Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

zuz11
20. aug 2006

ajap, ja sa na svokru stazovat tento rok nemozem 😀 od Vianoc ked mi naposledy zasa za nieco vynadala som ju nevidela 😅 🤐

ajap78
autor
20. aug 2006

tak to bolo pekne 😀 kedysi to bolo aj moje zbozne prianie, dnes s nou vychazdam da sa povedat celkom fajn, ale vytrpela som si svoje. napises, co ti vyviedla? 😀

skorpik
20. aug 2006

zuz11 asi je taka dobra ako ta moja. ale ja vravim stale ze moja je ta "NAJ". pisala som zopar prispevkov o nej aj na mojasvadba. a tam som si povedala ze je zbytocne sa uz dalej rozculovat a nicit si zdravie. len dufam ze raz nebudem taka zla ako ona. ale na tomto svete nieje asi nik horsi ako ona. aj ked viem ze keby nebola ona nemam teraz mojho draheho. to je asi jedna jedina vec zaco by som jej mohla podakovat.

ajap78
autor
20. aug 2006

ahoj skorpik, tie svokry nech robia co robia, vzdy budu tie zle... len sa im treba vediet postavit a mat na svojej strane manzela, to je dolezite

snilko7
20. aug 2006

skorpik tak s tou poslednou vetou plne súhlasím. Ja dokonca už tretí rok bývam u svokrovcov a ani neviem kto je horší: svokra ktorá všade bola a všetko vie najlepšie, alebo svokor, ktorý je lenivý ako voš, celý deň vylihuje pri telke a len komanduje svoju ženu a keď sa mu niečo nezdá tak vrieska jak .../vtedy mi je svokry dokonca ľúto, ale ako môj muž hovorí, ona si ho tak "vychovala", vždy ho vraj obskakovala, tak teraz to má../ Ale už za pár týždňov sa budeme sťahovať do vlastného domčeka a potom si konečne vychutnám súkromie a ticho 😀 😀

ajap78
autor
20. aug 2006

jaj snilko, chuda, ze si to vobec tak dlho vydrzala, ja neviem neviem, ako by to dopadlo, keby sme museli byvat pod jednou strechou. inak ako sa tak pozeram okolo seba, to je celkovo taka generacia: zena musela chlapa obskakovat. teraz ked vidia, ze si manzel natiera chleba, tak: chod chod, muz ti prisiel, urob mu jest. a co nemaju ruky preboha?

zuz11
20. aug 2006

minulorocne hriechy nevyberam.... 😀 snazim sa zabudnut a byt kludna koli Drobcovi, inak som to tiez v teme na ms pisala ale uz hrooozne davno 😵 🤐

ajap78
autor
20. aug 2006

a do akeho smeru myslis, ze sa "upravia" vase vztahy po narodeni babatka?

zuz11
20. aug 2006

aja, do ziadneho...... myslis si ze zostanu rovnake a navstevy budu tak cca 4 krat do roka, Vianoce, narodeniny (jej, manzela a Drobca) a ja som s nou skoncila..... 🤐

skorpik
20. aug 2006

ja keby som mala byvat s mojou svokrou tak vam vravim ze za dva dni by ste citali v novinach ze je ponej. ona je dobra len ked spi. nebola som u nej od dna kedy sa dozvedela ze vybavujeme svadbu a vynadala mi skaredo. tak a vtedy prisiel zlom a som si povedala koniec. aj ked budu tanky nanu padat nepojdem tam. a tak je to najlepsie. mam pokoj. ked ju nahodou stretnem len ju pozdravim a poviem ze sa straaaaaaaaaaaaaaaaaasne ponahlam a drzo sa zoberiem a idem. lebo viem ze by bola schopna vrieskat aj na ulici.

skorpik
20. aug 2006

teraz nedavno sme sli s drahym na obed a stretli sme ju. 😠 som ju pozdravila vytiahla som telefon a povedala som ze si musim zavolat. tak som volala s kamoskou cely cas ako sa spolu oni dvaja rozpravali. potom som jej len drzo zamavala ze doviiiiiii. 😀

gabika146
20. aug 2006

milujem temu svokry je to naozaj niekedy na nevydrzanie a s mojou keby nebola naladova tak je to ok.a co sa tyka toho obsluhovania ona to ma naucene naopak.svokor umyva riad chodi do obchodu pripravuje veci na varenie obedu a kopec ineho,svokra len veli.a co sa tyka urazok na moju osobu to som si tiez uzila ked som ostala tehotna jej nazor na to je zevraj maly bude nemanzelske dieta lebo sme neni zobrati a vobec na nej neni vidno ze caka prve vnuca a ma radost 😝 ak sa to nezmeni tak jej to raz vratim ale aj s urokami 😀 este ze moj drahy stoji pri mne to je hlavne

snilko7
20. aug 2006

ajap presne aj u nás je to tak, že keď si muž robí jesť sám tak keď odídem z kuchyne tak mu svokor tlačí do hlavy, že načo sa ženil keď si musí robiť sám jesť, že čo mi to nevytmaví....a muž sa len usmieva. Veď ja som hneď na začiatku povedala, že sa stávam manželkou a nie slúžkou 😀 To moja babka furt rýpe tak jak teba: došiel ti muž nalož mu jesť, urob mu kávu a ja tiež vždy poviem, veď má dve ruky, ani mňa nikto neobskakuje. Je pravda, že keď vidím že je unavený /veď teraz finišujeme aj s domčekom/ tak ho poobskakujem 😉

ajap78
autor
20. aug 2006

lenze je ine robit nieco z lasky, ved raz urobim radost ja jemu, inokedy cakam ranajky do postele ja 😝 a nie z povinnosti, len preto, ze to je robota zeny. najhorsie je, neskor naucit svojho manzela, ze zena a muz su na rovnakej urovni a ked mozem umyvat riady ja, moze aj on. nie ako im to mamicky vstepovali, ze na domacnost je len zena

snilko7
20. aug 2006

presne s týmto Ajap súhlasím. Keď manžela poprosím umyje riady alebo ich poutiera, dokonca mi občas pomôže pri upratovaní, vyvešia prádlo - a ja mu na oplátku podám šrobovák, kladivo... 😉 veď aj moju svokru už teraz žerie, akého má muža, nuž ale na staré kolená ho už nezmení. Ja som ju bola práve poprosiť, či by nepovedala svokrovi, aby nám prestal pod oknom púšťať vodu do plechových kýblov a vaničky, lebo sa snažím dať spať malého. On to robí vždy, celé doobeda drichme pred telkou a keď má ísť malý spať tak začne s niečím rachotiť. No a teraz je urazený

skorpik
20. aug 2006

poznam jeden par a on vzdy krici po manzelke ze pod mi dat jest. a ona si daj sam si nevies dat. a on ze dobre ked mi nedas jest nebudem jest. a on naozaj neje dokedy mu ona neda na tanier a nedonesie mu to pred hubu s prepacenim. to by som neprezila. ked bola na porodnici tak byvala s nim jeho mama lebo on sa nevedel postarat o dieta co mali doma a nevedel si dat jest.

snilko7
20. aug 2006

skorpik to píšeš o mojom svokrovi??? 😠

skorpik
20. aug 2006

snilko to neviem. myslim ze takych muzov je hodne. proste vidim to tak ze volakedy nechodili zeny do prace a starali sa o rodinu a deti a nase mamky a stare mamky v tom este ziju a nedokazu pochopit ze my zeny pracujeme niekedy tak vela ako nasi muzi a niekedy aj viac a nemozeme po prichode domov z prace zas niekoho obskakovat az kym nejde spat. moja mama mi stale hovori ze pockaj vydas sa a uvidis. myslis ze tvoj drahy si da jest alebo si odnesie tanier. budes okolo neho skakat a je to tvoja povinnost. vzdy sa pohadame natom. lebo vzdy tresnem dverami a poviem ze ja sa nebudem vydavat len preto aby som bola sluzka a robila od nevidim do nevidim. moj drahy si nastasie urobi jest aj sam. a aj mi sem tam nieco pomoze. hlavne mu neukazujem to ze urobim to ja on nech sedi.

ajap78
autor
20. aug 2006

ma tu niekto osobnu skusenost s aktivnou svokrou? ze keby ste jej dovolili, aj by sa k vam nastahovala, len aby mala vsetko pod kontrolou, aby mohla komandovat, pripadne byt kazdu minutu pri vnucati. moj pripad je to posledne, do nicoho sa sice nestara, dokonca ma chvali, ako dobre vychovavame dieta, ale keby sme jej povoili, ani by od nas neodisla, tak sa ide za dcerkou zblaznit. je to na porazku...

alexandra
20. aug 2006

Tiez som musela manzelika naucit si po sebe umyt riad, odlozit veci, ze spinave pradlo nepatri k posteli na zem, ale do pradloveho kosa v kupelke, a podobne, ale na jeho obranu musim povedat, ze sa neskutocne velmi snazi, pomaha mi kolko vie a i ked to je pre neho vsetko nove, snazi sa zo vsetkych sil, aj ked je obcas smutny ze sa mu nie vsetko podari 🙂 A za to sa samozrejme snazim aj ja, ako dnes napriklad, ked dostal vyborn ranajocku priamo do postielky aj s usmiatou manzelkou a kopucim syncekom 😵

snilko7
20. aug 2006

ajap to máš dobré že ťa svokra chváli, mňa furt kritizuje, prečo nedám malému slaninku, keď si pýta veď ona dala svojim deťom pečienku keď mali 4 mesiace a jak sa oblizovali, prečo nedovolím malému sa hrabať v skrini, a v poslednej dobe my vytáča tým, že prečo neraňajkujem. Dokonca aj môjmu manželovi sa sťažuje že málo jem. Ja neviem, či si myslí že chcem byť 100kilová ako sú oni. Veď ja predsa chudnem /alebo chcela by som/ 😀 😀

ajap78
autor
20. aug 2006

o dietach ani nevrav snilko, to by mohla byt tiez tema c1 😀 asi som tych mojich svokrovcov zakrikla. prave ma poraza, dosli s malou z cirkusu, nachystala som jej banan a vodu, ze nic ine nech nepapa, aby vecerala no a nedosla, ze papala som keksicek...ja sa na to uz mozem vytoto. a moj muz, ked som mu povedala, ze nech zavola a spyta sa ich, tak ze budu si mysliet, ze ich kontrolujeme...na porazku

snilko7
20. aug 2006

ajap aj my máme problémy s tajným krmením. Moja svokra furt malého pchala lentilkami. Ráno len vstal a zišla som s ním do kuchyne hneď lentilky a potom samozrejme žiadne raňajky a tak si na to malý zvykol, že sa toho furt dožadoval. Ale raz som sa skutočne vytočila, ani som neverila, že dokážem urobiť čosi také ako som spravila, ale odvtedy si svokra netrúfa. Robila som malému večeru a ona mu dala gumené cukríky. Vravím nech mu nedáva, že bude večerať. Ona vraj len jeden. Tak fajn, no a potom mu dala druhý tretí a pri štvrtom som stratila nervy, jednoducho som ho malému vybrala z pusinky, zobrala som aj zvyšné cukríky a práskla som ich do koša. Všetko to prebehlo bez komentára - ani slovko som neprehovorila. Odvtedy s tým už nemáme problémy. Ale aj muž len "čumel", že čo robím - vraj to by do mňa nepovedal, že ja tak rázne zakročím /ja som totiž taká, že radšej som ticho, lebo nemám rada hádky/

ajap78
autor
20. aug 2006

tak to gratulujem, to si pekne vyrisiela 😀 ja seba tiez niekedy nespoznavam, ale odkedy mam dieta, je mi jedno, co si kto myslim, poviem si, co mam na jazyku, aj ked je to niekedy tvrde. ja som od mojej mamy skor ocakavala, ze by ju tajne dokrmovala, ale moj manzel narobil poradky este v mojom tehotenstve, tak sa moja mama zlakla a na slovo poslucha, radsej sa pride spytat, ci jej moze nakrajat jablcko 😀 od svokry by som to necakala, tak sme ani neupozornovali a hen...

bellezza
20. aug 2006

je veľmi dobré a užitočné, ak muž pred svadbou žil sám a staral sa o seba...vidím to na manželovi, v 21rokoch sa odsťahoval z domu, študoval, pracoval, lebo by nebolo z čoho platiť nájom. A vie si aj navariť, aj oprať, aj upratať, aj ožehliť, všetko.
A zas to čo môže urobiť stroj, nerobíme my. Umývačka riadu je skvelý vynález, hneď po jednorazových plienkach.🙂

alexandra
20. aug 2006

Bell si si to zariadila perfektne 😉 😀

snilko7
20. aug 2006

Tak ja sa na muža nemôžem sťažovať. Keď ho poprosím, tak pomôže - samozrejme okrem prebaľovania pokakaného Paťka 😀

zuzu13
20. aug 2006

Môj muž žil pred svatbou s rodičmi. Ale výcho va bola super. Nemali sme problém sa dohodnúť kto čo ide robiť, urobil to automaticky a robí veci v domácnosti v pohode. Dokonca keď sa malý narodil, tak ho nakrmil, prebalil a mňa nechal spať. Pritom vstával ráno o 4-tej. 😎

bybi
20. aug 2006

No ja zatial na moju buducu svokru nemozem povedat ani jedno zle slovko. Vychadzame spolu perfektne. Uvidime, ci sa nieco zmeni, ked pridu deti, ale dufam ze nie! 😅

verulka
20. aug 2006

Baby, tak ja po niekolkorocnom bojovani mam uz uzasny vztah s oboma svokrovcami. Apropo, momentalne su aj so vsetkymi mojimi detmi v Chorvatsku(a to nie je ziadna sranda ist s tymi mojimi zivymi striebrami) Mozno bol hlavny problem v mojom veku alebo co. Ked sme im oznamili, ze opat cakame babo, tak vzdy revala. Velmi tazko som si vydupala hranice, kam mozu oni ako stari rodicia zasahovat. Ale teraz uz take 3 roky je to fakt super. Aj svokor- maximalny patriarcha sa naucil "ma posluchat" a vedia, ze bud bude po mojom alebo nijak 😀 Som rada, lebo ked potrebujem pomozu a pre deti by sa roztrhali.
Moj muz mi casto pripada ako od susdov(u nich totiz chlapy nerobia nic). On uprace, nakupi, navari, postara sa o deti. A rozhodne pred svadbou nezil sam 😎 a ani vychovanebola podla mojho gusta. Proste to ma v sebe 😉 😉