Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

jancia
10. dec 2007

ty kokso tak takymto veciam sa aj tazko veri...
baby vela sil prajem!!! uzivajte si svoje krasne deticky a milujucich manzelov!

perla200
10. dec 2007

lienocka 235 - ty no tak to je fakt dosť toho...ako čistá drzosť nasťahovať sa k rodičom synovej frajerky a ešte ju aj podvádzať????
asi by som si ich nepustila do domu nič v zlom...drž sa...čo najdalej od svokrovcov oki? držím palce

dianty
10. dec 2007

a to ja som si myslela, že moja svokra je extrém.. tak, asi nie je.. 😅

lienocka235
10. dec 2007

baby mne je to tiez tazko uveritelne ked si to po sebe citam... nanestastie je to fakt dalo by sa pisat este vela.. ale ja uz na to nerada spominam...
momentalne sme s nimi prerusili akykolvek kontankt../po prvy krat z nasej strany aj z manzelovej/ a je to tak doteraz..comu sa ja velmi tesim 🙂
ci verite alebo nie moja svokra bola jak taky energeticky upir.. stacilo s nou byt chvilu a clovek sa z toho dostaval dost dlho..

od zaciatku maja sme ich nevideli a konecne zijeme taky spokojny zivot.. normalne lutujem ze som to neurobila skor..
vtedy mala mat moja mala prve vystupenie u nas v kinosale spieva a tancuje v jednom subore.. dokonca mala solo na zaciatku ludoveho tanca... moja rodina si pokupila listky.. a tak som muzovi navrhla nech sa spytame aj jeho rodicov ci nechcu ist... povedali ze ano tak som im kupila listky odniesli sme ich im.. oni ze urcite pridu.. mala cela hotova ze pride babka Ludmilka /nikdy som o nej skaredo nehovorila pred malou/ vsetkym rozpravala ze pride na jej koncert.. az si z nej srandu robili ze musi hlasno spievat aby ju babka Ludmilka pocula..
samozrejme oni nakoniec neprisli lebo isli do tesca si nakupit.. 😨 mala tam plakala.. ze preco neprisli nakoniec sa ju podarilo nejako presvedcit ze este pride a tak.. takze vystupovala a bola uzasna.. po predstaveni sme isli odviest nasich domov.. a zastavili sme sa aj u svokrovcov.. a tam nam svokor povedal ze svokre bolo teplo a tak isla radsej nakupovat ako na koncert...
baby ja som mierny clovek.. ale keby ste ma v tej chvili poculi.. 😲 samozrejme aj manzel bol velmi nahnevany..
ono to mozno pride ako banalita ale vela veci bolo uz predtym.. ono sa to aj tazko pise.. ja radsej myslim na to dobre ako na zle..

co sa tyka tej byvalej frajerky mojho svagra je to velmi dobre dievca je mi ho luto a radsej ani nemyslim co za tym vsetko este bolo lebo mame podozrenie ze jej rodicia zalozili svoj barak na tu chatku co si nakoniec svagor kupil lebo tu banka nechcela zalozit na tu sumu co potreboval.. ale radsej na to nemyslime .. nechceme...
nikdy som si nemyslela ze takto dopadnem vzdy sa snazim s ludmi vychadzat.. je mi luto aj mojej malej ze nema druhu babku.. a hlavne manzela .. ale hlavne ze sa mi traja mame radi .. a velmi sa lubime.. dost to posilnilo nas vztah

lefika
10. dec 2007

lienocka 😕 😕 😕
tak taketo volaco je fakt sila 😖
vies co ja nedokazem pochopit? ako je mozne, ze taki "ludia", ako su tvoji alebo aj moji svokrovci dokazali vychovat chlapov, s ktorymi sa nielenze das zit, ale ktori su priam uzasni(teda aspon ten moj).
ja som sa ho aj pytala a on mi na to:no, od urciteho casu mi mama sluzila ako negativny priklad, ze takto sa nikdy nemam spravat 😝 a este, bol od strednej skoly mimo domu, chodil len na vikendy, tak mozno aj preto.
u teba vidno, ze nie vzdy to vyjde, vid ten tvoj svagor 😠
inak, nenapadlo vas sa s tou jeho byvalou frajerkou spojit? mozno by ste boli jedna druhej oporou.
a nech ti nie je luto, ze mala nema druhu babku: lepsie len jednu ako taku ako tvoja svokra. ja si tiez hovorim, ze mala o nic neprichadza, ked na nu kaslu. dieta potrebuje mat okolo seba dobrych ludi, ktori ho maju radi a nie chrapunov, ktori su sice rodina, ale spravaju sa k nemu horsie ako cudzi...

lienocka235
10. dec 2007

no moj manzel bol od 18 z domu robil si VS potom doktorat.. a domov chodil sporadicky... on ju normalne nechapal...
moj svagor ostal rok po maturite doma.. s mamickou a potom si robil dialkovo VS 5 rokov znovu bol doma do skoly chodil raz mesacne.. a rok po skole znovu ostal doma.. poberal davky.. tak to maju spolocne...

s tou frajerkou sa moc nechcem spajat lebo viem ze svagor jej hrozne ublizil.. a videla som ju par krat.. urcite si vies predstavit ze svokra sa o nas pred nimi nevyjadrovala prave najlichotivejsie..

dakujem za podporu.. ja sa snazim pozerat na veci pozitivne a rozhodne som rada ze nemusim so svojou svokrou byvat...

perla200
12. dec 2007

lefika...máš svätú pravdu, ani ja to nechápem, ako hentaká žena ako je moja svokra vychovala takého skvelého človeka ako je on, a viete čo ešte nechápem, že môj muž je vlastne jediný človek, ktorého z ich rodiny milujem a vlastne sú jedna krv, ale ich nemôžem ani cítiť...a tiež môj manžel hovorí, že jeho otec mu veľa dal v živote, ale hlavne príklad ako sa to NEMA robiť (nemajú bohvieaký vzťah s jeho otcom)...ale lienocka235 ako máš to ťažké, ako každá čo sem píše, ale netreba si nechať brať energiu od ludí, ktorí za to nestoja, aj ked...sú rodičia mužov, ktorých milujeme najvaic na svete. a ja som bola včera u svokry 2 hodiny, ludia prišla som domov psychicky úplne vyšťavená....brrrrrrr držte sa

lienocka235
12. dec 2007

dakujem za podporu praveze ja to mam teraz po tych rokoch lahke 😀 neudrziavame absolutne ziaden kontakt manzel stoji pri mne a snazime sa zit nas zivot teraz sme najspokojnesi teda co sa tyka svokry..uz si na nich len obcas spomenieme..

drzim palce vsetkym vam.. nech tiez najdete aspon vo svojej rodinke pokoj a vyrovnanie.. ked uz so svokrovcami to nejde

lienocka235
12. dec 2007

jaaj a este som chcela dodat... baby tie ktore sa trapite.. so svokrami fakt si to moc nepripustajte lebonaozaj takyto dlhodoby stres sposobuje choroby... moj manzel dostal tiez nejake infekcne svinstvo.. a doktori povedali ze mal hrozne oslabenu imunitu... /vtedy sme sa dost so svokrou stresovali/ a teraz ma kvoli tej chorobe znizenu plodnost a nedari sa nam druhe baby..
ja viem ze je to tazke ale opatrujte sa..

lenadka
12. dec 2007

lienocka235, normalne mi padla sanka ked som to vsetko citala 😲 je mi to luto, ze mas taku svokru, to som teda este ani nepocula o takej zenskej brrr...
tak ti prajem aby si mala od nej pokoj na veky vekov amen 😉

lefika
12. dec 2007

lienocka, my sme na tom podobne: zatial mame od nich pokoj. 🙂
ja sa ale aj tak bojim, ze naveky to rozhodne nebude: nieco sa stane a oni si na nas spomenu 😒 kedze manzel je jedinacik, je to velmi pravdepodobne ☹

kvietok1987
19. dec 2007

O príbuzenských vzťahoch by sa dalo rozprávať hodiny a hodiny.
Celkom osobitnú kategóriu v rodinnom prepletenci tvoria svokry. Nepoznám človeka, ktorý by nepoznal a z fleku nevedel povedať aspoň zo päť vtipov o svokrách. Vyjsť so svokrou nie je vždy jednoduché.
Preto je treba vedieť, s akým typom svokier sa môžete v živote stretnúť, čo ju vedie k tomu, aby sa správala ako svokra, a ako sa s tým vysporiadať. Mám právo hovoriť vám do života...
Touto predstavou trpí do istej miery každá svokra. Hoci žiadna svokra to nepovie otvorene, každá z nich má čiastočne aspoň v kútiku duše pocit, že ako rodička a vychovávateľka vášho partnera, má vlastne právo rozhodovať, či minimálne spolupodieľať sa na rozhodovaní o vašom živote.
Si to iba myslí. 🙂

Matka môjho priateľa je taká otravná žena, že takú ženu som ešte nikdy v živote nevidela...
Stále jej niečo na mne vadí, najprv to, že som Rómka, potom, že som vzdelaná Rómka, teraz, že som Andrejka.. Jednoducho jej vadí všetko, myslí si, že ja som horšia ako ona, ale ona si svôj životný štýl neuvedomuje..
Myslí si, že je najmúdrejšia, najkrajšia, najlepšia, pri tom o domácnosť sa starať nevie, je lakomá, schováva jedlo pred svojim synom, pred inými ľuďmi sa hraje na úžasnú matku, ale ja ju poznám, smutné je, že aj jej syn ju pozná.
Sme už rok spolu a stále jej niečo vadí, keby bolo na nej, tak by som ani na stužkovú nemohla ísť, totiž nie ja som vychovala môjho priateľa, celý čas bola na stužkovej ku mne hnusná, kritizovala ma, a ohovárala iným mamičkám...
Sme už rok spolu ale ona si nechce priznať, že som priateľka jej syna, a že on ma ľúbi.
Chcel aby som už nich už prespala: Nie nemôžeš nosiť ženy domov, Tomáško to sa nepatrí.. - oponovala.
Ale to sa patrí, nosiť všelijakých mužov domov? Patrí sa?

Tak to je už jedno, je ku mne hnusná a ja neviem, dokedy to vydržím, chce sa hrať na to, že je od omňa lepšia, i keď to viem, že nie je...
Jedným slovom je mi z nej zle, ale veľmi, keď ju musím počúvať, je to tá najzakomplexovanejšia žena na svete,
minule som ju tak veľmi zahanbila, ale si to zaslúžila..
Jej mladší syn, nevlastný brat môjho priateľa je taký zlý chlapec, rozmaznaný, nikto sa o neho nestará, už má asi 3 mesiace chrípku..
Učí ho, aby neľúbila svoju babku..
No babka malého chlapčeka sa pomstila a povedala malému, že neľúb svoju matku.
Malý chlapec to povedal matke, matka sa nahnevala, a začala sa mi sťažovať, že čo o nej jej svokra rozpráva.
No, ale ja som príliš úprimná a spravodlivá:
- Maroško, musíš ľúbiť každého aj mamičku ale aj babku..
- Mamička také rozpráva o babke?- pýtam sa ďalej..
Načo môj priateľ, smiešne odpovie, no povedz, čo hovorí maminka o babke!
- Že je stará baba...
Ona úplne zahanbená sa opravuje:
- A čo je babka, stará baba, no nie..

Takže prosím pekne, moja asi budúca svokra, je úplne dvojtvarná a zakomplexovaná žena, ktorá si o sebe myslí že je stredobodom sveta....
A ja ju nenávidím..... A určite sa nenechám od nej kritizovať a ohovárať, nech si to nemyslí..

Kvietok1987 🙂

biba12
26. dec 2007

Lienocka, cudujem sa, ze sa s nou este stretavate, ja ked sporadicky. Vybodla by som sa na nu. Muz nech za nou chodi, ak chce, ale ja by som maximalne poslala pohladnicu na sviatky. Aj to by som sa prekonala. Esteze moja svokra je stelestneny poklad. Ked som prisla z porodnice, dosla hned na druhy den. Priniesla mi jedlo navarene na tyzden/aby som nemusela varit/, obehala zdravotnu poistovnu, prihlasila maleho u pediatra, isla do lekarne, doniesla kopu veci... Odviezla ma na ockovanie.. A vratila som sa do cisteho, lebo mi umyla vsetke okna/ ked osm bola tehu nerobila som to/. Chcela som to spravit, ked pridem z nemocky. Chcela mi spravit radost. Mojho muza dokopala ku kvetom/ kvety povazuje za źbytocnot /. Mile od nej, ze sa snazi. A chodi ku nam raz do tyzdna a venuje sa malemu. A to iste robi moj oco, mozu si ruky podat. Visia na malom. Chvalabohu, ze nezazivam taketo horory.

lienocka235
26. dec 2007

Biba my uz nie sme v kontakte uz skvelych 8 meisacov.. a neviem si to vynachvalit... absolutne sa s nami nesnazia skontaktovat ani vainoce ani narodky malej a muza proste nic dokonala ignoracia z oboch stran.. vdaka bohu.. teraz na vianoce ked sme isli okolo chaty kde byvaju.. blizko byvaju aj moji roidica tak sa rychlo utekali schovat aby ich mala nevidela.. uplne na nu kaslu aj ked ju stretli a prechadzala sa s mojou sestrou .. tak nic.. ani neodzdravili..

ja som spokojna.. tolko krat som sa snzila.. a vzdy to bolo na figu..

Biba aj ja by som chcela taku svokru... ale co uz narobim clovek nemoze mat vsetko.. 😉 hlavne ze sme zdravi

biba12
26. dec 2007

To mas pravdu, to zdravie je najhlavnejsie. Uzivajme, co mame. Su ludia,ktori su na tom horsie.. A ziju. Drz sa.

junovka
28. dec 2007

baby, aky mate nazor vy?Lebo ja si mysli, ze v prave som teraz ja.Moja svokra je dost si myslim na peniaze zatazena, a preto ked si vzdy nieco nove kupime do bytu, tak sa hned pyta kolko to stalo a kde sme to kupili.Mne to paradne liezlo na nervy, ale prehltala som to az pokial ma nepresla trpezlivost na Stedry vecer, ked sme zase nieco nove kupili a svokra bola u nas a znova ta otazka.Ja som jej povedala, ze sa mi to nepaci, ze sa furt toto vypytuje na cenu atd., lebo ze je to nasa sukromna vec.A este som jej povedala, ze si nezelam, aby mojim detom kupovala dakedy daco, nakolko ked stale nieco kupi, tak hovori ake to bolo drahe atd...Ked som jej tooto vsetko povedala, tak ona mi povedala, ze aby som vedela ake je vsetko drahe 😀 ...ako keby ja som zila na Marse, ze ja neviem, ze dnes je vsetko drahe a hlavne pre deti.Tak sa urazila a odisla samozrejme z blbimi poznamkani.Doteraz je urazena a hlavna vec je, ze za to mozem ja.Najlepsie bolo na tom, ze manzel sa smial, ked som jej to vsetko vravela, to znamena, ze stal pri nej. ☹
Co si o tom vsetkom myslite vy?U na to nebolo povedane ako moj nazor, alebo ze kto ma pravdu, alebo nie, ale to bol moj pocit-ze sa mi to nepaci, ze sa stara do vsetkeho. ☹

slavik
28. dec 2007

ja by som na otázku, čo to stálo povedala, že peniaze. 🙂

junovka
28. dec 2007

slavik, aj keby som to povedal, tak ona dovtedy by do mna hucala, pokial by som jej to nepovedala 😠 Neviem preco, ale manzel jej povie.Nechapem ho 😕 Myslis si slavik, ze je to na mieste, aby som sa ja citila urazena?Lebo ja si to myslim, ze ano.Ona, ako keby skumala, kolko asi mame penazi...podla toho co vsetko si kupujeme do bytu, tak podla toho sudi, ze asi nedostatkom penazi netrpime. 😖

nenka83
28. dec 2007

junovka kvoli takej somarine.... vykasli sa na nu...pomysli si svoje a normalne s nou omunikuj, nestoji ti to za nepokoj v rodine.

vka
28. dec 2007

no aj moja je na peniaze a skupa ale len pre nas druhým rozdava je to taka malomeštianka prakticky žije na tom čo povedia druhý a robi to či ono aby ludia videli ozaj ma zvlaštnu povahu no som taký tip že nepoviem nič

junovka
28. dec 2007

ja si myslim, ze dnes tema Finacie je dost chulostiva tema hadam kazdeho cloveka, a ukazte mi cloveka, ktory rad rozprava o svojich osobnych financiach.Dnes vam nikto ani pravdu nepovie kolko v skutocnosti zarobi.Ja sa jej tiez nepytam na jej dochodok alebo ked si tiez nieco kupi na sumu.Je to jej osobna vec a hotovo.Raz som sa jej spytala a dala mi hned odpoved: co sa staram!Co dodat na zaver.....Rob ludom vzdy to co chces, aby robili oni tebe.Pre moju svokru je to tabu.Este, najlepsi klinec nakoniec bolo, to, ked osm jej kupila drahu vec z modreho skla-sluzi na ozdobu, .....v ktorom obchode som to kupila a bolo to drahe, ze?" 😕 Na porazenei.Nic som jej na to nepovedala.

digysa
28. dec 2007

Junovka: tvoja svokra je paradny "zadubenec" , sedliacka a nevychovany clovek. Mas pravdu o peniazoch sa v dnesnej splocnosti nerozprava. A hlavne ak ide o vec, ktoru si si kupila Ty za SVOJE peniaze. Ja by som jej ani za PANA BOHATEHO nepovedala, co ktora vec stala a nech mi huci do hlavy aj 100 rokov. Ked sa Ta spyta, kolko nieco stalo, tak je povedz toto: "Naco to potrebujes vediet? Chces si to odomna kupit alebo chces mi na to prispiet? Nie je podstatne kolko to stalo, ide o to, ci to potrebujem a ci sa mi to paci". A neupusti. A, ze sa manzel smial, to nech ti nevadi....ked jej tvoj manzel povie, kolko urcita vec stala, tak to nech Ta netrapi. Ale Ty si stoj za svojim.

junovka
28. dec 2007

Vdaka 😉 aspon niekto rozumny, co ma vie pochopit 😉

nanyka
28. dec 2007

junovka, ozaj ako napísala digysa - zadubenec, sedliacka... my s mojim drahým máme na krku dosť veľké splátky, hypotéku i spot. úver, vo veľmi vysokej výške na 30 rokov, k tomu poistky a iné výdavky a moja svokra má toľko drzosti v sebe, že si nadiktuje nie zrovna lacný darček... 😠 plus pre jeho brata laptop za 30tis. ...

a dnes zrovna som bola vytočená až mi tlak stúpol... staviame totiž s drahým dom a občas naňho chodím pozerať a zistila som, že bez opýtania si tam chodia aj svokrovci..hneď som im volala a povedali, že áno, že idú raz za čas pozrieť - a hovorila to so samozrejmosťou v hlase..inak nám ten dom ohovárajú, dirigujú čo máme kde dať, načo máme takú veľkú kúpeľňu a prečo nemáme nad terasovými dverami francúzsky balkón, a prečo chceme na prízemie dlažbu...atd. uf. 😠

neviem, ale považujem to za maximálnu drzosť. a to sme sa s mojím pohádali nedávno už kvôli tomu, že si robia z našej stavby skladisko starých harabúrd, ktoré povyhadzovali po prerábke svojho bytu.
najhoršie na tom je, že môj je na ich strane a ja neviem čo robiť, aby ma skúsil pochopiť a aby sme sa kvôli nim zbytočne nerozišli. ☹

digysa
28. dec 2007

nanyka- ak sa chcu prist pozriet na stavbu vaseho domu, tak to im asi odopriet nemozes....
-ak tvoj dom ohovaraju za vasim chrbtom, s tym tiez nic neurobis....vykasli sa na to...
- ale ak Ti osobne vravia, co mas a nemas doplnit na vystavbe svojho domu, tak by som im iba milo povedala:
" ked budete stavat novy dom vy, tak si to tak kludne mozete dat postavit, tento dom sa stavia podla predstav mna a mojho muza". A ked sa NIEKOMU nebude pacit, tak do neho nemusi chodit, nikoho nutit nebudem...

A v com je manzel na ich strane? Jemu to nevadi, ze sa bude musiet postarat o odhodene haraburdy? Jemu nevadi, ze musi kupovat drahe darceky pre nich? Ved si aj Ty kup nieco drahe a ked bude brblat, tak mu hned povedz, ze si si to kupila iba v hodnote, aku je ochotny obetovat pre nich. 😒

junovka
28. dec 2007

nanyka, moj muz ma nevie pochopit celych 8 rokov, hlavne co sa tyka svokry 😠 Pokial nas doteraz nevedeli pochopit-pochybujem,ze nas pochopia v buducnosti ☹ To je ta muzska sebeckost a zarytost 😠 Nikto ini, len ja 😅 Asi tak.

nanyka
28. dec 2007

digysa - keby tam aspon nechodili počas našej neprítomnosti a nedajú ani vedieť. asi budem trvať na tom, aby sme im vzali kľúče. Ja som sa aj pokúšala milo vysvetliť, že nám sa to tak páči a dala som im najavo, že to staviame my pre seba, no bola som okamžite v nemilosti - a som doteraz. To je inak super nápad, kúpim si konečne niečo čo si toľko odopieram... ďakujem za tip 😀

junovka - ja stále dúfam, že sa umúdri - aj keď je pravda, že je na rodičoch "upnutý" 😔

lienocka235
28. dec 2007

Tak kocky mate to tazke...

junovka.. a preco jej nepovies cco stal jej darcek..? ja by som este nadsadila a povedala viac.. a pridala sak kolko sme na vas minuli.. a keby frflala ze to bolo drahe tak by som povedala ze ked sa jej nepaci nech si to neberie ze ty si to nechas.. a naschval by som kupila tak aby sa aj mne to hodilo... a nechaj cenovku prip aj blok u darceka..
a ked povie ze kolko stala ta hracka co detom dala tak by som jej povedala ze len tolko...

skor by som asi riesila postoj tvojho muza.. a otvorene sa o tom s nim porozpravala.. nie je nic horsie ako ked nedrzia manzelia spolu hlavne ak sa to tyka ich rodicov..

Nanyka.. kluce by som im nebvrala.. ale naschval pokazila zamok.. a dali by ste tam novy a im kluce uz nedali..
a co sa tyka tych darcekov.. a ty si si tiez ziadal drahy darcek? lebo to nechapem preco im ty mas kupovat ked staviate dom.. mate s tym urcite plno vydavkov a tak.. co su oni invalidny alebo svagor?

KOcky co sa tyka chlapov a ich mam atak to je tazke.. ja sama som sa s tym dost dlhy cas borila a to bola moja svokra fakt unikat.. aj voci mojmu muzovi.. ale postupne aj on videl ze aka v skutocnosti je.. a pochopil a stoji uplne na mojej strane.. treba na to ist lisiacky.. je chyba ked nic nepoviete a ticho trpite.. ja som to pochopila az neskor.. treba nechat vyniknut ich hnusnu povahu nech syn vidi.. nenadavajte na nu pred nim to je to najhorsie co mozete urobit .. musi na to prist sam..s nasou pomocou neskor napisem viac musim letiet

smutnucka
30. dec 2007

ahojte....sice ja svoju svokru nemam.....je to vlastne len mama mojho priatela s ktorim a uz nikdy nevezmeme 😔 😢 ale mam znej pocit ze je to najlepsi clovek ktori moze existovat🙂 proste pomoze so vsetkym, na nic nenadava iba ked tak si povie nazor ale vieme sa velmi dobre dohodnut na kompromise....lepsiu babicku pre miminko som si zelat nemohla 😔 😵

bubba
30. dec 2007

ja mam super svokru.dokonca s nimi aj byvame,pomahame si ako mozme,...ani ona neni perfektna ani ja,zaciatky boli tiez tazke,ale ked sme pochopili,ze netreba brat vsetko vaaaazne..naucili sme sa spolu vychadzat v pohodicke.ked nemame naladu,ci uz ona alebo ja,netlacime sa tej druhej navzajom do obrazu...neni ani inzinierka,je to obycajna dedinska zena,sem tam aj poohovara a ja jej poviem,"starka mna to nezaujima" a prestane s tym...zo zaciatku ked sa mala narodila furt za nami lozila a strasne sa chcela starat a varit a neviem co vsetko....ta idea ju rychlo presla....my byvame v hornej casti domu a svokrovci v dolnej..malokedy chodia hore,vedia,ze malu im vzdy donesiem na hodinku a ked nie tak pridu aj oni...moni svokrovci su neni perfektni ludia ale to nie som ani ja tak nemam pravo ich odsudzovat..nezavidim vam baby co si neviete rady so svokrou..ale ja som tak trosku tvrda,mozno az dost a vsetko co som kedy mala na srdci ci to bolo prijemne ci nie som jej povedala..takze som v podstate spokojna,lebo sice jej to dlhsie trvalo ale pochopila.co mi tak dost na nich vadi je ked nadavaju predomnou na svagrinu a jej deti(akoby ich nevychovaval aj ich syn🙂ale aspon sa mame o com hadat 😉 a furt tvrdim,ze nich si robia co chcu co koho do toho,ani ja to neriesim.ja si so svagrovou rozumiem a preco by som mala riesit ako si vychovava svoje deti?a radsej si ani nepredstavujem co tak mozu asi rozpravat o mne????ale myslim ze take celkom normalne zalezitosti,urcite aj ja sa postaram o nejaky skandalik co sa im nepaci,su to predsa len starsi ludia,ale respektuju ma..samozrejme,boli sme uz aj urazeni jeden na druheho(so svokrom)ale on sa chudak aj lieci a tak....no tak som mu po 3 mesiacoch odpustila...tiez si uzili v zivote svoje a vychovali dobrych synov,za jedneho z nich im dakujem a teraz sa s tou najcvacsou radostou staram onho ja(varenie pranie atd)a myslim,ze stari vidia ze sa nam dari a ze sa mame radi,tak su pohodaci...prajem aj vam aspon aketake dobre alebo radsej zadne vztahy so svokrami..ked to nejde,tak na nich kaslite,nikto nepovedal,ze ked sa budete stretavat nasilu a usmievat pomedzi zuby sa budete citit lepsie.ja by som to nedokazala by som tam radsej ani nechodila ba som poslala len dieta a priatela nech idu na navstevu...ani moj priatel nema problemy so svokrou(cize mojou mamou)aj ked tiez kolkokrat kruti hlavou nad vecami co povie,nenecha si to pre seba ale povie jej to,da jej najavo svoj problem...a ked mu poviem ze zachvilu budem aj ja taka ako ona tak sa len zasmeje,ze tazko...chudak,ale ja to myslim vazne 😉 a teraz som mu to precitala a zase sa smeje.... 😀