Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

belanka
11. feb 2009

my dostávame tiež len hnilé,škaredé jablká raz za rok.tie lepšie dostáva svokrova frajerka a jej vnúčatká 😒

jahodas01
11. feb 2009

ma_se s tymi jablkami, ma napadlo, ked sme boli malí a boli sme u babky, tak jej mama - moja prababka priniesla plesnive lekvari aj zavaraniny, že nech tu plesninu oškrabe, ,,že šak deti zedá,,... 😀 😀. babka samo zavaraninu aj lekvar vyhodila a hovorila to ešte našim aj teda svojej dcere, že čo jaj mama priniesla a že druhej dcere dala samo dobre zavaraniny... a mi sa dodnes na tom zabavame, ked otvoríme lekvar a je oplesnety, že nechceš? ,, šak deti zedá....,, 😀 😀

ma_se
12. feb 2009

jahoda,presne tak v tej chvili ked sa to cloveku stane,mu nie je jedno,ale po case sa clovek na tym zasmeje...
ja si spominam,ze nie len jablka take dala,ale aj banany malemu,uz vyslovene bolo vidno,ze su nadhnile... 😝
a raz,to sme nemali este syna,tak manzel doniesol domov suche okorale udene-uz len taky koniec,co jej asi stal v chladnicke,tak dala jemu...tak to som sa pobavila. 😀 😀

sofik
12. feb 2009

baby tak to by som svokre hned vrátila - nech si to žere sama 😀

moja aspon v tom bola normálna ale inak je švihnutá 😉

alon111
12. feb 2009

no ja som tu pisala ze mam namiesto svokry taku mamu.styri dni pred porodom som musela umyvat okna pretoze bolo pred velkou nocou,pretoze ona mi okna veruze umyvat nebude a ja nebudem byvat ako ciganka a ona uz ma dost rokov nato aby niekomu okna umyvala.to som prehltla a okna som umyla.my sme krstili malu az o styri mesiace neskor,a den pred krstom som s okna videla ako maja mama umyva okna fararovej zene .v den krstu sa najprv vyziapala na svagra ktoreho videla asi tretikrat ako si dovolil nevyspovedat.potom sa vyziapala na mna preco nesedim pred fararom ked sa krsti moje dieta.on bol problem v tom ze farar nemal chut krstit v nedelu a moj muz stal na tom ze on termin uz menit nebude.popritom stihala kricat na vsetky deti ktore tam boli.v restavracii si objednala vlastnu vodu pretoze ona odomna nic nechce.svokre povedala ked jej ponukla tortu ze ona ma svoje zakusky ona jej tortu nechce.jedla sa ani nedotkla a o dve hodiny sa postavila a odisla bez toho aby sa svokrovcom co i len pozdravila.tak budte radi ze nemate nieco take doma.a to je len omrvinka toho coho je moja mama schopna.

ma_se
12. feb 2009

sofik,vies jej sa to nedalo povedat,lebo sa este urazila,ze co si to dovolujem....
ze mozem byt rada,ze mi nieco dala,ale ja som od nej nikdy nic nechcela,lebo som vedela,ze potom by vyzadovala vdacnost az do smrti/ja si vazim ludi aj bez toho,aby mi nieco dali/ a najlepsie bolo,ked chcela mi nieco vybavit cez nu./uz som pisala, ze bola velmi vlivna osoba,a ona to aj patricne kazdemu davala najavo aj mne,ze ma moc/a ja som nechcela,tak sa tiez urazila....ja som nikdy nepotrebovala nejake protekcie,bola som spokojna s tym,co mam,ale jej to velmi vadilo,lebo som nebola na nej zavisla. 😝
a to ju velmi drazdilo,ale ako som pisala je to taky clovek,ale poznam aj ludi,alebo cloveka,co zasa tazko dava veci,takze kazdy je nejaky....len najhorsie,ze tym strpcuju zivot druhym...ja sa riadim hesla
ZI A NECHAJ ZIT....

ined
12. feb 2009

baby... ked si predstavim, ze babky zohravaju tiez doolezitu rolu v zivote deti (predsa istym sposobom davaju vnucatam "nieco"... spoznanie sveta inymi ocami...) tak mi je tak luto, ze to u nas nefunguje 😒
okrem toho ma velmi mrzi, ako vidim, ze vnucata od svagrinej su uprednostnovane... ako to casom mojim detom vysvetlim? kto vie, ako budu vnimat vztahy v rodine a ci ich to nebude ranit a pritom neviem, ako ich vylepsit 😖

mufo24
12. feb 2009

ined budú to mať ako my. Otec je z 9 detí a babka z jeho strany pomaly ani nevedela ako sa všetky tie jej vnúčatá volajú, nieto ešte čo študujú alebo pod. No a tiež tam boli niektorí uprednostňovaní. Chodili sme tam síce na návštevy ale vzťah 0 bodov. Nepamätám si, že by si ma niekedy posadila na kolená alebo sa so mnou porozprávala...Nebola zlá ale nemali sme žiadny vzťah. Zato babka z maminej strany. U nich sme bývali do mojich 6r. potom sme sa presťahovali ale len cez cestu, takže sme sa videli každý deň, vedela o nás všetko. A 1000nocí som nespala u doma ale radšej u babky - vždy keď sa dalo, bolo mi u nich najlepšie na svete 😀 A babka vedela viac mojich tajomstiev ako mama. Keď zomrela mala len 62 a ja 19. Strašne mi chýba a je mi ľúto, že sa jej nemôžem pochváliť so svojou rodinkou a porozprávať sa sňou ☹

deborah1
12. feb 2009

Mufo ☹ ☹ ☹ .Mne mama zomrela,keď som mala 22 a čakala som 1.syna.Bola to moja najlepšia kamarátka,tiež mi veľmi chýba,viem ťa úplne pochopiť. ☹

depecko
12. feb 2009

tak aj ja sa pridám babenky..aj mne mami zomrela keď som mala 22,nikdy ani s mojim manželom...A moja svokra...mi chce mamu asi suplovať,ale nemá na to. 😖

depecko
12. feb 2009

nikdy sa nepoznala s mojim manželom-oprava

lefika
12. feb 2009

ined, tak taketo nieco teraz riesime aj my: mala totiz svokrovcov vobec nepozna. ale uz chape, ze kazdy ma mamu, tak sa pyta, kde je tatova mama...a tata jej povedal, ze je daleko a ze sem nechce chodit 😒 a dieta sa teraz vypytuje, ci sa maju s tatom radi...proste pri takychto otazkach sa zapotime viac, ako niekto pri sexualnej vychove 😖 😅 ako vysvetlite 3rocnemu dietatu, ze babka nas nechce ani vidiet, lebo poprve chcela vnuka, nie vnucku a podruhe ja nesplnam jej predstavy o neveste( chcela pipusku, ktora s nou bude pozeravat telenovely a ohovarat vsetkych vratane manzela) 😠

alon111
12. feb 2009

lefika:to ze vnucka je menej ako vnuk a to co sme v supermarkete,vzberjem si co chcem taku babku pre vnucku by som ani nechcela.ja mam strelenu rodinku ale to mi pripada trochu posahane 😀

luciauk
12. feb 2009

no, keď tak píšete o tom super ovocí, tak my sme také dostávame od manželovej babky. inak zlatá žena, ale tie jej dary 😒 napr. ja som dostala na vianoce nejakú ufúľanú knihu, zabalenú v baliacom papiery z 80-tych rokov asi, v ktorom bolo zabalených už aspoň 50 darčekov 😀 a zhnité ovocie a plesnivé džemy, stvrdnuté dezerty, to je jej špecialita 😅 ešte, že to nebýva často. manželov dedko zomrel pred pár rokmi a odvtedy muž dostáva na každý sviatok pyžamo, rukavice, hodinky...vždy, keď rozbalíme, len nás zamrazí 🤐

bora8
14. feb 2009

Tchyne
> V rodine jsme meli zradce,
> byla to ma tchyne,
> ted uz hnije na zahradce,
> rostou na ni dyne.

sofik
14. feb 2009

bora tak to je výborné 😀 😀 😀

danielitka26
15. feb 2009

ked téma o svokrách tak ja len tolko že tá moja je úžasná ženská 😵 😵 😵 😵 som šťastná že ju mám

danielitka26
15. feb 2009

každej by som takú dopriala 😵 😉

lekno
15. feb 2009

Boruš 😀 😀 😀
Šak počkajte veverice, my sa všetky dosmejeme, keď budeme svekruše 😀

danielitka26
15. feb 2009

lekno 😀 😀 😀 😀 😎

krasuliak
15. feb 2009

no sranda tie svokry niektore 😀 😀 😀

bora8
15. feb 2009

ja mám svokru celkom fajn, len toto mi prišlo mailom- tak som prispela aj ja..... 😀

ma_se
18. feb 2009

lekno,no asi mas poravdu,aj nas raz toto caka,ale urcite sa budem snazit nerobit toto,co robila moja byvala svokra mne a teraz druhova matka/ja ju ani za svokru nepovazujem/

druhova matka je zasa opak,ta by nedala nic,je zasa skupa.Ale mne to vobec nevadi,lebo aspon clovek nie je na nikom zavisly....
ale tiez mam velmi zle skusenosti s nou.
uz som tu raz pisala,v jednej teme...vyhodila nas z domu,ze si mame hladat ine byvanie,synovi nedala ani perinu.A po roku ked sa nam narodila dcera,prisla drzo k nam,ja som to nevedela,ze u nas bola len druh,ktory ju nepustil domov,a potom mne napisal list,aka som zla,ze sa robim panicka,ze navadzam druha proti nej a ze on nema ma pocuvat a bla bla....takze som to odskakala ja....no nechce sa mi vypisovat vsetko,lebo to by bol jeden roman...takze urcite sa tak chovat nebudem.../aspon by som nechcela/
alebo vecer cloveka vyhadzuje z domu a rano povie,-KDE IDETE VED VAS NIKTO NEVYHADZUJE-ako clovek moze s takym clovekom vychadzat,ANI Z VOZA ANI NA VOZ.... 😝
a to som sa snazila,ale marna snaha,donekonecna nejde odpustat,a stale je to dookola,ako som uz pisala,su to taky ludia a maju take povahy a my s tym nic nenarobime,a ked viem,ze mne to skodi tak sa radsej takym ludom vyhnem,lebo mi nestoja za to,aby som sa koli nim trapila.V zivote je dost trapenia aj bez takychto veci....a ked niekto nema,co robit,tak nech sa zabava inak,a nie tym ze ublizuje druhym...

😝

ma_se
18. feb 2009

...a vies,co je na tom najlepsie,ze druhova matka ide radit nam a synovi ako mame zit,a sama ponizuje manzela,chova sa k nemu nenormalne a svoju svokru/manzelovu mamu a jeho rodinu/len ponizovala nemala ich za nic,len peniaze a veci od nich brala,ale ako ludi ich nebrala...
a najlepsie ked mi napisala toto:ZE NECH SI NEMYSLIM,ZE SOM MUDREJSIA AKO ONI ....ATD.ZE KEBY SOM BOLA TAKA MUDRA, TAK BY SOM DRUHA K NIM POSIELALA SAMA...takze z toho vypliva,ze chcela aby som sa presne chovala tak ako ona sa chovala k svojej svokre,ona si mysli,ze ked ona sa tak chovala tak to je mudre chovanie... 😝

no,co uz ja som s nimi uz nadobro skoncila,pretoze clovek moze raz, prinajhorsom 2x odpustit,ale viac nie...a ked som zla nevesta,tak som zla ja jej to neberiem,ja som uz prisla na to,ze i keby som bola zlata cela,aj tak si na mne nieco najde... 😝 a to neplati len pre SVOKRY,ale aj pre inych ludi...KED RAZ JE TO CLOVEK ,KTORY NESTOJI O TO ABY STE SPOLU VYCHADZALI A MA TAKU POVAHU,NIC NEZMOZEME...

lekno
18. feb 2009

mase, to ma mrzí 😖
To vieš, ja som to myslela tak ironicky 😉 A ktovie, aké my budeme svokry. Ja sa toho normálne bojím 😅
Lebo aj nevesta môže byť všelijaká. Tým nemyslím teraz teba 🙂
Ja to stále hovorím, mladí majú bývať sami a starí sami. Lebo síce je dobre, keď ti má kto pomôcť a poradiť,
ale zas keď sa ti má stále niekto do tvojho života starať a myslieť si, že ona je tá najmúdrejšia, tak to nie 😠
A najhoršie je, keď s takým človekom musíš žiť pod jednou strechou a byť na nej závislá v tom zmysle, že nemáš kde ísť. Poznám to... A ešte k tomu musíš dávať najavo, že máš byť za čo vďačná 😔
Moja svokra nadávala na svoju svokru a ku mne bola koľkokrát taká, že už jej svokor povedal, že ona je na mňa taká istá, ako jej svokra na ňu 🙄
U nás to bolo koľkokrát takisto, že kým som robila to, čo oni chceli a bola doma stále pri nich, tak bolo akotak dobre. Stačilo, že som urobila niečo podľa seba alebo išla niekde a už bol oheň na streche. A to nekonečné posmievanie na to, ako vyzerám, že mi riť rastie atď. To vieš, raz si votrelec a nasáčkovala si sa im tam, v podstate cudzí človek... A nedajbože, keď si svokra myslí, že si jej synáčika ukradla... To ťa tak potom dusí a nedajú ti dýchať 😒
No ak ja budem taká harpia, tak ja ani nechcem zo svojimi deťmi bývať 😀 Každý má ten svoj štandard atď.
Ja mám napr. dobrých rodičov a mám ich veľmi rada. Ale bývať by som s nimi tiež nechcela. Viem, že by sme si s mamou nerozumeli. Každá by chcela robiť podľa seba a každá si myslíme, že práve podľa nej je to správne. Takto keď sa vidíme raz za týždeň alebo raz za dva, tak sa na seba tešíme a sme si vzácnejší 😉
Držím ti palce 🙂

jankajs
18. feb 2009

Kočky, aj vaši manželia dostali od mamičiek na Valentína pozornosť? Ja som skoro padla na zadok, keď doniesol likérovú bonboniéru. Že vraj sme dostali... hm, hm. A to som si myslela, že Valentín je sviatok, kedy si prejavujú lásku manželia navzájom, milenci, a tak podobne. Som si robila srandu, že má v chalupe ďalšiu ženu, ktorá ho si ho pletie so svojím manželom. Neviem, prečo ma to tak vytočilo... čo jej nestačí, že jej chodíme gratulovať na Deň matiek, Deň žien, o osobných sviatkoch nehovoriac... to sa musí takto tlačiť niekomu aj do manželstva? Normálne som ešte teraz znechutená.
Včera sa sama pozvala, mala som robotu, tak som ju nenúkala, nech si sadne, veď som sama nevedela, čo skôr a nie ešte obsluhovať a venovať sa nevolanej návšteve... malý spal a ona bliakala na plné ústa, behala po izbách od okna k oknu... no keď mi takto "robila prievan" a všetko očami šacovala, tak som ju po desiatich minútach /kedy som bláhovo dúfala, že jej trkne a odíde/ povedala, či si dá kávu, tak odmietla. Telku som mala pustenú, ako som zbierala prádlo a skladala, občas som pri tom mrkla, čo ide a ona hneď, že toto sleduje, tak že si to pozrie u mňa. Pritom dole majú každý svoj televízor.... už to som predýchavala, keď mi zas múdro radila, že veci na doma nemám žehliť, lebo to nikto nežehlí (jej žehlí dcéra, ktorá býva na byte) a podobne. Keď sa malý zobudil, strčila mu do ruky keksy, ktoré som jej ponúkla, nech teda nesedí len tak, keď piť nič nechcela... že vraj "babka si nedá, ale Peťko si dá", tak som mu to vzala s tým, že na to má času dosť a sladkostí sa do smrti ešte naje habadej... nakoniec mu húdla, že "vidíš, aká je tá mama, nechce nám nič dať".... teraz mi je to ešte jedno, ale keď malý bude tomu rozumieť, to ho chce takto štvať proti mne a podkopávať moju výchovu? 😠 a pri odchode sa ho pýtala, či ešte babka môže za ním prísť.... nič som nepovedala, však keď s ním rozpráva, nech jej aj on odpovie.... A keď som to potom hovorila manželovi, nepovedal nič.... veď je to jeho mamička, tak tá môže všetko, nie? 🙄

ma_se
19. feb 2009

lekno, nemusi ta to mrziet,ja som to ani od teba nebrala vazne,ale tiez ako ironiu,len som ti napisala,co dokaze jedna svokra/ani nie je svokra,lebo mi zijeme len ako druh druzka/a to ma ani vo sne nenapadlo,ze jednej svokry ex sa zbavim a druha pride a este horsia/a v com je horsia,druhova matka ?v tom,ze chodi do kostola,ex svokra nechodila bola tvrda komunistka/ale presne si vystihla vsetko,co pises
...tak nebudem sa opakovat,presne taky pohlad mam aj ja na vsetko ako ty,mlady maju byt sami,a presne ako si pisala,tiez som sa nad tym zamyslala,ze to zalezi aj na neveste aku dostaneme,podla toho budeme tiez hodnoteny ako SVOKRY,a tiez som hovorila keby som mala byt taka harpia,ako pises-svokra nech idu odo mna aspon 1000km prec.BUDEM SA SNAZIM BYT NORMALNA SVOKRA,AK SA TO BUDE DAT....
...no a s tym VOTRELCOM si ma pobavila,lebo presne oni nas tak nazyvali mna a mojho syna/je z prveho manzelstva/
takze ja som mala o to tazsie,ze som rozvedena...
JA SI MYSLIM,ZE V PRVOM RADE BY SA MALA MATKA STALE ZAMERAT NA VLASTNE DIETA A TAK ZACAT KRITIZOVAT CUDZIE...

paci sa mi jeden vyrok,a je pravdivi....

KAZDY RODIC,KTORY VELMI VYCHVALUJE SVOJE DIETA,V DUCHU CHVALI LEN SAM SEBA/tak nejak to znie/
a myslim,ze je to pravdive.
Ako pises ja by som tiez nebyvala s rodicmi,mam svoju hlavu a svoj rozum,a kazdy si zivot predstavuje inak.
Tiez sa drz a pevne zdravie zelam

🙂

sofik
19. feb 2009

mase tak to je pravdivý výrok 🙂

ja som už tiež pochopila že najlepšie je mladým samým 😉 nikto ťa nekontroluje, robíš si čo chceš a nemusíš počúvať sťažnosti a ohovárania 😀

ja sa takisto budem snažiť aby som nebola taká svokra ako je tá moja 😝

prajem pekný den 😵

ma_se
19. feb 2009

...no dufam,ze sa nam to aj podari,ak niekedy SVOKRAMI BUDEME 😎
...tiez prajem pekny den 😉

lekno
19. feb 2009

Jankajs, z toho si nič nerob, že ste dostali od svekruše bonbonieru na Valentína 🙂
Mám kámošku, ktorá má takto švihnutú švagrinú (mužovu sestru) Tiež im na Valentína doniesla víno (aby ho tam samozrejme potom mohla vyslopať 😀 ) Keď majú výročie sobáša, tak tiež dohrnie s bonbonierou a nejakým darčekom, ako keby bola za tú kamarátku vydatá ona a nie jej brat 🙄 Proste vždy si nájde zámienku, aby tam mohla dohrnúť. Víchrica jedna! 😝 A to nehovorím o tom, keď je kámoška v robote a dcéra je sama doma. Je piatačka. Tak sa tam každý deň tá "víchrica" dovalí, akože pozrieť malú a potom im tiež robí inventúru po celom dome. Ona je horšia, ako jej svokra 😅

Sofík, dúfam, že sa nám to všetkým podarí, že nebudeme ako naše svokry 😅 Len ja mám niekedy pocit, že čím sa človek viac snaží, tak tým sa viac približuje... 😖 Ako sa hovorí: Zariekaného chleba sa najviac naješ.
Asi netreba nič "siliť". Asi treba robiť všetko prirodzene a nechať veci plynúť, tak ako idú... A HLAVNE! Nechať dýchať aj druhých okolo seba. Že Ma-se? 😉
Tak si navzájom držme palce, nech nám to víde, ako si želáme 😵 🙂