Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

snilko7
21. aug 2006

ajap my sme na tom boli vždy tak isto. Tiež sme sa vždy väčšinou pohádali, lebo keď som z neho ťahala, že čo oni povedali, tak samozrejme on mi nikdy nepovedal, keď niečo škaredé na mňa povedali, ale oni trošku zle počujú, takže hovoria hlasnejšie a ja mám zasa ušká dosť dobré 😉 no ale ja ho chápem, nechcel aby som ešte viac zúrila, veď sú to predsa jeho rodičia...aj keď aj on je z nich už v poslednom čase dosť často vytočený

ajap78
autor
21. aug 2006

najlepsie bolo, ako mne este nasi dohovarali, ako sa k nim chovam, ze sa mam zamysliet a prd kazdy vedel, ako to v skutocnosti bolo. ja som vzdy vravela, ze by sme mali uzasne manzelstvo, keby nie hadok kvoli nim. jedine, co ma trosku drzalo na uzde, aky z toho bol manzel nestastny a smutny, stale hovoril, ze ako by som sa ja citila, keby sa tak choval k mojim rodicom on. a mal pravdu, niekedy som na nich bola strasne zla...ale podla mna si to zasluzili 🙂

snilko7
21. aug 2006

Bože ajap ty mi píšeš z duše. Presne moje pocity a presné slová môjho manžela. Ale aspoň viem, že nie sme samy s takýmto problémom. My sa tiež hádame len kvôli svokrovcom, takže verím, že v novom dome to bude konečne to romantické manželstvo 😀 a snáď sa nám zadarí aj druhé bábo. Nerada by som do roboty a potom za pár mesiacov zasa ostať doma.

ajap78
autor
21. aug 2006

snilko, tak strasne vam to prajem, uz nech ste prestahovani. my mame skvele a hlavne samostatne byvanie a super na tom je, ze ked nechces nikoho vidiet, proste sa zavries a nikomu neotvoris 🙂 a toboz nie svokrovcom 🙂

ajap78
autor
21. aug 2006

doteraz som tu citala temu michal kozlik, preto mi tak dlho trvalo odpisat. pekna sranda 🙂

snilko7
21. aug 2006

aj ja som tu temu citala, len ta ulica v BA mi nejak nesedi. Ja som totiž bývalá Bratislaváčka, ale o takej ulici som ani nepočula. Dokonca ani na nete som ju nenašla 😖 Presne s tými dverami si to vystihla, ja len vykuknem nenápadne z okienka a keď niekto nežiadúci tak žial nie sme doma 😉

barunka
22. aug 2006

len dúfam, že mňa medzi nežiadúce návštevy snilko nezaradí....
dnes som musela prekonať návštevu svokry... a manžel je v práci... ble... 😢

evickaleh
22. aug 2006

Ja mam tiez celkom fajn svokru, nevidame sa casto. A kedze moj manzel tiez zil sam pred svadbou tak nieje zvyknuty na svokrovske maniere 🙂

bellezza
22. aug 2006

barunka prečo musela? to znie ako mučenie.

snilko7
22. aug 2006

bellezza môžem ti to vysvetliť za barunku. Svokra totiž dnes nebola v práci, išla k doktorovi a poobede sa k nej nasáčkovala na návštevu. Lialo jak z krhly a ona sa dovalila z druhého konca dediny na bicykli. Barunka skoro odpadla. Došla o štvrť na štyri a pobudla až do piatej. Ale robila som barun spoločnosť, aby to pre ňu nebolo až tak drastické. 😉

ajap78
autor
24. aug 2006

tak ako baby, svokry (svokrovci) posluchaju? 🙂

barunka
24. aug 2006

hej, a potom sa kade tade moja svokra čuduje, že jej nedám malú do ruky, keď má samé ekzémy a malá u nej vždy revala ako besná a nechcela mi ju vrátiť, vraj aj u nej bude ticho... a keď naposledy u nej vrešťala pol hodinu, jednoducho som sa zdvihla a odišla s tým, že ja to nemienim počúvať, ako mi trápia dieťa... a manžel musel narobiť poriadok...

miriamka
24. aug 2006

No tak je to tu stale s tymi svokrami vesele.My sme sa dnes tiez chytili,prvy krat co sme spolu a kvoli svokre ☹

smisel
27. sep 2006

tak to Vám poviem moja svokra je protivna jak šľak. povedala mi ze ked budeme mat dieta tak ona pojde do dochodku a ja ze preco. a ona povedala ze aby mohla vychovavat moje dieta. tak som jej hned narovinu oznamila ze ja si nase dieta vychovam s manzelom. ona to povedala z toho dovodu aby som ja nemusela byt na materskej. Lenze s manzelom sme na tom financne dobre takze materska urcite bude a ktorá zena by chcela ist do roboty a prist o najkrasie momenty v zivote maleho babatka? myslim ze ani jedna. Moja svokra sa do vsetkeho miesa, vzdy ked pride k nam tak mi vsade lezie(do chladnicky, do spalne) a ked nahodou pride este nejaka navsteva tak ona chodi ukazovat co a ako mame prerobene ako keby to bol jej byt. a najviac ma nadvihuje vtedy ked povie: a toto sme dali takto urobit. Hlavna vec ze ani prstom nepohla.

tinka22
27. sep 2006

no to teda máš svokru asi by som ju niekde poslala alebo viac k nám nepustila

m.andrea
27. sep 2006

Chudiatko, tak to ťa ľutujem, nech zakročí tvoj manžel a nech sa s ňou porozpráva . . .

bellezza
27. sep 2006

no moja svokra, ktorú lúbim, zatepľuje dom a dáva do poriadku dom svojich rodičov. Nevidela som ju asi mesiac, ale keďže je veľmi fajn tak mi chýba. Moja nevlastná svokra mi včera volala a porozprávali sme sa asi 11 minút. Piekla králika na kapuste a hned som ho zjedla. chutil mi.
So zlými svokrami by som si poradila veľmi rýchlo, tak že by na to nezabudli.

jana20
27. sep 2006

ahoj smisel...ja mam taku istu svokru ako ty...my staviame rodinny dom a ona je vsade pritomna o vsetkom musi vediet,a najviac ma vytaca ked povie a tuto bude toto a toto bude tak lebo sa mi to paci...no na nervy a este donedavna moj manzel jej to toleroval....

danka1
27. sep 2006

My sme mali asi dva mesiace po svadbe vkuse na stole nie mojich ale manzelovych svokrovcov - teda mojich rodicov!! Muž stale vravel, ze sa do vsetkeho montuju, resp. nemontuju, ale co ak budu!!! A pritom ja si myslim, ze sa nemontuju a ak by mali take tendencie, tak sa im velmi lahko da zabranit... Tak sme sa dost hadali, najviac ma mrzi, že sme sa prehadali asi prvych 6 tyzdnov z mojho tehotenstva. Potom sa nejak ukludnil a teraz je to nastastie uz ok. Inak jeho rodicia, teda moji svokrovci (hlavne svokor) su omnoho horsi podla mna 😀

jana20
27. sep 2006

My sme sa s manzelom tiez hadali a dost zo zaciatku tehotenstva...my s muzom byvame u mojich rodicov,ale nestaraju sa nam do nicoho,iba mamina teraz vyzveda ci mame kupene vsetko pre drobceka atak...muz si s mojou mamou rozumie a to som velmi rada,ale zato otca nemoze ani citit,co mi az tak nevadi pretoze ja sa snim nebavim...a jeho rodicia???svokor je super chlap.ale svokra,tak tu nemozem ani citit...ked sme im oznamili ze som tahotna,tak mi povedala,ze ona si nepraje aby som zanou prisla a prosila ju aby mi postrazila dieta,ze ona nebude mat na to dochodok aby sa starala o vnuca ale aby si oddychla.a uz nam aj vymyslela mena ..a manzel si ju zo zaciatku zastaval.Takze sme to nemali ruzove,ale nastastie sa umudril...

snilko7
27. sep 2006

smisel tvoj popis sa presne hodí aj na moju svokru. bývali sme u nich tri roky ☹ potom sme začali stavať dom, samozrejme do všetkého kecala, každému sa vychvalovala a ani raz mi nebola pomôcť. Minulú nedeľu sme sa konečne nasťahovali. A ja že bude pokoj...ale ako som sa mýlila. Teraz nám každý deň telefonuje, doslova nás terorizuje, že čo sme neprišli atď...jak keby sme nemali inú robotu. A najlepšie je že už k nám objednala návštevy...to sa im chce chváliť našim domom...to ma ide fakt roztrhať. Veď ani ja k nej nenosím nikoho na "domovú prehliadku". 😠

danka1
27. sep 2006

ked sme mojim svokrovcom povedali ze cakame, resp. muz im to povedal, ani ich to velmi nezaujimalo, len svokra sa vyjadrila ze "dufa" ze to bude dievcatko, ze v tom pripade by ho mala rada! A prvy krat odvtedy ideme k nim akurat zajtra, doteraz neprejavili ani zaujem o nas, ze by nas videli a to byvame od seba asi 3 minuty pesi 😒

alexandra
27. sep 2006

Ja mam tiez fajn svokru.. A uzasne foti 😵

snilko7
27. sep 2006

danka1 tak presne toto bolo aj u nás. Ona má totiž dvoch synov a keď som povedala, že som tehotná, tak tiež zahlásila že dúfa že to bude dievča. Aj na nich bolo vidieť jak sú sklamaní, že je to chlapec. No a mojej sestre /ona si vzala môjho muža brata, čiže sme vlastne aj švagriné 😀 / sa narodilo dievčatko a to si mala vidieť, hneď veľké nakupovanie pre malú...a to nášmu za dva roky nič poriadne nekúpila. Nie že by mi to vadilo, veď ja by som mu aj tak "činske" veci neobliekla...ale bolo tam cítiť aké rozdiely začali robiť medzi nimi dvoma. A dosť to vadilo aj mojej sestre, lebo sa cítila potom blbo.

snilko7
27. sep 2006

alex, aj ja sa viem niekedy super porozprávať a dokonca zasmiať so svokrou, len potom ma zasa vytočí tým, že sa do všetkého mieša, všetko chce organizovať a hlavne si pri nej pripadám jak malé decko, ktorého niekto furt komanduje.

danka1
27. sep 2006

Jeee to je sranda, ze dve sestry si vzali dvoch bratov 😀 Inak ja sa normalne bojim toho keby sa mi narodil chlapcek, hoci ja by som bola stastna aj tak aj tak, ze co by ta svokra gulala ocami??? Este aby som sa pomaly ospravedlnovala, ze co sa mi narodi, nie? 🙂

elissa
27. sep 2006

No baby keď vás tak čítam musím sa pridať.Moja svokra je skoro smiselin prípad.Kým sme bývali samy s manželom od svokrovcov pár kilometrov od nich,bolo super.Ale keďže čakáme bábo,treba nám väčší byt.Sme v podnájme a ako naschvál máme byt hneď vedľa svokrovcov.Už si to asi viete predstaviť.Do dňa ma chodí otravovať najmenej 4krát a s hlúposťami.Do všetkého sa staria,o všetkom chce vedieť,dokonca aj také veci,čo sa jej vôbec netýkajú.A svokor od kedy som tehot.je ešte horší ako ona.Hrôza.A teraz keď som tehot.sa robí taká mudra,že mi s tým lezie na nervy,jedným slovom povedané,chce aby som vychovávala dieťa ako ona kedysi.No určite.Ešte šťastie,že to manžel nedovolí.Už aby sme sa odsťahovali. ☹

snilko7
27. sep 2006

dani neboj oni to prekusnú, budú ho mať radi, ale možno ti to občas budú pripomínať jak mne: keby bolo dievčatko, už sme mu mohli robiť vrkôčiky...a podobne. ja si vravím, však možno ďalšie bude dievčatko, aj muža otravujem, aby sa snažil nejakú holku "urobiť" 😀 no to si mala vidieť našich keď sa sestra dala do kopy s manželovým bráchom, teraz už jej manželom. Skoro odpadli, vraj či sme sa zbláznili, že či nevidí ako sa sťažujem na svokru....a teraz už majú malú Simonku.

danka1
27. sep 2006

no ved ja si tiez myslim, teda dufam, ze si potom "zvyknu" na vnuca, nech to bude cokolvek 🙂 To je super ako ste sa dali dokopy s manzelmi vasimi, to mate super so sestrou, spolocne problemy v rodine 😀 To som videla myslim len vo filme ze dve sestry a dvaja bratia 😀 😀

sveva
27. sep 2006

Musím sa priznať, že aj ja mám také isté problémy so svokrou. Keď sme sa sťahovali do bytu len chodila kontrolovať, kde sme položila akú skriňu. A ona by tú skriňu dala tak a aj ju premiestnila ako by to bol jej byt.A vtedy som to už nevydržala a vyletela som na ňu nech ju dá tam kde bola. Je to môj byt a ja si ho zariadim ako ja chcem. Potom bol pokoj aspoň na dva dni a znova prišla keď sme zariaďovali kuchyňu a to som jej pomali dala handru do ruky aby pomohla, tak sa otočila a odišla. Keď sme už dlhšie bývali a manžel bol služobne odcestovaný prišla večer o deviatej na návštevu ukázať náš byt, ale bez ohlásenia. Ja som už spala, takže si viete predstaviť aká som bola "príjemná".