Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

anaret
8. okt 2008

fajn, ženy, ja nie som ešte svokra a dúfam, že ešte dlho nebudem, a verte mi ,so svokrou mám tiež " svoje skúsenosti"....
viem, že sa Vám je dobre vyžalovať niekde, kde Vás nepoznajú, ale to neznamená, že je to objektívne...lebo vždy si tu vypočujeme len jednu stranu... takže o objektívnosti sa ani nedá hovoriť...

a bojím sa, že aj my budeme robiť chyby, lebo budeme mať "svoje skúsenosti" a budeme chcieť našim deťom dobre poradiť... lebo sú to naše zlatíčka... no ich partneri to možno budú vnímať inak...

a ešte k tomu - že Vás nikto nepozná...netreba meno, ale máte tu fotku, dnes je pomaly každý človek na nete a ani neviete, kto Vás číta - švagriná, suseda, manželova sesternica a neviem kto ešte...

anaret
8. okt 2008

a ešte: ja Vám do toho nebudem kecať, nemám na to právo, je to Vaša téma, ja som len chcela vedieť ako to všetko vnímate... ak Vám to urobí dobre, fajn, píšte...

boli časy, keď som nemala net a takúto možnosť, keď boli tie najväčšie problémy a preto Vás ako "nevesty" chápem a držím všetkým palce, aby sa situácia a vzťahy vylepšili, lebo toto všetko stojí človeka strašne veľa energie, ktorú by inak mohol venovať manželovi a deťom...

ma_se
9. okt 2008

anaret...takze,ja za seba...ja uz nemam ani jednu svokru.../hoci druhova matka zije...nepovazujem ju za svkjru.../
a exsvokra nie je svokra...ja som len pisala,co som zazila atd.inak mne to osobne v nicom nepomaha,ja to mam za sebou...a nemienim sa tym nejak zatazovat,pisem to uz len ako zly sen...
a mas pravdu,nevieme kto nas tu cita,tak nie je to vobec tajne,ja to velmi dobre viem... 😉
len kazdy vidi tu svoju pravdu,a neprizna si chybu....ja osobne nikdy nezvelicujem,len hovorim,co sa stalo...
inak keby oni sa takto nechovali...svokry...ver,ze vychadzame perfektne,ale oni si myslia,ze budu cloveka psychicky vydierat,stvat partnera proti cloveku...atd.
ja osobne sa proti tomu budem stale branit,lebo ja sa staram poctivo ako aj o druha...domacnost atd.odkedy sme spolu...takze nema co jeho matka namietat...dokonca som ju aj strihala,farbila....ked som mala na zahrade nieco dala som jej...a ona nic ine nemala na starosti len ako spinit cloveka...
a to iste aj ex svokra...o jej synacka som sa starala poctivo,vzorovo,este bol na vojne...a nenecham na seba hadzat len preto,ze ona na neho ziarlila-chorobne....
ja stale hovorim,Boh je svedkom vsetkeho...on je svedok...a on aj bude nas sudit a nie nejaky ludia... 😝
...len dufam,ze ja nebudem presne taka ista ako oni...
vies brala by som keby som bola nejaka mrcha,a behala ako niektore zeny a nestarala sa ....tak to beriem,ale ja som sa obetovala...a teraz by som mala znasat take reci...ani nahodou... ☹

anaret
9. okt 2008

ma_se, ja viem, je to často veľmi ťažko v tom živote, človek si prejde všeličím, časom sa s tým vysporiada - možno, ale zabudnúť sa nedá... takže Ti prajem všetko dobré a aby si sa mala lepšie ako doteraz...

ma_se
10. okt 2008

anaret...dakujem ti aj tebe zelam len to najlepsie...presne ako pises,clovek sa s tym nejak vysporiada,ale jasne ze na to nezabudne nikdy,ale uz mi to niekedy pripada nieco ako zly sen...len vies nikdy som si nemyslela,ze zasa budem mat taku mrchu svokru,jednej som sa zbavila a druha prisla...neviem cim som si ju zasluzila....lebo ja osobne som jej nic neurobila,aj syna mi odsudzovali...mozno aj preto sa mi sprotivila...tazko uz teraz hovorit,len viem ze tu zenu nechcem v zivote vidiet 😝 pekny den...
ja som clovek ktory ma rad pohodu,klud...a zbytocne nerobim problemi ked nemusim...

szivem
10. okt 2008

Dobre,mozno to nieje objektivne ale nech sa paci ved aj svokry sa môzu zapojit do tohto fora.Ver tomu ze by som ,aspon ja osobne,si rada precitala aj prispevok nejakej svokry.No toto forum je na to aby sme si trocha ulavili na dusi a myslim si ze radsej takto ako to povedat zakazdym svokre priamo od srdca,jej staci raz za cas ked uz pretecie pohar.

ma_se
11. okt 2008

...svizem...ani od srdca dohovaranie nepomoze...ked su to raz take povahy...tak sa tazko zmenia... 😝

szivem
11. okt 2008

ja viem,mala som taku svokru,aj ked som ju surovo urazila ani tak to nepomohlo,akoby mali zalahnute v usiach.Chvala bohu teraz uz svokru nemam,aj ked nemôzem povedat aka by bola lebo som ju vôbec nepoznala,nech odpociva v pokoji.

iva232
11. okt 2008

Ahojte,som rada že som našla tuto temu.Už som z mojej svokry na nervy. Pred dvoma mesiacmi sa nam narodil synček,bol narodeny predčasne ,lebo ja som mala vysoky tlak a lekari sa bali o maličkeho.To že som mesiac ležala v nemocnici a už z toho som bola na nervy,tak ona SVOKRA mi ešte pridavala.Začnem asi tym,že kedže sa Filipko narodil skor,automaticky ho davali do inkubatora.Je to uplne normalny postup.Muž maličkeho pofotil,ale svokra zakazala tieto fotky ukazovat.Neviem z akeho dovodu.Dalej..........za cely čas sa neopytala ako sa mam a že vraj moj muž viac PREHANA ako to je.A to nehovorim o tom,že maleho mi hned previezli do inej nemocnice,lebo v našej nemaju taku vybavenost.Takže ja som bola skoro na prašky,ale moju svokričku trapilo to ,že jej JEDINY vnučik nebide odfoteny v miestnych novinach ako všetci novorodenci .Podotykam ,že do dnešneho dna mu nekupila jedinu vecičku!!!!!Asi pred dvoma tyžnami sme mali krst a ona sa ujala toho že to spravi.Tak ja že ok,tak som sa jej pytala či niečo nepotrebuje a ona že NIE.A den po krste mi hovri,že svokor chcel dat malemu viac penazi ako dal,ale ona ho odhovorila,pretože ten krst bol drahy!!! Skoro ma rozdrapilo od jedu.....V čera som ju stretla v Tescu a hovori mi,že by niečo malemu aj kupila ,ale ma toho vela.No to už bol vrchol Moja mama a sestra mi ho obliekaju,samozrejme s radostou ,a tie peniaze čo dostal na krst mu mam ešte aj odložit.To ste už zažili takuto kravu????????? Ja už som z toho taka vynervačena...Nemam sa komu ani vyrozpravat

bubatinko
12. okt 2008

iva tak to ti verim ze je to na prasky s nou ..ale skus si ju nevsimat a nepripustaj si to k srdcu .... moja svokra ma tiez podobny postoj k nasmu malemu ...dokonca som sa nahodou dopocula ako sa stazovala mojmu muzovi na mna a ze sa mi nepaci a tak a ze ona dala nasmu malemu najviacej penazi zo vsetkych vnucat ....som myslela ze ma porazi..... lebo maly od nich nema nic no mozno 2 hracky s ktorymi sa vobec nehra a peniaze mu dala iba ked sa narodil .... zato svoje tri vnucata od dvoch synov co ma tak tym kupuje uplne vsetko ci uz do skoly oblecenie hracky este im aj nosi jedlo aby mali chudatka co jest ....

tu plati len nevsimat si to ja uz tiez na nich kaslem nas maly ma 2 roky a vobec ich nepozna vola ich ujo a teta tak myslim ze to svedci o vsetkom ...potom nech placu kolko chcu deti vycitia kto je aky clovek...

drzim ti palceky

iva232
12. okt 2008

bubatinko,dakujem asi bude najlepšie chodit tam len v nutnych pripadoch ,narodeniny ,meniny......Svokor by bol v pohode,ale je pod papučou pri nej.V poslednej dobe ma tam už ani muž moc netaha,neviem prečo asi mu niečo hovorila.To neni u neho zvykom 😖

szivem
12. okt 2008

Iva,tak to ti toho muza normalne zavidim,nemusiet chodit ku svokre a bez vycitiek tak to je raj,a ze tvojmu malemu nic nekupuje-bud rada aspon jej nemusis byt za nic vdacna a nemusis dakovat.Naozaj si z toho nerob tazku hlavu,ved ked tak vezmes mas z nas najväcsie stastie-co sa tyka svokry.Normalne ti zavidim,keby ja som mala take stastie mozno mi neskrachuje manzelstvo.

iva232
12. okt 2008

szivem,ona je taka krava.Minuly tyžden nas pozvala na navštevu a asi po hodine mi hovori,nech jej maleho nakrmim ,že ona ide s nim na prechadzku.Nič mu nekupila,ale ukazovat sa s nim bude a vychvalovat aky je pekne oblečeny.Takže my sme sedeli u nich a ona išla na prechadzku.Aj muž si ju donedavna stale zastaval,ale asi to už vidi aj on.Moja rodina sa sprava uplne inak.Ale ved mne to len vyhovuje,ked nemaju o neho zaujem 😉

iva232
12. okt 2008

A to mame ist stavat dom a ist tam byvat na nejaky čas.Nehrozi 😉

nanyka
12. okt 2008

iva nič v zlom, ale očakávať od druhých, že niečo kúpia môjmu dieťaťu mi príde vypočítavé...to asi zato, že ja som typ človeka, ktorý od nikoho nič nežiada, všetko si chcem platiť sama a dokonca preferujem, aby mi nič nedávali - ako naposledy svokra nám kúpila takú otrasnú súpravu tanierov - odmietla som jej to, na rovinu som jej povedala, že to nebudem skladovať, keď sa mi to aj tak nepáči..

v ostatnom ťa úplne chápem..ako - také, že by mi niekto mohol zakazovať ukazovať fotky? to určite nie..by som ju vysmiala a stručne jej vysvetlila, že ani moja mama mi nemá právo čokoľvek zakazovať..nieto ona 🙄

iva232
12. okt 2008

nanyka,ja nečakam od nej dary,ty si to zle pochopila.Ja som tiež priliš hrda osobka na toto.Ja si maleho oblečiem a aj mu kupim všetko čo potrebuje.Ide len o to,že ked som bola tehotna ,každemu rozpravala ako sa teši na prve vnučatko a čo mu ona všetko kupi.A doteraz nič .Ja som v podstate aj rada,že mu nič nekupila,lebo ten jej vkus............. 😖 A to hneva,že sa cely čas neopytala ako sa mame 😢

ilduska14
12. okt 2008

iva, písala som ti aj na "čo so svokrou", ale pridám aj tu.Tak to bývanie k nim si poriadne rozmysli, lebo budeš mať peklo zo života. 😖 Bude ti ešte aj za ušami snoriť.A to že rozprávala že vnúčatku všetko kúpi, tak to je ako cez kopirák moja.A keď je s malou tiež jej to rozpráva a nedá sa to počúvať, lebo viem že jej ani 1 percento z toho čo nasľubuje nekúpi.Ale ani nechcem.3 mesiace omieľala že jej kúpi fusák z ovčej vlny a potom zistila že je drahý tak už nekúpi 😀 Ale z ovčej vlny sa malým deťom veci ani nesmú dávať jasne som jej to povedala.A asi aj 150 krát som jej povedala že fusak už má ale hluchota, slepota z jej strany.Iva dávaj tie jej bludy jedných uchom dnu a druhým von.Moja aj nám s mužom nasľubovala hory, doly a stále sme jej pri tom jej sľubovaní hovorili že nič nechceme ani nepotrebujeme, ale sľubovala ďalej aj tak to nesplnila.Takže bludy.Ťažké je na tom hlavne to že tie blbé reči musíme počúvať aj keď dopredu vieme že skutek utek. 😲

iva232
12. okt 2008

ilduska,som rada,že v tom niesom sama 😉 Asi bude fakt najlepšie ju ignorovat.Ty maš tiež problem s tym,že naslubuje hory-doly a potom skutek utek... 😀 Nechapem načo to rozpravaju ked to aj tak nesplnia.No včera som skoro odpadla,volala mi že či som doma,že mi niečo pošle.Tak ja že dobre.Nakoniec mi švagor doniesol Acidko 3ks dva dni pred zarukou,ktore kupila za tri koruny.Dobre,nie? 😅 Ja kojim,maločo možem zjest a ona mi pošle toto.To je fakt vrchol...... 😠

nanyka
13. okt 2008

iva tak to je fakt smutné, že sa ani len neopýta ako sa máte..svokry sú mrchy väčšinou.. ☹ ja sa s tou svojou nestretávam vôbec 😉 ..vyhrotil sa jeden spor a skončilo to takto, čo mi ale vôbec nevadí 😀 .

szivem
13. okt 2008

Byvat vedla svokry-ani napad,aj mne sa stalo ze len slubovala a nic,ale to musite brat tak:ona slubuje,vy poviete ze netreba a ona nekupi,no vy ste povedali ze netreba ona by kupila ale ked netreba tak naco.Chapete?Nase svokry su majsterky,chcu byt tie naj...,a este aj usetria,maju to dobre vymyslene. Nanyka,mas to super,povedat narovinu a este aj to stastie ze ti da sväty pokoj s tym sa nemôze kazda pochvalit,urcite ti viacere z nas zavidime.Sice ja tu pisem skusenosti z mojou byvalou svokrou,ale v tom case by som to brala vsetkymi desiatimi.

leony83
13. okt 2008

ahojte! baby chcem vás poprosiť o názory... som v 7. mesiaci tehotenstva, so svokrou som mala vždy zlý vzťah, ohovárala ma, vyhodila z domu, atd. Teraz, že som tehotná sa tvári, že má ma strašne rada. hodiny mi dáva rozum, čo a ako mám robiť. však klasika.

ale čo mi vadí: obchytkáva mi bruško a bozkáva. neznášam jej dotyky. je mi z toho zle, ked si spomeniem, že čo všetko zlé mi spravila a teraz mi ide brucho bozkávať. je nechutná. ako jej mám povedať, že si to nežiadam. ona sa hned urazí a potom plače a ja som zlá....

nika251
13. okt 2008

Leony- skus jej povedat ze pocas tehotenstva tebou mavaju hormony a jednoducho neznesies okrem manzela ziadne cudzie dotyky. Alebo nech jej to povie tvoj manzel v tvojej pritomnosti a hotovo. Vyhovor sa na hormony 😉

szivem
13. okt 2008

Leony,byvate niekde blizko?Ak nie tak jednoducho nenavstevuj svokru casto a vyhovor sa na nevolnost,ak ste s nou pod jednou strechou tak skus uprimnost,ved kedy si môze nevesta dovolit hocico ak nie pocas tehotenstva.Povedz jej narovinu ze nechapes jej zmenu a nech ti laskavo nesiaha na brucho,povedz jej ze nemas rada pokrytcov,a nech si vstupi do svedomia,ak ti ublizila tak jej to pripomen a ze ty na to nevies tak lahko zabudnut.Aj ked sa urazi ale na nejaky cas mas zarucene pokoj a mozno sa naozaj zmeni.Zazraky sa deju.

leony83
13. okt 2008

ďakujem kočky 🙂
bývame 25km od nich. ale ja mám paniku, že mi aj dieťa zobere. Doteraz som bola najhoršia na svete, lebo som jej "ukradla" syna. a teraz ide nášmu malému zariadiť izbu u nich doma. normálne si myslí, že malý tam bude spať. ani sa nenarodil...

jane79
13. okt 2008

ahoj leony, vyhybaj sa jej čo najviac! moja svokra mi zase len zazerala na brucho, stale mala, ako som tlstá...ja som ju nenávidela, cez tehotenstvo viac ako inokedy. a vieš čo? moj malý to všetko po mne zdedil 😀 , nemože ju ani cítiť!deti vedia rozoznať dobreho a zleho človeka, už od narodenia.a hlavne vedia vycítiť, kto ubližuje mamičke, tak sa neboj, lebo tvoje dieťatko ju tiež isto nebude mať rado, takže u nej nebude chcieť ani na návšteve byť...inak ja som svokre tiež ukradla syna 😀 😀 😀

leony83
13. okt 2008

jane, dúfam, že budeš mať pravdu 😉 ja som tolko plakala počas teh. kvôli nej, že malý ho určite nebude mať rád... 🙂
je krava, v 3. mesiaci ma vyhodila, lebo som mala iný názor ako ona, a v jej dome si to nemôžem dovoliť. potom som u nich nebola pár mesiacov. čakala, že sa jej ospravedlním. teraz sa dozvedela moje teh. a už sme najlepšie kamošky. núka mi 30 ročné dupačky, ktoré nosil ešte priateľ a starý postel...
neznášam jej hlas a hlavne dotyky. fuuuuuuj, ked si predstavím, že bude takto bozkávať malého ako teraz moje brucho tak je mi na vracanie...

ilduska14
13. okt 2008

leony neviem prečo si jej to vôbec dovolila hneď na začiatku.Mala si jej to hneď zatrhnúť.moja keby mi pobozkala bruško tak sa zgrcám hneď na ňu.to ti verím že ti je z nej zle.ako tu niektorá z nás hovorila povedz jej na rovinu, že nedávno si bola najhoršia na svete a odrazu ťa nekonečne má rada. 😠 bléééé 😝 .To je hnusná pretvárka.Ako som už na niektorý príspevok, tuším na ivin písala ako cez kopirák moja.Raz ma ohovára, potom hovorí že ma má rada, no hnus.Budem mať teraz narodky a ako ju poznám voľačo mi donesie, lebo teraz sa hrá že je všetko v najlepšom poriadku, ale poviem jej na rovinu, že od nej nechcem už nikdy nič, čo donesie osobne mne.A nech sa uráža koľko len chce.Poviem to len raz a nech sa s tým rýchlo stotožní.A urob to aj ty.Povedz jej to úprimne a nech sa uráža a plače.Je to tvoje telo, tvoje dieťa a ty o ňom rozhoduješ.Samozrejme so svojim manželom, ale pokiaľ ho ty nosíš v sebe tak iba ty rozhodneš kto sa ťa bude dotýkať.Tak sa nedaj. 😉 A tak isto keď sa narodí si ho nedaj.Ja by som moju malú nezverila svokre ani na 5 minút samú, lebo je to pre mňa veľmi nespoľahlivá osoba na to aby som jej zverovala svoje dieťa.Keď malá plače hneď ju dáva mne alebo mužovi, tak neviem čo by s ňou robila sama. 😲 Aj szivem má pravdu spýtaj sa jej akože odrazu taká zmena voči tebe.Ale nenaleť jej na báchorky, lebo keď ťa raz z duše nenávidela tak je všetko len pretvarka.A nech ťa hlavne podporí manžel to je najdôležitejšie.Tak ti držím palce. 😉 Nanyka asi aj u nás to tak skončí, že sa prestaneme stýkať, lebo mužíček povedal, že ak sa jej správanie nezmení, tak ich raz vyhodí z bytu aj zo svojho života.Ja som mu povedala nech ju najprv na to upozorní, že nech sa kontoroluje, lebo to bude mať katastrofálne následky a potom keď si nedá povedať nech potom takto radikálne zakročí.A potom stará bude vedieť prečo.Ale ktovie či si to uvedomí.Skôr nie. 😖 😝 Ale podľa mňa je to neodvrátitelný proces, lebo s ňou sa nedá vôbec dohodnúť.Ona sa zlepší možno na pár týdňov a potom to bude postarom.Takže uvidíme kedy k tomu dôjde.My chce mať v rodine pokoj a pohodu a keď to ináč nepôjde tak je mi to ľúto. 🙄

leony83
13. okt 2008

ďakujem baby 🙂 🙂 🙂
tá zmena je kvôli malému... ked sa to dozvedela, tak vyhlásila, že máme na všetko zlé zabudnúť... ale ja už nedokážem mať ju rada. hlavne nie takto. správa sa ako keby som bola nejaká cudzia žena, ktorá jej vynosí decko, ktoré potom bude vychovávať.
moja mama mi nosí super veci pre malého, skoro komplet výbavu a ona len kritizuje. nechcem od nej nič, ale nech nekritizuje a nekontroluje, čo mám a čo nemám...
a ked som povedala, že nechcem 30 ročné veci, tak vyhlásila, že dobre, že malý ich vynosí, ked bude u nej, ona ho prezlečie do tých vecí 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

ilduska14
13. okt 2008

ja na tvojom mieste leony svoje bábo nespustím z očí keď budete u nej.A nedajbože ho tam nechať.A bábo nie je bábika s ktorou sa treba hrať a sto krát denne prezliekať.No a jednoducho jej povedz že ty na tie veci nevieš zabudnúť, že si to skúšala ale nejde to. 😒 A že vy dve ste si jednoducho nesadli a neželáš si aby sa tvárila ako tvoja najlepšia priateľka.Neboj ona sa zas vyfarbí keď sa vám narodí malé a nebude niečo ako to chce ona. Oni sú vysr...,keď sa dozvedia že čakajú vnúča a hneď majú obrovské plány ako a čo s ním budú robiť, ale s tým nepočítajú že to nebudú ich deti, ale vnúčatá.Lenže pre ne sú tieto dva pojmy jedno a to isté.No majú smolu. 😕 A vychovávať máte vy a nie ona, iba v prípade ak s tým súhlasíte že vám bude do výchovy zasahovať.Ale to asi nie je váš prípad 😀 😉

leony83
13. okt 2008

diky baby za povzbudenie. ja už mám takéééééé nervy na ňu... 😠 bere ma ako nejakú nájomnú matku, ktorá jej vynosí decko. minule pred milion ludmi mi otvorila zips na mikine a začala každému ukazovať aké mám bruško. je normálna?! ani som nestihla reagovať.... večer som plakala jak decko. priateľ ma zastáva, ale nejak to nebere tak vážne ako ja