Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

renca3
20. aug 2006

Belleza... to s tym byvanim od rodicov je pravda. aj moj muz zil dlho len s bratom a delili si domace prace. obcas im prisla svokra pozehlit.
je pravda, ze ich od malicka viedla k tomu aby jej pomahali, za co som jej vdacna.
Aj ja sa budem snazit synov viest k domacim pracam, aby na mna raz nevesty nenadavali.

mamus
21. aug 2006

Ja som svoje deti(2dievčatá,chlapec) viedla tiež k samostatnosti. Chlapec, dievča, všetko jedno.Dnes môj syn vie navariť, oprať, umyť okná. Robil to aj keď bol ešte slobodný. V kuchyni sme mali cedulku : Umyť, utrieť, odložiť! Kuchyňa musela byť vždy sprataná. Bola som na ne sama, mala som ďaľšie dve práce tak museli pomáhať. Dnes ako keby našli. Som na ne hrdá i keď tá najmladšia je beťárka. 😉 Vie to na svojho miláčika.V kuchyni je pánom on. Musím pochváliť, vie dobre variť 😝 . Niekedy mi zo srandy vyčítajú, že načo som ich k tomu viedla pretože majú polovičky ktoré sú úplným opakom. Ale to už je ich problém 😀 . Som za, prečo by chlap nemohol žehliť?upratovať? variť? Nieje to nič zložité, my ich to radi a ochotne naučíme,však. 😀 Aby som bola spravodlivá aj opačne, platí to aj pre ženy.

mucilienka
21. aug 2006

mamus, ja by som ta chcela za svokru... 😵 ta moja na tom mojom chlopovi vselico zanedbala.. niekedy mi to az luto... povie, ze to musim uz ja napravit... ale staru palicu neohnes, ved to poznas... 😔

alexandra
21. aug 2006

mamus aj ja by som Ta chcela za svokru, teda musi to byt super Ta mat za svokru 😵 a mamu, samozrejme 😵

kamilecka
21. aug 2006

Ahojte, ja mam veeeelmi podobnu svokru ko je Mamus, moj vie uvarit, vyprat vyzehlit....proste svokra hodobre vyhovala 🙂 a som aj rada. Napr ked sa ide varit tak varime spolu, ak sa ide prat,donesie mi pradlo ...proste vo vsetkom si pomahame a mne sa to tak paci 🙂

bellezza
21. aug 2006

len podotknem že výchova k samostatnosti sa prevádzkuje od narodenia, už od troch rokov je neskoro.

mamus
21. aug 2006

mucilienka - ohneš aj starú palicu ale svokra ti v tom musí trochu pomôcť. Občas nech mu dohovorí. A hlave nech si pred ním prizná chybu.

Alexandra - nieje to také ružové ako sa ti na prvý pohľad zdá. Aj ja som si myslela že jednám správne, snažila som sa byť mama kamarát, preskákali sme veľa v živote viac toho zlého ako to dobré. Nemysli si, že si nevyčítam že som nezvládla svoje manželstvo, že som neurobila niektoré opatrenia skôr,deti mohli byť šťastnejšie, nemuseli veľa vecí zažiť. Každý je múdrejší po...... bohužial

alexandra
21. aug 2006

mamus ako tu ma jedna kocka v pase, hrdina je clovek, ktory robi co moze.. Pre mna si hrdinka, pretoze si to dokazala, si mila, privetiva, pre kazdeho mas mile slovo a radu.. 😵

mucilienka
21. aug 2006

mamus, lenze svokra to uz nechava vylucne na mna.. nehovorim, ze mam zleho, alebo akeho muza... ale je hrozne nesamostatny, hlavne co sa tyka domacnosti a vsetkych tych veci, ktore teraz robim dost obmedzujuco... napriklad caka na mna aj s prihriatim jedla - vies, ked mam navarene, a treba si len nalozit na tanier a zohriat - ked nie som doma, on radsej ani jest nebude... a tak... ved asi vies ako to myslim...
alebo taketo lajdactvo - alebo ako to pomenovat, ze mu je jedno, co a ako si oblecie, co a kde polozi... ja mam rada poriadok, aby sa dalo najest pomaly aj z o zeme, ale teraz to ide uz tazsie, ked mam chlopa, co mu na tomto nezalezi.. a teraz s tym bruskom sa narobim uplne na maximum... 😔 ale nevzdavam to... na druhej strane ma manzel uplne ine priority, za ktore som mu vdacna - zabezpeci rodinu, je zrucny, kopec veci urobi sam, je kreativny, zalezi mu na nas uplne, ze sa to neda ani opisat... tak si hovorim, ze sme uplne opacne typy - ale hlavne, ze si rozumieme, ze? 😅

mamus
21. aug 2006

mucilienka - si presne ako moja nastaršia dcéra. Musíš trochu povoliť, fakt sú iné priority v živote.Ak budeš stíhať upratovať, budeš potom unavená pre iné veci. Záleží na tom ako dlho to vydržíš.Musíš sa povzniesť nad veľa vecí, ale na druhej strane nenechaj zo seba robiť slúžku. Ono by to malo byť vyvážené. Netvrdím, že mu nemáš ani zohriať večeru, ale nie aby to bolo pravidlo. To si jednoznačne musíš ustrážiť! Časom by sa z teba stala ufrflaná, nervózna podráždená baba jaga 😀. Dôležité je aby nebola v rodine napätá situácia, aby ste si vytvorili skutočný domov, kde sa budete radi vracať. Či z práce, dovolenky....... Je to drina, ale dá sa to, ver mi. 😉

mucilienka
21. aug 2006

mamus, ved ja viem, ze sa mi uz teraz nebude dat ani tak udrziavat maxiporiadok, ked pride mimco.. tak si musim na to zvyknut... ono je to naozaj o prioritach.. a ked tak rozmyslam, neviem, ci by som chcela chlopa, co upratuje a udrzuje cistotu namiesto toho, aby sa staral o zahradu, dvor, dielnu.. lacnejsie kurenie, zateplenie domu, stavbu.. a pod.

elesa
21. aug 2006

podobna tema je v skupine babatka🙂

mamus
21. aug 2006

mucilienka - ako toto všetko robí ten tvoj chlap, tak si ho drž a híčkaj. Veru by som sa aj hnevala keby si mu tú večeru neprihriala. A ešte predstav si, že on by toto všetko robil a ešte od teba vyžadoval aby si bola pedantná, čistotná, bol puntičkár. 😉 Však jemu je to jedno a od Teba to nevyžaduje. Takže kde je chyba? Je to len na tebe aby si povolila. Začni na sebe pracovať! 😠

mucilienka
21. aug 2006

mamus, uz pracujem. 😔 😅
a dik za radu.. obcas potrebujem takto nakopnut a zistit, kde je sever... 😅

mamus
21. aug 2006

elesa - ono je to niekedy veľmi ťažko. Začneš niečo rozoberať a na to sa ti nabaľujú veci s tým súvisiace. Neviem ako Vy ale ja osobne mám veľký problém si pamätať kde a čo sa rozoberalo. Vidíš aj teraz ti odpovedám a toto nesúvisí s totu témou.

bellezza
21. aug 2006

my ani dlážku neumývame, teda parkety, čistote moc nedávame na frak, syn poje piesok, v živote nebol chorý, a sme v pohode. Poriadok nie je životná priorita. A už vôbec nie dôvod na to, aby som sa pri tom ako tehotná zodrela.

alexandra
21. aug 2006

U nas je to podobne, snazim sa samozrejme udrzat poriadok, ale ked je na stolicke 5ks oblecenia, nejdem si nohy polamat aby boli odlozene.. Naviac este nemame zabehanu domacnost, ani vsetko dokupene do nej, tak sa s tym proste musim zmierit.. Len krabice co este nie je kam vybalit som zakryla prehozom 😀

tilly
21. aug 2006

tak u nás je to presne naopak, poriadok je u nás maximálnou prioritou, nie že by som to ja chcela, to muž je tak vychovaný od svokry, ale aspoň, že ho aj naučila ako sa ten poriadok robí a on aj upratuje a veľmi rád, ale okolo domu je veľa roboty, tak sa skôr venuje prácam vonku a upratujem ja, ale dá sa to, podlahy poumývam, ˇkým krpec spí, prach sa dá, aj keď je hore, ale všetko sa robí priebežne, keď uvidím nejakú špinku, tak sa to uprace hneď, máme výbornú pomôcku - ručný vysavač, to je asi najpoužívanejší spotrebič u nás doma, voláme ho kamarát 😀 a aj vonku sa udržiava poriadok, burinka sa vytrháva z trávnika priebežne, už aj malý rozpozná burinku a vytrhne ju, síce nie s korienkom, ale je to také zlaté, keď nám ju uteká ukázať...

to, čo malý všetko vonku pooblizuje a poje, to radšej nekomentujem, našťastie sme sa ešte nedostali k psím hovienkam...

a k téme svokra, ja by som tú svoju najradšej nevidela, ona sa tvári ako veľmi jednoduchá žena, čo aj je, ale niekedy dokáže byť tak "vychcaná", že zíram... okrem toho, tie jej nápady a hystéria, no koniec...
ja som ju aj mala rada, ale keď so mnou začala manipulovať, tak u mňa skončila... ja som síce človek, ktorý sa prispôsobí, ale neznášam, keď to niekto zneužíva

samuelko
21. aug 2006

tak toto je veľmi dobrá téma,len keby aj tie svokry boli tak dobré.Ja od mojej neviem čo mám očakávať,nevyznám sa vnej vobec a to ju uz poznám 4 roky.Ako sme sa dali s manželom dokopi každý boží deň prišla ku nám a vypytovala sa ma či som mu navarila,čo som mu navarila či má veci pripravené do roboty,atd,no dosť mi to liezlo na nervy tak som jej pekne vysvetlila,že ja sa o nás viem dobre postarať a nech sa láskavo do nás nestará.od vtedy sa ani nestará,ale ani ju nič nezaujíma,ale musím povedať že ani mna.

anetta
21. aug 2006

tak kocky,ja sa na moju svokru stazovat nemozem,aspom zatial,velmi dobre spolu vychadzame,vzdy mi vo vsetkom pomohla,a kedze mame s manzelom firmu a niekey sme tam prakticky cely den od rana do vecer,tak aj navari,napecie aj ked nemame spolocnu domacnost,oni byvaju hore a mi dole,aj svokor je velmi zlaty,ked som musela dlhsie v praci zostat a manzel musel niekam ist nerobilo mu proble aj o pol jedenastej nastartovat auto a ist pre mna,takze mam asi stastie,ale su velmi zlaty,a co ma velmi tesi aj moja maminka aj svokra velmi dobre spolu vychadzaju,tak zatial som spokojna

ajap78
autor
21. aug 2006

to si jedna z mala, gratulujeme 🙂

ukana
21. aug 2006

Musím sa pridať na stranu anetty, ja mám so svokrou lepší vzťah ako s vlastnou mamou. Bývam s nou, ale snažíme sa jedna druhú tolerovať. Do výchovy sa mi nestará, vie, že moje slovo platí. Ked malý nieco od nej chce, povie mu, ze sa musí spýtať maminky, ak mu dovolím, može... 🙂 Sem tam má na vec iný názor, povie mi ho, ja ho zvážim, ale nakoniec má nechá, nech si spravím po svojom. Hlavne som jej vdačná, že miluje mojho malého, moja mama je z iného cesta, malé deti moc nemusí, a tak svokra supluje za dve starké. Malý má s nou krásny vztah, starku zboznuje. Som jej fakt za to vdačná... 🙂

jablko
21. aug 2006

ahooooj všetci, veeeľmi veľmi sa teším, že nie som sama, čo má so svokrou výborný vzťah... 🙂 ...bodaj by nás bolo viac.... no nie?

alexandra
21. aug 2006

Tak ja sa pridavam do klubu tych, co maju so svokrou vyborny vztah. Samozrejme ze sa obcas vyskytnu nejake tie mraciky, ale je to skvela a silna zena s vlastnym nazorom, co sa mi na ludoch paci 🙂

ajap78
autor
21. aug 2006

tak viete co, kazite nam club 😀 tu sa maju svokry ohovarat, davat rady, ako ich znicit a nie o nich basnit 😀 ale nie, vazne, som skutocne rada, ze su aj tie dobre svokry, prajem vam, aby vam to vsetkym vydrzalo...

samuelko
21. aug 2006

jooooj babenky velmi vam zavidim,ze mate dobre svokry aj by som velmi chcela mat,ale smola,ja nemam to stastie ☹

alexandra
21. aug 2006

Kocky ked nemate dobre svokry, snazte sa nimi potom aspon byt a je to 😉

bellezza
21. aug 2006

tak alex, pravdu vravíš.
Ja sa tiež pridávam, tá moja je veľmi zlatá.

cmulinko
21. aug 2006

Ja som zo svojou svokrou mala dost neprijemny vztah kym sme s manzelom len chodili spolu.Museli sa udiat urcite zmeny,aby som jej vyhovela ako buduca nevesta.Ak by som sa vzoprela jej ziadostiam,tak by som si nikdy nemohla zobrat mojho manzela.Musela som sa podriadit poziadavkam a tak som zachranila vsetko.U mna platilo prislovie-mudrejsi ustupi.Moji rodicia z toho boli velmi nestastny,ze sa necham manipulovat.Problem ktory u nas bol je nabozensky.Nebola som katolicka a tym som nemala sancu u svokrovcov.Zavrhla som svoju vieru,zacala som sa ucit o katolickom nabozenstve,spravila som skusky na to aby ma mohli prijat do katolickej cirkvi a len tak som mohla ziskat priazen svokrovcov.Teraz nas vztah je viac menej neutralny.Snazim sa byt dobra manzelka a aj dobra nevesta.

ajap78
autor
21. aug 2006

no to klobuk dole, to fakt neviem, ci by som zvladla. myslim, ze by som bola tvrdohlava. ved predsa ked su dobri oni pre mna, preco nie ja pre nich presne taka, aka som? a to manzel, vtedy priatel by ta nechal ist, keby si nebola ochotna toto vsetko podstupit?