Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

ma_se
28. apr 2009

MAJACSKA,
suhlasim aj s tebou,ze tazke je byt SVOKROU,ale tazke je byt aj NEVESTOU,MANZELKOU ATD.
asi kazdeho ,co caka to ho neminie...a clovek sa nejakym sposobom musi zariadit...podla situacie atd.

tiez sa casto stretavam s takym niecim,ze ludia cloveka ani nepoznaju a odsudia ho...
myslim,ze aj tak nikto nikoho nepozna az tak dobre aby ho mohol sudit...sudit moze len BOH...ten vidi najlepsie kto aky je...
zelam ti RORA VELA STASTIA... 😉

rora
28. apr 2009

no, este to nie je manzel, svadbu planujeme az za nejaky cas, ale boli chvile ked som premyslala aj nad tym ze kvoli jeho rodine ani nebude ☹ ale to ma nastastie preslo. priatel nechape spravanie jeho mamy, dost sa totiz zmenila k horsiemu a ani nevie preco, ale viac sa s nou proste nerozprava, domov k nej nechodi, ona mu ani nezavola ako sa ma, ked napise sms tak len taku podpichujucu a provokujucu... priatel bol v ich rodine a medzi surodencami vzdy len taka "cierna ovca" na ktoru vzdy vsetko zvalili, za vsetko mohol on, takze povod vsetkeho je uz kdesi v jeho detstve. a ked zrazu mal mna, tak sa naucil nenechat si skakat po hlave a obhajovat sa. a tam je asi ten problem preco ma zacala vnimat ako nepriatela. uz priatel nebol ten co sa necha sekyrovat a manipulovat. a potom nasledovalo pocas par rokov este mnoho sice drobnosti, ale dost dostatocnych na to aby som pochopila ze u nich ja vitana nie som. a tym padom aj priatel to tak zacal citit, ze kde nebudu mat radi mna, tak ani jeho. a skoncilo to cele tak ze ja ani neviem ako ale ocitla som sa s drahou svokryckou v jednom zamestnani ako kolegyne.... stacil 1 rok v praci s nou a pochopila som ze to nie je clovek. brrrr. uz je to mesiac co som z tej prace prec a nemusim trpiet ohovaranie a nefer pristup od ostatnych jej kamaratiek, a taky mam bohovsky klud... 😉

ninka.b1
30. apr 2009

Maš štastie, že ta priatel podpori. Môj je neuveriteľne zataženy na mamičku, ale nerozumim prečo ani nemaju dobry vzťah. Na narodeniny mu ani ruku nepodala. Minule mi hovoril ako dobre sa porozprávali a ked mi to dopovedal tak vysvitlo, že vypravala iba ona, lebo prišla o prácu, no proste sa stažovala,čo roby v kuse a na peniaze, že nemá.... a čo sa týka jeho nič sa ho neopytala, ani na prácu ani na nič. Ako si spominala tie provokujúce sms..... boli sme na dovolenke 14dni, ani raz mu nie že nenapisala, ale ani neodpisala, lebo on jej domov pisal: No proste super mama!!!! Tiež som si to predstavovala inak, ale čo už. Ja len nechapem ako ho vždy dobehne, ked niečo od nej chce nič sa neda, ale ked niečo potrebuje ona to musi byť hned, vieš ja nechcem medzi nimy robyť zlu krv, ale vytača ma do vyvrtky. Ta jej ne-"zištnosť", dnes je na neho trošku mila, ale zajtra už niečo chce, inak jej nevadi ked sa aj mesiac nerozpravaju-ked nič nepotrebuje... Dohodli sme sa, že narok sa vezmeme, ale ja som si neni ista či je to dobry krok,lebo ak to ma byť aj dalej tokto?! 😒

rora
30. apr 2009

no to mi nemusis hovorit o tom ked svokra nieco chce.. priatel robi s nabytkom a mila mamicka si vzdy vymyslela nech jej spravi tam dajaku policku, hentam nech jej doniesie skrinku (samozrejme zadarmo, tajne z firmy a riskujuc tak vyhodenie) a tak priatel to spravil mysliac si ze mozno bude v jej ociach trochu lepsie na tom. ale hned jak mala svokra co chcela viac sa nezaujimala ze co on, ako bolo v praci a tak. a s tou dovolenkou to bolo u nas podobne. strasne sa svokra stazovala ze sme sa nedosli ani rozlucit, ze ako si to predstavujume a aki sme sebecki a podobne kydy. a ked sme sa vratili a priatel prisiel domov pozriet tak ho ani neodzdravila, ani sa neopytala ako bolo... no ignoracia. nechapala som tieto jej nalady. my sa tiez planujeme vziat do dvoch rokov a rozmyslala som ze ci to ozaj ma cenu ked ma takuto rodinu co na mna len kyda a oboch nas ohovaraju... no vies co? kaslem na nich, uz som za tym spravila hrubu ciaru. o svadbe im nedame ani vediet a ked si vybavime vlastny byt tak nas prah neprekrocia. pokial sam z ich rodiny niekto za nami nepride a nepovie "prepacte".

ninka.b1
30. apr 2009

ja som na tom podobne mne je jedno či ich vidim, alebo nie.Ale problem je v tom, že každy žijeme zatial s rodičmi no a ona ho ovplyvni, neda si niektore veci vysvetliť, alebo povie že mu to je jedno,ale ja viem, že mu to nieje jedno ako sa k nemu sprava, ale ona vytiahne take frazi? že on je povinny, lebo su jeho rodičia, že im to je dlžny a na neho to potom fuguje, na mna teda nie, ja len kukam, čo povie. Ked si pritom nabytku, naposledy chcela stolik do obyvačky, samozrejme, že si ho nešla kupiť sama.No a môj poklad mi nepovedal, že zhaname stolik pre svokrušku, lebo samemu sa mu behať nechcelo, skoro ma roztrhlo keď som sa dozvedela, že som zabila celu sobotu behanim kôli nej(pozerali sme stolik pod PC- zamienka)samozrejme že svokruška dostala čo chcela a ja som namiesto stola pod PC skoro chytila infarkt. No jasne, že nebol dobry 😀 . No ale ono je to sranda lebo si ho sama vybrala, vieš každy sme museli odfotiť a poslať jej ho. Ale to nepochopiš.......A čo je fakt na infarkt, že ked sa dlhšie niekde strojime a konečne ma prisť den D tak ona si vždy niečo vymysli, niečo potrebujepresne vtedy. Ale rečami to je ta najschopnejšia žena, ona sa dokaže vychvastať do neba. PR: Je skladnička, ale každemu tvrdila, že je učtovnička a aká...Ja som si fakt myslela, že je učtovnička a ked som sa priatela vyzvedala, že kde robi, ale kde presne tak z neho vyliezlo, že v sklade, robi učtovničku, ha 😀

kveta
30. apr 2009

Ninka.b1, a nechceš radšej počkať so svadbou, kým synáčik dospeje a prestrihne pupočnú šnúru?

Takže k Tvojej situácii: máš partnera, ktorý radšej Teba oklame, než by povedal mamičke nie. Máš partnera, pre ktorého je mamička na prvom mieste. Máš partnera, ktorého matka je silne manipulatívna osobnosť a Tvoj partner to ani nevdí, ani nerieši.

Keďže o takýchto mamičkách viem svoje, dovoľujem si Ti navrhnúť prečítať si knihy:
Nazara-Aga: Nenechte sebou manipulovat

Frazierová, Forwardová: Když vám příbuzní otravují život.

Veľmi odporúčam prečítať si ešte pred svadbou čo Ťa to vlastne po svadbe čaká. Vyhneš sa tak preplakaným nociam a žalúdočným vredom. V tých knihách je návod ako si získať partnera na svoju stranu. Veľa šťastia.

ninka.b1
30. apr 2009

viem že je taky, ale nemyslim si, že on to nevidi (skôr nerieši)aka je, on si mysli, že ked bude tvrdiť že taka nieje tak taka nebude. V podstate dúfam, že ked sa osamostatníme, nebude pod jej vplyvom. Nieje typicky mamičkar, nie že by nevedel bez nej žiť,len ma potrebu sa jej zastavať a robyť z nej peknu. Kvetka, ved prave to, že ja niesom si ista, či svada je spravny krok. Ja som urobila chybu, lebo on chcel, aby sme spolu išli byvať, ale vtedy som nastupila na vyšku a všetky moje prachy idu tam, nechcela, som byť niečo ako priživnička, ked som nemohla prispievať na domacnosť, tak som to zavrhla, ale to bola asi chyba. A druha vec je, že ona je na mna hnusna iba ked sme same, ale pred nim sa sprava inak. A on ani v podstate nema moc na vyber, lebo u nich žije a brata ma total neschopneho, tak či chce, alebo nechce hodia to na neho. Oni su čudny (svokra), lebo priatel je na živnosti, ale ona nechcela aby na ňu išiel, ale teraz ked ju ma a zaraba lepšie chce aby ju dotoval.Minula prišla za nim a hovori mu, že jej to nevychadza z peniazmy, že čo budu robyť?K tej pupočnej šnure pokial bude žiť u nej, tak to nebude nikdy, lebo ona ho nepusti. a k tym vredom to už mam teraz, a to ešte ani niesme svoj 😢

kveta
30. apr 2009
kveta
30. apr 2009

13/ Rušenie Vášho programu zo strany svokry je dokazovanie si, že má ona nad ním vplyv a kontrolu. Toto sa bude tiež vyostrovať, lebo manipulátori neznášajú, keď strácajú nad človekom kontrolu a pritvrdzujú. Bude od Vás ultimatívne vyžadovať, aby ste robili to, čo chce ona, inak bude peklo.

Čo myslíš, ako sa Tvoj partner v takom prípade zachová? 😕

ninka.b1
1. máj 2009

asi mysliš to, že to kvoli nej vždy zruši... Ale to nieje celkom tak. Ale ked mu povie,že chce isť pozrieť manžela (vieš jeho otec je na liečeni),toto som fakt nemohla povedať nie... Nechcem byť nespravodliva a ani si ho neidealizujem, viem ake ma chyby... On sa jej vie postaviť a povedať nie, problem je v tom, že to nechce urobyť. Ale problem je aj v tom, že my už termin svadby mame. Ale ešte to rodičom nepovedal, v podstate mi to je jedne, pre mna tam nemusia byť. Inak on, vie aka mamička je, lebo ked sme spolu začali chodiť, nechcel ma zobrať domov predstaviť no a to sme spolu už boli dlho.až teraz viem prečo 🙂 Ja som sa s ňou nikdy nepohadala, ani nič take extra, ona ma ignorovala, tak aj ja ju. Vlastne nie celkom ignorovala, len mi inak nepovedala ako "no čo dievka, hej". Ale ževraj to myslela dobre.Povinne obedy isto nebudu, kedže už asi tri roky k nim nechodim, ale jemu to nevadi a ani ma nenuti. Dokonca my povedal, že ich nemusim ani zdraviť, ked ani oni mna nezdravia...Kvetka, ja som tiež myslela, že sa s nim rozidem rovnako ako Rora, teraz som na tom tak, že sa neviem rozhodnúť čo mam spraviť, som si na 100% ista, že s ňou, alebo aj z hocikým z jeho rodiny nechcem byť v kontakte a to vôbec.Nechapem, prečo ho nenech žiť, ona ho normalne citovo vidiera, vieš premn je ona cudzia a navyše ju nemusim, ale pre neho je to mama a ja nechcem aby si medzi namy musel vyberať.

ilduska14
1. máj 2009

kveta pekne napísané a hlavne pravdivo 😀 aj my sme si prešli cez citové vydieranie typu: "ťažko som ťa vychovala a ty si nevďačný". 😝 bola na nich od mužových 11 rokov sama ale domov z práce mala čas 2 hod. klebetiť na ulici s kamoškami.no tak jej bolo ťažko. 😉 ale to všetko nie je podstatné,hlavné je to aby sa muž nedal./alebo zatiaľ priateľ/.môj po pár tvrdých incidentoch povedal že raz ho tak vyprovokujú že preruší s nimi kontakt.A aj moja je manipulátorka a to poriadna.Len už máme svoje finty a sem tam niečo povolíme aby nebolo zle ale ak nám raz niečo nevyhovuje tak sa aj na hlavu môže postaviť.síce vyvoláva mužovi že prečo toto a nie tamto ale keď ho to veľmi irituje tak jej položí a je to. 😀 oni musia sami pochopiť kedy je načase prestať brať mamu ako keď mali 10 rokov a nenechať sa vydierať.ak to pochopia máte vyhraté. 😉

ninka.b1
1. máj 2009

no toto je ťažke obdobie, lebo neviem ako sa mam k tomu celemu postaviť. Ved mu nemôžem donekonečna vysvetlovať, že mať rodičov rád je jedna vec a nechať si od nich skakať po hlave iná....ilduska14 tvoj manžel nato prišiel sam? A trvalo mu to dlho? Aby som vedela načo sa mam pripraviť.

ilduska14
1. máj 2009

No s ním je to tak,že on to má v povahe nenechať si skákať po hlave a to čo má na srdci aj na jazyku.Jeho vzťah sa s mamou pokazil už keď chodil na vysokú,lebo on nemá rád ak niekto trepe blbosti a nelogické veci a ona tým pádom že mala muža alkoholika,na nič detstvo tak to na jej psychike zanechalo stopy a nerozmýšľa veľakrát čo hovorí ale trepne totálnu blbosť.Muža to iritovalo už vtedy a tak bol rád že sa s ňou nežije.Aj keby sme sa rozviedli /čo sa dúfam nestane 😀 /,tak by s mamou nežil.Ona je taká že musí všetko ísť ako ona chce,je hrozná manipulátorka,robí sa že zabúda,/čo jej z časti verím/,ale zabúda aj veci ktoré jej boli povedané viackrát za sebou,čo jej už neveríme,lebo to jej nevyhovuje tak sa urobí že nepočula alebo zabudla.Chce mať nad všetkými kontrolu,čo sa jej s mojim mužom a so mnou ale nedarí.A ak niečo nie je ako si predstavovala,tak sa uráža robí cirkusy a roznáša nás po rodine.Ale to ti poviem tak,že ak tvoj priateľ nechce chyby svojej mamy vidieť a nič s tým nechce robiť tak ozaj neviem.Nie som moc za takéto veci,ale v krajnom prípade mu daj na výber,že mama alebo ty.ale že to nemyslíš aby s ňou nebol v kontakte ale aby vydel jej chyby a nerobil zo seba poskoka,lebo ty nemáš na takýto spoločný život chuť a nervy.Ozaj neviem ako to zmeniť,ale chlap sa musí chcieť zmeniť,lebo ak nechce tak tomu nikto a nič nepomôže.A ja tvrdím že takéto správanie svokier často pramení alebo z detstva alebo z toho že majú dobabraný život.ale mi za to nemôžem a keď mali oni pokazený život nech ho nekazia iným.ale keď nemohli predtým manipulovať tak si to takto doháňajú.tak neostáva nič iné len si vydobiť svoje,nedať sa,alebo v najkrajnejšom prípade prerušiť kontakt.alebo to nechať tak a za pár rokov brať tabletky na nervy. 😉

ninka.b1
1. máj 2009

ilduska14 ja som s ňou prerušila kontakt dávno. Dať mu na výber bud ja alebo mama? Ja neviem, to je take blbe(ved ona bude vždy jeho mama), (aj ked je taka sebecka krava)ale musim sa priznať, že som nad tym už rozmyšlala. Ved nebudem sa cely život kvoli nej hadať?! Stale myslim na to, že ak nema byť na mojej strane, možno naš vztah nema buducnosť a asi je to lepšie skončiť teraz ako keby sme mali deti. Ale nieje lahke to len tak zahodiť 😢 . Ja fakt nechapem, ako ho vždy dokaže tak ovplyvniť, napr.: jeho sestre sa narodilo druhe dieta, on je krsny prvemu a toto druhe slubila dalšiemu bratovi. Ale mila sestrička povedala, že chce priatela, no on nechcel, kvoli bratovi asi, skratka nechcel, aj jej to povedal. Ona sa zobrala zapisala ho a je krsny druhy raz. Vieš setrička si myslela, kedže priatel lepšie zaraba,ako brat, že všetky prachy minie na jej detičky, lenže padla na hubu, lebo nič nieje.....A to viem na 100% lebo mamička mu vyčitala, že deti potrebuju to a ono, a on nič...A ked niečo jej vnučata potrebuju prečo im to nekupi sama?Ved nato sú stari rodičia.Baby ona sa v kuse stažujé, že nema peniaze a vyhodili ju z práce,bla bla bla, nakoniec z toho nič nieje pravda, aj na dovolenku do zahraničia chodi každý rok, aj vpraci ostala. Kôli tomuto sme sa tak pohadali, ona chce aby jej dal prachy na kupelku,aj dvor chce prerabať,aj do kuchyne....(Prachy jej nedal, kuchynu si prerobila,kde nato vzala?Záhada, že mala našporene..)!a ked mu poviem, že klame a vymyšla si, tak som zlá ja fakt nechapem ako sa to vždy zvrtne proti mne, ja som vždy ta najhoršia.

ilduska14
1. máj 2009

ninka máš to ťažké.a určite je to škoda zahodiť dlhoročný vzťah kôli svokre.ináč aj my sa kôli nej niekedy pohádame a to je manžel na mojej strane.lenže on sa už naučil čo môže od nej čakať a tak niektoré veci berie jedným uchom dnu a druhým von.ja to ešte nedokážem.preto si myslím že kôli svokrovcom sa háda veľa párov,ale je rozdiel či to vzťah narušuje,alebo nie.to je čo za novinka že ak dieťa niečo potrebuje,tak to má zabezpečiť krstný otec???? 😠 to by sme si nikdy nedovolili doprosovať krstných rodičov aby zabezpečili dieťaťu to či ono.od toho sú rodičia.ak potrebujú pomoc to je iné ale to asi nie je váš prípad.podľa mňa si sadni s priateľom a povedz mu na rovinu ako to cítiš a spýtaj sa ho či to stále bude také,lebo ak áno tak ako si to predstavuje.a ozaj keď príde dieťa bude sa to vyostrovať,lebo ti do toho bude kecať.S tými peniazemi,to radšej nech investuje do vášho bývania,alebo nech si odkladá keď budete potrebovať.Ale ty sa musíš rozhodnúť a hlavne po rozhovore s ním si premyslieť či to bude mať význam alebo nie.Pokiaľ vám takto zasahuje do života to je dosť na nervy.Držím palce aby si sa dobre rozhodla.

bubatinko
2. máj 2009

ninka, pokial viem krstny rodic by sa mal/z moralneho a etickeho hladiska/ postarat o krstne dieta v pripade smrti rodicov .... ale je to len moralne zauzivane nikde na to neexistuje zakon.... tak tie reci ze to a ono dieta teraz potrebuje mu mozu hovorit kolko chcu on nieje im nic povinny kupit ..... narodky, meniny zvlastne udalosti v zivote toho dietata kupit darcek a hotovo......
nedajte sa vyuzivat.... prajem vela stastia 😉

ninka.b1
3. máj 2009

bubatinko, no ved presne toto som hovorila, nemam nič proti sviatkom, dokonca viacej krat som bola sama kupiť niečo ked priatel nemal čas. Ale nie to ako si to oni predstavujú. Na tomto sme sa s priatelo zhodli, hoci mamička zo sestrou na neho stale tlačia pre niečo... Ale ked s nimi žije ine sa ani nedalo čakať 😖

bubatinko
3. máj 2009

tak to sa im potom on bude musiet raznejsie postavit a povedat si svoj nazor tak to by hadam mohli pochopit, ved raz snad budete mat vlastnu rodinu a to akoze by chceli aj potom aby sa staral o jej deti, ved jeho sestra ma manzela nie?? nech sa o svoje deti staraju a mozu byt radi ked dietatu kupite cosi na narodky a nie narokovat a vynucovat si ze toto a toto mu treba kupit lebo nema..... to je od nich dost ubohe a ze im to nieje trapne teda? 😠 😉

amadora
9. máj 2009

Ahojte dievčatá, môj problém nie je svokra, ale svokor. Ale dúfam že aj tak sa môžem ku vám pridať. Práve v posledných dňoch som kvôli nemu zúfalá a je mi nanič. So svokrom nemám vôbec dobrý vzťah, je to ten najväčší egoista akého poznám, rád si vypije a všetko musí byť podľa neho a vždy musí mať pravdu. Už keď sme s mužom začali spolu chodiť, nasťahovala som sa ku nim domov. O pár rokov svokra zomrela a ja som sa starala o muža, svokra aj domácnosť. Dom bol starý a svokor sa nikdy do roboty nemal ale my sme ten dom dali pomaly do poriadku. Neskôr si svokor našiel priateľku a odsťahoval sa ku nej a tak tu už pár rôčkov žijeme sami a vrazili sme sem veľa peňazí aj času. Lenže problém je že oficiálne je dom stále svokrov. Viackrát sme ho prosili aby nám ho predal alebo prepísal, nesúhlasil. Pred pár dňami prišiel s tým že sa s priateľkou (s ktorou má mimochodom ročné dieťatko) chce rozísť a nepriamo nám naznačil že máme z domu odísť. Neviem čo robiť, peniaze na nový dom nemáme a s ním by som žiť nevydržala ani jediný deň. Nemôžem preto ani spávať, hrozne ma to trápi 😒

marelica
9. máj 2009

Amadora, to ma veľmi mrzí, držím palce, aby ste to nejako rozumne vyriešili....

amadora
9. máj 2009

Marelica veľmi ti ďakujem 🙂

netmona
9. máj 2009

😒

ilduska14
11. máj 2009

Amadora to je blbá situácia. ☹ Ale určite by som trvala na tom že ok odídete ak vám dá peniaze čo ste do domu vrazili.Nech si aj pôžicku zoberie ak na to nemá.Veľmi ma takýto ľudia štvú,to nemá ani troška pochopenia.Ak sa inak nedá vyhrážajte sa mu hoci aj súdom,sú to vaše peniaze,váš domov /aj keď ho na vás neprepísal,asi si to chcel nechať ako zadné dvierka/.Dúfam že sa to vyrieši.Skúste sa poradiť podľa mňa aj s právnikom na čo tam máte právo.Aj ke´d je to jeho dom,to je na tom to najblbšie. ☹ Ale zas aj dom jeho syna ak sa to tak vezme.Neviem či má súrodencov,alebo by ostal len jemu.

janetina
11. máj 2009

mali ste dom ohodnoteny znalcom pred prerabkou? a este mate tam trv. pobyt Vy a aj svokor? je to tazke to chce dobru radu pavnika ako ho odstrasit od pripadneho znovu nastahovania? drzim palce

amadora
11. máj 2009

No problém je že môj muž by proti nemu nešiel 😒 Ja som hneď vravela že odídem ale nech nám dá prachy čo sme sem vrazili. A muž na to že peniaze boli aj budú 😒 Ale skúsime mu navrhnúť nech nám dom predá a on nech si kúpi niečo iné. Predsa on sám má menšie nároky (a tým bude treba menej peňazí) na bývanie ako my traja, navyše s malým dieťatkom. Len ako ho poznám tak neverím že bude súhlasiť 😠
Ďakujem vám za podporu 🙂

netmona
12. máj 2009
evii
12. máj 2009

Jeej babenky,dobra tema...Idem sa vam teda postazovat.Byvame so svokrovcami na dome,ktory teraz prerabame na podkrovny.Svokra je super,teda skor bola,dokial som neporodila jej jedineho /zatial/ vnucika.Ked mam pravdu povedat,ja sa teraz citim ako opatrovatelka,nie ako mama.Ked pride mila svokra z roboty,prva otazka je:Co robi maly? A potom: Kakal?Nebolelo ho brusko?Neplakal?Kolko spapkal?Boli ste aj vonku?Potom ho ide pozriet asi na 2 minuty a to je vsetko.Ked nahodou zacne plakat tak to zacne znova:Asi chce kakat,asi ho boli brusko,pomasiruj ho.mozno je hladny atd,atd...Normalne som z toho mimo,citim sa ako keby to dieta bolo jej a nie moje.A najviac mi leze na nervy,ked jej zaspi na rukach,tak musime byt vsetci ticho jak v hrobe,ale ked zaspi mne,dam ho do postielky a pozeram napr.telku,tak dojde do izby a velice sa so mnou zacne rozpravat,ale nahlas.No povedzte,je toto normalne?A toto je len maly zlomok toho,co mi lezie na nervy 😝 To som este nepisala o svokrovi...Esteze mam taku povahu,aku mam,lebo neviem,neviem...asi by sme mali tichu domacnost 😀

ilduska14
12. máj 2009

Evi skús ju už vo dverách keď príde domov privítať so slovami "áno kakal,piškal,papal a boli sme vonku v x-tú hodinu".Možno sa tak zarazí že sa to už viac neopýta. 😀 A na to že máte byť ticho keď ho ona uspala tak by som robila to isté ak ho uspím ja a povedala by som jej na rovinu,či sa musí byť ticho keď ho iba ona uspí,alebo aj keď ostatný. 😉 Ono byť v jednej domácnosti so svokrovcami a rodičmi musí byť veľmi ťažké. 😔 Ale je dobré že to takto zvládaš ako píšeš. 😉

evii
12. máj 2009

Haha,no ved ja by som jej aj nieco povedala,lenze viem,ze by si to potom odsral moj muz,lebo ked jej niekto nieco vytkne,tak zbohom rodina.To sa s nikym nebavi,zatne sa,nevari,neperie,neupratuje...a to je doma potom straaasne dusno.Radsej budem drzat hubu a krok,lebo myslim,ze to sa nezmeni ☹

amadora
12. máj 2009

Evi len aby ti to raz nedošlo k tomu že to čo ty zakážeš, starká dovolí a ty budeš pred drobcom najhoršia. Radšej to zaraz hneď teraz a keď nechceš v zlom, tak ju skús poprosiť že ty si matka a chceš si svoje dieťa vychovávať podľa seba, veď aj na chybách sa človek učí 🙂 Moji rodičia to tiež pár krát skúsili, ale vždy im jemne naznačím že ja to robím takto a hotovo. 😉