Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

katyd
16. nov 2006

Tak je super, že si si našla cestu k rodičom. A prečo sa to vlastne u vás stalo? Brat bol tiež s tebou u babky?Nechcem vyzvedať, len ak sa Ti chce o tom rozprávať.

ervotoc
16. nov 2006

to je dlllllha tema,ked bude cas
😉

lenka670
16. nov 2006

Ahojte len tak nahodou som si čitala tvoj príspevok o tom hučkani detí a nadavanie pred nimi ja som teraz tiež sama z manželom sa rozvádzame ale ani mu malu nezakazujema ani jej nič nehovorím pritom sme sa rozišli kvôli jemu ale nemam prečo pred nou nadavať je to predsa jej otec aj si ju brav nechcem aby bola ešte zaťažovaná takýmito našími hlupostami myslim že by si to mali mnželia riešiť medzi sebou a nie tahat deti dotoho mysliasi že deti su hlupe a nerozumia tomu a pritom to dieta to preživ aniekedy horšie ako oni dvaja a neuvedomuju si to preto ani take veci nerobím ani sa mi to nepači tiež poznam takých par ludí čo si aj kupuju deti len aby ich mali radi a chuda dieta nevie nerozumie tomu je to špinavosť podla mna

ervotoc
16. nov 2006

ano aj podaktori svokrovci,dedkovci si myslia ze si kupia lasku dieťaťa

mihalicka
17. nov 2006

No to by ste neverili!! z viacerych zdrojov som sa dozvedela, ze moja svokra nemoze byt babka, lebo jej nevesta stale zerie tabletky!!! To akoze ja. Som prave v 6t, antikoncepciu neberiem asi dva roky a moju svokru uz nemozem ani citit:( Svokry su skvele, kym s nimi netreba zit pod jednou strechou.Tiez som si o svojej dlho myslela, ze je skvela.

briluxina
17. nov 2006

No a ja mam "super" svokru. Je taka hlupa, ze na nu nenachadzam slov. Moj muz je rozvedeny a ma s byvalou dve deti. O to nejde ale moja svokra stale chodi k exneveste vraj pozriet deti ked su chore. No samozrejme chodi aj ku mne (svokra) a stale mi rozprava novinky o exneveste. Je to hrozne ked to pocuvam, lebo reci su stale o mne a o mojom muzovi, vraj ako sa mame dobre a tak podobne. Svokra si odfotila mojho chlapceka a uz musela ukazat fotky svojej exneveste. Ja som svokre povedala iba tolko, ze keby jej nedavala o nas informacie tak by ani o nas mozno nerozmyslala.A tiez sa mi nepaci, ze ukazuje fotky mojho maleho jeho byvalej. Pripada mi to akoby bez nej svokra nemohla zit a pchala sa jej zadnice a ked pride ku mne na navstevu tak pocuvam take svinstva, ze sa mi zdviha zaludok. A potom sa divi, ze sa s nou nechcem stretnut. Ona totiz nechape, ze mozno nevedomky ublizuje svojmu synovi a mne.

veronika13
17. nov 2006

a určite aj exneveste. Chodí sa k nej akože tebou chváliť a to jej určite ubližuje, nech jej teda tvojho muža bývala povie, že si nepraje, aby jej o tebe hovorila, keď už asi nemôže zabrániť, aby k nej chodila

erika153
17. nov 2006

brixulina tak to mi je luto, mali by ste dat svokricke jasne najavo co robi zle. a podla mna ked chce deticky vidiet co je uplne normalne tak nech ich vezme k sebe domov ako spravna babka a nemusi vysedavat u nich doma!ja mam presne ale presne ten pripad ako ty 😉 akurat ze moja svokra je dobra zena a take veci nerobi, a nebola by som tym tiez nadsena. a daj jej jasne najavo ze ta problemy jej byvalej nevesty nezaujimaju a ze vy mate svoj zivot a rozumne jej vysvetlit ze ani jej exneveste by sa to nepacilo...ze o nej rozprava vsetky novinky. tazka situace.. 😒

briluxina
18. nov 2006

Veronika, Erika153, stokrat sme svokre davali najavo, ze nas nezaujima jeho byvala. Viete oni sa rozviedli lebo on bol taky mlady a dobry, ze ked uz mali deti tak si chodila s kamoskami po diskotekach a on doma strazil deti.Jedneho dna prisla domov a povedala, ze sa chce rozviest. Nasla si o sedem rokov mladsieho, s ktorym je uz dnes vydata a maju dokonca rovnako staru dceru ako ja syna. Tento rozvod sa udial uz pred vela rokmi asi v roku 2001,no vdaka svokre ktora jej o nas stale rozprava tak stale vymysla nejake spekulacie co sa tyka nielen penazi. Exka by chcela aby som si aj ja bravala jeho deti, to znamena ze na vikendy od piatka do poobedia nedele. Tym chcem naznacit, ze je bez chrbtovej kosti a sprava sa tak akoby to bola samozrejmost. Jeho deti mi nevadia. Ex mi fakt pripada akoby so svokrou boli jedna ruka. Cize nemam pocit, ze ex je nejak dotknuta, jej to naopak vyhovuje, ze o nas vie...ale mna to nijak netesi. Proste svokra je jedna hlupucka "pletkarka" a ja uz z nej niekedy stracam nervy iba preto, ze je mojho mileho matkou.

veronika13
18. nov 2006

briluxina, jaj tak je to, no tak tú situácii ti nezávidím. ťažko sa radí čo asi spraviť, keď ako píšeš vyskúšali ste už aj svokre dohovoriť... A svokra si to neuvedomuje, že o vás takto intriguje?

briluxina
18. nov 2006

Veronika, urcite si to svokra uvedomi ale az neskoro. Potom je nejaky cas "ticho" ale dlho to nevydrzi. Ona proste musi. Ja som sa asi dva roky vyhybala jej pritomnosti takze som mala od nej "pokoj". Jedneho dna som si povedala, ze uz nebudem taka "tvrda" a normalne si so svokrou pokecame.Asi dve sedenia vydrzala byt ticho o exke a potom to prislo...Take svinstva som si vypocula... vravela som jej, ze bez vetra sa ani listok nepohne. Tak sa cervenala, ze som mala pocit akoby oproti mne sedela skolkarka a nie dospela zena. Proste nabuduce sa musim nad to povzniest alebo co... Ja dakujem, ze reagujete dievcata.

erika153
18. nov 2006

briluxina mojho exka nieje zla zena poctivo sa o deticky stara a my ich berieme a rada by som aj na par dni, lebo deticky su zlate a teraz budu mat aj surodenca. ale tebe mozem poradit aspon to ze jej nevrav nic ale anaozaj nic o vasom sukromi a obmedz navstevy, bohuzial musis byt v tomto tvrda. a takisto musis byt tvrda v tom ze aj vy uz mate vlastnu rodinu a nemozete jej deti strazit kazdy vikend to je proste nemozne. musi si ta zena uvedomit ze mate uz svoj zivot a basta.obmedz navstevy svokry a bud tvrda lebo na to doplatis iba ty a tvoja rodina...ver mi..

erika153
18. nov 2006

ale hlavne co potrebujes je podpora plna manzela...

briluxina
18. nov 2006

erika153, dakujem, tiez si myslim, ze je to najrozumnejsie vyhybat sa jej. A fakt je to velmi tazke lebo mojho muza tiez strasne trapi aka je jeho mama a mysli si tiez ,ze ako babka ma pravo vidiet svojho vnuka. Ach jaj, az ma z toho hlava boli...

elissa
20. nov 2006

Ahojte.Musím aj ja sa vyjadriť na tú moju svokričku,nedá mi to.Včera som sa tak rozčulila až sme sa kvôli nej pohádali s manželom.Do všetkého sa stará(kde idem,s kým idem,kedy prídem)to jej mám akože vždy oznamovať,lebo potom rozpráva mužovi že nič jej nepoviem a potom nevie o nás.A čo mám pätnasť?Veď máme predsa svoj vlastný život,sme samostatná rodina a nie toto.Ja som sa nevydávala preto aby mi zasahovala do života.Ešte mi aj kontroluje malinkú,čo má na sebe oblečené,chodí k nám každý boží deň. 😠 Je otravná.Sme v podnájme a ako zákon schválnosti,bývame blízko nich.Tak si to viete asi predstaviť. ☹ Už len keď počujem jej hlas medzi dverami,tak sa mi dvíha adrenalín v krvi.S manželom sme si nakoniec povedali,že to tak ďalej nejde,preto sme sa rozhodli odsťahovať a konečne mať od nich pokoj.Len nech je to už čo najskôr. ☹

bobajz
20. nov 2006

ahojte......elissa nehovoríš náhodou o mojej svokre?? hihi 😀 presne toto mám doma,len s variantou bez sťahovania,verím že si raz budem biť halvu o stenu že som súhlasila s bývaním v jednom meste ako oni, správajú sa úplne hrozne, teraz som pol roka bez muža,pracuje v zahraničí, na dovolenke som otehotnela,ale ani raz sa mam neprišla opýtať či som ok a či niečo nepotrebujem,preniaze, alebo tak,a le hlavne že vždy snorí,kto kde a s kým som kd ebola,či chopdím do práce,o kolkej idem domov a pod. Takže podpora veškerá žádná, teda tam kde by som ju ja čakla,proste úplne iný prástup ako moja maminka........a tie reči,si myslí že ked rodila pred 100 rokmi tak je najmúdrejšia,hlupaňa,sa toho pomenilo 1000 x odvtedy.milujem takých inteligentov,čo nechoia dalej ako za hranice mesta a robí sa najmúdrejšia..................uff,sa mi uľavilo 😝

samuelko
20. nov 2006

alebo o mojej? Baby my bývame na osmom poschodí a svokrovci na prvom,viete si to predstavyť.My sme sa chceli sťahovať už toto leto,ale sa nám to nepodarilo,predať náš byt.No,ale budeme to skúšať na jar,lebo by som to tu dlho nevydržala 😠

natal
20. nov 2006

Ahojte baby. Dobre som sa pobavila pri citani Vasich prispevkov. Neda mi neprispiet s mojou svokrou. S mojim manzelom sme chodili spolu 8 rokov a 1 rok sme manzelia. Prve tri roky chodenia sme si so svokrovcami uzili svoje, teda hlavne manzel. Svokra ma videla raz a utvorila si o mne nazor, ze nie som vhodna nevesta pre jej syna. Zavolali si ho na pohovor a dali mu na vyber: "Bud oni, alebo ja." Urcite si mysleli, ze si vyberie ich. A on si vybral mna. Vyhodili ho z domu, tak sa zbalil a odisiel byvat na ubytovnu. Bol to strasny boj, lebo nakoniec ho predsa len privitali doma, ale len jeho. Vecne cirkusy, hadky, citali mu listy a pod. Dokonca dostal aj facku, ze sa ma nevzdal (ako 21 rocny). Mala som zakazane prekrocit prah ich domu a podobne. Po 3 rokoch to vzdali, ale bojovala som aj s drahym statocne za nase stastie. Zo zaciatku sa ku mne spravali hrozne, ale teraz mame super vztah (Mmozno preto, ze byvame daleko a vidime sa raz za cas 😀 ) Obcas sa jej daco nepaci, ale neriesi to. Jedna mila, zlata pani. A mam ju velmi rada. 🙂

samuelko
20. nov 2006

natal,no musím uznať,že si to nemala ľahké 🙂 Ale doležité je,že je už všetko ok.Unás to nehrozí 😠

ajap78
autor
20. nov 2006

tak to natal skutocne gratulujem. a klobuk dole, ze po tom vsetkom si im dokazala odpustit, ja by som asi nemohla...a je pravda, ze cim su svokrovci dalej, tym lepsi vztah.

adypo
20. nov 2006

Ja sa tiez pripajam ku gratulacii natal .. len nech vam to tak vydrzi co najlepsie .. Moja svokra ma take etapy ako sa sprava, kym sme s manzelom chodili spolu, tak vsetko bolo OK, tak sa moji svokrovci rozviedli po 30 rokoch manzelstva, a ona sa akobby zmenila, nebola zla alebo co ... ale proste spätne sa vracala do minulosti a nevedela ten rozvod rozdychat .. je to brutal po 30 rokoch sa rozviest .. takze to bola divna ... ale teraz ako sa nam narodila mala, tak musim poklopat, je zasa v pohode.. Ale tiez som si vytrpela svoje pri mojej svokre. Najdolezitejsie je to, ze moj manzel vzdy stal na mojej strane.V podstate si uz neviem utvorit nazor na moju svokru, ci je dobra alebo zla!!Ale asi skor dobra ... Neviem no ...

ajap78
autor
20. nov 2006

svokra bude stale svokra a kazda z nas bude stale len nevesta, ktora jej zobrala synacika...takze aj ked je svokra dobra, stale to bude len clovek, ktory vo vas bude vidiet niekoho, kto ju okradol a podla toho sa bude aj spravat. samozrejme, cest vynimkam. moja svokra moze urobit cokolvek, nikdy si k sebe asi cestu nenajdeme...

natal
21. nov 2006

Ja som jej to vsetko odpustila. Svojim sposobom, aj ked je to divne ju chapem. Naco v sebe pestovat hnev. Urcite ale ten vztah je teraz dobry, lebo sme 80km od seba 😉 Ale zit s nou pod jednou strechou by som nedokazala. Uvidime ake my budeme svokry 😀

andy27
21. nov 2006

Moja svokra je strašne neporiadna, aj preto máme oddelené kuchyne a kúpelne, my mladí máme všetko vlastné na poschodí, no i tak chodí svokor do našej chladničky
najesť sa a veď jeho manželka prišla domov z práce a rovno oblečená šup pod perinu, no a svokor keď si nenavarí tak sa nenaje. A s upratovaním ani nehovorím, mäso na varenie vyberie z chladničky, potom stojí 2 dni v umývadle a nakoniec, keď už začne zapáchať začne ho pripravovať, ale s takou nechuťou, všetko musí okomentovať, že je unavená a musí variť. Najradšej by si ešte trochu schrúpla, no čo veď varenie počká. Keď prídem domov z práce ani nemám chuť jesť, keď viem ako prebieha príprava. Fuj. A tie jej poznámky, zase perieš, zase vysávaš, zase upratuješ? To milujem ja chcem mať čisto, ale ona to nechápe.

ninocka
21. nov 2006

andy no to mas svokrusu teda

andrea.m
21. nov 2006

andy úprimnu sústrasť

ajap78
autor
22. nov 2006

andy, to som este ani nepocula taky pripad. vacsinou svokry nadavaju na nevesty, ze su neporiadne. chudak jej muz.

husky
22. nov 2006

Ahojte.No moja svokra ma nikdy nemala bohvieako v láske aj keď som sa snažila zo všetkých síl...no a teraz keď čakáme so snúbencom babetko je to ešte horšie.
Správa sa ako by sa nič nedialo...ani raz za 7 mesiacov čo som tehu sa ma neopítala ako sa citím, či niečo nepotrebujeme,či už malí kope...proste ani zmienka....

ajap78
autor
22. nov 2006

husky, to mi je luto. mozno sa to zmeni narodenim babatka. a zalezi ti vobec na ich pozornosti? kasli na nich, mozno je to lepsie, ako keby do teba stale rypala a poucovala.

u nas to bolo podobne. nie ze by ma nemali radi, aspon sa tvarili, ze maju, ale akosi som im bytostne nechybala, stacilo im byt v kontakte s manzelom a mna vzdy len pozdravovali. tak to bolo aj pocas tehotenstva. nepamatam si nejaku zvlastnu starostlivost. ale po porode akoby sa zblaznili, hlavne svokra, teraz sa ich nevieme zbavit, ako je zamilovana do malej.

briluxina
22. nov 2006

husky, suhlasim s ajap78, o mna sa tiez nijako svokra nestarala az ku koncu tehotenstva mi doniesla oblecenie pre polrocne babo.Ked sa maly narodil tak ma "strasila", ze bude ku mne codit kazdy tyzden aby videla ako maly rastie.Nastastie slub nedodrzala. Ale vzdy mu kupi nejaku hracku, oblecenie a pritom stale place, ze nema peniaze. Vzdy ked jej chcem dat ze veci peniaze tak ma hned okrici, ze ci ju chcem urazit. No raz aj tak prislo na tie peniaze a vyrozumela som z nej, ze chce odo mna peniaze naraz za tie veci.Aj take su svokry-babky, to aby som teraz pocitala, ze kolko co stalo... nestojim o take pozornosti...