Aké sú vaše svokry?

ajap78
20. aug 2006

caute baby, co takto nacat velmi vdacnu temu svokry? tak sem sa s prispevkami, verim, ze ich bude kopec, lebo svokry nech robia co robia, nikdy s nimi nebudeme spokojne 😀

barunka
21. aug 2006

baby, ja len čo vidím nadpis témy, že svokry, už sa mi dvíha žalúdok... 😠

expertka8
21. aug 2006

..ja pre zmenu ľutujem,že som tú *svoju svokru* nikdy nespoznala...

ajap78
autor
21. aug 2006

kazdy mame neco, ze baby? 🙂 ja mam niekedy na svokru taku alergiu, ze aj ked povie ahoj, je zle, lebo nepovedala ahooj 🙂

snilko7
21. aug 2006

Baby tak si to predstavte. Môj manžel si vzal tento týždeň dovolenku a zajtra už zrazu dovolenkuje aj svokra. No mňa asi trafí...to nám robí naschvál 🤐 😠

anetta
21. aug 2006

,,,to si ju asi iba chcela s vami vychutnat 😀

snilko7
21. aug 2006

anetka neblázni 😖 ale akurát hovorím manželovi, že súkromie asi až v novom domčeku. Práve nám doliezla do spálne, že či drahý nie je hladný. Jako keby nejedol. Ja neviem, či si myslí, že ja mu nedám jesť ☹

anetta
21. aug 2006

,,tak to ti nezavidim,ja by som ju asi v zuboch roztrhala 😠

snilko7
21. aug 2006

my už sme si za tie tri roky zvykli. Len neviem, koho bude obšťastňovať, keď o necelý mesiac odídeme. Možno začnú užívať so svokrom druhé medové týždne 😀 😀 😀 😝

miriamka
21. aug 2006

Snilko,moja svokra zatial ok,lebo s nimi nebyvame,ale zrejme coskoro budeme tak neviem ake to bude potom.Len ma tak stve,ze pri kazdej moznej prilezitosti spekuluje ci nie som tehotna...

anetta
21. aug 2006

,, 😀 ,tak ten mesiac to este zvladnete a potom,,jaaaaaaaaaaaaaj to je super,mat vlastny domcek,,aj ja sa teskam,ked touz bude

snilko7
21. aug 2006

no to robila aj moja a keď som skutočne otehotnela, tak to ma začala komandovať - musíš jesť za dvoch, a hneď sa ponúkla že bude doma keď sa malé narodí /to ako my dve samy spolu 😖 /. Celé teho som stresovala, že ja s ňou nebudem, tak si musel muž vziať dovolenku. Veď prvé týždne mi dokonca malého furt brala - vraj ona to vie lepšie - nejak pozabudla že to malé je moje a nie jej. A tak je to aj dnes ☹

miriamka
21. aug 2006

Snilko...ved prave,mam pocit ze az budem v tom tak to uz pre nu ani prekvapko nebude.Neviem na co sa vlastne ona tak tesi,ved to bude nase miminko,a nie ona bude s nim travit kopec casu ale urcite ja,alebo ja s mojou maminou 😒

snilko7
21. aug 2006

miriamka, ja som tiež vždy všetko radšej riešila s maminou. Ona mi poradila, ale keď som spravila podľa svojho nič sa nedialo. Ale svokra tá zasa čo povie to je "sväté" a keď robím ináč hneď šomre drahému, že čo mi nedohovorí, že ona dve deti vychovala a ja ešte žiadne...tento argument zbožňujem. Ale ja som si ho už upravila pre seba. Teraz jej vždy ja poviem, že ona si svoje dve vychovala jak vraví, tak teraz nech nechá mňa vychovať to naše podľa mňa. 😀

miriamka
21. aug 2006

Tak mam pocit,ze mame spolocnu svokru...aj moja mamina je fajn,vobec sa ma nepyta ci sa snazilkujeme,ci nie som uz v tom,proste chcu prekvapko a vedia ze to pride vtedy kedy to ma prist.Takze som zvedava ake to raz bude 😒

snilko7
21. aug 2006

Spoločnú svokru tú máme s mojou sestrou. Ale tá s ňou aspoň nebýva, nechala si odo mňa poradiť 😉 Tak moja svokra už teraz každý mesiac sleduje či mám menzes alebo nie, lebo začula čosi že chceme druhé bábo. 😠 Tá musí mať uši všade...

samuelko
21. aug 2006

snilko,tak to sme natom rovnako,aj mne sa svokra uz ponukla,že ked sa malí narodí vyberie si mesiac dovolenku a že bude vodne vnoci unas a ze mi bude vo vsetkom pomahat,ale s manzelom sme to tiez tak vyriešili,ze si aj on zoberie dovolenku a potom ma tu nebude otravovat.len dufam,že sa mi nebude miešat do vychovy lebo to neprežijem 😠

miriamka
21. aug 2006

No tak to mame vesele...moja svokra ma uz tak sleduje,ze v sobotu ked leteli nad nami husy,zacala ze su do bociany a nesu im babatko 😀

ikke
21. aug 2006

miriamka, mozno by si mala svokre zakupit nejaku literaturu o tom, ako sa rod/bia babatka a ze ich nenosi bocian 😀

emjee
21. aug 2006

mala si sa opytat - jeej, vy este planujete dalsie dieta? 😀 (ked IM nesu bociany babatko)

miriamka
21. aug 2006

No ved som chcela nieco hlupe povedat,ale radsej som si zakusla do jazyka 😠

barunka
21. aug 2006

snilko, a čo mám povedať ja, keď sa sem zajtra dotrepe a zas budem musieť počúvať, A ZAS STE U NáS NEBOLI Už MESIAC. NESTAčí žE TY NECHODíš CEZ TýžDEň, ASPOň CEZ VíKEND BY STE MOHLI... A KEĎ JU DOKRMUJES, TAK JEJ DAJ TOTO HENTO. DO KAžDEJ RUKY DUDLíK, ABY SI SAMA PICHLA KEĎ CHCE... bla bla bla...
a ako to myslíš, že dovolenkuje??????????????

snilko7
21. aug 2006

miriam ty si jak ja. Aj mňa keď napadne nejaka blbosť čo by ju vytočila, tak si radšej kusnem do jazyka, lebo ona mi dosť často dáva príležitosť, že by som ju mohla podripnuť a hlavne svokra, na toho som teraz viac napajedena. napr. dnes som trošku rypla ale kukol na mňa jak na vraha a to som len mužovi potichu pošepkala komentar: Došiel z roboty a muž že ako je dnes moderne nahodeny/to ako svokor/a vtipalek manzel dodal, že či ma nejaku žensku v robote. No a ja som sa neudržala a vraj: kto by ho tak chcel 😀 😀

barunka
21. aug 2006

snilko vidíš, ty si hryzneš do jazyka a ja jej poviem svoje, akurát sa v horlivosti zabudnem a potykám jej 🙂 😀 😀

anetta
21. aug 2006

,,,len sa nedajte kocky,treba im ukazat,ked nevedia,kde je ich miesto 😉

snilko7
21. aug 2006

anetta ja to tak taktne naznačujem už tri roky a oni furt nechápu. Tak teraz neviem, či ja som blbá a nedávam im to správne najavo, čo mi na nich vadí, alebo oni sú fakt tak obmedzení že vidia len to svoje. Ale inak občas sa so svokrou porozprávame, dokonca sa spolu aj zasmejeme, hlavne teraz, keď už sa blíži čas nášho sťahovania.

ajap78
autor
21. aug 2006

caute baby, ja som kedysi tiez drzala jazyk za zubami a furt som potom do manzela rypala a toto im povedz, toto im vytkni, ved ty si ich syn. ale on nic, vie, ze by to nemalo cenu, len dalsia hadka v rodine, tak som to vzala do vlastnych ruk a poviem si, co chcem. a sklapnu. niekedy vidiet, ze ich to urazi. no a co, musia sa aj odrazit. aspon mam pokoj. presne anetta, treba ich naucit, kde je ich miesto, lebo ked ich nechate tak, budu si s vami robit co chcu do konca zivota.

barunka
21. aug 2006

ajap, presne, ja som sa poučila z toho, že snilko im nič nepovedala, a tak jej teraz "skáču po hlave"... ja si svoje poviem aj za cenu, že sa urazia, kašľať na nich...
napríklad kedysi mňa aj sestru volali, že kura a ja som im povedala, že ak ma chcú oslovovať, tak mám aj meno a keď sa robila že to nepočula, poštvala som na ňu jej syna a je pokoj...
ide manžel, vypínam tému

ajap78
autor
21. aug 2006

vies snilko, ona sa boji, ze ked sa odstahujete, tak vas uz vobec neuvidi 🙂 a este jedna vec: ZIADNE NAZNACOVANIE...to viem z vlastnej skusenosti, ze ked to raz nechcu pochopit, tak mozes naznacovat dokedy chces a bude vsetko po starom. to ako ked chlapovi povies: jeeej, zlatko, aka krasna luka s kvetmi. nepochopi to. musis mu povedat: chod a natrhaj mi tie kvety 😀

snilko7
21. aug 2006

ajap keď čítam tvoj posledný príspevok, presne to sedí na nás. Takto isto to vždy prebiehalo u nás, ja som vždy povedala mužovi, muž im a oni hneď všetko hodili na mňa, že lebo ja som taká a taká, že moji rodičia môžu všetko a oni nič - u nás sa do všetkého ťahali moji rodičia, svokrovci im tuším závidia aj nos medzi očami 😒 A fakt neviem prečo...veď oni sa s nimi snažili byť vždy zadobre

ajap78
autor
21. aug 2006

ja som sa poucila, ze netreba riesit vsetko cez manzela, pretoze ci to tak je alebo nie, zakazdym z toho vyjde nevesta ako ta zla. takze naco to brat obklukou? 😀 takto aspon viem, co im poviem a vidim, ako sa tvaria a nie ze musim z muza tahat, co si im presne povedal a co na to oni. a nakoniec sme sa aj tak kvoli nim vzdy pohadali.