Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

kavicka33
29. nov 2006

No u mojej svokry je najhorsie to ze mi neda priestor vychutnat si to tehotenstvo. ked proste chcem lezat a ked nahodou nejem navarene ale jem to na co mam chut. Uz mi to je to velmi smiesne tie jej reakcie 😀

veronika13
1. dec 2006

ahojte, tak to je aj niekedy na zasmiatie tie naše svokry, fakt. Moji svokrovci dosť gazdujú, teda všetko je na svokre, svokor len hubou gazduje, tak som zvedavá či má predstavu, že aj my budeme, zatiaľ o tom reč nebola, ale keď na to príde už sa teším. Ja gazdovať nemienim, zvieratá mám rada to hej, ale nie som na gazdovanie, akurát možno pár sliepok, pekne v ohrádke, nie aby chodili a srali po celom dvore ako je to tu, hovná všade kde pozrieš 😠 ale iný dobytok nie. Môj muž má síce koňa, ale premýšľam tak, že keď budeme mať domček, tak kôň ostane tu a bude sa tu chodiť oň starať.
Svokrov máte akých? Ten môj - no ako ho charakterizovať, má 68 takže je vo veku môjho starkého, stará škola, čo bolo pred 30 rokmi je najlepšie, teraz sú všetci ko..ti, a to stále dookola opakuje, niekedy som z neho na nervy aký je blbý, ale beriem to tak, že staroba choroba

snilko7
1. dec 2006

veronika ja mam tuším toho najlenivejsieho svokra na svete. On cele dni prespi pri telke, doma ani prstom nepohne a keď nahodou nieco trebalo porobit, len somral a vyvreskoval ze ci on nema narok sa trochu vystriet. A s tymi hovnami všade...no presne tak isto vyzera dvor mojich svokrovcov. Preto som sa odtial pratala cim skor prec, veď maly ten sa v tom furt chcel prehrabavať, skumať... 😝

veronika13
1. dec 2006

boze, mne to pripadá, že celý dvor patrí zverom, ešte aj holuby mi serú na hlavu, keď idem von 😠 Svokor má sklad bordelu (všeliake železa, sudy...) okolo celého domu, má dve garáže v nich tiež kopec bordelu a on to všetko potrebuje ako tvrdí. Neviem či pozeráš zámenú manželiek, ale myslím že minulý týždeň tam bol taký ako môj svokor, tiež bordel na dvore všade kde pozrel. A môj svokor ešte aj pije, tak si predstav, ozranské reči z komunistických čias... strašné

snilko7
1. dec 2006

nooo videla som tú zámenu..mňa by porazilo prísť do takej rodiny..no môj svokor je tiež taký zberatel, teraz sme upratovali kolo domu, odpad zo stavby a on ešte povyberal čo všetko sa mu môže zísť 😕 no keď pije to nie je na závidenie, to tam musíte mať rušno...noo ale môj je zas výbušný, u nás sa zasa pravidelne každý týžden "hulákalo" a samozrejme pre sprostosti.

krissy1
1. dec 2006

veronika moj bratranec mal takeho svokra a tak ked bol raz spity na mol mu vsetok ten bordel pekne povyhadzovali.Ked vytriezvel a hladal vsetky tie potrebne veci,tak mu povedali,ze to on ich kazal vsetky odvliect prec,lebo inak to vsetko podpali 😉
a odvtedy tak robili s kazdym haraburdim.

snilko7
1. dec 2006

krissy 😀 😀 dobrý nápad

veronika13
1. dec 2006

to tiež, on všetko robí, ale cudzími rukami, a neznášam, keď začne na svokru vykrikovať pre kraviny, a keď sa jej stará do varenia a do všetkého dristá, myslí si že je najmúdrejší na svete. On je strašne falošny, zahľadený do seba. Keď niekto príde pekne sa s ním baví, a keď odíde spustí toľko negatív na neho, že sa až čudujem niekedy, tak neviem možno aj o mňa si otiera huba poza môj chrbát, ale to neriešim, zatiaľ som nič nezačula, ale raz by sa stalo, že niečo zlé povie na moju rodinu alebo na mňa tak mu prečistím žalúdok, lebo jeho žena a aj deti sú akýsi zvyknútí mu všetko tolerovať, málokedy mu niekto niečo povie proti srsti a to ma serie, lebo jeho to povzbudzuje.
Veď si aj poviem, že kašľať naňho, že on už iný nebude, ale prečo si mám nechať od neho ničiť život? síce to je trošku silný pojem, ale svokre ho ničí statočne veď vlastné deti ho nemôžu vystáť

malalady
1. dec 2006

no ja svokru nemam sakra aj ja chcem ☹

snilko7
1. dec 2006

veronika keď čítam tvoje riadky, to jak seba keby som počula...toto isté som vždy vravievala manželovi ešte keď sme u nich bývali...svokra tá ho len obskakuje, naloží mu jesť a ešte aj lyžicu mu musí podať, lebo on si sám nezoberie a hneď šomre že či má rukami jesť...ach to by som tu mohla o nom romány vypisovať

veronika13
1. dec 2006

malalady nevieš čo hovoríš

snilko, no ale to je asi veľa takých prípadov, ale ja si od neho skákať po hlave nedám, nech si nemysli, že len to sa bude robiť čo on povie. To keď začneme stavať dom, tak si viem predstaviť tie jeho reči, ako je to najlepšie a pritom keby si videla jeho dom, veď ako veľký je dosť, ale nedokončený, začas robiť taký prístrešok,nedokončil, v kuchyni nie je teplá voda, len v kúpelni, záchod máme vonku - latrína, a on je najlepší, lebo on postavil dom. Ja sa tu hanbím aj niekoho pozvať, lebo keď povedia, že chcú ísť na WC, tak mi mráz po chrbte prejde, a keď sme chceli na jeseň urobiť záchod vnútri mala si počuť čo svokor dristal, že či on neprejde na hajzel von a že načo vnútri, že on bude prerábať, aj podrovie a na každom poschodí bude kúpelka... to je fantasmagória čo on drista, lebo v tom dome bude nakoniec bývať sám, veď my chceme stavať, a keď aj nie hneď, tak pojdem radšej do bytu, obe švagriny majú už svoje bývanie, a dvaja švagri sú ešte doma, ale aj oni plánujú čo najskôr vypadnúť odtiaľto.

veronika13
1. dec 2006

krisy, super nápad, ale ja by som to nemala odvahu zorganizovať, ale bolo by to super

malalady
1. dec 2006

veronika preco neviem co hovorim? mozno by bola dobra..

krissy1
1. dec 2006

skuste to na jar.....a hlavne ,ked budete mat istotu,ze sa napr.v krcme zdrzi a na 100 pride na mol 😉 uspech zaruceny

ved pises,ze aj jeho deti ssu zhnusene...tak sa skuste nejako dohodnut

veronika13
1. dec 2006

mozno, veď si prečítaj túto tému. Nevravím, že všetky svokry sú zlé, moja tiež nie je zlá, len niečo mi na nej vadí a dosť ma to otravuje, keď mi furt natíska jedlo, aj keď viem že varím každý deň, už mi to začína pripadať tak, že si myslí, že som neschopná navariť alebo nakúpiť a že hladujeme alebo čo.
Ale tie fakt dobré sú vzácnosť, hlavne pokiaľ bývaš s nimi v jednom dome, to už asi vymreli.

eliana
1. dec 2006

Caute baby,no toto je extra ziva tema. A prave dnes mi sadne. Rano mi volala svokra,ze ju nieco trapi v nasich vztahoch a ze idu vianoce a chce to mat v poriadku. Kupila muzovi kozak a ja som si povedala svoje,ze sa mi strasne nepaci. A ona mi volala,ze preco som to povedala,ze jej synacik ho chce teraz vratit a tak sa mu pacil,ze by sme sa mali spojit,aby sa on mal dobre,aby chuda netrpel. A ze ona ho strasne miluje a on jej neda ani pusu ked odchadza a to dala mne za vinu,ze my sme si doma s rodicmi nedavali pusy a tak sa asi aj moj muz nakazil,ale to nevidi,ze ked odchadzame,tak tri deti sa mocu okolo a nie je cas na nic. Je to typ svokry co straaaaaaa......sne miluje.Ale ako moj muz usudil,je to sebecke a nasilne. Ma potrebu kazdeho vlastnit.Ide ma z toho porazit. Takuto lasku chce davat aj nasim detom a ja uz 6 rokov s tym bojujem. Aby nas "nedostala" Muz je nastastie na mojej strane. Ved uz za slobodna utekal z domu co najskor za mnou,aby nebol s nou. Je to strasne.Nezvykneme sa hadat,aspon ja nie,muz sa snou pohada. Je to neprijemne. Je zufalo preafektovana a stale chce aby sa jej syncek zdoveroval a niekedy ho len tak zacne hladkat po hlave. No je to divne. Niekedy je mi s nej fakt zle.Dokonca sme uvazovali,ze sa odstahujeme,niekam,aby bol dovod na maly pocet navstev. Chceli sme sa stahovat na dedinu,no nakoniec sme nesli az tak daleko,ved su tu aj druhy stari rodicia a ti su v pohode. Volakedy sme k nim chodili 1krat do tyzdna, teraz sa snazime este menej,no ona stale vola,ze ci jej nedonesieme vnucata.no ked vidim ako sa na ne, hlavne na najzlatejsieho prostredneho pozera,je mi z toho nanic.

veronika13
1. dec 2006

môj svokor chlastá doma a potajomky a z nás robí potom debilou, že on nepije, je smiešny. Na neho každý kašle, myslím jeho deti, radšej majú s ním pokoj, to by bol zas bordel okolo toho, keby sme mu to vyhádzali, ja chcem mať tiež s ním pokoj, nechystám sa tu bývať naveky, tak ako si zariadili nech majú, nehodno sa im do toho starať. Svokra robí chybu, že mu to toleruje a to robila asi vždy, ale to ja teraz nezmením, tak nech si robia ako vedia. Len ma štve, že ich praktiky a zvyky budú chcieť natisnúť nám.

veronika13
1. dec 2006

už len preto sa im tu do toho ich domu a dvoru starať nechcem, aby oni sa nestarali do nášho domu, keď budeme stavať, aj keď viem, že sa budú ale budem im môcť povedať, že ja som sa do ich domu tiež nestarala ako tam majú, tak nech sa ani oni nestarajú, to platí hlavne o svokrovi.

malalady
1. dec 2006

veronika moj frajo si na svokricku nestazuje🙂 ta ho ma radsej nez mna a on ju ma radsej nez mna xixi 🙂 no proste si rozumeju.. 😀 a som rada

veronika13
1. dec 2006

to je dobré, že si rozumejú, môj muž tiež s našími dobre vychádza a som rada, mňa by strašne trápilo, keby sa trapil ako ja, ale on to akosi prehliada, lebo inú možnosť s bývaním zatiaľ nemáme.

aliana, tak to je tiež tvrdý oriešok, citové vydieranie, iný výraz ma nenapadá, treba byť nekompromisný, viem že je to ťažké, ale už ste rodina a musíte si ju chrániť. My tiež už budeme čoskoro rodina a som si povedala, že si do naších vzťahov kecať nenechám. Mňa vytočí keď sa ma švagriná pýta že prečo sa nebozkávame s mužom keď odchádza, to narážala keď išli niekde aj s ňou tak videla, že sme sa nebozkali... čo sa ona do toho stará, nechcela som jej spapulovať, ale som jej len povedala, že sa nebozkávame pred inými, dúfam,že jej to stačí

erika153
1. dec 2006

no to mate riadne drze svokry ked sa staraju do takych veci,eliana je pekne ked matka miluje svojho syna ale toto mi pripada trosku nenormalne. nie sem tam pohladit syna po hlave a tak, to sa mi vobec nezda cudne. ale to aby ti volala a vycitala ti ze sa kvoli tebe nebozkavaju 😀 to je uz aj pre mna sila!
veronika ty si mala povedat svokre ze nebojte sa mama mi si to v noci vynahradime!a bol by pokoj nemyslis? 😀

malalady
1. dec 2006

veronika 🙂 to mi je luto, ze sa ty trapis.. ale aj ja by som niekedy odtialto vypadla, lebo toto nie je na maminku pisany dom,ale na brata a s tym mam ja problemy nie s maminou.. ale pri tom on nic neplatil ani korunu nedal na tento dom..takze tak a vykrikuje jak jebly, ze je to jeho dom a pritom na nom nic nespravil teraz sa zacina podobat na dom, lebo ho moj frajer zacal prerabat ked pomaly robil nasu izbu.. ale on si to nevazi.. 😠 a preto chcem najradsej odist a mat svoje byvanie.. a najradsej by som maminku zobrala so sebou nech mu tu neroby sluzku.. asi tak.. ☹

veronika13
1. dec 2006

erika to švagriná mala tú poznámku, ale toto jej poviem najbližšie, keď sa bude zas starať, to je dobré, dík 😀

veronika13
1. dec 2006

malalady, tak to tiež máš pestré, viem si predstaviť, že tvoj braško je teraz veľký geroj, pritom nepohol ani prstom, to možno pochopí, keď dospeje, no niektorí chlapi sú taký aj celý život.
fakt, nikdy by som si nemyslela, že bývať s niekym /svokrovcami/ môže byť také ťažké, ale teraz by som to už nespravila, neľutujem, že som sa vydala, ale mali sme si vyriešiť vlastné bývanie, ale zas to by sme sa zobrali možno až za 5-6 rokov, keďže mladé rodiny to majú také "ľahké". Možno toto všetko je tiež na niečo dobré, že budeme mať z toho poučenie a nebudeme také my, veď všetko zlé je na niečo dobré.
ja svoju svokru nevolám mama ani svokra otec a ani sa nechystám, proste sú to pre mňa stále cudzí ľudia, tak nevidím dôvod, necítim to tak. Tiež mi môže svokra navrhnúť aspoň tykanie, ale to je jej vec, veď bývame v jednom dome a ja neviem ako ju mám osloviť, ale mama a otec ma nik neprinúti hovoriť.

malalady
1. dec 2006

veronika to je automatika, ked to tak necitis nehovor tak.. ja mam dobru maminku,ale zase jeden svagor si to nevazi a sprava sa k nej ako chce.. a pritom mu nedovolila tykat jej,ale hned si to dovolil.. aj ked len spolu chodili s mojou sestrou,ale mamina si to nevsima a chce dobre vychadzat,ked je jej dcera stastna.. moja mamina je taka.. 😀 a preto ju ma kazdy rad chce pomahat aj ked na to vzdy od neho doplati.. ale ona to hlavne robi pre sestru a jej deti.. 😕

veronika13
1. dec 2006

hmmm, také to už v živote je, síce často nepochopiteľné. Ale nie je na ňu tvoj švagor zlý nie?

malalady
1. dec 2006

veronika by si sa cudovala jaky on je.. 😠 ja ho tiez nemam rada

zuzanat
1. dec 2006

ja veru svokre nikdy nepoviem mama, lebo nou pre mna nie je a nikdy nebude! svokra som nevidela 2 roky, a ked sme sa po svadbe stretli, ani ma nespoznal.Ani nevie kde byvame!No najhosrie je, ze svokra byva v bytovke hned pod nami a vsetky okna mame na jej stranu, takze pocuvam denne otazky, kde ste boli, co ste kupili, kam idete, preco ste vecer nesvietili a pod.Zdviha mi tlak!A som rada ked ju nevidim!

umatko
1. dec 2006

Ahojky, ani ja to nemam zo svojou svokrou lahke, je ten typ " co poviem ja je len spravne". Viem sme len ludia aj ja mam svoje nedostatky. Ked mal mali 3 mesiace mi navrhla aby som isla robit vraj ona sa o maleho postara.Vtedy som este netusila ako velmi mi bude ci chtiac alebo nechtiac zasahovat do zivota. Tak dnes uz ku nam nechodi, nikto jej vsak nepovedal aby neprisla.
Tak len tolko na dnes.

andy27
6. dec 2006

To večné staranie sa do všetkého, to poznám, v duchu zúrim, no už sa to nedá vydržať. Cez víkend chcem mať trochu pokoja, no nedá sa. Večne je počuť z dolného poschodia budeme piecť koláč?Pôjdeme spolu voliť? A ja nie nechce sa mi, mi pôjdeme sami voliť. A na druhý deň príde jej suseda na návštevu a už kváka a ohovára ma, a najhoršie na tom je, že aj steny majú uši a všetko sa dostalo do mojich uší. Veľmi to zraňuje človeka, povie si prečo práve ja, veď stále jej niečo pomôžem, pokecám s ňou, poupratujem jej a ona pre víkend keď chcem byť chvíľu sama s malým nie a nie mi dať pokoj. To chcem tak veľa? Veď celý týždeň chodím do práce a malého vidím až o štvrtej poobede, chcem si ho vychutnať aspoň cez voľný víkend. Ohovárala ma veľmi nepekne, už to raz urobila asi pred rokom a
nedá si pokoj. Človek sa môže snažiť, falošnejšiu ženu nepoznám. Pred vami sa bude tváriť, že moja toto, moja tamto a keď zavrie dvere už ma ohovára a to ja neznesiem. Keď niečo sa jej na mne nepáči nech mi to povie rovno do očí, je to lepšie myslím si ako keď sa dozviem o sebe v obchode pri nákupe niečo na seba, čo mi až rozum zastane. Tomu sa hovorí "srať si do vlastného hniezda.!" Nič som jej neurobila, no neprestane s tým, až kým nevybuchnem. No čo mám robiť.