Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

depecko
13. nov 2009

ale oni to nerobia preto,aby nás nahnevali 😠 😠 😠 ale preto lebo nám chcú dobre!!!!!oni to vedia predsa všetko najlepšie!!!oni viac obedov v živote navarili,deti vychovali a my to nič nevieme musia nás priučiť!!!!! 😀 Moja svokra vždy otvára ústa keď vidí čo ja dokážem /napr,navariť,upiecť.../len tými svojimi riťolezeckými metódami to má na nás presne opačný účinok 😉 takže tak 🙂

csicsike
13. nov 2009

Zuzin aj moja je na dochodku a byva pod nami,mi sme si ju nekupili lebo manžel je jedinačik.Takže sme ju dostali ako darček 😀 Ani moji sa snou nestíkaju,nenávidia ju.
Dnes zasa rýpala:išla som na prechádzku s detmi lebo su chorí už vyše týždna a sedeli sme doma.Bolo pekne tak som išla s detmi von.Vraciam sa idem do bytu,ona nás zbadala so záhradi.Rýchlo utekala dnu.Ešte som iba jedno koleso mala vnutry od kočika a už mi hovorí že stopi po kočíku treba utrieť.A ja som už už skoro vybuchla,a hovorím jej,,áno,rozkaz!Okamžite alebo sa možem uložiť.Ona pozerá a hovorí hned teraz.Ja som jej na to povedala že rozkaz okamžite vykonám.Ale srala som na nu z vysoka.Začala za mnou kričať že by to poutierala ale manžel povedal nech sa nestará do detí.A ja jej na to,,vážne,také povedal?Tak velmi dobre povedal. 😀 😀 😀
Tie nervy čo chitila to by ste mali vydieť.Niečo revala ale to som už nepočula lebo som už bola v byte a zabuchla som dvere.
Chvala bohu ide vykend a manžel bude doma. 😎 Aj vaše svokry stále zapáraju?

amadora
14. nov 2009

hlásim sa po dlhšom čase... dnes ma môj svokor tak dožral 🙄 kúpil si luk (netuším na čo mu bude) a doniesol ho ku nám nech mu ho môj muž pomôže poskladať. ja som si upratovala obývačku a zrazu sa pozriem do kuchyne a môj synček behá okolo stola so šípom v ruke. skoro ma vystrelo, utekala som mu ho zobrať, narobila som na neho krik že s tým sa hrať nesmie a vtedy svokor zahlási "veď to som mu ja dal lebo si ho pýtal..." 😠 ja som musela odísť z izby aj s malým lebo by som sa už nezdržala a poslala by som ho poriadne niekam...

zuzin78
18. nov 2009

ach baby, co mi to mame za svokry ? otras. musime vydrzat,alebo rovno otvorit si usta. ja uz si servitku nedavam pred usta. teraz som si vydupala, ze svagrina v nasom dome nebude robit oslabu, pekne ideme k nim. uz to nie je jej dom, hadam raz to pochopia. 😒
csicsike to ti nezavidim, nastastie mi mame samostatny vchod, a urcite aj svokra par raz pocula, ked som manzelovi hovorila, ze aj keby som nechala plienku tyzden na zemi a odidem, chcem ju tam najst. lebo vacsinou, ked sme isli k mojim rodicom, /byvaju na severe slovenska/ , a nechali sme vo svojej kuchyni riady, tak len sme paty vystrcili z domu, hned nam riad umyla a ulozila. a mna to vytacalo do vyvrtky. nastastie teraz to uz nerobi. konecne nieco pochopila. ale ja tak, mlady maju byvat sami..... 😉

csicsike
18. nov 2009

Ahoj zuzin,aj moja bola taka.Ale naša nepochopila nič iba,urazila sa.Vchod mame jeden ale ostatne všetko zvlášť.Chcela aby sme mali aj kuchinu spolu ale na to som nedopustila.Strašne sa hnevala.
Mi ked odýdeme z domu vybehne hore a pozerá sa mi do chladničky,raz som ju nachitala.Všetky dvere zatvaram na kluč,ale chladnička je na chodbe.
Moja by si aj zalahla medzi nás keby jej to manžel dovolil. 😀
Vtom maš uplnu pravdu,,mlady maju byvať sami...
V živote najvetšiu chybu som spravila ked som posluchla manžela aby sme išli bývať k nim.Ale stým už nenarobím nič.

vefi89
18. nov 2009

ja teda so svokrou nemam problemi, v celku si rozumieme fajn, ale ma vytaca, ze pride len vtedy, ked nieco potrebuje. Ma chalupu v hore,a sme jej tam dobry, len ked treba spravit to a hento. uz ma to riadne vytaca, lebo aj svatka aj svat si tam chodia ako domov, na mojich rodicov sa ani nepozrie, a ked ju tam prideme pozriet, tak sa vsetci tvaria urazene, ze co ich tam otravujeme.
Ale zasa na druhej strane, ja sa jej nebojim, myslim to v zmysle, ze ked mi raz vylepila zaucho, vratila som jej ho a ked ma dozere, nerobi mi problem ju najhnusnejsim sposobom poslat do p...
Takze ako ma dve nevesty a jedneho zata, do kazdeho si dovoli, ale ja mam od nej pokoj, kedze som jej dala pekne najavo, ze do mna doskakovat nebude. Ja som jej povedala, ze mame s muzom vlastny zivot a ona v nom bude figurovat len ako mama a svokra a nie ako buzerak z vojny 😀 😀 😀

zuzin78
18. nov 2009

csicsike aj ja som urobila najvacsiu chybu v tom, ze sme kupili tento dom aj so svokrou. 😒 a ze sme nesli byvat prec ,ale kto by bol so svokrou,ked surodenci sa na nu vykaslali? ☹ ☹

csicsike
18. nov 2009

Vefi aj mne dala facku,vratila som jej ale taku že sa ocitla na zemi,udala ma na policii že ju byjeme.Do mna si dovoluje lebo je buzerant,aj ja som ju poslala neraz do p.... Ani ja sa jej nebojím,raz kričala hore že príde hore a vilepími,povedala som jej že pohrebná služba ju odnesie dole 😀
U nás musí byť všetko ako ona hovorí,kočík sa nesmie dotíkať zácloy,musí byť od záclony 5cm.
Brána musí byť zatvorená na kluč 2 krát nemože byť 1 krát.
Je to buzerant prvej triedy.
Zuzin,moj manžel je zasa jedináčik,nema surodecov,preto sme knej došli k tej špine.
Mali by ste sa aj vy na nu vykašlať,potom by si uvedomila že nestojí o nu nik.

vefi89
18. nov 2009

csicsike, to mas potom dost na figu. Ja teda zatial problemi nemam, teda to co som tu napisala sa stava velmi zriedka, pred tehu bolo este vsetko ok, lebo to som kupila pivo, vino ci palenku. ale dosiel sponzor a ona sa zvrtla o 182 stupnov. Kazdy ma svoj dom, ale fakticky cela rodina ma spolocny dvor a mne napriklad prekaza, ze nedovidi cez plot, absolutne ju uz nezaujimame a pride len vtedy, ked nieco potrebuje. a napr. aj to mi vadi, ze za zvyskom rodiny sa ide pototo a mne a muzovi (teda jej synovi) sa ledva pozdravi

sofik
18. nov 2009

zuzin dobre si im povedala, nech si oslavu robia pekne u seba ved už tam bývaš ty tak je to tvoj dom a ona tam má chodit len na návštevu 🙂

zuzin78
19. nov 2009

sofik,
je to tazke, lebo vsetci jeho surodenci to tak beru, ze je to ich dom, ked chcem vyhadzat ich veci do kosa, este sa zidu, tak vsetko prenasam k svokre, do jej casti domu, nech to tam ma, ked to tak chce, ja uz nikoho bordel nebudem mat u seba. je to strasne slozite, ale uz spat to nemozem zobrat. len som zvedava ,kto sa bude starat o svokru, ked bude stara, ja nie, svagrina je 50km od svokry, svagor ma ine starosti, pride navstivit svokru raz za tyzden, a dost, druhu vnucku ani nevidi, len raz za cas, ked potrebuju ju postrazit.
moju dcerku strazit nebude, to vie aj manzel. lebo by ju len pred TV posadila,a bolo by. ach tie svokry, vystrelit ich na Jupiter... 😀 😀 😀 😀

csicsike
19. nov 2009

Zuzin si moj človek,dobre si to povedala vystreliť ich na Jupiter.
Dnes rano som šla do obchodu pre ranajky.Svokra sa tam náhle objavila,hoci ona vždy chodí hned o 6-stej rano.Začala tam pošuškavať s predavačkov,a ukazovala na mna spoza regálov.Najradšej by som ju počkala a dobre zbyla s rohlíkmy tu kravu sprostu.Ona žije pre klebety a ohováranie.

zuzin78
19. nov 2009

csicsike to ti nezavidim, ja by som tvoju svokru poslala kade lahsie. to ju bavi , ta ohovarat? ☹

csicsike
19. nov 2009

Zuzim,ona pre to žije.V dedine ju už nikto nepočuva tak teraz si vymislela to že čo ma doma napr.zavaraniny,kurčatá atd..nesie po dedine a aby ju pustila tak rozdava čo ma a potom sa sťažuje.Teraz idu vianoce tak celí den pečie a poobede roznáša a sťažuje sa kto ju pustí dnu 😒
Ale ako som už čítala ani iní to nemaju lahke a ani ti.Už som ju vela krát poslala do p... ale nezaberá to.Najradšej by som ju vyfackala ale tak že by sa nevedela postaviť 3 tyždne na nohy. 😎

betka1
20. nov 2009

ked tak citam, co pisete, naco ste sa stahovali k svokre do domu? Asi ste v tom videli nejake Teraz na nich nadavate, hoci verim, ze casto pravom. Ale bolo to vase rozhodnutie.

csicsike
20. nov 2009

Ano,bolo to naše rozhodnutie.Možno že sme nemali iné vychodisko alebo s lutosti,ale hlavne vtedy sme boli v dobrom možno každa s nás.Ja osobne som sa preto tam sťahovala lebo manžel je jediny koho má a zomrel mu manžel a strašne plakala.Mojim rodičom povedala že sa obesí ak knej nepojdeme byvať.A hlavne vtedy sme si rozumeli,bola mi ako kamaratka.žial sa zmenila,alebo si ukázala ozajstnu tvár.
Nadavame na nich ako aj oni na nas.

sofik
20. nov 2009

betka vela mladých nemá kam íst tak začína u rodičov jedného z partnerov a ako aj sama viem vztahy sa vyštrbia len bývaním - keby som u svokry nebývala tak by som nikdy nevidela aká v skutočnosti je 😉

občasné návštevy sa dajú prežit a popretvarovat ale ak ju máš každý den na očiach a vidíš čo robí tak zistíš s kým máš dočinenia 😠

čest výnimkám - ale neviem či ich je aspon 10%, lebo čo ja viem tak málokto má ideálnu svokru 😀

slnyecko
21. nov 2009

Asi vybuchnem,dlho som sem neprispievala lebo som sa bala ze svokre ktosi povie ze som sem pisala a co,ale nech je mi to uz jedno.Byvame u svokry,davala som maleho von svokrovi lebo ten je v pohode a ona mi vravi vezmi mu vajcovy chlebik.a ja jej vravim varila som mu sosovicu zachvilu je obed tak nebude teraz jest chlebik,nie?potom uz nepovedala nic.a teraz pozeram z okna a svokor nikde z malym je svokra a co ma maly v ruke?no vajcovi chlieb.A mozem sa aj rozkrajat.Ak mi maly teraz nebude obedovat pojdem jej tu sosovicu vyliat na hlavu 😠 a potom nech sa necuduje ze jej ho nechcem davat,a to je len spicka ladovca to keby zacnem pisat tak sa nedopisem 🙄

gergi7
21. nov 2009

slnyecko. ja mam doma prsne to iste 😔 . So svokrom problem nemam, tumu ju dam. No tej starej rakete nehrozi. Ako nahle poccuje, ze mala je pri svokrovi , hned dobehne 😖 .
Zo zaciatku som mala mensie vycitky, ze co ak sa nejak sme dostane. No je mi to uz jedno, Vsak to nie su moje vymysli a je to len pravda 😉 .
Malu tiez permanentne napchavala a napchava hlupostami. Robi si stale po svojom. Nestaci jej raz povedat.

gergi7
21. nov 2009

sofik. suhlasim 😉 O tej mojej som si myslela, ze je fajn clovek. No rychlo po svadbe ma to preslo a teraz viem co je zac

sofik
21. nov 2009

to robí asi každá svokra - nebudú nas počúvat a robia si čo chcú lebo oni sú tie múdre a my len hlúpe nevesty. Ked si myslia že vychovali našich manželov a možu aj naše deti tak sú na omyle - doba už dávno pokročila a nič nie je tak ako bolo pred 30timi rokmi 🙂

mtsl
21. nov 2009

moja svokra má pocit že malý je kontajner a pchá do neho hocičo, ešte že má malý vlastný rozum. pred týždňom mu strčila do úst tvrdý mentolový cukrík, ešte šťastie že ho bleskovo vypľul. stále myslím na to že sa mohol zadrhnúť ale ju to asi nenapadlo.

gergi7
21. nov 2009

mtsl, mojej malej dala do ruky celu paradajku. Kozka jej ostala v hrdielku a zacala sa dusit 😔 . A ta prij.b..á len stala a cumela. Nechcem ani pomysliet na to, co by bolo, keby som ta neprisla. A potom jej daj dieta 😔 . Nikdy viac,
Pri poslednej hadke mi bolo vykricane, ze ona s nou nemoze ostavat sama.A naco????? ani nebude 😠

lolah
21. nov 2009

Moja svokra už pochopila, že sa nemá starať, keď jej párkrát bolo vysvetlené, že budeme robiť po svojom a bodka. Ale zato svokor, ach jaj, ten sa tvári akoby zjedol všetku múdrosť sveta. Podľa neho sme zlí rodičia, preháňame a robíme okolo malého zbytočné caviky. Podľa neho netreba dodržiavať nič, ani čo doktorka odporúča, podľa neho je kojenie malina, ako keby odkojil čo i len jedno dieťa... A to by som mohla písať donekonečna...
Najlepšie je sa s nimi nestretávať, alebo stretávať len minimálne.

erikasadek
21. nov 2009
mtsl
22. nov 2009

momentálne ma napadá ešte jeden pokus ako zabiť vnuka. mala na návšteve 13 ročnú vnučku a a vzali si malého k sebe na poschodie, že sa budú hrať kým ja umyjem okno. ledva som na okno vyliezla, počujem malého nad sebou. pozriem hore a 13ka ho drží komplet celého vytrčeného z okna - vraj mu len ukazovala okolie aby lepšie videl. myslela som že zomriem od strachu kým som vybehla hore a vzala im ho.
neviem čo si títo ľudia myslia že sa im nič nemôže stať a neviem si predstaviť ako by sa mi pozreli do tváre keby už bolo neskoro. a už vôbec si neviem predstaviť čo by som robila ja.

sofik
23. nov 2009

mtsl asi by som jej pekne vynadala ved 13ročné dievča nemá takú silu udržat skoro 2 ročné dieta 😠 svokry si myslia že ked sú tam oni tak sa nič nemože stat 😒

to moja zas išla s malou na prechádzku ked sme boli nakupovat v obchode, ona samozrejme velká dáma malá 5 metrov pred nou, narazili na rozzúreného chlapčeka tak nie aby bežala za malou ale ona sa na nu pozerala ako na obrázok a ten chlapček buchol do malej z celej sily a malá samozrejme spadla a celou silou spadla dozadu na hlavičku. Ja som to sledovala od pokladne, skoro ma trafilo a ked som k nej podišla a vravela prečo nestála pri malej ale kukala na nu tak mi povedala že jej nič nie je. Ja samozrejme hned kontrola hlavičky a vravím jej že len dúfam že to nebude nič viac a ona mi na to: Už nestresuj preboha. Ja jej vravím že moje dieta narazilo plnou silou hlavičkou na dlažbu a ona že to sa stáva. Už som s nou viac nehovorila, lebo by som jej jednu vrazila, odvtedy jej ju moc samej nedávam lebo jej neverím. A ani už verit nebudem 😉

zuzin78
23. nov 2009

betka1
ano nadavame na svokry ,lebo uz vieme ake su. pred svadbou su ine,a po svadbe zase ine. a hlavne ked sa narodi babatko, je to ine. zavidim ti ,ze byvas sama. 😉
sofik asi by som v tej chvili prizabila svokru,keby sa to stalo dcerke. aj ked moja dcerka sa pri nej tak buchla o nabytok,mala hrcu na cele,a modrinu na licku. a ze vraj sa nic nestalo. islo ma porazit. 😢
drzme si palce aby sme to vydrzali s nimi.....

gergi7
23. nov 2009

zuzin , svata pravda. Pred svadbou bolo aj u nas vsetko ok. pocas svadby sa to nastrbilo. No a ked sa narodila mala, tak sa to skoncilo 😅 .

martina_martin
23. nov 2009

Veru u nás podobne, pred svadbou sa ako tak dalo prípravy na našu svadbu na ktorú sme si zarobili v zahraničí samy to naštrbili /to nám nedali žiadny svadobný dar a aj tortu som platila za svoje 😒 / nedali ani korunu a ešte som musela rešpektovať jej primitívne priania, skoro som buchla od zlosti.....a vyustilo to keď mi pol ročnú napchala točenou zmrzlinou, a raz ked som si ju išla po víkende vyzdvihnúť hrala sa ani nie ročná s prázdnymi kelímkami od čokolááááádového miláčika!!! Podotýkam sme s manželom obaja alergici takže moje dieťa do 3 rokov má zákaz jesť podobné veci o čom ona dobre vie ale nerešpektuje ano manžela a mňa už vôbec nie. Jednoznačne sú staré zakomplexované a myslia si že si dokážu silu keď budú bojovať a mudrovať s nami.