3. dec 2008

dijado: ideme prerábať medziposchodie a poschodie, bude to napísané na nás dvoch ako samostatná bytová jednotka a k tomu budeme mať ešte aj vlastnú záhradu. Ja viem veľmi dobre, že to bude ťažké a na začiatok si musím stanoviť pravidlá a ešteže mám takého priateľa, ktorý sa jej postaví a aj hovorí za mňa 🙂 Inak ona po kladnej stránke je ok, milá, príjemná, porozpráva sa, pomôže... ale, po istej situácii, kedy ma raz vyhodila z ich domu s tým, že keď nechodím do kostola, tak tam nebudem chodiť v mojich očiach jednoducho skončila a nedokážem sa s ňou normálne baviť, vždy robím presný opak ako ona. Je vnútri, tak ja som vonku a naopak. Nedokážem jej to odpustiť. A to nehovorím o iných mnohých výstupoch. Ale teraz a myslím, že ten smajlík je dostatočný 😎 som sa naučila postaviť sa k tomu flegmaticky a pomáha to 🙂

Asi by som si mala brať príklady z mnohých, čo tu písali, že so svokrovcami nikdy... ja do toho idem, viem do čoho idem a mne zostáva predsa len tá malinká nádej, že to všetko bude rešpektovať. A potom si môžem nadávať akurát tak samej sebe 😉 Nešla by som tam, keby som nemala okolo seba toooľko ľudí, čo psychicky do toho idú so mnou a keby som nemala silu vo švagrinej, švagrovi, svokrovi a mnohých ďalších.. 😉

nastasia
3. dec 2008

bobatko, obdivujem ta, ze to vydrzis, ale mas pravdu, ze clovek si zvykne.
ja som bola mojej mozno buducej svokre nesympaticka uz od zaciatku. nastastie jej priatel rychlo vysvetlil, ze chce so mnou byt a ze sa s tym musi zmierit. teraz je to uz lepsie, ale viem, ze to s nou budem mat velmi tazke lebo je velmi tazka povaha. ale kazdy sme nejaky.

mimkao
3. dec 2008

čawte, aj ja mám trochen " inú" svokru.... 🙄
Maybee, tvoja svokra je taká silná katolíčka, alebo aké vierovyznanie "praktizuje"...?
Bobatko, no silá, mne sa ta moja zdá oproti vaším ešte celkom v pohode... 😝 😀

maybee
3. dec 2008

mimkao, moja svokra nie je silná katolíčka, ale fanatizujúca katolíčka.... všetko beriem, aj chodenie do kostola, aj ja tam chodím, keď to tak cítim, aj večerné modlitby.. všetko okolo cirkvi rešpektujem. Ale keď niekto, čiže ona buzeruje celú rodinu, hovorí o nás ako o prekliatych, číta knihy o diabloch, všetci, ktorí nechodia do kostola tak v jej očiach nemajú žiadnu cenu, aj keď 88 ročná babka, ktorá ledva chodí, nejde do kostola, tak jej to vykrikuje na dvore ako .... 😠

mimkao
3. dec 2008

Aha... Zaujímave... A v kostole ich pán farár učí piť? Hmmm, dobréééé 🙄 😖 Toto je vážne choré. Úprimnú sústrasť Ti prajem. 🙄 😔

abetka
3. dec 2008

mayby , ja by som sa odtial pratala

veronika13
3. dec 2008

mimkao, farára z toho prosím vynechaj 😉 to je v ľuďoch

maybee, nechoď tam bývať, pokiaľ máš aj inú možnosť nechod tam. Teraz sa ti možno zdá, že máš ľudí okolo seba, čo ťa podporia, ale nebudú ťa podporovať donekonečna, nebude ich baviť stále počúvať tvoje sťažnosti, ver mi, viem o čom hovorim. Nemám ani zďaleka takú svokru ako vy, sú tu iné problémy, ale ak si chceš zachovať nervy a zdravie, tak tam nechoď. To neni hrdinstvo, že tam pôjdeš, ani si tým nič nedokážeš, len to skôr či neskôr budeš ľutovať. Teraz ste bez detí predpokladám, počkaj keď prídu deti...

ilduska14
3. dec 2008

maybe,aj keď hovoríš že vieš do čoho ideš,tak podľa mňa to bude oveľa horšie ako si to predstavuješ. 😖 to som sa naučlal že ľudia sa nemenie.Je veľmi malá šanca že sa niekto zmení,lebo si uvedomuje že je to s ním zlé a ubližuje svojmu okoliu.Ale tak ako moja svokra ostane taká aká je a časom to bude len horšie,lebo ako človek starne tak to ide dolu vodou s takýmito blbými povahami,tak aj s tvojou to bude len horšie.A ako píšeš že si stanovíš pravidlá, tak podľa toho čo si o nej napísala tak ona má svoje pravidlá 😝 a na tie vaše vám bude kašlať. ☹ Veľa vecí aj ja robím už tak že odignorujem,ale keby som so svojou svokrou bývala,tak už ležím vo voľajakej liečebni.A nech je akákoľvek zlá,tej tvojej nesiaha ani po "členky".To už keby mne robila to čo tebe,dávno sa s ňou nebavím. 🤐 Mne by stačilo ako píšeš že ťa vyhodila z domu.Tam by sa môj kontakt s ňou končil 😉 Ale ak máš odvahu veľmi ti držím palce,nie každy by sa po takejto skúsenosti na to odvážil.A vieš ako to je,kto najviac poučuje a kritizuje,ten má toho za golierom najviac.Podľa mňa to z niečoho ústi,to jej správanie a nič dobré to nebude.Skús popátrať.Takýmto správaním sa ľudia snažia odpútať od seba pozornosť a vymazať svoje problémy alebo neúspechy.To je dnes najľahšie,kritizovať ostatných.Podľa mňa by mal každy začať najprv od seba. 😉 😀

janka5861
3. dec 2008

ja by som nedokazala byvat s mojou svokrou .... ani len byt s nou v case nejakeho poplachu v jednej malej miestnostia a nie este niekde byvat. ked sme kupovali byt ,tak som z okna videla jej okno .okamzite sme ten byt odmietli. teraz byvame na druhom konci mesta od nej a ani ju nenavstevujem.nestretame sa,nerozpravame sa a moj manzel ma v tom podporuje .on ide na navstevu ,vezme aj syna ale ja tam nechodim . a takto je to dobre. ja ju nemozem ani vidiet nie este pocuvat.no proste je to debil ...

majacska
3. dec 2008

ahojte baby mam velky problem. stala som sa tiez svokrou. a co teraz? zatial bolo vsetko ok, nevesta je v nemocnici, vcera rodila. a budu byvat u nas zatial. Ked som citala vase pribehy, som sa zlakla, ze co ako mam robit, aby som nebola rusivym momentom pre nu. Mohli by ste mi poradit, co mam a nemam robit, aby bolo dobre medzi nami. Uz som raz pisala, ze som mala najhorsiu svokru na svete, nebudem tu rozpisovat, pretoze to je velmi smutný pribeh. Taka urcite nikdy nebudem. ale sa mi niekedy zda, ze sa moc o nu staram, asi to aj prehanam, mozno preto, ze na mna sa ta moja uplne vykaslala.

maybee
4. dec 2008

mimkao: nie, farár v tej dedine je fajn, len ona si náboženstvo poňala trošku z opačnej strany....

veronika: ja viem, že to nie je žiadne hrdinstvo a to ani nechcem robiť, lebo by som veľmi rýchlo spadla na hubu (pardón za výraz).. ale možnosť nemáme inú, mám síce pozemok, kde by sme mohli stavať, ale to by sme tiež museli bývať istú dobu u nich a v jednej domácnosti, nie v dvoch... tak to by ma po týždni odviezli. Ja si uvedomujem, že to bude horšie a horšie... už teraz si všimla, že sa správam inak a dala som jej dosť najavo, že do mňa sa starať neoplatí. Možno, že sa za 2 roky zmení tak, že už tam ani len nepáchnem.. Do tej doby mám ešte veľa na rozmýšľanie, na to, aby som jej vysvetlila veľa vecí.... 🙄

ilduska: Ja som sa s tým už viackrát skúšala zaoberať, že prečo je taká. Tie jej amoky viem z čoho idú: jej manžel je nesmierne žiarlivý a až chorobne a ona sa naučila žiť na voľnej nohe (chodí do zahraničia opatrovať starých ľudí).. no a keď príde domov, tak pomaly nemôže ísť ani na záchod bez jeho pozornosti. Ale ten fanatizmus-to netuším. Bohužiaľ, pohybuje sa v takých kruhoch a chodi na rôzne kresťanské stretnutia a ťahala tam aj môjho priateľa, keď bol malý. A ja som si myslela, že také veci, čo tam oni robia sa vidia len vo filmoch.. 😒

ilduska14
4. dec 2008

majacska neboj ak si mala zlú svokru,tak aspo ń vieš čomu sa máš vyvarovať.Hlavne jej daj priestor a nerob niečo o čom povie že urobí a zvládne sama.My svojej10 krát povieme pekne že si niečo neželáme a ona to 11-ty krát urobí. 😉 A ke ´d píšeš že sa moc staráš,tak neviem lebo niekomu to vyhovuje,niekomu zas nie,ale skôr nie ako áno.Podľa m ńa stačí ak si predstavíš že ako by si chcela aby sa k tebe správala tvoja svokra a máš to vyriešené. 😀 Ale je to trošku ťažké ti čokoľvek radiť,lebo ja sa 26-tich rokoch určite ináč pozerám na život ako ty.Predsa toho máš viac za sebou.A ke ´d má malého tak bude moc háklivá,daj pozor,nerob veci za ňu,len tie o ktoré ťa požiada.A hlavne sa jej spýtaj s čím pomôžeš,lebo niektoré veci chce robiť možno sama. 😅 Aspo ń ja som taká,určite to ale neplatí na každého.Držím ti paalce aby si to zvládla a bola si dobrou svokrou. 🙂 A ináč majacska niekedy si želá aby aj tá moja radšej na mňa kašlala.Možno by bol väčší kľud.Nepoznám tvoj príbeh,ale radšej vôbec v kontakte ako večné hádky. ☹
Maybee a ke ´d je taký žiarlivý ako zvláda že je stará v zahraničí? 😕

maybee
4. dec 2008

ilduska14: ako? je nervózny, kričí, nedá sa s ním rozprávať... a čo ma najviac hnevá je to, že vždy keď má prísť tak sa ide z nej s prepáčením posrať, všetko musí byť tip-top, musí jej nakúpiť jej obľúbené potraviny, ktoré pred nami schová, aby sme ich náhodou nezjedli my 😕 🙂 a pritom mu ona robí také veci.. že je to priam nelogické, ako ju on straaašne miluje a ona ho má na háku. 😠

tajo
4. dec 2008

majacska - nemyslím, že budeš zlá svokra. Naopak, podľa toho čo som si prečítala. Ja mám veľmi dobrú svokru a jedno u nej kvitujem a vyhráva to na celej čiare. Nepovie čo si myslí o mne a necháva ma vychovávať dcéru ako ja uznám za vhodné, keď poviem, že NIE tak to rešpektuje. 🙂

abetka
4. dec 2008

no mna tiez vyhodil svokor, ked sme u nich byvali a to som este pol roka u nich bola koli MM, ale potom sme to vzdali a isli sme prec a oni to povazuju za podraz a vobec sa s nami nebavia. ☹
Ja som presvedcena ,. ze spoluzitie s rodicmi pokazi vztahy

mimkao
4. dec 2008

maybee, ja viem, že farár je fajn, teda väčšinou... ja som to myslela ironicky, že na koho sa chce svokra vyhovárať, že keď už je taká fanatická katolička, tak nech žije tak, čo ju v kostole učia. Lebo piť ju tam podľa mňa neučia...
Veronika13.... viem, že je to v ľuďoch. Proti farárovi nemám nič... 😉

majacska
5. dec 2008

ilduska tajo ste velmi zlate, ze ste mi poradili. myslim si, ze sa budem riadit tym co ste mi pisali. Ale aby ste vedeli, co vsteko mi robila ta moja, tak len medzi mnohymi tolko, ze hned potom ako sa dozvedela, ze som tehotna (vtedy este priatel t. c. manzel bol v Cechach na vojne) prisla k mojim rodicom aj so svokrom a spravila obrovsky cirkus, aby som isla na interrupciu, potom zacala urazat mojich rodicov, nakoniec im moja matka ukazala dvere ( v zivote sa tak nespravala, je vzdelana, inteligentna) a potom nasledovali jej dalsie hrozne klamstva o mne v meste, ze to tehotenstvo ani nie je od jej syna, nakoniec si ma manzel ani nezobral, uveril jej, bola som 1 a pol roka slobodnou matkou... ostatne sa uz ani neda opisat. Mexicky serial. Tak sa drzte a vsetkych vas velice pozdravujem 🙂

livi
5. dec 2008

abetka - presne tak 🙂
majacska 😲 😲

jankajs
5. dec 2008

majacska, tak to je sila... hm, podľa tohoto mám ešte zlatú svokru, aj keď je to riadna megera. Skús sa s nevestou porozprávať o svojom vzťahu so svokrou (ak jej teda môžeš veriť, že veci neprekrúti a nepodá ďalej), a že ty by si zas naopak chcela mať s ňou a vnúčatkom pekný vzťah. Normálne sa spýtaj, čo by očakávala, čo jej vyhovuje a čo zas prekáža... proste aby ste spolu vychádzali ako normálne inteligentné ženy.

A povedz jej, že ak niekedy bude mať krivé očko na manžela, môže sa ti posťažovať - 😉 (kamarátka má takú svokru, keď jej manžel niečo doma vyvedie - zabudne sa s kamarátmi na pive, alebo je k nej hrubý /slovne/ a ona to potom spomenie pred jeho mamou, tak tá sa jej zastane a povie synovi, že teda takto sa ženatý a milujúci muž k svojej žene predsa nespráva a pod. )
Mne chodil ten môj 3x v týždni taký dopitý po práci, že šiel pomaly štvornožky a keď som to svokre povedala, nepovedala mu nič, ale poslala ma ešte za ním, aby som dozrela, aby sa synáčikovi nič nestalo a keby zvracal, aby som mu pomohla, lebo by sa mohol zadusiť. Som chytila druhý amok 😠 ...

ilduska14
6. dec 2008

majacska,gratulujem k vnúčatku.To je neuveriteľné ako sa niektorý ľudia zbavujú zodpovednosti a vedia ukazovať prstom a odpútavat pozornosť od seba.Veď na to bábo trebalo dvoch ľudí a druhým bol ich syn.To ak Ti vtedajší priateľ neveril,tak si nikdy nechcel overiť či to ozaj nie je jeho dieťa?To ho v snoch nemátalo?Veď sa mu nedávno narodilo vnúča,ani to ho nezaujíma?To je priam neuveriteľná tá sebeckosť niektorých ľudí. 😠 Dúfam ale že život Ti to neskôr vynahradil a žije sa Ti lepšie. 🙂 Aj Ty sa drž a neboj budeš dobrou svokrou,po takejto skúsenosti určite. 😉
Jankajs to akoby si písala o kamoškinej babke.Jej otec dojde opitý,jej mama dojde po svoju svokru a vidí na vlastné oči že nemôže stáť na nohách taký je sťatý a ona len povie neveste,že čoby si to jedno pivo nemohol dať po ťažkej robote.To ju ale netrápi že takto chodí každý deň.Tak to by ma na tvojom mieste jankajs roztrhlo. 😠
Abetka úplne súhlasím.Je veľmi málo ľudí,ktorým to spolunažívanie klape.Väčšinou sú len hádky a stresy.Veď sú aj bez toho aby sme spolu bývali,takže to nepotrebujeme stupňovať. 😉 😅

bobatko
6. dec 2008

jankajs pises tu o tom ze by sme mali svokre povedat o tom co je vo vztahu zle a co robi moj manzel??
podla mna je to blbost,svoje problemy si treba riesit sami a nie so svokrovcami.Ja mam taku svokru ze ked moj drahy pride domov opity ona ho hned zastavi,nada mu do debilov a vseliakych a poviem ti pravdu ze mne sa to moc nepaci,lebo ked prideme nahodou spolu z krcmy a moj manzel si tam trochu vypije tak po nom vrieska ako keby som to nevedela povedat mu aj ja.
Naposledy sa to stalo ked som sa dozvedela ze som tehu,isli sme to oznamit kamaratom a tak si moj manzel vypil ale nebol na mol /do nalady/.Len co sme prisli domov zacala vrieskat ze co si to dovoluje a ze on bude spat vonku alebo v druhej izbe.tak nas bola dokonca v noci pozerat ci nahodou nespi so mnou v spalni a ci spi v detskej izbe.Pekna drzost.
niekedy sa to da riesit aj pomocou svokry ale úpotom vie o vasich problemoch a bude sa vas stale vypytovat ako sa sprava a ci poslucha.ked mam pravdu povedat mne to uz lezie krkom.

neuverite co sa mi dneska rano stalo.Doktor mi nakazal prisny klud na lozku,lebo som zacala krvacat a svokra ma rano pri ranajkach privitala s tym ze ked chcem dneska nieco jest tak nech si navarim lebo ona sa o mna nebude starat.Zlc som mala az v krku a ze nerozculuj sa. Normalne si teraz plieskam hlavu ze som doktorovi nepovedala ze chcem ist do nemocnice,ked ma tam posielal lezat na 3 tyzdne aspon by som si oddychla.
Tak som si navarila a dokonca,prisiel svokor donutra aj so svagrovcami a svokra ich poponukala a mne nic neostalo.Asi ma najblizsie j....

abetka
6. dec 2008

bobatko- tak ja som tradicne uvarila obed a ked som prisla, tak bol hrniec prazdny a neumyty 😅
A mna dnes strasne nasr..a svokra, ale kaslem na nu

jankajs
6. dec 2008

bobatko, jasné, beriem, že do vzťahu netreba zaťahovať druhých. Ale keď tá kamarátka chlapovi dohovárala, bolo fajn, že ju podporila aj druhá dôležitá žena v jeho živote. On totiž robil aj také veci, že keď sa prišiel opitý a kamoška mu čistila žalúdok (predsa ho nebude vítať s kyticou v ruke za to, že prišiel po polnoci, smrdel, nohy sa mu plietli a ešte bol sprostý), tak sa vzal a hajde k matke na byt. Lenže tá ho pekne vypoklonkovala, že bude vítaný, ale keď príde s manželkou a triezvy. Keby ho vzala k sebe, poľutovala a pod., tak to by, podľa mňa, bol úder pod pás pre manželku. Nie? Ale možno sa mýlim. Samozrejme, treba robiť všetko s mierou. Chápem,že ťa štve prístup tvojej svokry, pretože ste si boli posedieť spolu a to už je váš problém, v akom stave prídete domov. A s tým varením... ja som sa hneď oddelila... ešte sme nemali dovezený sporák, tak sme na tie dva dni kúpili el.dvojplatničku a varila som hneď extra... chvalabohu, lebo potom som zistila, prečo tak svokruška túžila po spoločnej kuchyni - 1. nevarí chutne, 2. chodili sa tam stravovať dcéra s manž. a troma deťmi (vedľa stavali dom, tak aby nemuseli strácať čas varením), a druhá dcéra, ktorá pracovala neďaleko, takže sa u matky zastavila každý deň cestou domov, 3. rôzni "pomocníci"-chlapi bez rodiny, príjmu, ktorí pomáhali za jedlo a fľašku.... asi tak.

bobatko
7. dec 2008

jankajs dufam ze aj ja sa co naskor odpojim od svokry. a byvate u svokry?? mozno by sa jej hodila ako nahradna kucharka /zo srandy/ !!!
Jedine coho sa bojim aby sa nenaucila chodit potom ku mne na obedy aj so svokrom,ked budem mat svoju kuchynu.oni su toho schopny ako ich poznam.

jankajs
7. dec 2008

bobatko, presne tak. Ona sa síce pred rodinou vyjadrovala, že keď varí pre toľkých ľudí, tak jeden človek navyše - to nič nie je. No mne osobne povedala, že nerada varí (nevie to, robí len také "pulenty nechutné"). Ale raz zlomila nohu, tak sme nejaký čas varili my - u nás hore, a nosila som im to dolu do ich kuchyne - celé hrnce, nech si berú, kedy a koľko chcú. A keď jej dali sadru dole, počkala si ma na schodoch a jej prvá otázka bola: A čo budeme dnes variť? 😀 Tak som jej za pochodu povedala, že oni neviem, čo budú variť, ale že ak potrebuje inšpiráciu, tak ja idem robiť palacinky. A zavrela som za sebou dvere na poschodie. 😉 Akosi podvedome som čakala, že sa tak okľukou bude snažiť dostať ma do jej kuchyne, takže som nebola zaskočená. Ale kedysi ma "ovalí" takou hovadinou, že stratím reč a nenachádzam argument, ktorým sa brániť. Ten ma napadne, až keď odíde a ja vypením 😀
A k tomu chodeniu, to robí občas aj naša, svokor nie, ten si v pohode uvarí sám, keď sa ona na to vybodne. Lenže on si varí to, čo svokra neľúbi - držkovú a tak. Preto sa nominuje k nám alebo k dcére - akože ide pozrieť vnúčatá, alebo tam pošle krsňa a potom preň akože príde. To robila nám, keď sme mali návštevu. Je strašne zvedavá, kto je u nás, o čom rozprávame a pod., tak to takto maskovala.
Var len toľko, koľko zjete, a im povedz, že jej, to je smola, keby som vedela, ale my sami nemáme... alebo že nemáš uvarené, lebo si nestihla a budeš variť zajtra... Toto bol môj argument, keď som musela mužovi obhajovať samostatnú kuchyňu - ja som naučená variť inak, im to chutiť nemusí 2. keď neuvarím, dáme si suchú večeru, alebo sa najeme v meste, kým prídeme domov a nikto mi to nemôže vyčítať, že "musel" za mňa variť, 3. keď nebude uvarené o 12.00 nevadí, zato oni by mohli frflať, že už sú hladní a čo som doteraz robila...4. ako podelíme suroviny, ktoré stoja veľa peňazí, keď sa tam stravuje toľko ľudí? 5. čo ak navarím, príde niekto, oni ho ponúknu a nám ostane prázdny hrniec? (poučenie z rodiny)...
Tak potom pochopil, že to nie je len o státí pri hrncoch. 🙂

bobatko
8. dec 2008

dobre argumenty asi to skusim na mazela aj ja,aby sa s tou stavbou trosku viac pohol a mohli si varit sami a to co nam chuti.
vcera sa na mna svokra vecer urazila lebo muz bol v hore a tak som mu kazala nech mi donese cecinu ze si spravim vencek na vianoce a nejake sisky. A uz bol ohen na streche ze na vyzdobu je este skoro ze ona ju robi az 23.12, aj stromcek. Mne sa to zasa paci ked je to dlhsie vidiet a svieti ti cely dom vecer,nehovorim teraz ale po tom 15 su to uz ako keby vianoce a kazdy ma vyzdobu.
tak sa mi to lubi lebo sa so mnou nerozprava a mame tichu domacnost /aspon mam pokoj nacas/.

jankajs
8. dec 2008

Vidíš, aká prkotina a už sú nezhody - toto bude pri všetkom, lebo ona je doma a ty "na návšteve", tak ak sa rozhodneš robiť niečo inak ako má ona zaužívané, myslí si, že ju nepriamo chceš "nahradiť" na tróne, tak sa snažia o psychickú likvidáciu... Mimochodom by som jej povedala, čo ju to trápi, kedy bude u teba výzdoba. Však to nerobí ona???? A s tou tichou domácnosťou ti pomáham, je to na nezaplatenie - ten kľuuuuud 😀

jankajs
8. dec 2008

Inak s tým varením u nás - oni sú dôchodcovia, ale každý deň musí byť uvarené niečo iné (polievka+druhé), lebo - citujem: Kto by to dva dni jedol. Keď nedojedia, dajú do odpadu pre prasce... My sme zas šetrnejší - navarím na dva dni, polievku mm nevyžaduje, takže to mám jednoduchšie. Keď sa mi podchvíľou vysmievala, že máme to, čo deň predtým, tak som sa vynašla a povedala jej, že keď varím dobre, tak nám to chutí aj na druhý deň, a že ten, kto dobre jeden deň nenavarí, musí zas variť na zajtra. 😀 A bolo po rečiach 😵

bobatko
9. dec 2008

dobre si ju odbila s tym varenim.
u nas problem s tym ci je to dobre nieje ale s tym kolko toho je. ked navarim viac aby som mala na druhy den pokoj tak je zle a ked zasa menej tak je zle co sa bude vecer jest,ci ona bude nieco varit.
teraz to robim tak ze varim len mne a manzelovi a na nich sa serem. muz neni cely den doma a tak si bere do roboty a miluje cibulu ale svokrovci nie,tak mame vsetko cibulove,aby nam to nepojedli.
dokonca svokor si domov doviedol svagra na vypomoc a mysli si ze ja ich budem obskakovat.dost mam problemy s tehu. tak sa vyhovaram ze mi nie je dobre.
Svokor ma dneska vytocil hned rano.nakazal mi toto sprav aj hento.somna vali krv ze ledva sa postavim na nohy co ma tak trase a nevladzem.este som nic nerobila a aj to serem nechcem prist o mimi kvoli debilinam ktore aj pockaju.Bojim sa ako to zvladnem dalej ked svokrovci vlastne ani nechcu nase mimi len svagrinej.len tu obskakuju a mna maju za druhu sluzku. uz som rozmyslala aj o tom ze odidem k rodicom.alebo poviem 18.12 doktorovi nech ma posle do nemocnice aspon do 22.12.a potom sa zbada ake to je.