Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

abetka
2. jan 2009

tak zoberte aj moju a najdeme nejake pole,tam ich strcime, aby nas sme nemali zly pocit, ze su v zahrade 😉

luciauk
2. jan 2009

😀 😀 😀

lefika
2. jan 2009

krematorium nie je zly napad. sice kym sa budu popolnit, zas budu otravovat vzduch (aj po smrti) 😔

martinano
2. jan 2009

Dufam, ze beriete aj moju, baby pisete tu co ste od svojich svokier podostavali, ja nikdy nic a ani maly.po pravde nechyba mi to len keby sa inak spravala.
s byvanim sme v inej situacii, nebyvame u nej,ale keby sa nieco stalo a musela by som tam ist byvat, tak sa s muzom na fleku rozvediem.moja svokra by totiz kazdeho pod strechou dostala do hrobu a ja o to nestojim.a laska nelaska dieta potrebuje matku zivu nie mrtvu.tieto pribehy co tu pisete, to sa este da, ale ta moja sa neda ani trochu, ako som tu spiminala v zivote jej nezabudnem, ze som kvoli nej skoro prisla v piatom mesiaci o maleho.Ja mam zdravotne probemy, stabilizovane, vsetko bolo ok, doktorka mi hovorila klud a bude vsetko ok, hlavne prychicka pohoda a bude aj zdravotny stav ok.No pohoda v spominanom 5mesiaci skoncila a dokonca tehotenstva to bolo strasne, maly sa narodil o 3tyzdne skor.Chvalabohu vsetko bolo ok a je, musim si zaklopat.na toto ani pole ani krematorium, to len vymazat zo zivota!!!!!!!!!!

kocurik16
2. jan 2009

ja som dala typ a nech si každá zahrabe tú svoju kde uzná za vhodné.Moja je už 5 rokov pod zemou a zatiaľ nestraší 😀 dúfam,že ani po dnešku nebude 😅
to krematorium tiež neni na zahodenie

lefika
2. jan 2009

kocurik, teraz to vyzera, ze si ju postavila k stene a odstrelila 😀 😀 😕

jaja257
3. jan 2009

Ponuka priestory na zakopanie svokier 😀 asi 100 000 m2 🙂 ale pod podmienkou, ze tam zakopeme aj tu moju.
Ja som si zacala mysliet ze dostala rozum a strasne som sa sekla. Aj tieto vianoce pokazila co mohla, je tu kazdy den a o mojom dietati rozprava ako o svojom 😠 . Povedala som to manzelovi a on, ze ked ju to bude pocut povedat, ze skoncila s chodenim k nam. Silvester radsej ani nejdem opisovat, len tolko, ze sa ofucala a miesto pohostenia, ktore som chystala kazdy rok ja, sme mali prazdny stol 😖 a chudak manzel doma ani neveceral, lebo hovorila co vsetko bude a nakoniec nedala nic. 😠

luciauk
3. jan 2009

jajka, tak preto my sme na štedrý večer sami, nepokazí nám to nikto. a myslím, že ten pozemok je strašne malý 😝 kamarátkina svokra sa pred vnúčikom oslovuje maminka, to tie vaše nie sú fakt normálne 😠

martinka, ☹ ☹ ☹ to fakt len vymazať a nenaplňať sa nenávisťou. veď to by si nemohla svoje dieťa vychovávať v láske a súdržnosti. srandičky srandičky, ale toto je fakt choré. čo také ti vyviedla? alebo skrátka len otravovala vzduch? potvora jedna. dieťa by om k nej ani nepustila 😔

luciauk
3. jan 2009

martinka, kamarátke sa stala podobná vec. jej tvrdohlavá svokra urobila po svojom a preto jej zrazili dieťa. našťastie žije a už je ok. zarážajúce je, že sa háda s manželom, lebo on nechápe, prečo na svokru zanevrela 😲 😲 😲 a dcérka nechce o babke ani len počuť.

lefika
3. jan 2009

lucia, ved to, ze ti ich synacikovia tvrdohlavo odmietaju pochopit, co je na ich mamicke zle. ten moj tiez zacina vymyslat, ze by sme sa po tych 3 rokoch mohli znovu zacat stretavat. on to totiz absolutne nepochopil: myslel si, ze ich prerusenim kontaktov trestame za to, co vyviedli. on nechape, ze oni sa nezmenia a opat nieco vyvedu, ak im to dovolime a ze prerusenim kontaktov si chranim svoju rodinu, manzelsku sudrznost a dusevne zdravie 😔

kocurik16
3. jan 2009

lefika,to som nestihla,dostala infarkt,a kedže ma nestraší tak to nebolo so mňa. 😅

lefika
3. jan 2009

kocurik 😉 v rodine mojej svokry je bohuzial dost rozsirena dlhovekost bez ohladu na zivotny styl, mnozstvo stresu a pod...obavam sa, ze ona bude este v 80ke zdrava ako repa a vsetkych okolo z nej trafi slak 😖

martinano
3. jan 2009

luciauk to sa ani nevies predstavit co vyvediadla a vzdy vyvadza, vsetko co sa tu pise sa mi zda totalna malina oproti tej mojej, najnovsie v jednom kuse vykrikuje, ze ona nie je babka nasmu malemu a podobne blbosti, hrozne to boli, uz tam nebudeme chodit aspon teda ja a maly, to ma od nasho maleho o 8mesiacov starsieho vnuka a tomu aj modre zneba znesie,ale keby ste poculi ako kazdemu stale nadava a oslovuje nas oplzlimy nadavkami no fuj

luciauk
3. jan 2009

martinano 😲 😲 😲 tak sa ti nečudujem, že naše problémy sú ti malinou. kamarátkiny svokrovci tiež uprednostnujú vnuka pred jej dcérami. a to tak strašným spôsobom. vo dverách ho pozdravia a dievčatá odignorujú. mlátia ich po rukách a zadku za každú somarinu, a vnuk im môže aj po hlave skákať. ja by som do takého domu viac nevstúpila. ked to počuvam, tiež sa mi zdá tá moja ako medík.

alika54
3. jan 2009

baby,,,ked mi je tazko precitam si vas a citim sa lepsie-fakt,,,dakujem za tuto temu,,,

lefika
3. jan 2009

luciauk, ja sa presne takehoto pristupu obavam, ak by sme nahodou cakali chlapca aoni by sa to dozvedeli: to by urcite boli zrazu ako medik. booze, co som si ja od nich vypocula, svokor hovoril o malej ako o chalanovi a tvaril sa, ze on nic, on sa len pomylil, svokra si "akoze" mylila jej meno s neterinym (neter ma 13 rokov), mali blbe vtipy o tom, ze ci jej chyba aj v hlave, ked jej chyba medzi nohami, svokor machroval, ze on splodil syna na prvykrat, nie ako my....no proste grc 😠
ako napisala kocurik, fakt len zastrelit, oni si nic ine ani nezasluzia 😝

kocurik16
3. jan 2009

u nás bol problém ten,že švagor ako mamičkin miláčik mal dcéru a moja drahá svekruša uznávalal iba synov a ani k tej ju švagriná napustila.My máme dvoch chalanov,ten starší sa jej nechal poštvať proti nám,toho mala rada,ten mladší ju nechcel od narodenia,ak ho vzala na ruky reval ako tur,musela ho zložiť,ale toho ani nemala rada.
Všetko čo dodo vyviedol,za všetko dostal marek aj ked bol kilometer dˇaleko.
V jednom kuse sedela v kostole a ja napriek tomu pevne dúfam,že sa smaží v tom najhorúcejšom pekle.
Písať o tých 13 rokoch čo sme prežili s ňou by bolo na dlhší román ako angelika

pevne dúfam,že ja nebudem taká ale to ukáže čas.neviem či je možné aby jedna mama mohla natoľko ublýžiť vlastným deťom ako ona ak ano tak aj tá guľka je málo.

luciauk
3. jan 2009

lefika, kocurik ☹

bora8
4. jan 2009

kočky ahojte a pridávam sa do klubu.... bohužial 😢 ale včera ma svokra totál vytočila a to sme mali doteraz dobrý vzťah - nebol ideálny ale ja som si z toho hlavu nerobila a neriešila som to ale ak to majú obs... moje deti tak to tak nenechám.....

nemám zlú svokru len pohodlnú - má úplne iný životný rytmus ako ja - to neriešim - nežijeme spolu tak mi to nevadí, ale vadí mi že malému poslubuje veci - ako že si ho zoberie na prázniny a potom má kopu výhovoriek prečo nie.... on sa teší a potom robí scény že on chce ísť s babkou ☹ je mi ho chudáčika tak ľúto.... už ho nebudem núkať a ani sa pýtať či si ho zoberú.... včera boli na návšteve - pohoda raz za čas sa zastavia, ale keď ochádzali tak malého zase nezobrali aj keď mu to slúbili.... slubovali mu to celý december, že pôjde na prázdniny... a on spustil taký nárek, dokonca sa im nasúkal do auta a odmetal odtiaľ odísť - plakala som s ním a ona nič.... nemusela si ho zobrať na týždeň, ale na dva tri dni - my by sme si pre neho prišli... ale ju to ani nenapadne a keď sa jej manžel nakoniec spýtal, že kedy si ho potom zobierie - že po 25. januári - ale to zasa bude svokor oslavovať 60 rokov a to zasa nebude čas - to som mu povedala ja a zaťala som sa malý tam proste nepôjde a basta - musí si ho vypýtať !!! je mi ho chudáka tak ľúto a to podotýkam že má len jedného vnuka - malú nerátam tá je na prázdniny moc malilnká 😔

martinano
4. jan 2009

bora8, no nezavidim ti, ale moze ta tesit, ze su na tom kocky aj horsie.na tvojom mieste by som malemu vysvetlila,ze babka nnemoze.zatial asi tak a ked bude vacsi pochopi to aj sam.neviem kolko ma,ale tuto situaciu momentalne nepochopi.a so svokrou by som sa porozpravala na tvojom mieste, ze pokial nema o deti zaujem nech ich nenamotava, na to co aj tak nesplni.o nasho maleho svokra nema vobec zaujem, je este malinky aby u nej zostal, ale od narodenia, ho drzila asi 2krat aj to len kym nezacal mrnkat.

ilduska14
4. jan 2009

bora,tak to mi je malého veľmi ľúto,to je to najhoršie čo môže byť ak sa dieťaťu niečo niekoľkokrát sľúbi,ono čaká a potom nič. ☹ Ale potešim ťa,nie si na tom takto sama,aj mňa to čaká.Ja mám tiež svokru takú,že rečí má až,až a potom skutek utek.A tiež sa toho bojím ako ty píšeš že nasľubuje a potom ostane malinké sklamané.Ale moja má zatiaľ len pol roka a svokra jej sľubuje čo všetko jej kúpi.Malá tomu zatiaľ nechápe ale keď začne tak bude prúser.Ona totiž nevie kde má hranice v sľubovaní.To robila aj nám keď sme ešte nemali malú,že toto nám kúpi,tamto kúpi atď a my sme stále hovorili že nič nepotrebujeme a nechceme ale ona akoby jej vtedy nefungovali uši a omielala to ešte sto krát,pokiaľ neodišla domov.A vieš čo s tých vecí bolo 😝 Ja od nej ani nič nepotrebujem,lebo už sme mali vyhodené na oči,vlastne muž,že v čom všetkom mu pomohla a ťažko ho vychovala a on je nevďačný.Poprekrúcala čo sa dalo,citovo vidierala a potom všetko poprela.Takže ja jej už neverím a preto sa aj bojím čo bude ak malá podrastie.Ono je ľahké dieťa si omotať a malá jej bude veriť,ale podľa mňa nie dlho.Ak bude schopná vnímať súvislosti,tak to dúfam pochopí,že čo jej stará povie treba brať s rezervou.Len to deti ťažko chápu. 😒 😠 A preto ti nezávidím ak sa malý teší,len nechápem ako môžu mať srdce ho nezobrať ak vidia ako veľmi chce ísť.Veď by sa mali tešiť že ich má rád a chce s nimi byť.Blbci. 🙄

luciauk
4. jan 2009

bora ☹ takto ho trápia? tak im to zatrhni!

naša babka je tiež istým spôsobom pohodlná. to by mi nevadilo, lebo nikdy mi ku šťastiu nechybala, ale ked zavoláme /vždy iba my/ alebo sa stretneme /letenky im treba kúpiť a donútiť ich prísť/, tak horekuje, ako jej deti chýbajú. ale ked poĺ roka nezavoláme ani neprídeme na sk, tak je spokojná. a ked sme odišli do zahraničia, tak deťom 6 mesiacov ani len sms, ani poondiatu pohladnicu neposlala, lebo vraj nemala čas 😠 pochopíte to? ale každý den na debilné telenovely má čas???? a to som si neuvedomila ani ja, ale dcéra, ktorá vtedy mala 7 rokov a opýtala sa, prečo jej babka ani len nezavolá ☹ vždy sme im deti museli doniesť pod nos, inak ich nevideli mesiace a to sme bývali na vedlajšej ulici!!!!!! ale opakujem, mne by to bolo šum a fuk, keby sa potom netvárila, ako strašne jej chýbajú a nepišťala mi to hodinu do ucha 🙄 a samozrejme, že potom si ten čas vynahrádza tým, že do nich pchá čokoládu a med, ako keby si ich tým mohla kúpiť 😠 mohli by sme napísať nejakú "príručku pre svokry" a možno by to aspon jedna prečítala 😒

bora8
4. jan 2009

ona inak nie je zlá a obe deti má rada... keď príde tak sa im venuje a aj sa s nimi hrá a za darčeky - to si tiež vždy spomienie.... ale proste má zabehnutý svoj životný rytmus a nie je sa ho ochotná vzdať ani na tie tri dni - cz leto tam malý bol týždeň a ona sa liečila tuším mesiac - 😎 tak jej treba - už ju ľutovať nebudem, ale jej ho ani neponúknem - malý mal 5 rokov a za chvíľu pochopí..... lebo stále si ja vymýšlam s mužom výhovorky že prečo tam nemôže ostať..... 😒

horšie je že nemá kam ísť pomaly na prázdniny, lebo my žijeme v dvojgeneračnom dome s mojimi rodičmi, môj brat je rozvedený a bez ženy - takže tam ho samého nepustím a druhá babka s dedom.... škoda reči

lefika
4. jan 2009

lucia, ze prirucku? len to nie! ja som totiz nieco podobne urobila: kedze diskutovat sa snimi nedalo, spusta pokusov zlyhala, rozhodla som sa pre pisomnu formu, to sme vtedy este byvali u nich. napisala som, co mi vadi a ako by som si to predstavovala, samozrejme aj so zdovodnenim, lebo naivne som si myslela, ze cim podrobnejsie a jasnejsie, tym mensia pravdepodobnost, ze nepochopia a zoberu to osobne. no, dopadlo to tak, ze total prekrutili, co sa dalo aj to, co sa nedalo, strasne sa urazili, najma na veci, ktore som vobec nenapisala, ale oni si ich "domysleli", samozrejme uplbe blbo 😠
ale, nejaky pozitivny dopad to malo: svojou debilnou reakciou konecne manzelovi otvorili oci a on pochopil, ze jeho rodicia nie su svati a bezchybni a najdokonalejsi 🙂
citat na zaver: ked manzel vycital svokrovi, ze nie je dokonaly, on na to: "ja si myslim, ze som, ziadnu chybu na sebe nevidim" a verte mi, ze to rozhodne nemyslel zo srandy 🙄

ilduska14
4. jan 2009

luciauk,to tiež zbožňujem.Keci,keci,ako im deti chýbajú ako ich majú radi ale záujem o nich nejavia.Oni sa nepočujú? 😠 To im nie je trápne? Alebo majú aj také ťahy,že sa o vnúčatá nezaujímajú a keď je nablízku niekto cudzí tak sa nimi vychvaľujú.Že čo všetko vedia,čo všetko im kúpili.......Nedávno sme boli u svokry,prvý krát s malou a za ten čas im prišli 3 návštevy.Každej návšteve vyťahovala veci čo kúpila malej aby im to poukazovala.Hlavne že tie veci su jej obrovitánske a keď jej budú dobré tak tipujem že ich nebude nosiť,lebo bude opačné ročné obdobie na aké tie šaty sú. 😉 Ale moja je zas taká že sa stará a to až moc.A tiež neviem čo malej urobila,či jej niečo nedala zjesť alebo donekonečna neutierala drsnou servítkou tváričku od slín,lebo odkedy sme prišli domov tak je malá vyhádzaná a nevie z čoho.Už začínala byť červená keď sme tam boli.Je pravda že aj pes tam pobehoval a to muž jasne povedal nech do dajú inde.Ja som povedala že už tam nepojdeme s malou ak tam bude pes v dome.Nech si svokra vyberie vnučka alebo pes v dome.A to sme tam boli len 1 deň a nebola schopná ho zavrieť,veď čo chudák pes sám v izbe bude robiť. 😠

lefika
4. jan 2009

ilduska, pes az taky problem nepredstavuje, aspon myslim. ale utierat dieta vlastnymi slinami??? by to skusila raz a uz by som jej ju do ruk nedala! fuj, az mi je na vracanie, ked si to predstavim, ze mi svokra oslintava dieta 😝
co sa tyka vychvalovanie sa, vies, ako vyzerala zoznamovacia navsteva mojich rodicov s nimi? svokra povytahovala celu svoju garderobu, ze "pozri, aj takuto bluzku som si kupila" a "tento svetrik je taky makkucky, stal sice 2000, ale raz za cas si mozem dopriat, nie?"
svokor ich povodil po celom dome, s komentarom "ved my vas chapeme, aj my sme boli kedysi chudobni" (nasi byvaju v bytovke)

ilduska14
4. jan 2009

lefika 😀 😕 Ja som to tiež raz urobila,napisala som svokre dlhočiznú sms-ku,ako reakciu na jej urážky,ktoré boli adresované muživi a poslané na môj mobil. 😕 Muža úplne citovo vidierala a zhadzovala za to že jej neposlal sms na meniny.Jednoducho zabudom mal toho strašne veľa,potom sa jej ospravedlnil,ale ju to nezaujímalo.Tak ma to vytočilo že som jej napísala veľmi veľa vecí nech sa jej otvorie oči ako sa správa a robí zbytočné napätie a vyvoláva nezmyselné hádky.Ale ako si písala,podobná reakcia.Len sa urazila poprekrúcala a poprela to čo napísala v sms-ke.Ale to je najlepšie že ja to mám uložené,takže mám dôkaz.Ale to je zbytočné,lebo keby som jej to prečítala povedala by že to ona nepísala.Tak asi pes jej odoslal tú sms z jej tel.Škoda réčí a aj námahy.Oni sú dokonalé,robia všetko dokonale a tým sa to začína aj končí. 😠

ilduska14
4. jan 2009

lefika pes nie je problém ak nie si naňho alergická,ale ja som a bojím sa že aj malá môže býť.A ona si teraz dáva všetko do úst tak si predstav že si ruku s chlpami strčí do úst,A ten ich pes púšťa chlpi statočne. 😠 Neutierala ju vlastnými slinami,len malú utierala lebo malá dosť teraz slintá. 😀 Ale ako som videla tak mala kuchynskú utierku a utierala ju v jednom kuse.A deti majú jemnú pokožku tak to možno preto.Ináč mala aj podbradník,tak neslintala na svokru 😅 No pekne to sú pekný chválenkári.Ja takéto správanie nemusím 😒

martinano
4. jan 2009

no ot mate dobre.u mojej svokry pes vonku ani nebyva, a mimochodom to ani nie je pes, ale obrovska krava.ked sme tam boli naposledy maly uz chodil, sem tam spadol, isiel po styroch a tak, vzhladom na to, ze tam nebolo upratane asi sto rokov, bol cely spinavy, od chlpon a idu nam zuby, takze aj uslintany, kazdu chvilu som ho umyvala od toho psa, lebo ho dusili hclpy, ked sa mu dostali do pusinky, no narvy som bola.niekolko krat som ho prezliekala, vzdy si beriem aj svoj riad a hrnce vzhladom na to,ze pes zeria z tych tanierov co aj oni.Takze moja draha svokra sa ma opytala ci ten maly musi byt ako z cukru?mate na to?potom som ho obliekla a boli sme len vonku.uz tam nepojdeme, ja nevystavim dieta takemuto niecomu esta raz

luciauk
4. jan 2009

ani ja si nemyslím, že pes je problém. my sme mali dieťa a psa. ale to bolo na jeho bacily zvyknuté už v brušku a potom spolu jedli psie granule z misky a nič jej nebolo 😖 ale ked malá nie je na neho zvyknutá, tak babka nemôže byť vzťahovačná a háklivá na psa 😠 a tie sliny 😠 ☹ ja nemôžem svoje deti pobozkať na ústa, lebo po pár pusách mám opuch na pere ☹ a čo také svokrine pysky... 😠

inak, by ste mali vidieť pohladnice , čo dostávame. ako keby na kar a pritom sú to narodeninové alebo meninové. kvety a ona dopíše: Všetko najlepšie k tvojmu jubileu! svokor a svokra 😲 😲 😲 jubileu? také slová sa ešte používajú ? a podpis, hm hm, raz som jej povedala, že ani neviem ako ju mám oslovovať. že môj muž si s mojou mamou tyká a že ja jej mama hovoriť nechcem, lebo sa vkuse hádame a ja to tak necítim. a odvtedy píše na pohladnice svokor a svokra 🙄 no a podotýkam, že ked príde taká pohladnica dva týždne po danom sviatku, tak to pokladám za úšpech. zvyčajne v septembri príde pohladnica na den detí, dcérine meniny, volá sa olívia, tak si to nájdite v kalendári, jej narodeniny v júly a manželove narodeniny..... no trapas. a tie dary...zväčša všetko putuje ešte s vysačkou do charity bags, tak budú mať radosť 🙂 manžel ju obhajoval , že to myslí dobre, tak som jeho darčeky naposledy nevyhodila a kázala mu , aby si to obliekol. hádajte , čo s tým urobil? on miluje umelinu....a do koša leteli aj mydlá a horké čokolády. tie leteli von oknom už cestou domov, ked sme boli za nimi u švagrovcov, sú mimochodom aj na dialnici M6, asi 20 míl južne od manchestra, keby ste niekto mali radi 😉 je ich tam asi 20 😀