Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

katica06
3. dec 2009

ahoj martina_martin, tak som tie svokry našla...prila by som si leší zvťah so svokrou ale tak keď je o 300km ďalej to bude lepšie. Pri jej poslednej návšteve sa stalo nasledovné, posadila si k sebe na sedačku moju 9 mesačnú dcérku, že sa budú hrať... a jej mám pripraviť chlebíčky a kávu...o minútu sa ozval obrovský rev, malá pod slolom a ONA nad ňou stojí a jajká...dcérka sa najprv udrela o konf. stolík čo bol oproti sedačke a potom na zem. a že nič sa nestalo, z úst jej tiekli krvavé slinky, na hlavičke hrča veľká ako marhuľa a ma druhý deň modriny. Tak ďakujem pekne...

nocomment
3. dec 2009

aha, tu je aj téma "Svokry" ? že som si toho skôr nevšimla .. prispievam do "Moja svokra - nevládzem" .. no ja vládzem 😀 😀

henikav1
3. dec 2009

😀 😀 😀 aj ja prispejem, moja svokra je straaaaaaaaaaaaaasne daleko, chvalabohu 😀 😀 😀

katica06
3. dec 2009

Veď aj moja je teraz ďaleko, už druhý deň precuje v Bratislave, až pridlho bola nezamestnaná, ale keď sa raz s tade dostane, tak nám všetko vynahradí 😒 😠 😖

leka323
3. dec 2009

Ja už svokru nemám, ani som ju nepoznala, ale zato mám svokra, ktorý je za dve svokry. Len ho počujem, vidím, už mám alergiu. My nič nevieme, to nie tak, ale tak.... a podobne. Už 10 rokov. Niekedy mám pocit, že už nevládzem. Ale vždy si spomeniem na jednu kamarátku, s ktorou som ležala 2 mesiace ako tehotná v nemocnici a to čo mi rozprávala ona.... bývajú so svokrou, majú 4 deti a to má "doma" fakt peklo.

katica06
3. dec 2009

ani ja som nebolá vždy tá zlá, len po svadbe som odmietla nasťahovať sa k nim 😝

henikav1
3. dec 2009

u nas je to zase tak: ked sme boli u nich raz na navsteve, tak ma surovo odignorovala, akoby som neexistovala, napriklad pri stole, vsetci dojedli, kazdemu ponukla ci si este da, len nas naschval obisla, teda mna a moje dieta. Takto nas obchadzala cely cas a davala najavo, ze neexistujeme, tak teda odvtedy neexistujeme pre nich, ani ma viac nevidela a ani neuvidi. Musim povedat, ze mi to celkom vyhovuje

katica06
3. dec 2009

Po prvom pôrode som si ešte naivne myslela že príde pozrieť vnučku do pôrodnice, po druhej som ju ani nečakala, inak by som sa nevedala dočkať 😉 . Svorkovci bývajú od nás 45 km a prišli keď malá mala 7 mesiacov. 😒 Niet čo dodať...

livika
3. dec 2009

Ahojte!!!
Je mi luto,ake mate skusenosti so svokrami 😠
Moji svokrovci su uplne super,aj dnes si zobrala svokra dovcu a je cely den s dcerkou,bo som chora....
Byvame v jednej dedine,kazdy piatok spava Simonka u nich a vacsinou aj sobotu,2 roky co je Simi na svete,som este nekupila 1 plienku....Kazdu sobotu aj nedelu chodime k nim na obed a v tyzdni pride o pol piatej z prace a vacsinou 3x do tyzdne si pride do osmej pre malu....
Ako citam vase pribehy,je mi az do placu,lebo si to neviem predstavit.... 😒

nocomment
3. dec 2009

livika .. gratulujem, a udrž si takú svokru. Je asi jedna z mála.

najlepšie je nájsť si hneď vlastné bývanie, ak je to možné .. mňa manžel neraz oklamal, že si nájdeme, on sa však drží maminej sukne. Ale to je iná kapitola s názvom "manželské problémy"
Prísť ku svokrovcom na návštevu hoci aj 100 krát do roka .. je to len návšteva, máš ich dosť, odídeš. Ale život s nimi pod jednou strechou .. nie je to žiadna výhra.
Neraz si aj poplačem, no vačšinu problémov sa snažím riešiť humorom.

hela537
3. dec 2009

Ahojte mňa moja svokra zo začiatku nechcela ,lebo už mala z tej istej dediny ako som ja zaťa a on je lenivy ako voš ,tak si myslela že aj ja som taká,ale nakoniec som sa musela vydávať ,manžel bol najmladší a dom bol veľký tak som prišla k ním za nevestu .Môjmu manželovi ešte ked bol slobodný stále mu hovorila jak sa oženíš prvým dňom po svadbe ťa odosobím ,Ked sme sa brali manžel bol na vojne a ja sama s mojou dcérou po svadbe sme boli ešte dva roky v jednej kuchini ,moja svokra bola a je zlá kuchárka a mňa moja mama naučila variť a to bolo pre mňa veľkou výhodou mala som 19 rokov ked som prišla k ním bývať,svokra zo svokrom chodili do roboty ,tak som varila ,prala,upratovala proste som svokre robila všetko čo sa dalo a mala vtedy 54rokov ,Prišiel manžel z vojny domov a tak si svokra zariadila svoju kuchyňu a aj mi s manželom boli sme sami a ja som bola rada ,lebo svokra si zvykla že ma navarene ,poupratovane, vyprate a vyžehlené .Ja som jej ukazala že viem robiť všetko a ona bola rada že ma taku nevestu .ked sme sa odosobili a to je už 23rokov do dnes jej periem a upratujem a ked niečo navarím čo viem že to ma svokor rád ,tak im odnesiem a na sviatky to je jedno ake su s nami a vydím po nich že su spokojny a mňa to velmi teši .CHcem len povedať že som za nevestu 25rokov a my sme sa ešte nehnevali a ani nevadili ,klop klop povieme si to na rovinu a ´tolerancia je na obydvoch stranách .Dnes maju svokrovci 80 a 76 rokov a ja môžem povedať nahlas mamine slova céra moja váž si svokrovcov ,lebo ti vychovali dobrého muža áno a mala moja mamka pravdu ,tak ako si naživaju spokojne svokrovci aj mi s manželom ja som za tu dobu nepočula aby sa svokrovci hádali alebo hrešili a dufam že tak ako aj mám to vydrží čím dlšie.

hela537
3. dec 2009

napísala som dnes odpoved a môj článok nemožem nikde nájsť poradí mi niekto?

hela537
3. dec 2009

už som ho našla to je sila ažna akej stráne sory

katica06
3. dec 2009

Čau livika, tiež gratulujem k super svokričke!!! nepozaz ten zvťach...

katica06
3. dec 2009

Ale ja som presvedčená, že moja svokra sa už nezmení...
predstavte si, zarábala 650 eur ako zdr. sestra, no nechcelo sa jej ísť na nejaké školenie tak podala výpoveď, 9 mesiacov bola nezamestnaná, pritom má na krku úvery z banky a nebankoviek za 1,5 mil korún. A majetok, štarší dom v ktorom bývajú má hodvoru sotva 200-250 tisíc korún.
V máji si zobrala moje staré učebnice nemčiny, že bude robiť opatrovateľku v rakúsku, no vydržala tam 3 dni aj s cestou, a kvôli čomu prišla domov??? Hádájte???
Pani o ktorú sa mala starať mala uvývačku riadu, sklokeramickú varnú dosku a vraj odpad sa musel separovať
😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj by som sa sviela keby nám nešlo o krk.
Svokor pracuje len na polovičný úväzok a čakajú kým im banka či exekútor zoberia strechu čo majú nad hlavou...
Pri jednom z úverov je mažel ručeteľom, spáhal to ešte pred tým ako sme sa spoznali. To ešte býval s rodičmi. A teraz aby sme sa nestali bezdomovcami a ani oni platíme ich hypotéku aj aj náš úver.
Len pre info: mojim jediným príjmom je rodičovský príspevok a muž má minimálnu mzdu...úžasné výhliadky.
Teraz berie každú brigádu čo sa naskytne, len aby sme to nejako utiahli 🙄 a chodí domov po polnoci.
Vlastné deti ho pomali nespoznajú, to všetko kvôli te starej kr.........
Teraz ešte mojim dcérkam nevadí, že nemajú vlastnú izbu a nosia šaty zo šekáča ale príde deň keď búdú chcieť drahé šaty či ísť na výlet so spolužiakmi, a nemôžu to dostať.
Ako jej poviem, poďakuj sa starej mame.

sofik
4. dec 2009

Katica tak to je sila - nechápem ako to takto možte finančne tahat 😖 nech sa trocha posnažia aj svokrovci 😠

katica06
4. dec 2009

Už nespočetný krtát sme sa smažili porozprávať sa, dokonca aj moji rodičia, ale bez úspecu 😢 Ťahali sme ju k finančnému poradcovi, no ani úverové zmluvy a iné doklady nebola schopná pozbierať. Svokor nakonec niečo pozbieral po tretej upomienke z banky...A to už fin. poradca povedal, že nasledujúci krok je, že mužov šéf dostane príkaz aby mu stiahol splátky z výplaty či nám sadnú na účet. Pre boha z čoho???
Svagor sa oženil s taliankou, bývajú tam u nich. Doteraz ked svokrička zaplačkala do telefónu, že hladujú posielal
mesačne 200€. On by jej tam aj prácu vybavil aj jazykovú školu zaplatiť, no milostivej sa pohnúť nechcelo...
Koncom mesiaca stratia obaja prácu, zatvoria tú firmu kde robili, navyše je na maródke, mal úraz čaká ho opúerácia...

sofik
4. dec 2009

katica máte to zložité ☹ keby manžel nebol ručitelom ale takto sa zaručil a musí niest všetky následky ale na úkor vás 😒

svokrovci by si mali hladat prácu aby vás takto finančne nezatažovali - ale asii im je takto dobre ked za nich niekto iný spláca dlhy 😠

katica06
4. dec 2009

Je to pohodlné riašenie, pohodlné ako moja svokra. Ani svojej nepriateľke by som ju nepriala...

katica06
4. dec 2009

a aj keby manžel nebol ručiteľom...zobrali by im všetko(50ročný dom,20ročného favorita)ešte aj rodný list 😉
kam pôjdu??? pod most, no predsa k nám, muž by ich nenechal na ulici. Máme len 2 izby, väčšiu kuchyňojedáleň a malú spálňu kde sa pcháme všetci štyria aj s deťmi.
svet je už raz taký, ona si môže dovoliť vyfajčiť 4 krabičky denne a ja si nenôžem dovoliť kúpiť deťom kinderčokoládu ☹

ani3012
4. dec 2009

katica!
Všetko najlepšie Fanny k narodeninkám! Prajem veľa šťastia a zdravia a hlavne pohody celej rodinke 😉

Len som chcela nahliadnuť o čom sa píše a zbadala som,že ma mala rok 🙂

katica06
4. dec 2009

ani ďakujem pekne a blahoželanie odozvdám dcérke, a prajem príjemné prežitie blížiacich sa sviatkov a detičkám štedrého mikuláša

sofik
4. dec 2009

katica tiež malej všetko naj k narodkám 🙂

ale tvoji svokrovci sú poriadne vychcaní 😠 takto sa priživovat 😒

katica06
4. dec 2009

Sofik ti by si sa ako pôďakovala svokre, keby si s tých stesov a nervozity čo spôsobila z jedného dňa na druhý nemohla kojiť svoje dieťa, lebo by si už nemala čím, lebo by si už nemala mlieko?

katica06
4. dec 2009

...a gratuláciu ďakujem, odovzdám ...

katica06
9. dec 2009

...no, už tu je ako u mrtvého chrobáka 😝

ilduska14
30. dec 2009

katica tak to je silná káva čo tu píšeš. ☹ to je fakt smutné ako vám to môžu robiť.neskúsil zavolať manžel bratovi a spolu nájsť riešenie? ved k vám bývať ozaj ísť nemôžu,ved kam do kuchyne? a aj ked ručil tvoj manžel ked nemáte z čoho nedá sa s tým niečo robiť,ved je to na úkor vašich detí.

ilduska14
30. dec 2009

nechápem že dokáže tvoja svokra kľudne spať a ráno sa pozrieť do zrkadla.niekto nemá ozaj chrbtovú kosť 😠

katica06
30. dec 2009

ilduska14, moju svokru a jej vyše 100kg to nezozhádže ☹

Aj keď majú poschodový dom a tiež aj veľkú záhradu, ona si tam nič nepestovala. Len mm im nosil čo sme si sami v záhradke vypestovali... a to som mm nedovolila ani hnojiť ani postrekovať aby som mala pre moje malé deti "biozeleninu". Veď celé leto sme poliavali kvôli suchotám a ja som jednou rokou kočík hojdala a druhou burinu trhala. lebo bio v obchode je dosť drahé. A čo som jej uhorky a také po mm poslala ani len nezavalila.

"Načo, veď sa to dá kúpiť v obchode..." 😀 😀 😀

ver mi aj pijavica le mi milšia než ona

ilduska14
2. jan 2010

Tak to je super,hlavne že vie šetriť.Ináč ak by bola férová,tak by vám navrhla aby ste sa vy preťahovali do domu ked je väčší a platíte ich pôžičku a oni by šli bývať do vášho.Ale neviem či to nie je riziko ked by im hrozilo že o dom prídu.ale ja mám pocit že ona má istotu že ju z kaše vytiahnete,vy alebo tvoj švagor,ináč by robila všetko pre to aby zarábala.hlavne že je jej dobre a je taká "nesebecká"....